عایق صدا

عایق صدا برای ازبین بردن صداهای مزاحم و اضافی هستند که امروزه با عایق کاری و عایق بندی صدا میتوان اون صداهای اضافی و مزاحم رو از بین برد عایق کاری چند مدل دارد که شما میتوانید براساس نیاز خود اون محیطتون رو عایق کنید
صدا عایق صدا ملاحظه عمومی در عایق صدا مواد عایق صدا عایق دیواری. موانع مشکوک کنترل صدا در ساختمانهای مسکونی
سر و صدا سر و صدا صدای ناخوشایند و ناخواسته است. تفاوت بین صدا و صدا به شنونده و شرایط بستگی دارد. اثر سر و صدا فیزیکی فیزیولوژیک روانشناسی
عایق صدا معیاری است که در آن از انتقال صدا / سر و صدا از داخل به خارج یا برعکس یا از یک اتاق به اتاق دیگر جلوگیری می شود. عایق صدا عملکرد متفاوتی نسبت به جذب صدا دارد. عملکرد یک ماده جذب صدا جذب و در نتیجه کاهش صدای منعکس شده از یک سطح است ، در حالی که عملکرد ساخت مواد عایق صدا کاهش صدای عبور از آن است. جاذب های صدا ، عمدتا از مواد متخلخل ، عایق صوتی ضعیفی هستند ، در حالی که مواد سختی که برای عایق صدا استفاده می شود ، جاذب های ضعیفی هستند.

ملاحظات کلی در عایق صوتی برای عایق صوتی در ساختمان باید ملاحظات عمومی زیر در نظر گرفته شوداولین و مهمترین راه عایق بندی در برابر سر و صدای ناشی از هوا ، جداسازی آن در منبع است. محفظه های محکم هوا و اتاق های ماشین آلات تا حدی به این هدف می رسند. ساختمانهای مسکونی باید به درستی در یک منطقه ساکت و دور از محیط پر سر و صدا قرار بگیرند. جهت ساختمان باید از نظر جاده به درستی باشد ، درها و پنجره ها نباید با منبع سر و صدا روبرو شوند واحدهای مختلف ساختمان (به عنوان مثال اتاق ها) باید به درستی برنامه ریزی شوند تا سر و صدا را به حداقل برسانند.
کنترل صدا تا حدی با تأمین مواد انعطاف پذیر مانند فرش ، مشمع کف اتاق ، چوب پنبه زیر لایه ها و غیره امکان پذیر است یا کل سطح یا مواد انعطاف پذیر را مانند کف شناور حمل می کند. با ایجاد ناپیوستگی در مسیر امواج ارتعاشی و با استفاده از مواد جاذب صدا می توان از صداهای منتقله از ساختار جلوگیری کرد. ساخت اتصالات انبساطی در سازه های قاب بزرگ به این ترتیب عمل می کند. می توان از وسایل محافظ شخصی مانند شاخه های گوش ، سر ، تلفن و غیره برای کاهش صدا تا میزان 20 تا 30 دسی بل استفاده کرد. با ایجاد سفت و سخت و عظیم یا سنگین در دیوارها کفها ، پارتیشن ها می توان از انتقال صدا توسط ارتعاشات جلوگیری کرد.

مواد عایق صدا مواد عایق صدا را می توان به طور کلی در سه گروه طبقه بندی کرد مواد غیر متخلخل سفت و سخت مواد سفت و سخت متخلخل مواد متخلخل غیر صلب (انعطاف پذیر)مواد سفت و سخت غیر متخلخلعایق صوتی سازه های غیر متخلخل ، همگن ، صلب ، مانند دیوارهای سنگ تراشی آجر جامد گچ کاری شده به اندازه لگاریتم های وزن در واحد سطح متفاوت است. رابطه بین وزن یک پارتیشن صلب و عایق صوتی آن تقریباً به گونه ای است که هر بار که وزن دو برابر می شود ، عایق صوتی حدود 4 تا 5 دسی بل افزایش می یابد.

مواد سفت و سخت متخلخل مواد سفت و سخت متخلخل مانند سنگ تراشی بتن متخلخل ، بتن شیروانی و غیره به دلیل خاصیت جاذب صدا که حدود 10 درصد عایق بالاتر از مواد غیر متخلخل با همان وزن را ایجاد می کنند. به منظور تأمین بهترین عایق از مواد متخلخل ، توصیه می شود که پارتیشن های متخلخل حداقل از یک طرف و در هر دو طرف امکان پذیر باشد.
مواد متخلخل غیر سفت و سخت (انعطاف پذیر): این مواد از نمد ، پشم معدنی و لحاف و غیره تشکیل شده است. آنها خود عایق صوتی کمی در مقایسه با مواد سخت ایجاد می کنند و بنابراین به طور کلی برای کاهش صدا و انزوا با این حال ، ممکن است در مواردی که وزن فاکتور مهمی باشد ، یک سازه ترکیبی با استفاده از ترکیبی از مواد سخت و جاذب های متخلخل استفاده شود.

عایق کاری دیوار:
موانع عمودی دیوار و پارتیشن موانع عمودی سر و صدا هستند. طراحی مناسب آنها ممکن است صدا را تا حد مطلوب عایق بندی کند. دیوارهای دیواری مورد استفاده برای عایق صدا عبارتند. دیوارهای همگن سفت و سخت. دیواره تقسیم مواد متخلخل. پارتیشن دو جداره. ساخت دیوار حفره
کنترل صدا در ساختمانهای مسکونی مطلوب ترین روش قرارگیری ساختمان مسکونی در منطقه ای کاملاً دور از منابع پر سر و صدا مانند منطقه صنعتی ، مسیر ریلی ، جاده ای است که ترافیک سنگین حمل می کند. خانه ها باید توسط حداکثر میزان کاشت و سطح چمنزار احاطه شوند. اجتناب از روکش سخت در اطراف ساختمان سقف کاذب ایجاد کنید. جاده هایی که از طریق ترافیک عبور می کنند باید از مناطق مسکونی ‘و حذف شوند. لوله های لوله کشی باید از سازه ها جدا شوند.
. بالابر باید بر روی تکیه گاههای انعطاف پذیر نصب شوند. تعداد دهانه های دیواره را کاهش دهید. از وسایل محافظت شخصی مانند تلفن گوش ، شاخه گوش و غیره استفاده کنید.

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme nakitinstagram takipçi satın alhtml nullednulled themesbuy instagram followers