بریتیش ایرویز از دست دادن شغل مذاکرات hanging by a thread’ می گویند خلبانان

Dinendra Haria/زوما پرس/PA تصاویر

مذاکرات بین خلبانان اتحادیه Balpa و بریتیش ایرویز ‘hanging by a thread’ به خاطر یک نامه فرستاده شده توسط حامل خود را به این اتحادیه تهدید بیشتر زیان کار و اخراج.

بر خلاف اتحادیه های چنین به عنوان متحد و GMB که در حال حاضر متهم با برنامه ریزی به گونی و rehire کارکنان Balpa است با حضور در جلسات با شرکت هواپیمایی به مشورت بیش از آن پیشنهاد 1,130 خلبان زیان کار است.

اما در حال حاضر Balpa گفت: BA حال تضعیف مذاکرات با تهدید به اخراج و دوباره استخدام اعضای آن تحت قرارداد جدید است.

به طور کلی با برنامه ریزی برای ایجاد 12,000 کارکنان برکنار شده آن را به عنوان مبارزه با تاثیر از این بیماری همه گیر با بیش از 1000 خلبان نقش در خطر است.

Balpa دبیر برایان Strutton روز شنبه گفت که مذاکرات در حال حاضر آویزان “با یک موضوع”.

“Balpa تکرار شده است در مشورت با BA بیش از آن پیشنهاد 1,130 خلبان از دست دادن شغل و ما انجام داده ایم که به شکل سازنده و در ایمان خوب” Strutton گفت.

“سپس عصر روز چهارشنبه در نامه ای از BA افزود: یکی دیگر از 125 زیان کار و همچنین برای اولین بار در معرض تهدید همه 4,300 BA خلبانان با اخراج و reengagement اگر ما رسیدن به توافق بر سر تغییرات در شرایط و ضوابط.

“من وحشت زده در نگرش چوبی نشان داده شده توسط BA سمت Balpa تکرار و به آن خلبانان.

“این به طور جدی تضعیف ما ایران است که در حال حاضر قطع شده توسط یک موضوع.”

بریتیش ایرویز گفت که در تلاش برای محافظت از به عنوان بسیاری از مشاغل ممکن است و هیچ تصمیم گیری نهایی ساخته شده بود. ویلی والش مدیر اجرایی با پدر و مادر شرکت IAG, توضیح به نمایندگان مجلس این هفته در نامه ای به مجلس است که هیچ تصمیم گیری ساخته شده بود در رابطه با واقعی بررسی قرار گرفته است.

“وجود دارد برخی که بر این باورند این شرکت است اغراق مقیاس چالش” والش گفت: در این نامه است. “هیچ چیز می تواند بیشتر از حقیقت. این وضعیت بی سابقه است.”

والش به نام متحد و GMB برای پیوستن به Balpa در مشاوره با آن در طرح های پیشنهادی خود را.

BA Easyjet و Ryanair در حال حرکت پیش رو به طور جداگانه در یک چالش قانونی به طرح دولت برای تحمیل دو هفته قرنطینه مسافران در ورود یا بازگشت به انگلستان است.

سه نوشته اند به عامل کلی سر جاناتان جونز, دولت صلاحیتدار قانونی و رسمی.

در آن, آنها استدلال می کنند که قوانین برای تماس های ورودی مسافران خواهد بود دقیق تر از کسانی که برای افرادی که در واقع مبتلا به کروناویروس – و اشاره می کنند که قوانین حکومت های مختلف قانون برای ساکنان اسکاتلند و ایرلند شمالی و ولز است.

صنعت سفر کرده است با دقت مورد حمله قرار پیشنهادات هشدار شدید آسیب طولانی مدت به بخش قابل توجهی از جمله شغل زیان اما دفتر خانه را حفظ کرده است که این اقدامات کمک خواهد کرد که جلوگیری از گسترش ویروس.

وزیران نیز مواجه انتقاد از رئیس Getlink – قبلا Groupe اروتونل – که با حمله به برنامه ریزی برای قرار دادن یک بار قابل توجه از کارهای اداری در سازمان ها به عنوان مثال تلاش خواهد بود که نیاز به پیگیری از کارگران که عبور از کانال غالبا.

“معافیت به قرنطینه برای کارکنان که عبور از کانال چند بار در روز در امتیاز معلوم می شود یک بار اداری برای عبور از هر که خواهد شد نیاز به زمان زیادی برای راه اندازی و تحویل” نوشت Getlink ارشد اجرایی ژاک Gounon.

در نامه ای او همچنین شکایت به نخست وزیر بوریس جانسون در مورد سرعت قوانین جدید’ مقدمه.

“محدود مشاوره توسط دفتر خانه و دپارتمان ناسازگاری منجر به یک وضعیت قرار می دهد که یک خطر جدی در بهره وری از عملیات در تونل کانال یک پیوند حیاتی در انگلیسی, زنجیره تامین,” او نوشت.

آخرین HR فرصت های شغلی در پرسنل امروز

مرور بیشتر منابع انسانی مشاغل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im