کیش و مات! چین Coronavirus اتصال

آسیا-اقیانوس آرام, جامعه مدنی, توسعه و کمک های ویژه جهانی, عناوین, سلامت, TerraViva سازمان ملل متحد نظر Dr S

توسط AKHSHIJNEWS در 31 اردیبهشت 1399
آسیا-اقیانوس آرام, جامعه مدنی, توسعه و کمک های ویژه جهانی, عناوین, سلامت, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

Dr Simi مهتا مدیر عامل و مدیر تحریریه تاثیر و سیاست موسسه تحقیقات (IMPRI), New Delhi. او را می توان در رسید simi@impriindia.org.

نخستین مراسم در ترکیب سازمان ملل متحد در پکن برای اهدای بحرانی لوازم پزشکی به دولت چین. اعتبار: UNDP چین

دهلی نو ممکن است 20 سال 2020 (IPS) - شیوع کروناویروس در چین و بعد از آن در سراسر جهان شده اند بی سابقه ای در هر دو مقیاس و اثرات. در عصر تغییر نظم جهانی این بیماری همه گیر شده و جهانی و توجه به تهدیدهای غیر سنتی چالشهای امنیتی.

همه نظامی دلاوری و سوابق پیشرفت اقتصادی ارائه شده است ناتوان vis-à-vis coronavirus بیماری است. با مجموع حدود 5 میلیون نفر در سراسر جهان (و تنها در مورد 83,000 در چین) چرخ قدرت و نمایش قدرت های بزرگ مانند آمریکا, چین, روسیه, اسپانیا, فرانسه, آلمان, ایتالیا آمده اند به توقف سنگ زنی.

اهداف ملی سیاست های بهداشتی و سلامت و امنیت از کشورها از جمله مفهوم جمعی امنیت بهداشتی سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان ملل متحد مطرح کرده اند سوالات خود جدیت ادعا اثربخشی و بهره وری.

در مورد ریشه های این ویروس وجود داشته است, روایات مختلفی. این مقاله تجزیه و تحلیل گفتمان و مدعی است که تحقیقات و برنامه های توسعه دارو و واکسن و درمان برای سلامتی خطرات و برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای تحقیقات فشرده در bioweapons توسط قدرت های بزرگ منجر به ایجاد خطرناک رشته سرایت به نام رمان coronavirus.

اتهامات در چین

وجود دارد هیچ انکار که محل که در آن همه نشات گرفته بود که در ووهان چین. هزاران نفر از مردم شروع به رنج می برند با یک بیماری تنفسی است که نمی تواند درمان شود. که توصیف کرده است coronavirus به عنوان بخشی از خانواده از ویروس ها است که محدوده از سرماخوردگی به خاورمیانه سندرم تنفسی (MERS) و سارس.

آن است که توانایی برای انتقال بین انسان و حیوانات. به زودی یک مکتب فکری بر خلاف ادعای دولت چین است که آن را در مرطوب بازار فروش عجیب و غریب و حیوانات وحشی از جمله خفاش ها بود که علت این بیماری همه گیر شروع به پدیدار شود.

اما ادعا می کند ضد فرض که ووهان موسسه ویروس شناسی ملی ایمنی زیستی آزمایشگاه در مجاورت مرطوب بازار تا به حال به عمد ایجاد شده این ویروس است. آنچه را افزایش می دهد استدلال به نفع ضد ادعا عبارتند از: چین را افزایش نمی دهد یک هشدار جهانی در مورد وجود ترک در کنار گسترش ویروس تا زمانی که عمده شیوع گزارش شده از اواخر ماه ژانویه سال 2020 به بعد.

تئوری های توطئه های مختلف شده اند در گردش است که این ویروس ساخته شده است برای فرار از آزمایشگاه به عنوان bio-سلاح یا تصادف و یا طراحی. برخی از گزارش ها همچنین مدعی شده اند که این ویروس در اصل به سرقت رفته توسط چینی نمایندگی از کانادا آزمایشگاهی در ماه جولای سال 2019 که دارای 4 سطح از ایمنی زیستی - برخورد با خطرناک ترین پاتوژن که چند وجود دارد در دسترس واکسن و یا درمان های مشابه که توسط صاحب ووهان آزمایشگاه.

بیشتر, آن را رد کرد و بین المللی ماموریت حقیقت یاب به آن کشور است. روزنامه ها مانند وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز و واشنگتن پست و دچار صدمات و برخی از کارمندان خود خواسته شده است تا به سرعت عملیات خود در این کشور است.

حتی دانشگاهی مقالات پژوهش در coronavirus متحمل شده است فشار توسط gag-منظور از مقامات چینی برای دخالت در استقلال فرایند علمی است. کسانی که مقالات پژوهشی با تمرکز بر COVID-19 در حال حاضر تحت بررسی صلاحیت اضافی قبل از آنها برای انتشار ارسال شده.

به عنوان یک نتیجه اولیه جهانی همدلی برای چینی ها درد و رنج از خشم این ویروس به طور پیوسته تبدیل به سوء ظن و هراس. این به اوج خود رسید به مقید کردن خشم به دنبال غرامت از چین برای مقصر بودن منشأ و گسترش COVID-19.

Unfazed توسط چینی انتقاد رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن فصاحت به نام coronavirus به عنوان چینی ویروس. او همچنین متهم است که از همکاری با چین در پنهان کردن حقایق و معلق سهم خود را به چند جانبه بدن و گفت که "باید شرمنده از خود زیرا آنها مانند روابط عمومی سازمان برای چین است.".

خواستار تحقیقات بین المللی به دانستن فرزندش منشاء و گسترش ویروس تبدیل شده اند ، با آن یکی حزب استبدادی سیستم چین در ابتدا در دفاعی و وقیحانه حاضر همه از جمله تماس های تلفنی که در اثر اضافه شده به این مورد در نقطه ای که وجود دارد این است که "چیزی" است که آن را می خواستم برای مخفی کردن از بقیه جهان.

اما با افزایش فشارهای بین المللی و جدید ترین پیش نویس قطعنامه ای به رهبری استرالیا و اتحادیه اروپا و با حمایت 122 کشور در مجمع بهداشت جهانی که چین در نهایت کوتاه آمد و توافق کردند به تماس برای "بررسی جامع" از COVID-19 همه گیر در یک "هدف و شیوه ای بی طرفانه".

آن است که حتی با اشاره به فعال کمک کند این است که به ارائه به چندین کشور از نظر ارسال چرخ دنده محافظ ماسک صورت و دستکش و غیره. با این حال شکایات مطرح شده به عنوان چند تا از این malfunctioned و/یا معیوب.

نتيجه گيری

در سال 1919 George A. Soper1 نوشت که مرگبار آنفلوآنزای اسپانیایی بیماری همه گیر است که جاروب در سراسر زمین شد و بدون هر گونه سوابق وجود دارد و آن شده بود چنین فاجعه 'به طوری ناگهانی بنابراین ویرانگر و بنابراین جهانی'. او اظهار داشت که "شگفت آور ترین چیزی که در مورد این بیماری همه گیر کامل بود و راز است که آن را احاطه کرده. هیچ کس به نظر می رسید به دانستن آنچه که این بیماری بود از کجا آمده است و یا چگونه به آن را متوقف کند. اضطراب ذهن می کشیدند امروز آیا موج دیگری از آن را دوباره خواهد آمد".

با نزدیک به 3 میلیون موارد مثبت و در حدود 0.2 میلیون مرگ و میر در سراسر جهان coronavirus مجبور است مردم را به رسم تشابه با سابقه کشنده ویروس ها مانند سال 1918 آنفلوآنزای اسپانیایی.

این فاجعه انسانی ایجاد شده توسط COVID-19 مرکب است به دلیل عدم وجود درمان قطعی و یا واکسن. کارشناسان اظهار نظر کردن که آن را امکان پذیر خواهد بود تنها با سه ماهه اول سال 2021. غالب ابهام در چین با توجه به علل پیدایش و گسترش جهانی ویروس منجر به تئوری های توطئه را به بیرون آمدن از بخش های مختلف جامعه بین المللی است. خواسته شروع می شود ساخته شده برای نگه داشتن چین مسئول بحران بهداشت و درمان و که آن را باید پرداخت کشورهای جهان برای سلامت خود و مشکلات اقتصادی.

مغلوب ساختن پیشی جستن است و نشان داد که ما در آغاز آن تحقیقات به ادعای 'قابل توجه' خسارت از چین به عنوان "وضعیت تمام شده است می تواند در متوقف منبع'. قهرمان داشتن چین موجود در جهان سیستم - هنری کیسینجر هشدار داد که COVID-19 بود و خطر را به لیبرال نظم بین المللی.

حتی یک جانباز وزیر کابینه دولت هند Nitin کرد اظهار داشت در مصاحبه با یک کانال خبری خصوصی, که coronavirus است نه یک ویروس به جای آن پدید آمده از آزمایشگاه'.

این شاید توضیح می دهد که هند با احتیاط گام های بعدی شارژ همسایه شمالی خود چین به عنوان کشور مسئول ساخت این ویروس به ارمغان آورده است که باور نکردنی و بی سابقه ضرب وشتم در زندگی معیشت و اقتصاد در سراسر جهان است.

این امر می تواند در بهترین منافع چین برای اطمینان از شفافیت و اجازه می دهد بین المللی تحقیقات به این بیماری به عنوان آن را کاملا ناخوشایند عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و دارای حق اعمال حق وتو قدرت.

این وحشت در سراسر جهان ایجاد شده توسط غالب سلامت ناامنی خواهد دوباره تعریف معنای تعریف و عملی مفاهیم برای برنامه ها و سیاست های همه کشورهای جهان است. قرار دادن آن را به چشم انداز جهانی مدیریت سلامت بدن - که نیاز به اصلاح و بنابراین باید به شورای امنیت سازمان ملل.

آن باقی مانده است دیده می شود که چگونه جهان هدایت از طریق بحران و این که آیا جامع بهداشت عمومی خواهد رقم در امنیت ملی در دستور کار پست-COVID-19 نظم جهانی. با اینحال, آن زمان است که سازمان های چند جانبه را suo موتور ادراک از ویران ایجاد چین و عمل به عنوان هنجارهای حقوق بین الملل برای تضمین امنیت جمعی.

1 عمده George A. Soper شد مهندس بهداشت با, وزارت بهداشت, ایالات متحده آمریکا. منطقه خود را از تخصص شامل مطالعه از تب حصبه شیوع. او همچنین مدیر عامل انجمن سرطان آمریکا از سال 1923 تا سال 1928.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب