کلیفورد شانس هدف برای 40 درصد زن شرکای تا سال 2030

توبیاس Arhelger / شاتر

کلیفورد شانس متعهد شده است که حداقل 40 درصد از قانون شرکت شرکای جهانی زن خواهد بود ظرف 10 سال آن را به عنوان پرده برداری بلند پروازانه تنوع اهداف جنسيت همجنسگرایان+ و قومیت در سراسر جهان است.

شرکت جهانی گنجاندن استراتژی “تغییر قوانین و تغییر فرهنگ و تغییر زندگی تجربه” شامل منطقه ای خاص از اهداف برای اطمینان از پاسخگویی تعبیه شده در سراسر شرکت مکان.

تا سال 2025 کلیفورد شانس هدف برای 3 درصد از آن شرکای جهانی برای شناسایی به عنوان همجنسگرایان در حالی که برای قومیت اهداف تعیین شده است و در بریتانیا و ایالات متحده برای 15 درصد از شرکای تجاری جدید و 30 درصد از همکاران ارشد و حرفه ای کسب و کار.

شریک و جهانی از مردم و استعداد لورا پادشاه گفت: “صحبت کردن در مورد اعداد بخش آسان است; ما در حال حاضر نیاز به ارائه اقدامات را قادر خواهد ساخت که شامل تیم به رشد است. مهم نیست که چه چالش های محیط خارجی به ارمغان می آورد و ما باید با حفظ شتاب و سرعت بخشیدن به پیشرفت ما دلیل آن است که در طول زمان به چالش کشیدن مانند زمان جهانی محیط زیست که یک شرکت ارزش به جلو می آیند.”

در لندن دفتر 25.5% از همکاران زن هستند. این شرکت هدف از ایجاد این 30 درصد تا سال 2025 و 41 درصد در سال 2030. در آمریکا در حال حاضر وجود دارد 17.6 درصد زن. هدف در اینجا این است 23.8% تا سال 2025 و 35.2 درصد تا سال 2030.

اهداف بلند پروازانه تعیین شده است برای خاورمیانه که در آن تنها 5.6 درصد از شرکای زنان هستند. این افزایش به 12.5% تا سال 2025 و 25 درصد تا سال 2030.

شاه افزود: “ما متعهد به شکستن موانع است که محدود کردن استخدام پیشرفت و حفظ و نگهداری و باور ما خواهد بود قوی تر شرکت اگر ما می تواند به جذب بهترین افراد از وسیع ترین استخرهای استعداد با ارائه یک برابری فرصت و پیشرفت برای همه است.”

جهانی شریک اهداف حداقل 40 درصد در زنان و حداقل 40 درصد مرد هستند به طور گسترده در تمام سطوح در سراسر شرکت سازه از جمله به مشاور ارشد کاردانی کاردانی حرفه ای کسب و کار, مدیران, و رهبری گروه توسط 2025.

جهانی مدیر گنجاندن Tiernan بردی گفت: “هیچ چیز وجود دارد اجتناب ناپذیر در مورد شمول است. هیچ پنهان قوس پیشرفت است که آن را اتفاق می افتد به طور خودکار. اگر ما می خواهیم برای ساخت یک فراگیر شرکت و جامعه ما باید به کار سخت و مبارزه برای آن تعیین اهداف و هنگامی که ما رسیدن به آنها دفاع و قهرمان آنها.”

وی افزود: “در پشت این اهداف اعلام کرد امروز یک طراحی شده مجموعه ای از طرح های است که نشان دهنده یک استراتژی جامع برای ارائه بیشتر شمول است. بالای شرکت ما نیاز به نگاه مانند بقیه شرکت و جوامع ما بر اساس هستند. آن است که هر دو ارزش اصلی و اقتصادی ضروری است و در آینده برای بخش قانونی است.”

جهانی شریک مدیریت متی لیتون گفت: “در حالی که ما در حال پیشرفت و افتخار و من می دانیم که امروزه ورود و برابری فرصت نیست زندگی تجربه برای بسیاری از ما مردم و ما باید انجام دهید بسیار بهتر است. به ایجاد تغییر است که مردم ما, مشتریان و جامعه از ما انتظار می رود یک منفعل تعهد به عدم تبعیض است و هرگز به اندازه کافی.

“ما باید به طور فعال در مبارزات انتخاباتی و جعل مثبت شامل محیط های که حاوی تنوع از ما مردم است. ما در حال حاضر دیده می شود که چگونه ما می توانیم با استفاده از داده های به تمرکز توجه ما ورود به چالش ها و ریشه خود را باعث می شود. ما اهداف جدید خواهد بود قدرتمند کاتالیزور برای تغییر ما می خواهیم برای دیدن و من امیدوارم که آنها را به مجموعه های یک استاندارد جدید برای صنعت ما است.”

D&I فرصت در حال حاضر در PT مشاغل

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im