توسعه و کمک به اقتصاد و تجارت و محیط زیست و بحران مالی جهانی, سبز, اقتصاد, عناوین فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

کوالالامپور و سیدنی Jul 14 سال 2020 (IPS) – انفجار اخیر سرمایه گذاری خصوصی است nursed امید رویا یا توهم که می توان آن را بسیج عمومی خوب, به عنوان مثال برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار در ارتباط با دستور کار 2030. این امید را نادیده گرفت که چگونه تغییرات در سرمایه گذاری مالی را عمیقا دگرگون شرکت ملی اقتصاد و چشم انداز اقتصاد جهانی و پیشرفت اجتماعی.

جومو Kwame Sundaram

خصوصی رونق مالی
سرمایه های خصوصی منفجر شده با مقررات زدایی مالی از اواخر قرن 20. امور مالی جهانی افزایش 53 درصد از سال 2000 تا 2010 به برخی US$600 تریلیون (ده بار در جهان سالانه خروجی) و پیش بینی شده بود برای رسیدن به US$900 تریلیون دلار در پایان این سال است.

در آن سال 2018 سالانه, گزارش, اصول مسئول سرمایه گذاری (پری) – یک سرمایه گذار طرح با همکاری دفاتر سازمان ملل متحد تخمین زده می شود که سرمایه گذاران با بیش US$80 تریلیون در ترکیب دارایی به حال متعهد به ادغام ‘, زیست محیطی, اجتماعی و حکومت’ (ESG) معیار به تصمیمات سرمایه گذاری خود را.

با توجه به صندوق بین المللی پول بین ما 3 تریلیون و US$31 تریلیون دلار در دارایی های مدیریت ESG بودجه بسته به تعریف استفاده می شود. آن را نیز یادداشت مشکلات در ارزیابی ESG معیارهای مانند کاهش تولید گازهای گلخانه ای و یا بالا بردن استانداردهای کار و از این رو ترس ‘greenwashing’ سرمایه گذاری های مالی با ادعاهای دروغین از ESG انطباق.

از فعال و منفعل سرمایه گذاری
از سال 2006 تا سال 2018 تقریبا US$از 3200 میلیارد چپ به طور فعال مدیریت صندوق های سهام جهانی در حالی که بیش US$3,100 میلیارد رفته به شاخص سهام وجوه تشکیل “بی سابقه پول انبوه مهاجرت از فعال و منفعل وجوه”. تغییر داده است و شاخص ارائه دهندگان خدمات قابل توجهی خصوصی اقتدار و نفوذ در بازارهای سرمایه جهانی است.

متقابل شاخص بودجه در دسترس بوده است از اواخر دهه 1970 در حالی که اولین تبادل وجوه معامله (ETFs) آغاز شد و در اوایل 1990s. رشد منفعل و یا وجوه شاخص تا حد زیادی تسریع در دهه پس از بحران مالی جهانی (GFC).

Anis Chowdhury

جذب بسیار پایین تر هزینه های شارژ و منفعل بودجه تا به حال US$11.4 تریلیون دلار در سطح جهان در ماه نوامبر سال 2019 پنج برابر بیشتر از سال 2007. Jan Fichtner Eelke هیمسکرک و یوهانس Petry بحث در مورد برخی از پیامدهای این پول جرم-مهاجرت به شاخص بودجه برای اداره امور شرکت در بازار رقابت و جریان سرمایه گذاری است.

وال استریت جدید تیتان
در نتیجه شرکت ها و مالکیت به طور فزاینده ای متمرکز شده و تا حد زیادی برگزار شده توسط ‘سه’ منفعل دارایی مدیران: BlackRock پیشتاز و خیابان دولت, در حال حاضر بزرگترین صاحبان شرکت های بزرگ ایالات متحده. در سال 2019 به طور فعال مدیریت ما بودجه بودند پیشی گیرد و توسط منفعل بودجه. برخی تخمین می زنند که شاخص بودجه خواهد شد که بیش از نیمی از ما از بازار سرمایه توسط 2024.

توصیف منفعل سرمایه گذاران به عنوان درست “تیتان وال استریت” جیل Fisch, Assaf حمدانی و استیون جزایر ترس که منفعل سرمایه گذاری را افزایش می آفریند جدید نگرانی در مورد تضاد منافع با توجه به تمرکز مالکيت و مالکیت مشترک از شرکت های رقیب در نتیجه تضعیف رقابت است.

سنتی در صندوق های سرمایه گذاری و مدیران تصمیم می گیرید که چگونه و کجا سرمایه گذاری, به عنوان مثال, کدام سهام برای خرید. به جای توجه مدیران صندوق منفعل بودجه آهنگ انتخاب ساخته شده در ایالات متحده ، این است که به طور فزاینده ای انجام می شود algorithmically به جای منعکس و یا در پاسخ به قیمت و حرکات دیگر.

شاخص ارائه دهندگان مجموعه استانداردهای
هنگامی که سرمایه گذاران به سرمایه گذاری از طریق صندوق شاخص تصمیم گیری های خود را به طور موثر به شکل شاخص منفعل بودجه آهنگ. سه تاثیرگذارترین شاخص ارائه دهندگان هستند MSCI (مورگان استنلی سرمایه بین المللی) FTSE (بار مالی بورس) راسل و S&P (استاندارد و فقیر) داو جونز.

اصلی ترین بازارهای در حال رشد شاخص ها تاثیر فوق العاده ای به خصوص بازارهای نوظهور MSCI شاخص که شامل بزرگ و متوسط شرکت ها در 26 کشور جهان از جمله چین و هند و مکزیک است. بنابراین MSCI موثر مجموعه معیارهای کشورهای مشتاق به واجد شرایط به عنوان بازارهای نوظهور نیاز مالی مقامات برای اطمینان از دسترسی رایگان به و خروج از ملی بازار سهام برای سرمایه گذاران خارجی است.

تصمیم گیری آنچه را در شاخص است و نه فقط یک هدف و یا ویژگی های مهم اما ذاتا سیاسی و ذهنی اختیاری به طور معمول با بهره گیری برخی بیش از دیگران است. تنظیم معیارهای ورود به مطالعه نتیجه endows شاخص ارائه دهندگان با اقتدار و قدرت به شدت نفوذ مقررات و سیاست.

شاخص نفوذ جریان سرمایه
در گذشته شاخص ارائه دهندگان تنها عرضه اطلاعات به بازارهای مالی است. اما با منفعل وجوه شاخص ارائه دهندگان قابل ملاحظه ای قدرت بیشتر در بازار. با تریلیون ها دلار سرمایه گذاری در سراسر جهان سرمایه شده است مجددا اخذ شاخص ارائه دهندگان تصمیم گیری به عنوان بی ضرر به عنوان آنها ممکن است به نظر می رسد.

این اغلب نفوذ جریان های سرمایه بین المللی بسیار بیشتر از اصول اقتصادی. عظیم سرمایه گذاری نمونه کارها به طور معمول جریان به بازارهای مالی از کشورهای انتخاب شده برای گنجاندن.

زمانی که چین به آن اضافه شد کلید ظهور شاخص های بازار در سال 2018 بنا به گزارش ها پس از سنگین لابی آن انتظار می رود برای جذب پرتفوی سرمایه تا US$400 میلیارد دلار است.

اضافه کردن عربستان سعودی به معیار بازارهای نوظهور MSCI شاخص در سال 2018 شد انتظار می رود را به ما 40 میلیارد دلار به بازار سهام خود را. این محقق نشد شاید با توجه به این جمال Khashoggi قتل رسوایی درمان توسط بازارهای مالی به عنوان یک “ریسک اعتباری’.

این سه شاخص را تا حد زیادی تاثیر جهانی جریان سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران ممکن است ناخواسته به دست آوردن بحث یا مشکل سرمایه گذاری, یا سرمایه گذاری در صندوق شاخص و یا با انتخاب گزینه های به شدت سرمایه گذاری در صندوق از جمله.

تعطیل برای پیشرفت ؟
واضح است که سه تا از بزرگترین منفعل مدیران صندوق و عمده سه شاخص ارائه دهندگان تا حد زیادی نفوذ نمونه کارها گزینه های سرمایه گذاری در حالی که جهان باقی می ماند تا حد زیادی غافل از تعصبات خود را در نفوذ و اثرات wishfully امید برای بهترین نتایج ممکن است.

BlackRock, بزرگترین سرمایه گذار, با US$7 تریلیون دلار در بودجه تحت مدیریت خود را به دست آورد تصويب توجه با اعلام سرمایه گذاری از آن به طور فعال مدیریت وجوه از شرکت های ساخت بیش از یک چهارم از درآمد خود را از زغال سنگ.

اما به عنوان بسیاری بلکراک بودجه منفعلانه شاخص های این همچنان به سرمایه گذاری در زغال سنگ تا زمانی که این سهام در حال حذف از شاخص. علاوه بر آن مدیر عامل ساخته شده است روشن است که آن را همچنان به سرمایه گذاری در بحث دارایی از جمله زغال سنگ.

پس بلکراک پیشتاز و خیابان دولت همچنین اعلام کرده اند آنها را افزایش می دهد خود را ESG بودجه. اما ESG معیارهای تعریف تفسیر و عمل بر اساس شاخص ارائه دهندگان مختلف استفاده کنید اغلب مشکل ساز و غیر شفاف روش ها و داده ها.

سازمان ملل متحد ‘آبی-لباس شویی’?
ESG-رتبه بندی شرکت های مخالف که در مورد شرکت های واجد شرایط تولید مجموعه های مختلف از ظاهرا ESG سازگار سهام. در همین حال صندوق بین المللی پول نیست هر سازگار تفاوت در نرخ بازگشت بین پرتفوی سرمایه گذاری از ESG بودجه در مقایسه با انواع معمولی است.

در ماه اوت سال 2019 پیشتاز کاهش یافته است 29 سهام آنها اشاره شده بود ‘اشتباه’ طبقه بندی شده به عنوان ESG توسط FTSE راسل. رد سهام شامل یک تفنگ تولید کننده خصوصی زندان اپراتور یک رستوران و یک شرکت دارویی.

نه پیشتاز و نه FTSE راسل توضیح داد که چگونه و چرا ‘خطا’ اتفاق افتاده بود و یا معیارهای درگیر است. اکثر ESG شاخص ها عبارتند از: “رهبران صنعت’ در تقریبا همه از جمله بحث برانگیز ترین بخش تنها به استثنای بدترین مجرمین که کاملا ذهنی اگر نه خودسرانه تعیین می شود.

اقتصاددان است اشاره کرد: “توتون و تنباکو و الکل ویژگی شرکت های نزدیکی بالای بسیاری از ESG رتبه بندی. و بسیاری از وجوه عرضه شده در رنگ سبز خود را به اعتبار سرمایه گذاری در نفت و…به ثمر رساند گاهی اوقات سیستم های اندازه گیری چیز اشتباه و تکیه بر تکه ای خارج از آمار و ارقام تاریخ. تنها نیمی از 1,700-عجیب و غریب شرکت در جهانی MSCI شاخص خود را نشان می دهد کربن تولید گازهای گلخانه ای”.

مگر در مواردی که وجود دارد بیشتر معنی دار و موثر برای اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاری خصوصی و فضاي مناسب در خدمت نیازهای عمومی بی رویه سازمان ملل متحد در حمایت از نمایان تلاش برای بسیج خصوصی سرمایه گذاری برای توسعه پایدار اجرا می شود خطر جدی برای مشروعیت بخشیدن عظیم جعلی ورزش در مالی ‘آبی-لباس شویی’ با اشاره به رنگ پرچم سازمان ملل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de