طراحی لبخند دیجیتال DSD |دکتر سعید کریمی|طراحی لبخند با کامپیوتر

مرحله بعد پای لابراتوار دندانپزشکی یا همان دندانسازی خودمان البته به سبک مدرن به میان میآید. البته دورههای نسبتا گران قیمتی در سراسر دنیا از جمله ایران برای آشنایی دندانپزشکان با برنامههای طراحی شده خاص برای این کار توسط شرکتهای دندانپزشکی، برگزار میشود که برخی منتقدان آن، این برنامه و این روش را یک روش پولسازی لوکس و بیاستفاده واقعی میدانند. مسلما لابراتوار دندانپزشکی هزینههایی را برای طراحی و ساخت الگوهای موقتی از دندانهای شما از دندانپزشک دریافت خواهد کرد.

خبر خوب این است که این روزها علم دندانپزشکی آن قدر پیشرفت کرده که اصلاح طرح لبخند را به سادگی انجام میدهد و حتی پیشنهاداتی به شما ارائه میدهد که شگفت زده شوید. مرکز دیجیتال شرکت صبا تجارت مطمئن با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های حال حاضر و همچنین استفاده از تکنولوژی پرینتر های سه بعدی آماده ارائه خدمات طراحی لبخند به دندانپزشکان محترم طراحی لبخند دیجیتالی می باشد. اما برخی متخصصان اعتقاد دارند این روش هیچگاه جای چشم تیزبین و عقل توانمند یک دندانپزشک را در بررسی لبخند شما از همه زوایا و جهات نخواهد گرفت و آن را فقط یک نوع قر و فر جدید و مدرن میدانند و اصلا هم از آن استفاده نمیکنند.

طرفداران این روش اعتقاد دارند با این روش بیمار با چشم باز درمان خود را انتخاب خواهد کرد و از هدر رفتن وقت و هزینه پیشگیری خواهد شد. همه این اطلاعات در کامپیوتر به یک برنامه منتقل میشود و از اینجا شما تا جلسه بعد مرخص هستید و کار دندانپزشک آغاز خواهد شد.

در طراحی لبخند دیجیتال یا اصلاح طرح لبخند ابتدا قالبی از دندانهای شما تهیه میشود و نمونه گچی دندانها ساخته میشود. دندانپزشک طراحی انجام شده را برای لابراتوار میفرستد و در آنجا با استفاده از دستگاهای تراش پیشرفته بر طبق الگو ارسال شده توسط دندانپزشک برای دندانهای شما مدلهای موقتی ساخته میشود که بسیار ردیف و مرتب و بیعیب و نقص هستند. حالا تصور کنید که از دندانپزشکتان خواستهاید که این کار را برای شما انجام دهد ولی ته دلتان نگرانید که نتیجهاش چه خواهد شد: «آیا بعد از این همه پول پرداخت کردن، لبخندم زیباتر خواهد شد؟ برایاینکه متقاضی صلاحیت انجام اصلاح طرح لبخند را داشته باشد باید از سلامت دهانی خوبی برخوردار باشد و نباید هیچ گونه پوسیدگی و بیماری لثه در دهان وی وجود طراحی لبخند دیجیتال چیست داشته باشد.

ایندکسر

آموزش سئو