پاپ و راک “بسیار ناقص و مشکل ساز”: چرا اصطلاح “موسیقی جهانی” دانلود آهنگ جدید مرده است

هنرمندان ، برچسب های ضبط شده و حتی جشنواره زنان این ماه موافق هستند که این مدت منسوخ شده است. آیا روش بهتری برای بازاریابی موسیقی از سراسر جهان وجود دارد؟
درخشان توجه استعدادهای جهانی … آنجلیک کیدجو.
درخشان توجه استعدادهای جهانی … Angélique Kidjo. عکس: لورنت سرووسی
از بیشتر نوازندگان سؤال کنید که چه ژانری را بازی می کنند و احتمالاً یک پاسخ عجیب و غریب دریافت خواهید کرد. همانطور که یک نوازنده موسیقی جاز مشهور و کمی دلپذیر به من گفته بود: دانلود آهنگ جدید “اگر همه وسواس من درباره بازی کردن” جاز “را متوقف می کردید ، شاید الان الان بیشتر از کلوپ های کوچک بازی می کردم و در مراحل جشنواره بازی می کردم.” اما در حالی که در طول تاریخ طولانی مباحثات جنجالی درباره جاز وجود داشته است ، ژانر دیگری در سالهای اخیر بسیار جنجالی تر شده است: موسیقی جهان.

در سال 1987 توسط دی جی ها ، تولید کنندگان ضبط و نویسندگان موسیقی ، در یک میخانه لندن ، رویای خود را به عنوان یک اصطلاح بازاریابی برای دید بیشتر گروههای آفریقایی که اخیراً محبوب شده بودند ، بدنبال موفقیت Graceland که توسط Paul Paul Simon’s Johannesburg ثبت شده بود ، تصور کرد. وی گفت: “همه اینها برای ضبط مغازه ها آماده شده بودند. دانلود آهنگ جدید این تنها چیزی بود که ما در مورد آن فکر می کردیم. جو بوید ، تهیه کننده ضبط گفت: “این مقرون به صرفه ترین چیزی بود که می توانستید تصور کنید.” “3500 پوند و شما یک ژانر کامل – و یک بخش کامل از فروشگاه های ضبط امروز”.

تبلیغات

ایان اندرسون گفت: بنیانگذاران این اصطلاح توجیهات مبهمی را برای گردهم آمدن هر چیزی که تصور نمی شد از یک سنت اروپایی یا آمریکایی باشد – ارائه می دهند – “نگاه کردن به آنچه هنرمندان انجام می دهند نه آنچه که به نظر می رسند”. جشنواره جهانی موسیقی ، هنر و رقص ، AKA Womad ، که هفت سال قبل از این اصطلاح برجسته تأسیس شده است ، به طور مشابه از آن به عنوان لیست جذاب برای هنرمندان خود در بین المللی استفاده کرد. پائولا هندرسون ، برنامه نویس هنری می گوید: “در آن زمان هیچ جشنواره دیگری مانند ما وجود نداشت.” دانلود آهنگ جدید “ما پاپ یا راک نبودیم ، بنابراین خوشحال شدیم که از زمان شروع تبلیغات آن را به عنوان جهانی تبلیغ کردیم.”

اما این اصطلاح خیلی زود با مخالفت روبرو شد. دیوید بایرن ، پیشکسوت Talking Heads ، برچسب Luaka Bop را تأسیس کرد ، که هنرمندانی را که ممکن است در گروه “جهان” قرار بگیرند ، از جمله ویلیام Onyeabor و Susana Baca ، منتشر کرده است. در سال 1999 ، وی در نیویورک تایمز با عنوان I Hate World Music ، ترسناک و متنوعی نوشت ، که در آن استدلال می کرد که گوش دادن به موسیقی از فرهنگ های دیگر ، “اجازه ورود به آن” ، به این اجازه می دهد تا جهان بینی ما را تغییر دهد و آنچه را کاهش می دهد کاهش دهد. روزگاری در بخشی از خودمان عجیب بود. موسیقی جهانی دانلود آهنگ جدید به معنای برعکس است: فاصله بین “ما” و “آنها”: “این راهی بسیار ظریف نیست که بتواند هژمونی فرهنگ پاپ غربی را دوباره تأیید کند ،” است. “این اغلب موسیقی جهان را گتو می کند. یک مرد جسورانه و جسورانه ، مرد سفید! “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>