شاتر

کردند و redundacy ممکن است برخی از ماهر کارگران مهاجر به بازگشت به خانه. جاناتان راش توضیح می دهد که تاثیر زیان کار و lay-offs غیر مجاز کارگران و آینده مهارت در انگلستان است.

با بیش از نه میلیون کارگر در انگلستان در حال حاضر furloughed کار و ناامنی مواجه است برخی از کارگران اما آن را به طور بالقوه حتی برجسته تر برای انگلستان غیر اقتصادی اروپا نیروی کار بسیاری از آنها نیاز به نگه داشتن شغل خود را به حفظ وضعیت ویزا و حق خود را به باقی می ماند در انگلستان است.

برای آن دسته از کارگران حمایت و تحت درجه 2 امتیاز بر اساس سیستم افزونگی می تواند به معنای نیاز به ترک انگلستان باقی می ماند و در خارج از کشور برای 12 ماه ‘سرد’ دوره است. برای کسانی که تحت داخل شرکت انتقال رده Tier 2 که نمی خواهد بود قادر به تغییر کارفرما و یا ادامه کار مگر اینکه آنها می توانید به مهاجرت های مختلف دسته مانند زندگی خانوادگی مبتکر یا استعداد جهانی.

برای دیگران آن را به معنی نیاز به پیدا کردن یکی دیگر از کارفرما ارائه ماهر خالی و ایجاد یک تازه برنامه باقی می ماند قبل از آنها خواسته به ترک. این می تواند بسیار دشوار است در حال حاضر شرایط اقتصادی ما خودمان را پیدا کنید در.

حمایت کارگران به طور معمول بسیار ماهر و با از دست دادن این استعداد با محدودیت زمان قبل از آنها می تواند بازگشت می تواند ویرانگر به برخی از کارفرمایان و اگر آنها نمی تواند منبع مهارت از داخل انگلستان به خصوص زمانی که اقتصاد در مسیر بازگشت.

Furloughing درجه 2 حمایت کارگران

برای منابع انسانی حرفه ای و درجه 2 دارندگان گواهینامه در مواجهه با نیاز به ادامه به کردند کارکنان غیر مجاز کارکنان می تواند قرار داده شده در دولت کردند طرح با حقوق خود را کاهش می یابد. به طور معمول زمانی که تحت تاثیر کارمند حقوق و دستمزد کمتر از حداقل آستانه و یا رفتن رای دادن برای این ویزا مسیر یک کارفرما باید با توقف حمایت – مگر اینکه دلیل قطع پرداخت شد, مرخصی زایمان, پدری یا مرخصی استعلاجی.

اما دولت کردند طرح آورده امتیازات اجازه می دهد تا درجه 2 حامیان مالی به طور موقت کاهش پرداخت از حمایت کارگران بدون توقف حمایت کنید:

  • پرداخت کاهش می یابد و به 80 ٪ از حقوق و دستمزد به عنوان گواهی حمایت یا £2,500 هر ماه هر کدام که کمتر است
  • این شرکت به طور موقت کاهش می یابد و یا متوقف تجارت
  • کاهش بخشی از شرکت گسترده سیاست برای جلوگیری از موانعی که در آن تمام کارگران در حال درمان به همان اندازه
  • پرداخت قطع موقت است و حقوق و دستمزد را به بازگشت به سطح اصلی خود هنگامی که این ترتیبات به پایان رسید.

Furloughing کسانی که با خانواده و یا زندگی خصوصی ویزا

نیز وجود دارد که موقت امتیازات به صورت غیر مجاز کارگران از دست دادن درآمد به علت این بیماری همه گیر است که اجازه می دهد آنها را به درخواست برای باقی می ماند در انگلستان بر اساس خانواده و یا زندگی خصوصی. کارگران تحت این رده نیاز به دیدار با ‘مالی’ مورد نیاز به منظور گسترش اقامت خود در انگلستان است. این اجازه می دهد تا کارگران خارجی به حساب درآمد برای دوره بلافاصله قبل از از دست دادن درآمد به علت Covid-19 ارائه آستانه مواجه شد برای حداقل شش ماه تا ماه مارس سال 2020 است.

اگر حقوق و دستمزد خود را قطع شده است چرا که آنها بوده ام furloughed, خانه, دفتر, را به حساب درآمد خود را به عنوان اگر آنها در حال به دست آوردن 100 ٪ از حقوق و دستمزد خود را.

افزونگی

دفتر خانه است و در عین حال اعلام هر گونه مهاجرت امتیازات برای حمایت از کارگران که از دست داده اند و یا در معرض خطر از دست دادن شغل خود به دلیل Covid-19. در حال حاضر HR تیم باید به اطلاع دفتر خانه که یک کارمند را متوقف کرده است کار بعد از 10 روز پس از حمایت کارگران نهایی بعد از اشتغال است.

دفتر خانه خواهد شد و سپس شروع روند کاهش طول کارمند ویزا شناخته شده asvisa انقطاع. هیچ حق درخواست تجدید نظر علیه این تصمیم اما دفتر خانه ورزش می تواند تشخیص اگر کارگر وابسته زیر 18 سال. اما اگر شما فکر می کنم دفتر خانه تصمیم اشتباه است و سپس به دنبال مشاوره حرفه ای به عنوان یک انقطاع متوجه کاهش حمایت کارگران اجازه باقی می ماند برای مدت 60 روز از تاریخ این نامه است. کارمند می تواند باقی می ماند در انگلستان تا آن زمان مجوز منقضی می شود و یا پایان تاریخ از انقطاع هر کدام هر چه زودتر. در برخی شرایط آنها می تواند خود را تغییر وضعیت مهاجرت در این دوره از اقامت قانونی.

حمایت کارگران به طور معمول بسیار ماهر و با از دست دادن این استعداد با محدودیت زمان قبل از آنها می تواند بازگشت می تواند ویرانگر به برخی از کارفرمایان و اگر آنها نمی تواند منبع مهارت از داخل انگلستان.”

در حال حاضر تنها درجه 2 (عمومی) حمایت کارگران و نه داخل شرکت انتقال (ICT) کارگران می تواند تبدیل به یک کارفرمای جدید که دارای یک لایه 2 (عمومی), گواهینامه. آنها هم می توانید یک برنامه جدید به باقی می ماند در انگلستان در یک رده ویزا و یا به دنبال دیگر کارفرما با یک لایه 2 (عمومی) حامی مجوز قبل از 60 روز است.
آن را ندارد به همان نقش اما جای خالی باید در RFQ سطح 6 یا بالاتر – مگر اینکه به رسمیت شناخته شده کمبود مهارت و یا تعیین خلاق صنعت کار و حقوق و دستمزد باید با حداقل ‘نرخ’ برای این کار در سوال به عنوان مجموعه ای در قوانین مهاجرت. مقدماتی سطح مهارت برای جای خالی در حال بررسی و می تواند به کاهش است اما این نمی تواند تا ژانویه 2021.

امید است هر چند که دولت عمل خواهد کرد به زودی برای ریختن به نور بیشتر در امتیازات به صورت غیر مجاز کارکنان در مواجهه با افزونگی و یا که در حال حاضر خود را از دست داده است. اگر نه با 600,000 کارگران در بریتانیا در حال حاضر از کار پس از مستند و افزایش عدم اطمینان اقتصادی بیشتر وضوح از مجلس می تواند تمام تفاوت بین مهارت های کارگران خارجی باقی مانده در انگلستان برای کارفرمایان دیگر به نفع و یا در نظر گرفتن استعدادهای خود را در خارج از کشور.

هنگامی که آنها رفته آنها رفته برای برخی از زمان قبل از آنها می تواند پس از آن دوباره درخواست ورود به انگلستان بار دیگر به عنوان یک حمایت کارگر و این می تواند ویرانگر در دسترس بودن مهارت در بریتانیا هر دو در حال حاضر و در
آینده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im