Asda برابر پرداخت صورت می آید قبل از اینکه دیوان عالی کشور

asda contract changes

شاتر

طولانی در حال اجرا در برابر پرداخت اختلاف بین Asda و آن مغازه-طبقه کارکنان در نظر گرفته شود توسط دیوان عالی کشور این هفته است.

برخی 38,000 Asda فروشگاه طبقه کارگران بسیاری از آنها زنان هستند ادعا می کنند که باید به آنها پرداخت همان دستمزد را به عنوان مرکز توزیع کارکنان که مردان بیشتر و دریافت نرخ ساعتی بالاتر.

دادگاه عالی را در نظر بگیرید که آیا در نظر بگیرید که آیا این کارگاه کارکنان مجاز به مقایسه دستمزد خود را به کسانی که از توزیع کارکنان به صورت مساوی پرداخت شود. این جلسه که قرار بود امروز و فردا (14 جولای) آخرین فرصت برای Asda به استدلال می کنند که نقش قابل مقایسه نیست.

دادگاه تجدید نظر که شنیده مورد در سال گذشته اعتقاد بر این کارگاه کارکنان مجاز به مقایسه دستمزد خود را به انبار کارگران دستمزد, تایید احکام اشتغال دادگاه و اشتغال درخواست تجدید نظر در دادگاه.

نتیجه مورد خواهد تاثیر قابل توجهی بر دیگر گروه های مشابه اقدام ادعا آورده شده توسط فروشگاه طبقه کارکنان دیگر در سوپر مارکت های بزرگ از جمله Sainsbury, Morrisons, تسکو و Co-op.

تخمین زده می شود که پرداخت بدهی به کارگران می تواند کل £8bn اگر تمام فروشندگان خود را از دست داده برابر موارد پرداخت.

قانون شرکت Leigh روز است که به نمایندگی از Asda کارکنان گفت: این پرونده بزرگترین برابر پرداخت ادعا می کنند برای همیشه علیه کارفرما در انگلستان است.

اظهار نظر در مورد آدم پنینگتون وکیل استخدام در Stephensons گفت: “این بسیار مهم مورد نه تنها برای Asda و 35,000 کارگران را تحت تاثیر قرار, اما همچنین برای بخش خصوصی به عنوان یک کل. اگر دیوان عالی کشور قوانین به نفع کارکنان در این مورد آن را باز خواهد شد تا امکان ادعا می کند در برابر هر کارفرما که در آن وجود دارد یک اختلاف بین نرخ پرداخت در انبار و کسانی که در بر داشت در فروشگاه.

“در چند ماه گذشته به تنهایی ما شده است خاطر نشان کرد چقدر مهم است کسانی که مشغول به کار در سوپر مارکت ها ما واقعا هستند. امیدواریم از این کارگران خواهد بود که دادگاه عالی می یابد خود را به کار سخت است که برابر با ارزش برای کسانی که همکاران در انبار و مراحل گرفته شده برای سطح ناهموار کف مغازه وقتی که می آید به حقوق و دستمزد.”

Asda در بیانیه ای گفت: “ما از این فرصت برای آوردن ارزش برابر پرونده به دیوان عالی کشور. این مورد بسیار پیچیده است و بدون سابقه در بخش خصوصی پس از آن حیاتی است این مسائل با توجه به بررسی حقوقی آنها سزاوار است.

“در حالی که ما احترام به حقوق کارگران خرده به این مورد ما اساسا مخالف با آن قضیه و ادامه خواهد داد به ما استدلال روشن است.

“ما ساعتی نرخ پرداخت در فروشگاه های یکسان برای زن و مرد و همکاران این است که به همان اندازه واقعی در مراکز توزیع. خرده فروشی و توزیع در دو بخش های مختلف صنعت و همکاران ما پرداخت نرخ بازار برای این بخش است.”

مدیر منابع انسانی فرصت ها در پرسنل امروز

مرور بیشتر مدیر منابع انسانی مشاغل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>