فراتر از مغلوب ساختن پیشی جستن— آمریکا و سازمان ملل و سلامت جهانی حکومت

ویژه, جهانی, جهانی, جغرافیای سیاسی, جهانی, حکومت, عناوین, حقوق بشر, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه صلح TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

لارنس Surendraیک محیط زیست اقتصاددان سابق کارکنان عضو UN-ESCAP کار کرده است و با UNU و یونسکو است. او توصیه می کند در سازمان ملل متحد SDGs و در حال حاضر عضو شورای قاشق چایخوری آسیا (www.tspasia.org) و زندگی در جنوب هند است.

بانکوک, تایلند, مارس 14 سال 2020 (IPS) – رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در نبرد با سازمان بهداشت جهانی (WHO) پنهان دو مسائل مهم است. یک مدت طولانی در حال اجرا در رابطه عشق و نفرت بین آمریکا و سازمان ملل متحد و دو درک بهتری از چگونگی جهانی بهداشت عمومی اداره می شود و در چارچوب کلی حکومت جهانی است.

ما اول باید تشخیص دهد که با وجود تهمت را تحقیر برای multilateralism و نهادهای بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد رفتار خود را اساسا سازگار با تاریخ ما را تهدید سازمان ملل متحد و موسسات به صورت دوره ای با خودداری از کمک های مالی.

نباید بنابراین اجازه دهید این تصور به دست آوردن به ویژه در میان نسل جوان با آن آشنا جهانی و سیاست بین المللی است که ایالات متحده به عنوان یک قدرت بی گناه است و مغلوب ساختن پیشی جستن است اما یک گاو در چین, فروشگاه بین المللی, حکومت جهانی و سیاست های عمومی.

همانطور که برای رابطه عشق و نفرت از آمریکا با سازمان ملل متحد فقط عقب عقب به روز از رئیس جمهور ریگان در سال 1980 و دیدم که اوج چنین خصومت به سازمان ملل متحد است. توصیه محافظه کار و بنیاد میراث آمریکا بیرون کشیده و از سوی سازمان آموزشی علمی و فرهنگی سازمان (یونسکو).

دومی تصمیم هر چند تنها یک سایه بازی; پشت صحنه آمریکا به شدت تضعیف کار مهم سازمان ملل متحد مانند سازمان بین المللی کار (ILO) و کنفرانس سازمان ملل برای تجارت و توسعه (UNCTAD). سازمان ملل متحد مرکز در شرکت های چند ملیتی (UNCTC) دیده می شود به عنوان مخالف به ما شرکت های چند ملیتی برچیده شد. استعفای نامه پیتر هانسن دانمارکی مدیر UNCTC پس از آن ساخته شده او را به یک علت حامله, vintag.

آژانس های سازمان ملل مانند UNCTC کار بر روی یک کد رفتاری برای TNCs و کسی که با خود مواد مخدر برای همه سیاست های مشاهده شده بودند با سوء ظن توسط ما منافع شرکت های بزرگ به خصوص آمریکا دارویی و محصولات کشاورزی شرکت. از سازمان غذا و کشاورزی (FAO) در امان نمی شد یا نه.

ما مطمئن ساخته شده است که فائو تحت تاثیر ما شرکت های چند ملیتی به ویژه آمریکا محصولات کشاورزی و در مناطق بحرانی مانند بین المللی برای منابع ژنتیک گیاهی از FAO و در Codex Alimentarius به تضعیف و تضعیف قوانین و مقررات از ما TNCs.

کسی نمی تواند فراموش نکنید که رسوا شیوه ای که در آن دکتر Gamani Corea برجسته سریلانکا اقتصاددان خواسته شده بود به ترک به عنوان دبیر UNCTAD توسط ما. کشورهایی مانند هند خاص بودند و نقش آنها در سازمان ملل متحد بررسی شود.

هند مستقل بین المللی سیاست های عمومی و سپس در حالی که دیده می شود به عنوان با ارزش برای جامعه بین المللی به عنوان یک تهدید برای ما سلطه نهادهای بین المللی و حمله کردند. نقش هند در سازمان ملل متحد بود و مربوط به نه تنها هند منافع ملی و جهان در حال توسعه بلکه به اروپا و کشورهای اسکاندیناوی است.

هند ساخته شده است سهم قابل توجهی برای مثال در ایجاد جنوب مرکز یک موسسه بود که مربوطه در کمک به بین المللی سیاست عمومی کشورهای در حال توسعه; ارتباط خود را ادامه می دهد حتی بیشتر از آن در زمینه مسائل جهانی مالیات رژیم و چه هند و همچنین کشورهای در حال توسعه هستند که محروم از مالیات از TNCs.

به ریگان و تاچر سلطه در عرصه بین المللی در سال 1980 شاهد شمال-جنوب گفت و گو بودن سوراخ کردی. خانم گاندی یک رهبر مورد اعتماد کشورهای در حال توسعه و جهانی جنوب نقش عمده ای را از طرف خود در تلاش برای آوردن شمالی-جنوبی گفت و گو در مسیر بازگشت. او حتی در حالی که هند رو فشار از فشار آمریکا از جمله در استراتژیک و امنیت ملی از نظر.

نشست رهبران جهان در مکزیک در سال 1981 بود که احتمالا آخرین شمال-جنوب گفت و گو نشست که در آن خانم گاندی ملاقات با ریگان به کار کردن یک مصالحه. اما آنچه باعث شد جنوب در حال رانش با دور اروگوئه از گات مذاکرات به جای شمال-جنوب گفت و گو است.

در دور اروگوئه پس از یک دهه و یا بیشتر از پر پیچ و خم مذاکرات به رهبری آمریکا و برای ما تسلط در تجارت جهانی هر چند پیش بینی شده به عنوان ترویج تجارت آزاد تولید شده یک فیل را در قالب سازمان تجارت جهانی. دومی به نظر می رسد که در حال حاضر دگرگون به یک موش.

همانطور که برای مغلوب ساختن پیشی جستن و کسی که به ما اجازه نمی اشتباه است که خروج از آمریکا کمک های مالی به معنی هر گونه کمتر نفوذ ما و یا آن منافع شرکت های بزرگ در این است که. بیشتر از آن در تاثیرگذاری بر سلامت عمومی جهان سیاست.

باید به عنوان خوانده شده و بسیار مناسب در این زمینه این است که این کتاب توسط چلسی کلینتون (بله کلینتون رئیس جمهور تنها دختر) و دوی Sridhar استاد در دانشگاه ادینبورگ دانشکده پزشکی که دارای صندلی در جهانی بهداشت عمومی.

این کتاب منتشر شد و در سال 2017 به عنوان اگر پیش بینی منحصر به فرد جهانی بهداشت از بحران امروز است. مناسب با عنوان ‘حاکم بهداشت جهانی’ با حتی بیشتر پیرسینگ زیر عنوان “چه کسی جهان را اداره می کند و چرا؟’, این کتاب به ما می گوید به عنوان یک مقدار زیادی در مورد آنچه اتفاق می افتد در مورد چگونه بهداشت عمومی اداره می شود در سراسر جهان.

در مقدمه آنها در حال حاضر یک مورد روشن که چرا یک کتاب در حال حاضر و در نقطه ای که ما زندگی می کنیم در بهترین زمان به عنوان به خوبی به عنوان بدترین زمان و به دلایل گفته ، این کتاب سزاوار است در عمق, نقد و بررسی, اما در حال حاضر در حال حاضر حدس COVID 19 این مهم است که برای اولین بار آوردن کتاب به اعلان عمومی.

این Covid همه گیر شده است همچنین نگهداری رسانه های اجتماعی مملو از تئوری های توطئه به خصوص در اطراف بیل گیتس خود بنیاد و سود ساخته شده در واکسن به توسعه می شود. این داده بنیاد گیتس بزرگ کمک های مالی به GAVI (اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن سازی) و صندوق جهانی.

در حالی که ممکن است دانه از حقیقت به عنوان در تمام تئوری های توطئه متاسفانه وحشی خود را از اتهامات نیز آسیب جدی طرح های مهم مانند سازمان ملل متحد SDGs (به خصوص SDG 3) و تا سال 2030 نقشه راه ساخت و آنها را بخشی از این توطئه.

دلیل دیگری برای خواندن این کتاب مطلع می شود و نه تنها که بازیگران جهانی بهداشت عمومی در حکومت هستند اما از همه مهمتر, چگونه جهانی بهداشت عمومی اداره منتقل شده از سازمان ملل متحد و موسسات اداره توسط کشورهای عضو به جهانی بهداشت عمومی بین المللی سازمان های غیر دولتی و شرکت های خصوصی.

این به ویژه با ظهور این لبخند و همه جا عمل (به رسمیت شناخته شده توسط نویسندگان) از مشارکت های خصوصی (PPP) و افزایش تسلط در همکاری های بین المللی و حکومت از جمله جالب اینجاست که سازمان ملل متحد است.

آن را ممکن است به تکرار بارها تکرار اظهارات گذشته و حال سازمان ملل متحد کارمندان سازمان ملل متحد در مورد موسسات بودن حکومت های عضو, اما همه آنها از دست عمده واقعیت جهان امروز است. یک واقعیت موجز گرفته شده توسط کوفی عنان در سال 1999 و نقل شده در این کتاب است.

او اشاره کرد که “ما پس از جنگ موسسات ساخته شده بودند به صورت بین المللی در جهان است اما ما در حال حاضر زندگی در جهانی”. مذاکره این “جهانی” است و نه آسان برای ملت متحده و بیشتر از آن به صورت بین المللی و سازمان ملل متحد و موسسات. در این بحران جهانی ما نیاز به سازمان ملل متحد بیشتر از همیشه قبل از.

در این لحظه از بحران عمیق جهانی بهداشت عمومی و حکومت جهانی ما خوش شانس است که اواخر کوفی عنان و بان کی مون از گذشته ما در حال حاضر یک دبیر در فرد از آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ که دستورات هر دو احترام و مشروعیت. حتی قبل از همه گیر او در مواجهه با unenviable وظیفه فرمان سازمان ملل متحد از طریق عظیم محدودیت های مالی که آن را در حال حاضر در.

چالش برای سازمان ملل متحد و سازمان های خود و از جمله کسانی است که به مراتب بیشتر در حال حاضر از جمله ایجاد مشروعیت خود را. اجرای سازمان ملل متحد در اهداف توسعه پایدار است که در سال پنجم خود را از آن راه اندازی خواهد شد به طور جدی تحت تاثیر قرار.

نقش سازمان ملل متحد به عنوان یک جهانی کالاهای عمومی سازمان می تواند اصلاح شده با استفاده از SDGs و در نتیجه نیز به دست آوردن مشروعیت بیشتری برای این کار از سازمان ملل متحد است. این مسیر گرفته شده برای سازمان ملل متحد را بقا نیست باریک مشارکت بخش خصوصی و دولتی است که مانع گسترده تر همکاری با بازیگران دیگر و یک تفاوت بزرگ را.

کارکنان سازمان ملل متحد در سن ‘فوق العاده ناسیونالیسم باید با نگه داشتن وفاداری خود را به سازمان ملل متحد و منشور آن واکسینه خود را از چنین سمی ناسیونالیسم و یادآوری خود را که آنها در حال بین المللی کارمندان دولت در خدمت نیازهای جهانی کالاهای عمومی.

آنها باید اطمینان خود را که کاهش بودجه سازمان ملل متحد برای یک نهاد جهانی مورد نیاز در یک بحران است که بیشتر از یک اروپایی شهرداری و بودجه است که شاید به اندازه متوسط در بیمارستان نیویورک و rededicate خود را با یک حس جدید از اخلاق و هدف و کار در همکاری انسجام و مشارکت به عنوان هسته محوری کار خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im