راهنمای خرید هارد اینترنال، هارد SSD بخریم یا HDD

تفاوت بین پهنای باند خواندن و نوشتن با IOPS بسیار مهم است چون وقتی یک شرکت تولید کننده SSD میگوید که یک مدل دارای پهنای باند 400 مگابایت در ثانیه برای خواندن است، منظور یک فایل کامل 400 مگابایتی است نه بیشتر. با حافظه های SSD، این انتخاب بسیار پیچیده تر شده است، به خصوص اگر از آن هارد SSD جهت سرور و برای پردازش داده های مهم استفاده شود. این نوع از هارد سرورها از نسل سوم به بعد SATA کمی قابل رقابت نمی باشند اما به نسبت نسلهای قبل پهنای باند بیشتری داشته و عملکرد بهتری را ارائه می نمودند. از آنجایی که هارد سرور نیازمند کار پیوسته است لذا این نوع از انواع هارد بسیار مناسب است. در نتیجه با توجه به این که هارد کامپیوتر خانگی می تواند با استفاده از تجهیزات و اتصالات به هارد سرور تبدیل شود. استفاده از رابط اشتباه میتواند به یک ترمز برای کل سیستم تبدیل شود و عملکرد برنامه های شما را محدود کند. در نتیجه با تبدیل به تنهایی نمی توان یک هارد سرور ایجاد نمود و باید در طول زمان به دنبال ایجاد خرابی در هارد جدید تولید شده بود.

HAMR، تکنولوژی جدید ذخیره سازی روی Plate ها است که هنگام ذخیره سازی، پلیت را گرم میکند تا در کمترین فضای ممکن، بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشید. با توجه به تکنولوژی به کار رفته در این نوع هاردها تقسیم بندی های بیان شده اتفاق می افتد. اما تکنولوژی به کار رفته در هارد سرور به نحوی است که کارایی آن به شدت بالا رفته و توان کار مداوم را خواهد داشت. امروزه شاهد افزایش چشمگیر استفاده از هارد SSD در سیستم های دسکتاپ، لپ تاپ ها و خصوصا سرور ها هستیم. در تقاطع هر ستون و ردیف، دو ترانزیستور در قالب یک سلول ترکیب میشوند، در واقع این سلول همان جایی است که داده ها به عنوان جریان الکتریکی ذخیره می شوند. در این مقاله قصد داریم ویژگی های یک هارد ssd مناسب سرور را مورد بررسی قرار دهیم و نگاه زیربینانه ای به تفاوت های آن با هارد های قدیمی یا همان هارد دیسک های HDD داشته باشیم. اما در Serial Bus های هاردهای SAS همه ی پهنای باند یک ارتباط به همان دستگاه تخصیص می یابد که باعث افزایش سرعت انتقال می شود. انواع هاردهای سرور از نوع SLC، MLC و TLC می باشند. نکته مهم آن است که با توجه به اهمیت سرورها، قطعاتی که در هارد سرور مورد استفاده قرار می گیرد دارای کیفیت و اطمینان پذیری بالاتر است.

ظرفیت ذخیره سازی این هاردها بسیار مطلوب بوده و همچنین تقریبا با همه مادر برد ها و سیستم عامل ها هماهنگی دارد .این دسته از هارد ها در کامپیوتر های رومیزی , هارد سرور g9 لپ تاپ ها و همچنین سرور ها استفاده میشود . در بعضی از هارد ها حافظه رام به صورت IC جداگانه استفاده میشود و در بعضی از هاردها IC داخل خود کنترلر جاساز میشود. نرخ انتقال داده در هارد سرور اچ پی 146GB SAS 6G Enterprise 15k SFF 6 گیگابیت بر ثانیه بوده و از نوع هارد سرورهای کوچک است که بر اساس اطلاعات بیان شده این نوع از هارد سرورها به دلیل کوچک بودن، سرعت چرخش بالاتری خواهند داشت. هارد سرور اچ پی 146GB SAS 6G Enterprise 15k SFF مجهز به نرم افزار جلوگیری از حملات داده های مخرب است و داده های مورد نیاز توسط این سیستم به راحتی حذف نخواهند شد و سیستم پیسگیری از این موضوع نیز در هارد سرور اچ پی 146GB SAS 6G Enterprise 15k SFF تعبیه شده است. رابط این هارد سرور از نوع SAS بوده و این موضوع نیزز مزیت به شمار می رود.

این قابلیت در بسیاری از انواع هارد دیده نمی شود. این هارد دارای دو سایز LFF و SFF است. هارد سرور اچ پی 146GB SAS 6G Enterprise 15k SFF دارای این قابلیت بوده و با توجه به اطلاعات اولیه ای که در این خصوص داده شد، از داده های بسیار حجیم در پایگاه داده خود پشتیبانی خواهد نمود. این نوع از هارد سرور اچ پی حتی می تواند به طور همزمان دو دستور مختلف را اجرا نماید و لذا می تواند همزمان با خواندن، نوشتن را مورد پردازش قرار دهد. IOPS در واقع میزان و سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی هارد دیسک را نمایش میدهد. اما باید دقت داشت که هاردها در دو نوع کلی هارد مغناطیسی و الکترونیکی تقسیم می شوند. بهترین هارد دیسک برای بازی است، سرعت بالا و کولر تعبیه شده از مزایای آن است اما قیمت آن در حد SSd است. برای استفاده از خدمات تعمیر لپ تاپ در فالنیک روی لینک بزنید. در واقع کدی هارد امکان افزودن هارد دوم به لپ تاپ و یا هارد های لپ تاپی همانند هارد SSD به انواع سرور را فراهم می نماید. M.2 یک شکل محبوب SSD برای لپ تاپ است که در سخت افزار سرور نیز استفاده می شود.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد هارد وسترن دیجیتال سرور بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر

آموزش سئو