به عنوان COVID-19 برنز جهان فراموش شده جنگ ادامه به تلفات غیرنظامیان نیز

آفریقا, مسلح, درگیری, جامعه مدنی, برجسته جهانی و جغرافیای سیاسی, عناوین صلح TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

برایان Castner است که سلاح های متخصص در سازمان عفو بین الملل Crisis Response Team.

تصاویر گرفته شده زمانی که عفو را در سودان جنوبی محقق و Crisis Response team سلاح و عملیات نظامی محقق بازدید 12 آموزش نظامی سایت ها در سودان جنوبی در اوایل سال 2020 به سند نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد. آنها همچنین شاهد شواهدی از کودکان سرباز استفاده می شود و انحراف از سلاح است.

 
این تصویر نشان می دهد یک Mi-24 حمله هلیکوپتر یکی از چهار است که سودان جنوبی خریداری شده از اوکراین در سال 2015. زمانی که تحریم تسلیحاتی برقرار شد در جولای سال 2018 این هلیکوپتر بودند در خرابی و unserviceable شکست قادر به پرواز است. اما در طول تحریم هلیکوپتر تحت تعمیر و نگهداری و تعمیرات با استفاده از قطعات وارداتی در نقض تحریم. این یکی تصویر در جوبا فرودگاه بین المللی (جیا) در اوایل سال 2020 است. اعتبار: عفو بین الملل

جوبا سودان جنوبی, مارس 21 سال 2020 (IPS) – در اوایل این سال فقط قبل از coronavirus عملا تعطیل بین المللی سفر من نشسته زیر درخت کهور و گوش دادن به یک سخنرانی درهم و برهم توسط سودان جنوبی به طور کلی در یک پایگاه نظامی در خارج از پایتخت جوبا.

من در آن جنگ خسته از کشور به منظور بررسی نقض تحریم تسلیحاتی است که برای بازسازی توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد در این ماه. تحریم است که حدود دو سال و اگر آن را ندارد حل هر مشکل خشونت و نقض حقوق بشر را به طور قابل توجهی کاهش یافته در کشور از اصلی تورنت از اسلحه و مهمات بود خفه کردن.

آن روز من آمده بود به دیدن فرمانده گرد و خاکی بداهه اردوگاه در Gorom مختصر گروهی از دیپلمات های بین المللی و آتش بس نظارت بر پیشرفت خود را آموزش سودان جنوبی به تازگی تاسیس VIP حفاظت نیروی.

اما در عوض کلی لرزاند کردن یک پرونده از شکایات – نه به اندازه کافی تامین نمی کند و حتی ملافه به خواب. او گفت: این در حالی که نشسته در مقابل یک دیوار باز نشده جعبه های مقوایی, ده فوت قد و چهل فوت همه پر شده با تشک خواب اهدا شده توسط ژاپن است.

خاصی وجود داشت “که فکر می کنید من یا شما دروغ گفتن چشم ؟” کیفیت را ارائه.

من وجود دارد برای لجستیکی قولنج ، من برای پیدا کردن اگر آنها سلاح که به تازگی حمل می شود و در نتیجه شکست تحریم, و تا زمانی که به طور کلی گفت که او تا به حال چهار ظروف حمل و نقل پر از سلاح های کوچک است که او تا به حال جمع آوری شده از سربازان خود را به عنوان بخشی از روند خلع سلاح من علاقه مند شد.

من ساخته شده آن را به دوازده نظامی و اردوگاه های آموزشی در سودان جنوبی این بود که تنها با یک اسمی تاسیس زراد خانه. این بهترین فرصت است.

اما زمانی که یکی از ژنرال افسران افتتاح چهار ظروف برای آنها نیست پر از اسلحه است. به جای آنها انباشته به سقف با کیسه های برنج و durra یک نوع دانه. این واحد نبودند خلع سلاح. آنها مصون سازی شرط خود را در برابر بازگشت به جنگ.

کلی بود unapologetic. “این نیروهای که به تحمیل صلح در جوبا” او گفت:. “این سربازان ستون فقرات این صلح است.”

او گفت: با صدای بلند آنچه بسیاری از ترس: که حتی پس از مقدار زیادی خونریزی در سودان جنوبی جنگ داخلی که با توجه به شانس در یک مذاکره حل و فصل ژنرال هنوز هم جستجو برای صلح در پایان یک تفنگ.

تصاویر گرفته شده زمانی که عفو را در سودان جنوبی محقق و Crisis Response team سلاح و عملیات نظامی محقق بازدید 12 آموزش نظامی سایت ها در سودان جنوبی در اوایل سال 2020 به سند نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد. آنها همچنین شاهد شواهدی از کودکان سرباز استفاده می شود و انحراف از سلاح است.
 
عفو را محققان مشاهده کردند که چند سودان جنوبی مردم دفاع نیروهای (SSPDF) سربازان مسلح بودند با Mpi-KMS-72 تفنگ تولیدی در شرق سابق آلمان است. Credi: عفو بین الملل

در مارس 23, در صورت نصب بهداشت جهانی بحران, دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به نام برای جهانی بس. کافی است به آن توجه نشد.

به عنوان coronavirus گسترش در سراسر جهان, سودان جنوبی تنها جایی که یک بیماری همه گیر آماده است برای اجرای شایع از طریق یک دولت بومی جنگ. رسمی سودان جنوبی تنها چند ده نفر. بنابراین بیش از حد جاهایی مثل سوریه هر چند که ما آمده اند به دانستن این است که عمدتا تابعی از تست.

در ضمن در یمن تعدادی از موارد بالا رفتن سرسام آور است و در سومالی gravediggers در پایتخت نمی تواند نگه دارید تا با افزایش تقاضا و تعداد موارد در Shabab-کنترل قلمرو ناشناخته است.

اضافه کردن coronavirus به این درگیری های جاری را افزایش می دهد تنها درد و رنج انسان و در عین حال در زمانی که جهان می تواند با پیوستن به یکدیگر برای مقابله با COVID-19 بنابراین بسیاری از جنگ ادامه به عوارض خود را بر روی شهروندان است.

دولت سوریه و نیروی هوایی روسیه در ماه های اخیر همچنان به بمباران مدارس و بیمارستان ها در اطراف ادلب. در جنگ داخلی در لیبی قدرت از خارج از ترکیه به امارات متحده عربی را در پمپ به اندازه کافی مزدوران و materiel که تلفات افراد ملکی از توپخانه و حملات هوایی که در واقع افزایش یافته و از آغاز سال 2020 است.

در سراسر ساحل از مالی به شمال نیجریه و کامرون و در جای دیگر در آفریقا تا آنجا در جنوب موزامبیک گروه های مسلح که متعهد شده اند وفاداری به گروه موسوم به دولت اسلامی در حال سوزاندن روستاها و سربریدن شهروندان است.

و در غرب میانمار که دولت آن را جنایت علیه بشریت مجبور بیش از 700 ، 000 Rohingya به فرار به بنگلادش نظامی و رخین شورشیان به مبارزه ادامه خواهد داد; در یک سازمان بهداشت جهانی کارگر رانندگی coronavirus نمونه کشته شد, در تیراندازی.

و ادامه فعالیت های خشونت آمیز در سودان جنوبی به عنوان به خوبی به عنوان یک حاشیه گروه های شورشی همچنان مبارزه خود را در برابر دولت و دیرینه اینتر-جمعی از رقابت های نژاد آدم ربایی و gunfights. در ضمن قربانیان و بازماندگان جنایات جمعی در طول جنگ همچنان عدالت را تکذیب کرد.

سوخت این بی ثباتی و مصونیت از مجازات همچنان نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد. در طول بررسی ما ما در بر داشت اخیرا تولید چینی مهمات در دست می ترسید سرویس امنیت ملی.

ما در بر داشت دولت ناوگان به شدت مسلح Mi-24 حمله هلیکوپتر شکسته قبل از تحریم تاسیس شد به تازگی ثابت و پرواز آماده برای استفاده دوباره برای حمله به غیر نظامیان به عنوان آنها در طول جنگ داخلی. ما در بر داشت Kalashnikovs از شرق اروپا و حتی برخی از ساخته شده در شرق آلمان که به تازگی وارد شده و در دست نیروهای دولتی و مخالفان به طور یکسان.

جنگ داخلی در سودان جنوبی شد قطعا low-tech, و, ویژه, جنایات وحشتناک از جمله صدها نفر از مردم جمع شده بودند و در داغستان اعدام های دسته جمعی و اغلب در امتداد خطوط قومی.

اما در حالی که تحریم تسلیحاتی ثابت کرده هیچ نوش دارو پس از تصویب آن در ماه جولای 2018 بوده است نه یک مستند در مقیاس بزرگ کشتار غیرنظامیان قطعا از این مقیاس دیده می شود در روزهای آغازین جنگ است.

برخی از جنگ و نقض حقوق بشر ادامه خواهد داد اما هیچ چیز در مقایسه با آنچه که ما قبل از تحریم در سال 2014 به عقب زمانی که ده ها میلیون نفر از مهمات که در آن در حال حمل در یک زمان.

مبارزه با COVID-19 توضیح داده شده است به عنوان یک جنگ است. من فکر نمی کنم که فریم دقیق است یا مفید در همه; من شرط می بندم بسیاری از ما که تجربه کرده اند هرج و مرج کثیف خشونت انسان به قتل یکدیگر را قبول دارند.

جنگ از بین ببرد اما پاسخ به یک بیماری همه گیر نیاز به مخالف; یک عمل ساختمان ایجاد انعطاف پذیر جامعه که در آن ما را به مراقبت از یکدیگر. و ما باید یک مشترک غیر انسانی دشمن در خارج از خودمان را برای بسیج علیه: یک چیز عجیب و غریب توپ از ماده چسبنده و لزج پوشیده شده در خوشه.

متاسفانه در سازمان ملل متحد قدیمی بخش را تهدید می کند این وحدت فرصت است. شکاف بین چین و ایالات متحده متوقف شده یک قطعنامه در 90 روز آتش بس است که اجازه می دهد برای COVID کمک های پزشکی برای رسیدن به غیر نظامیان است.

و سوال اسلحه embargoes پیچیده می شود تا در بحث از حذف تحریم ها به طور کلی. هر چند آنها در نظر گرفته شده توسط همان شورا تحریم تسلیحاتی باید دیده نمی شود به عنوان تنبیهی در طبیعت است.

آن است که یک هدف تحریم آن است که ابزار لازم برای مهار نقض حقوق بشر توسط همه احزاب و نمی توان غلط به عنوان مانع یک کشور توانایی به درمان COVID-19.

ما با یک نبرد دشوار به سودان جنوبی تحریم تسلیحاتی اما هنوز هم وجود دارد فضا برای امید. شورای امنیت سازمان ملل می تواند حرکت با هدف و خوب خواهد شد و دیدن حقیقت آشکار: اسلحه نمی vanquish یک بیماری است.

در شروع coronavirus شیوع سودان جنوبی شد جایی بود که بیشتر حمله هلیکوپتر از هواکش. آن را می سازد هیچ حس به لغو یک تحریم تسلیحاتی در یک شکننده کشور با میراث مصونیت از مجازات برای جنایات جنگی و بلندی بهداشت عمومی به چالش بکشد.

شورای امنیت سازمان ملل باید رای به تمدید تحریم و جنوب سودان فضا و فرصت برای ایجاد یک صلح تاسیس عدالت و احترام به حقوق بشر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>