با استفاده روزافزون از داروهای گیاهی ، امروز شاهد چندین فروشگاه عطر در سطح شهر هستیم. برای پیروزی در این بازار رقابتی ، باید فروشگاهی با تجهیزات کامل داشته باشیم. از جمله وسایل و لوازم جانبی مورد نیاز در عطر سازی می توان به دستگاه آبیاری گل رز ، دستگاه عرق ، دستگاه فرز ، دستگاه روانکاری ، دستگاه کپسول پر کننده اشاره کرد.

هر یک از دستگاه های ذکر شده دارای کاربرد ویژه و منحصر به فرد خود در عطر سازی هستند ، در زیر توضیحات مختصری در مورد استفاده از هر دستگاه ارائه خواهیم داد.

دستگاه تعریق دستگاهی است که قادر به عرق هر نوع گیاه است. این دستگاه شامل دو بخش سرد و گرم است به گونه ای که گیاه مورد نظر را به قطعات خرد کرده و در قسمت گرمایش ریخته و گرم می کند و سپس وارد مرحله خنک کننده می شود. با قرار دادن یخ و جوشاندن قسمت گرم عرق حاصل از آن به دست می آید.

دستگاه برداشت گل سرخ نیز نوعی دستگاه تعریق است.

دستگاه فرز دستگاهی است که مواد جامد را خرد کرده و از آن غلیظ می کند. دستگاه سنگ زنی برای سنگ زنی انواع دانه های سخت مانند زردچوبه ، نارون و غیره استفاده می شود و انواع مختلف صنعتی و نیمه صنعتی دارد.

دستگاه روغن کاری وسیله ای است که با استفاده از آن روغن خالص و طبیعی از دانه های روغنی استخراج می شود. دستگاه فشار روغن پرس سرد است و پرس داغ یکی از انواع آن است.

لینک سایت محلول