شهروند اکشن مرکزی به واکنش جهانی به COVID-19

فعال شهروندان در توسعه و کمک به اقتصاد و تجارت جهانی, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

نیویورک و MANILA, Apr 22 سال 2020 (IPS) – coronavirus (COVID-19) همه گیر شده بی سابقه انسانی و اقتصادی بحران. دولت در حال گرفتن قوی اقدامات اجرای قرنطينه برای کاهش سرایت, تست, جمعیت, ساختمان اورژانس و بخش مراقبتهای ويژه. دولت ها نیز راه اندازی بزرگ محرک های مالی برنامه برای حفاظت از مشاغل و اقتصاد و همچنین به عنوان به طور موقت حفاظت اجتماعی برنامه هایی مانند درآمد/حمایت غذایی یارانه به آب و برق و خدمات مراقبت.

ایزابل Ortiz

اما در بسیاری از کشورها حتی قوی تر اقدامات مورد نیاز هستند و اگر ما برای حفاظت از زندگی و شغل. متحده باید پاسخ دهند به اندازه کافی به این اورژانس است. شهروندان باید سوال اگر اقدامات اجرا شده توسط دولتهای آنها کافی و مناسب.

عبارتند از مسائل مهم برای شهروندان و سازمان های جامعه مدنی (سازمان های جامعه مدنی) به سازمان دیده بان در سطح کشور:

  1. آن است که زمان برای سرمایه گذاری در جهانی بهداشت نه تنها حمایت اضطراری. با توجه COVID-19 دولتها توصیه به سطح شیب دار تا بهداشت عمومی هزینه. در واقع ماسک آزمون ها و ماسک ها لازم است اما کشور نیاز به بیش از فقط پشتیبانی اضطراری. این خطر وجود دارد که دولت ها تبدیل خواهد شد مدیون آنها ادامه با ریاضت اقتصادی کاهش و خصوصی سازی شده اند که فرسایش بهداشت عمومی سیستم ها در سال های اخیر بازگشت به یک وضعیت که در آن میلیون ها نفر محروم از بهداشت و درمان.
  2. تحریک اقتصاد و اشتغال است. این است که بسیار لازم برای حمایت از فرصت های شغلی-شرکت های تولید در طول COVID-19 مستند. شهروندان باید مراقب باشند که محرک های مالی را به دست اشتباه به شرکت های بزرگ اجتناب از مالیات به cronies به untaxed بخش مالی. اگر بودجه عمومی داده می شود برای شرکت در آن باید با شرایط سخت برای جلوگیری از فرار از پرداخت مالیات و به اشتراک گذاری buybacks تحت کافی مقررات برش نفرت انگیز مدیریت bonusses پرداخت دستمزد زندگی می کنند و حفظ اشتغال است.
  3. ارائه حمایت های اجتماعی درآمد و حمایت غذایی به مردم است. این اقدامات بسیار فوری اگر مردم به قرنطینه می شود و قادر به telework. در کشورهای در حال توسعه بیشتر کار precariously در اقتصاد غیررسمی و انزوا ممکن است خانواده ها را رنج می برند گرسنگی با هیچ درآمد. با توجه به کم شرایط زندگی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه سیاستگذاران باید با در نظر گرفتن نیاز برای جهانی حفاظت اجتماعی طبقه است.
  4. دولت باید بیشتر قدرت اجرایی به اجرای این اقدامات ، متحده و سیاست های عمومی باید تضعیف شده است بیش از دهه گذشته توسط deregulations, خصوصی سازی و کاهش بودجه. بهتر برنامه ریزی بهتر منابع و بهتر سیاست های عمومی برای همه شهروندان نیاز دارد اما این مهم است که اطمینان حاصل شود که راست و رهبران مستبد استفاده نمی نیاز به تعیین اقدامات اجرایی برای گرفتن قدرت بیشتر برای خود می رسد (به عنوان مثال. برزیل و مجارستان و هند و فیلیپین و ایالات متحده).

علاوه بر این, آن مهم است برای شهروندان و سازمان های جامعه مدنی به فشار برای اقدامات زیر را در سطح جهانی:

والدن بللو

  5. حمایت جهانی بهداشت در خطر است و بقای این سیاره است. Coronavirus همه گیر نشان داده است ضعیف دولت جهانی بهداشت عمومی سیستم های – به طور کلی سبب شیوع, با کمبود بودجه روبرو شده و understaffed چون از قبل سیاست های ریاضت اقتصادی و خصوصی سازی. وجود دارد نیاز فوری به بهبود حکومت جهانی بهداشت از جمله تقویت WHO و سازمان ملل متحد است که پشتیبانی از فرمت های عمومی سیستم های سلامت و همچنین سازمان های جامعه مدنی نظارت بر پیشرفت.
  6. اعمال فشار بر موسسات مالی بین المللی مانند صندوق بین المللی پول و بانک های توسعه تا سیاست های خود را پشتیبانی جهانی بهداشت عمومی سیستم های شغل و حمایت اجتماعی طبقه در حال حاضر نیز پس از COVID-19 اضطراری از جمله منابع مالی و فضای آنها را به امور مالی.
  7. داده بالا بدهی سطوح ادامه رایزنی برای بخشش بدهی یا رادیکال بدهی به اطمینان حاصل شود که کشورهای دریافت مورد نیاز تامین مالی; یا حداقل یک بدهی moratoria و بعد از تجدید ساختار بدهی/امداد.
  8. سازمان دیده بان جدید که بدهی و کسری مالی ایجاد شده برای پاسخ به COVID-19 آیا نتیجه در دور جدید ریاضت اقتصادی کاهش اثرات منفی اجتماعی است که تضعیف نظام بهداشت عمومی شغل و حمایت اجتماعی.
  9. اطمینان از کنترل سرمایه. سرمایه در پرواز است از شمال به ایمنی به آمریکا به اروپا است. کشورهای در حال توسعه در حال رفتن به ضربه سخت نه تنها به دلیل فرار سرمایه بلکه از سقوط قیمت کالاها و دیگران. سرمایه کنترل آسان به پیاده سازی با نتایج فوری.
  10. جهانی طرح مارشال و یا جهانی سبز معامله جدید است. مشکلات جهانی نیاز به راه حل های جهانی; پس از WW2 آمریکا اجرا یک طرح مارشال برای بازسازی اروپا است. این زمان هیچ کشوری به تنهایی می تواند و یا باید سرمایه گذاری جهانی برنامه ریزی می توان آن را ساخته شده به عنوان بخشی از مترقی multilateralism. وجود دارد راه های بسیاری برای سرمایه گذاری در آن همبستگی مالیات به ثروت ممکن است بهترین راه برای کاهش نابرابری ها و حتی تا جهان توسعه است. می توان آن را تکمیل اقدامات دیگر مانند صدور بیشتر حقوق نقشه کشی ویژه (SDRs) در سازمان های بین المللی.

Coronavirus همه گیر شده استارک شواهدی از ضعف و بی عدالتی از جهان ما. ما باید نه بازگشت به “نرمال” یک جهان که در آن نیمی از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می از $5.50 در روز است. ما باید حرکت به دور از یک نابرابر مدل مبتنی بر غیر قابل تنظیم امور مالی و شرکت های بزرگ قدرت را کور مضر تاثیرات اجتماعی و زیست محیطی. ما باید به دور از یک سیستم است که disregards کار پرسنل بهداشتی و پاک کننده ها, جمع آوری زباله, کشاورزان و به جای پاداش با حقوق مدیران شرکت ها بازیکنان فوتبال و دیگران که نمی انجام هر گونه فعالیت ضروری. در حال حاضر شهروندان این فرصت را به حرکت به جلو.

به عنوان کشورها و شرکت های نیروی تازه یافتن از بحران آنها را مجبور به تجدید نظر خود را مدل اقتصادی از جمله کمتری لینک با جهانی زنجیره تامین و لینک های بیشتر و نزدیک به خانه. از آن خواهد شد یک زمان مهم برای شهروندان و سازمان های جامعه مدنی برای مطبوعات “deglobalization” ساخت بازار داخلی دوباره مرکز ثقل اقتصاد با حفظ تولید داخلی با شغل مناسب و سرمایه گذاری های سبز و سوال جهانی زنجیره تامین مبتنی بر بهره گیری از ارزان تر و دستمزد کمتر مالیات و مقررات زیست محیطی در جای دیگر.

در حال حاضر زمان برای شهروندان به اطمینان حاصل شود که رهبران جهان با زور و اجبار پاسخ به COVID-19 بحران مطابق با حقوق بشر است. این زمان آن را نمی توان مانند بسیاری از اوایل بحران تجربیات که در آن پشتیبانی ناکافی ارائه شد و یا به پایان رسید در دست اشتباه نجات بانک ها و نه مردم. شهروندان و سازمان های جامعه مدنی باید نقش بسیار مهمی بازی به اطمینان حاصل شود که دولت پاسخگویی به مردم است.

ایزابل Ortiz است مدیر جهانی عدالت اجتماعی برنامه در ابتکار عمل را برای سیاست Dialogue دانشگاه کلمبیا و مدیر سابق سازمان بین المللی کار (ILO) و یونیسف.

والدن بللو است تحلیلگر ارشد در بانکوک مبتنی بر تمرکز بر جنوب جهانی و بین المللی کمکی استاد جامعه شناسی در دانشگاه ایالتی نیویورک در بینگهمتون.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو