به چالش کشیدن هنجارهای فرهنگی و از بین بردن انگ کلیدی برای مقابله با لسوتو را تجاوز به عنف فرهنگ

آفریقا جنسیت و خشونت جنسیتی عناوین حقوق بشر

نظر

Mamello Makhele یک ماما و SheDecides 25×25 رهبر جوان

اعتبار: زنان سازمان ملل.

تهبا-TSEPO لسوتو Jul 20 سال 2020 (IPS) – این Covid-19 همه گیر است و در معرض و با توجه به افزایش جدید, عمیقا در مورد موج تجاوز به عنف فرهنگ در لسوتو. اگر درست است تا چه حد شناخته شده نیست و در عین حال ما باید متوجه مورد گزارش است که شروع این بیماری همه گیر بدتر شده خشونت با زنان و دختران محدود بودن به مکان زندگی, در حالی که تنش های اجتماعی در حال بدتر.

با توجه به بازرس ارشد ‘Malebohang Nepo از کودک و جنسیت حفاظت واحد تحت لسوتو موبایل Police Service (LMPS) دو هفته به مستند او گفت: 18 مورد تجاوز جنسی گزارش شده بود که غیر منتظره ای بالا بود.

این موج جدید شامل ناراحت گزارش بسیاری از Basotho زنان که زمانی که مستند محدودیت های آمد به محل مجبور به ترک نقش خود به عنوان کارگران خانگی در آفریقای جنوبی entrenching آنها را به یک سیستم از فقر است که آنها را مجبور به بازگشت به لسوتو.

اما پس از به طور غیر قانونی در صورت بازگشت به کشور اکثریت بودند مورد تجاوز و شکنجه های امنیتی و مقامات مرزی.

Mamello Makhele.

بیشتر از این ناراحت حساب نشده اند گزارش رسمی به دلیل ترس تبعیض و انگ اجتماعی – همان دلایل که چرا بسیاری از تجاوز در کشور ما رفتن نهان. در معدود مواردی که گزارش شده اند ساخته شده و هیچ اقدام صورت گرفته علیه عاملان. اینها همان مردان واگذار شده توسط دولت به تامین امنیت برای ملت ما.

اما اجازه دهید روشن است این است که یک موضوع جدید و یا پدیده است. حتی قبل از این بیماری همه گیر شیوع تجاوز به عنف در لسوتو شد بسیار بالا است. سال گذشته جنسيت وزیر Dr محلی Phamotse اشاره کرد که 90 درصد از زندانیان زندان زندانی شده بود برای جرم اتهامات (یک بررسی انجام شده در حالی که او وزیر دادگستری) و گزارش های سازمان های غیر دولتی جنسیتی لینک در سال 2014 نشان داد که 62 درصد از زنان مورد مطالعه تا به حال تجربه همسرآزاری با 8 درصد گزارش که به آنها تجاوز شده توسط غیر شریک زندگی در طول عمر خود.

در حالی که این بیماری همه گیر در خدمت به افشا و این مشکل را تشدید کند و تجاوز به عنف و فرهنگ وجود داشته است در طول نسل ها و جوامع است. این یک فرهنگ است که به طور معمول اجازه به مردان برای اعمال قدرت و مردانگی بیش از زنان در نهایت به انکار خود را حق اساسی برای بدن استقلال. آن است که زبان و رفتار که مردان را تشویق می کند برای توجیه خشونت جنسی. برای چند دهه, تجاوز مشاهده شده است به عنوان یک سلاح از ظلم و ستم به سکوت و تنزل زنان است.

به عنوان یک ماما, من می دانم که تنها بیش از حد خوب دور گرفته تا عواقب که خشونت جنسی و فیزیکی در زندگی زنان و دختران است. تنها چند هفته پیش بیست سال بود که نه ماه باردار بود بستری در مرکز من با کبودی روی پشت و شانه ها نشان می دهد که شوهر او تا به حال آزار جسمی ،

با افزایش شیوع تجاوز به عنف در جامعه ما بدان معنی است که ما باید به عمل در حال حاضر. آموزش و آگاهی کلید برای مقابله با این مشکل سر در. تکنولوژی به خصوص قدرتمند بسیج ابزار برای رسیدن به این هدف به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و من شده اند با استفاده از رسانه های اجتماعی برای برجسته کردن بیماری همه گیر و تاثیر آن بر حقوق زنان. آن را به من می دهد فرصتی برای تقویت داستان زنان از خشونت جنسی و گسترش آگاهی از این موضوع به مخاطبان گسترده تر.

مهمتر از همه اما من در حال حاضر میزبانی آموزش آنلاین و آگاهی جلسات با مردان در جوامع روستایی که تا حد زیادی بی سواد و مردسالاری ریشه در رفتار و افکار. این نگرش برجسته شده است در مکالمات ما زمانی که بسیاری می گویند که تجاوز به عنف است که قربانی خطا و انتخاب خود را از لباس “مجبور” او را به تجاوز.

Concerningly 2014 جنسیتی لینک گزارش که 39 درصد از مردان گفت: بازماندگان تجاوز می تواند دیده می شود به عنوان مسئول چرا که آنها ممکن است قاعده.

این جلسه برگزار خواهد شد که در شخص بعد از آن در سال طراحی شده برای به چالش کشیدن این تفکر و تشویق مردان به ریشه های سنتی خود را مردانه نگرش ها و رفتارها. من هم تا به حال گفتگوهای غیر رسمی در مورد تجاوز به مردان در حالی که در وظیفه به عنوان بخشی از نقش من به عنوان یک ماما که در آن بسیاری از همین حالا درک مفهوم حقوق زنان.

اگر ما را در مورد ما نیاز به شروع به احترام به حق زن را انتخاب کنید و متوجه باشید که انتخاب خود را از لباس است که به هیچ وجه دعوت به مورد تجاوز قرار گرفتن.

اما اعمال و رفتار من و کسانی که از همسالان من به تنهایی کافی نیست بیشتر مورد نیاز است. واقعا حذف تثبیت تجاوز از فرهنگ جوامع ما, ما نیاز به یک رویکرد واحد و یکپارچه بین دولت عدالت سیستم و جامعه سازمان اطمینان حاصل خواهد کرد که خشونت جنسی عاملان پاسخگو هستند.

ما نیاز به کار با هم به طوری که زنان می ترسند به جلو آمده و به اشتراک گذاری داستان های خود را. ما نیاز به تغییر در ادراک از آنچه سنتی مردانگی است به طوری که قربانیان هستند نه مقصر. ما نیاز به متحدان به بسیج سیاسی و حمایت مالی است.

Covid-19 ارائه شده بسیاری از چالش ها در کشور ما و مبارزه برای شکست این مخرب بیماری است هنوز رتبهدهی نشده است, اما در طول این حق زن برای تصمیم گیری باید همگانی حفظ و محترم شمرده شود. او باید حق برخورداری از ایمنی اطلاعات و بهداشت و درمان. این پایه حقوق بشر است. بدون سوال.

Mamello Makhele, ماما و SheDecides 25×25 رهبر جوان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im