یک شاگرد در BAE Systems’ Samlesbury هوا تسهیلات تصویر: BAE Systems

اگر چه اکثر سازمانها را منجمد استخدام در حالی که تمرکز آنها بر بهبود BAE Systems است که برخلاف روند با پیش رفتن با آن 2020 کارآموزی مصرف به عنوان Ashleigh وبر گزارش.

اکثر HR تیم ها’ زمان به احتمال زیاد به تحت سلطه reintegrating furloughed کارکنان و تصمیم گیری های دشوار در مورد زوائد آن بیش از چند ماه آینده. این را متاسفانه به این معنی است که توسعه مهارت ها و استخدام به احتمال زیاد خواهد شد در نظر گرفتن یک صندلی عقب.

اما با وجود این تاثیر که Covid-19 تا به حال در آن عملیات BAE Systems است که در ادامه با طرح را در هیئت مدیره 800 کارآموزان در طی 12 ماه آینده در به رسمیت شناختن چگونه حیاتی آنها به تحویل پروژه های خود را در حال حاضر و در آینده است.

“من نوشت: ما به مدیران منابع انسانی در مارس در نقطه که در آن ما تا به حال تعلیق مصاحبه ما – ما با توجه به انجام 2,100 در ماه آوریل — و من تا به حال به آنها را به تایید آنها می خواهم به جلو بروید با [دوره های کارآموزی] از آنجا که ما نیاز به این نقش” ریچارد آهوجا, آموزش و پرورش مدیر در BAE Systems می گوید پرسنل امروز.

“ما باید قوی سفارش کتاب کار باید انجام شود و کارمندان جدید نیاز به آموزش داده می شود به صالح در فن آوری است که در حال تغییر است… افراد جوان هستند خوب در آن و ارتباط آن با استراتژیک ما نیروی کار و برنامه ریزی است.

“مانند بسیاری دیگر از کارفرمایان ما همچنین به پیری نیروی کار بنابراین ما نیاز به جایگزین کردن استعداد است که ما می دانیم که ما باید به عنوان یک کسب و کار… و چون ما می خواهیم به مردم تازه با خلاقیت های جدید و همچنین برای ایجاد تنوع بیشتر در درون سازمان است.”

هنگامی که برنامه های کاربردی را باز کرد در ماه فوریه بیش از 9,000 نفر اعمال شده برای 800 دوره های کارآموزی در نقش از جمله مهندسی هسته ای و امنیت سایبر.

آنها می توانند خود را کار بر روی برخی از سازمان هیجان انگیز ترین پروژه های بسیاری را برای وزارت دفاع از جمله توسعه آینده مبارزه با هوا فن آوری برای طوفان برنامه در Warton لنکشایر; طراحی و ساخت Dreadnought زیردریایی در Barrow-in-Furness, Cumbria; و 26 نوع کشتی ناوچه در گلاسکو.

BAE Systems ارائه می دهد دوره های کارآموزی از سطح 2 تا بالاتر و درجه سطح برنامه. برخی از 35 درصد از سرمایه گذاری در بالاتر و یا مدرک سطح 60 درصد در سطح 3 و 5 ٪ در سطح 2. آن را اجرا می 25 های مختلف برنامه در سراسر هوایی, دریایی, زمینی و سایبری بخش.

رفتن دیجیتال

با چنین یک نیاز حیاتی برای کارآموزان BAE Systems نمی تواند اجازه lockdown مانع آن استخدام و نیاز به تنظیم شیوه های خود را برای اطمینان از نامزدها هنوز هم می تواند مورد بررسی قرار گرفت. مصاحبه های تصویری برگزار شد با استفاده از HireVue که در مدت کوتاهی دنبال شود تا با تاييدی تلفنی برای متقاضیان موفق.

با استفاده از مصاحبه های ویدئویی ممکن است موفق تر از فیزیکی و چهره به چهره ملاقات نشان می دهد آهوجا: “جوان ما کارآموزان استفاده می شود به استفاده از ابزار دیجیتال و رسانه های اجتماعی در خانه خود زندگی می کند به طوری که در برخی از راه آنها راحت تر انجام می دهند که از آنها خواهد بود صحبت کردن به من. آن را به یک محیط آنها استفاده می شود.”

با Covid-Secure محدودیت به احتمال زیاد در محل باقی می ماند برای چند ماه به آمده کارآموزی مصرف خواهد بود مبهوت در سراسر 12 ماه آینده به اطمینان اجتماعی فاصله می تواند رعایت شود. این به این معنی که آموزش را به تحویل داده می شود متفاوت با استفاده بیشتر از آموزش مجازی و کوچکتر کلاس درس اندازه در کار آموزش.

بیست و کارآموزان وارد خواهد شد در ماه سپتامبر و به دنبال آن 380 در ماه ژانویه است. بقیه مصرف خواهد رسید و در ژانویه و مارس.

“به همین دلیل ما انجام داده ایم که برای کمک به کاهش تاثیر چنین تعداد زیادی از آمدن و همچنین, بنابراین ما می تواند به آماده شدن برای آنها را به درستی. امیدوارم اکتبر محیط کار و محدودیت خواهد بود آسان تر برای مدیریت می گوید:” آهوجا.

القای فرآیندهای نیز نیاز به بازرسی و نگهداری. در سال های گذشته کارآموزان که وارد شده اند در ماه سپتامبر گرفته اند در یک هفته القایی برنامه از جمله آموزش ایمنی و فعالیت های اجتماعی به دنبال یک تیم-ساختمان هفته در ماه اکتبر. در این سال القایی را در محل حاضر و این برنامه به احتمال زیاد بسیار کوتاه تر است.

ما رو قوی سفارش کتاب کار باید انجام شود و کارمندان جدید نیاز به آموزش داده می شود به صالح در فن آوری است که در حال تغییر است” – ریچارد آهوجا, BAE Systems

“یک گروه کاری را در این هفته آنچه در نگاه القای گروه را مانند زمانی که آنها می رسند. یکی در ماه سپتامبر خواهد بود کاملا تجربی, اما در ماه اکتبر ما باید یک برنامه ریزی مناسب در محل می گوید:” آهوجا.

برخی از BAE سیستم درجه کارآموزان در زیردریایی پروژه ها که به طور معمول شروع به دادن خود در ماه سپتامبر در حال ورود در ماه ژانویه به دلیل آن است که به احتمال زیاد دیگر برای آنها را به دریافت خواهید کرد امنیت کامل ترخیص کالا از گمرک مورد نیاز برای نقش خود است. این به این معنی که آنها نیاز به تکمیل خود را علمی کردن کار مطالعات قبل از شروع کار عملی.

این سازمان همچنین امیدوار است به موجود اول و آخر سال کارآموزان در مدت کوتاهی. بسیاری شده اند تکمیل آموزش های خود را از صفحه اصلی که در آن ممکن است اما آهوجا به رسمیت می شناسد که آنها باید بیشتر مراقبت معنوی در این مرحله از برنامه های خود را از زبان آموزان دیگر. هیچ کارآموزان و نه دیگر BAE Systems کارکنان شده است furloughed.

“ما یادگیری ارائه دهندگان شده اند افزایش مقدار زمان زبان آموزان داده می شود برای یادگیری علمی حمایت” می گوید: Hamer. “آموزش فنی و حرفه ای تر است چرا که در این زمان کارهایی مانند جوشکاری هستند تقریبا غیر ممکن است زیرا شما باید به انجام آن در کار است.”

L&D فرصت های شغلی در پرسنل امروز

مرور بیشتر L&D مشاغل

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im