بالم لب چیست ؟

تقریباً هشت از 10 بزرگسال آمریکایی – این تعداد افراد است که به اندازه کافی آب نمی نوشند.

بنابراین جای تعجب نیست که کمبود آب بدن در حال حاضر 75٪ از جمعیت ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد!

اگر شما هم یکی از این افراد هستید ، احتمالاً از خشکی دهان نیز رنج می برید. و همراه با پنبه ، لب های شما خشک ، پوسته پوسته یا حتی خونریزی شده است.

البته اولین کاری که باید بکنید افزایش میزان مصرف آب است. اما از آنجایی که بدن شما نیاز به زمان طولانی برای هیدراتاسیون دارد ، می خواهید برای تسکین علائم چیزی را روی لب های خود بگذارید.

حال سوال اینجاست که آیا باید Chapstick vs lip balm لب را انتخاب کرد یا دومی گزینه بهتری است؟ چگونه این دو حتی با یکدیگر تفاوت دارند؟

این دقیقاً همان چیزی است که شما از این پست یاد خواهید گرفت ، بنابراین حتما خواندن خود را ادامه دهید!

Chapstick vs Lip Balm: همه به اسم (و سن) هستند
مومیایی کردن لب عاملی است که برای اشاره به کاربردهای موضعی که از لب محافظت می کند استفاده می شود. این محصولات حاوی یک عنصر مرطوب کننده هستند که به قفل شدن رطوبت لب کمک می کند. بنابراین ، حتی آنهایی که به آن لبهای لب و شیرهای لب گفته می شوند ، همه اشکال موهای زائد لب هستند.

برخی از موهای زائد لب از نفت به عنوان مرطوب کننده اصلی استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر مانند این مارک از کره درخت کره استفاده می کنند. لانولین ، روغنی است که توسط حیوانات دارای پشم تولید می شود ، همچنین یک ماده معمول مومیایی کردن لب است.

از طرف دیگر بالم لب صرفاً مارک موهای زائد لب است.

درست است. این تفاوت اصلی بین مومیایی کردن لب و چپ است.

دلیل اصلی استفاده اصطلاح “Chapstick” برای اشاره به هر گونه مومیایی کردن لب این است که این مارک در نوع خود اولین نفری است.

خلاصه اینکه ، Chapstick اولین مارک لب مومیایی است که وارد بازار شده است. در حالی که نسخه اصلی در واقع در دهه 1800 منتشر شد ، این آرم مشهور فقط در دهه 1930 منتشر شد. امروزه ، این برند درآمد تقریبی سالانه 20.3 میلیون دلار ایجاد می کند.

از نظر فنی بیش از 100 سال قدم بر می دارد به همین دلیل است که Chapstick مترادف مومیایی کردن لب شد. مثل این است که چند نفر انواع کولا را “کک” می نامند ، یا اینکه چگونه می گویند “کلگیت” برای اشاره به هر خمیردندان.

بنابراین ، آیا مومیایی کردن لب مانند Chapstick است؟ لزوماً ، از آنجا که مومیایی کردن لب می تواند یک چاپگر باشد ، اما همه موهای زائد لب Chapsticks نیست.

نکته دیگر: Chapstick یک علامت تجاری ثبت شده است. به معنای دیگر تولیدکنندگان مومیایی کردن لب نمی توانند محصولات خود را به این ترتیب ارجاع دهند.

نگاهی دقیق تر به موهای زائد لب
همانطور که در بالا ذکر شد ، تمام موهای زائد لب از یک ماده مرطوب کننده استفاده می کنند. با این حال ، آنها در واقع رطوبت را به لب های خشک اضافه نمی کنند – آنها رطوبت موجود را قفل می کنند.

به عنوان مثال ، ژله نفتی یا موم ، سدی بر روی سطح لب ها ایجاد می کند. این امر باعث می شود لایه های پوست زیر لب از رطوبت خود جلوگیری کند. از آنجا که یک مانع ضد آب وجود دارد ، رطوبت نمی تواند تبخیر شود و یا از لب فرار کند.

در نتیجه لب ها مرطوب و نرم تر می شوند.

مشکل این است که برخی افراد تمایل دارند که لیسیدن لب موهای خود را ادامه ندهند. اگرچه این ممکن است در ابتدا کمک کند ، می تواند باعث خشک شدن بیشتر لب ها شود.

این به دلیل آنزیمی هایی است که بزاق در آن وجود دارد. اینها همان آنزیم هایی هستند که در مرحله اول روند هضم را ممکن می سازند. وقتی لب های خود را لیس می کنید ، همان ترکیبات گوارشی را روی لب خود قرار می دهید.

اگر این آنزیم ها می توانند غذاها را تجزیه کنند ، تصور کنید که چگونه به راحتی می توانند پوست شما را خراب کنند.

علاوه بر این ، بزاق در هوای خشک به سرعت تبخیر می شود. به همین ترتیب ، لیس زدن باعث می شود لب های شما نسبت به خشک شدن و قطع شدن حساس تر باشد.

موهای مختلف لب ، مواد لازم و سطح اثربخشی
هنگام تصمیم گیری برای خرید مارک دیگری از مومیایی کردن لب یا Chapstick ، ​​به لیست مواد تشکیل دهنده توجه کنید. این به شما کمک می کند انتخاب صحیح داشته باشید ، به خصوص اگر پوست بسیار حساس دارید.

آرایش Chapstick
Chapstick دارای سه ماده اصلی فعال است: Avobenzone ، Octinoxate و petrolatum سفید. دو مورد اول ضد آفتاب هستند ، در حالیکه بنزین سفید یک ماده محافظ پوست است.

همچنین حاوی عصاره برگ آلوئه باربادنسیس (آلوئه ورا) است. آلوئه ورا به دلیل داشتن اثرات ضد قارچ ، ضد میکروبی و ضد ویروسی بسیار محبوب است. همچنین در درمان زخم ها و عفونت ها اثربخشی نشان داده است.

لانولین یکی دیگر از مواد محافظت کننده لب در Chapstick است.

با این حال ، Chapstick همچنین حاوی ساکارین است. این شیرین کننده مصنوعی است که 300 تا 500 برابر شیرین تر از شکر است. این ، همراه با “طعم دهنده های لب” می تواند توضیح دهد که چرا نمی توانید جلوی لیز خوردن آن را بگیرید.

تمام این لیسیدن ممکن است لبهای از قبل چیده شده شما را بدتر کند.

در عوض مواد لازم که می خواهید در آن لب مومیایی کنید
برای به دست آوردن بیشترین اثر ضد رطوبت از مومیایی کردن لب خود ، به دنبال این مواد باشید. آنها جزء مؤثرترین نرم کننده ها هستند و به طور گسترده مورد مطالعه قرار می گیرند. علاوه بر این ، آنها علاوه بر اینکه لب ها را نرم و آبرسان نگه دارید ، مزایای سلامتی دیگری نیز دارند!

کره کره
کره Shea نوعی چربی است که از دانه های درخت شاء حاصل می شود. این نرم کننده موثر است که به عنوان درمانی برای اگزما ، آکنه و حتی آرتریت استفاده کرده است. همچنین یک مرطوب کننده مؤثر برای پوست های خشک ، پوسته پوسته و خارش پوست است.

موم زنبور عسل
موم زنبور عسل یکی دیگر از ترکیبات عالی مومیایی کردن لب است ، و نه تنها به دلیل نرم کننده عالی است. همچنین دارای پتانسیل تحریک صفر است ، بنابراین برای افرادی که پوست حساس دارند مناسب است. علاوه بر این ، دارای ضد عفونی کننده است