Covid-19: مراقبت از, مراقبت از کارگران

کمک های آسیا و اقیانوس آرام تغییر آب و هوا, توسعه و, کمک, محیط زیست, ویژه, جهانی, عناوین, سلامت, فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

شبکه Mercado است مدیر منطقه ای آکسفام در آسیا; محمد Naciri مدیر منطقه ای سازمان ملل متحد برای زنان دفتر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه; Yamini Mishra مدیر مسائل جهانی برنامه برای سازمان عفو بین الملل — بین المللی دبیرخانه.

اعتبار: زنان سازمان ملل

سازمان ملل متحد Jun 5 سال 2020 (IPS) – COVID-19 آورده جهان را متوقف کند. ملت ها و کسب و کار و مدارس بسته اند و میلیاردها دلار در حال محدود به خانه های خود. در عین حال میلیون ها نفر از کارکنان مراقبت گام به گام روزانه به نگه داشتن چراغ و حمایت از کسانی که در نیاز.

اکثر آنها زنان هستند – پرستاران و کارکنان بهداشت جامعه و بهداشت کارگران و دیگران. آنها درآمد و به شدت کم ارزش وجود داشتن جامعه ما و اقتصاد در حال اجرا است.

اشکال دیگر مراقبت – به دنبال پس از خانواده پخت و پز و آب دلربا در همه پرداخت نشده. این “نامرئی” کار کمک بیش US$10.8 تریلیون دلار در سال به اقتصاد جهانی و قبل از COVID-19 زنان و دختران ارائه 12.5 میلیارد ساعت از مراقبت رایگان کار هر روز.

به طور متوسط زنان صرف بیش از 4 ساعت برای هر ساعت مردان صرف مراقبت از کار در آسیا و اقیانوسیه – بیش از 4 برابر. زنان صرف نزدیک به 11 بار در کامبوج و پاکستان 10 بار در هند و 3 بار در بنگلادش و فیلیپین و تایلند و ویتنام است.

در عین حال زمانی که در آسیا راه اندازی شد Covid-19 پاسخ و بسته های مشوق و مراقبت از کار بد. این سنگدلانه غفلت است که در نتیجه اولویت دادن به اقتصاد بیش از هر چیز دیگری مرکب هنجارهای اجتماعی است که نادیده انگارند مراقبت از کار و ترک بار به زنان و دختران است.

مراقبت از کار با پرداخت محروم کرده است زنان و دختران در آموزش و پرورش توسعه مهارت و اشتغال درآمدزا. آن را ترک کرده است با مخاطره مشاغل ناامن درآمد و امنیت اجتماعی. این بیماری همه گیر را چند برابر کرده است این بار در سیستم های مراقبت در حال حاضر تخلیه و ناعادلانه سقوط بیشتر در زنان است.

مستندات افزایش یافته کودک و مراقبت از سالمندان برای زنان است.

با مدارس بسته در 188 کشور 1.5 میلیارد دانشجويان و بیش از 63 میلیون اولیه معلمان محدود به خانه های خود. اجتماعی هنجارهای جنسیتی را ترک کرده اند زنان و دختران وقت بیشتری را صرف مراقبت و ارائه آموزش و حمایت از کودکان.

افراد مسن در معرض خطر بیشتری برای COVID-19 و در آسیا که در آن افراد مسن اغلب با زندگی خود و فرزندان و زنان را شانه مسئولیت برای مراقبت از آنها.

زمان قطعیت و بیماری بدتر شدن نابرابری برای زنان است.

به طور پیش فرض, زنان بیشتر احتمال دارد به در پرداخت ضعیف مشاغل در کمترین انتهای زنجیره ارزش بدون شانس در آموزش و پرورش و یا ساختمان مهارت است. با بلندی جهانی, افسردگی, آنها به احتمال زیاد برای اولین بار از کار اخراج و آخر را دوباره استخدام کرد.

وجود دارد خطر از دست دادن شکننده و در عین حال معنی دار دستاوردهای رسمی و حقوقی واجد شرایط – محدود کردن توانایی زنان برای حمایت از خود و خانواده به ویژه برای زنان سرپرست خانوار.

80 درصد از کارگران خانگی زنان هستند. عدم قطعیت بافندگی برای بسیاری از کارگران خانگی که سفر بین المللی از فیلیپین و اندونزی و بنگلادش و سری لانکا و تایلند و جاهای دیگر.

زنان ارسال US$300 میلیارد صفحه اصلی سالانه نیمی از مجموع جهانی حواله. زنان مهاجر از دست دادن شغل به علت محدودیت خواهد رسید خانواده های خود را.

به عنوان مراقبان زنان خطرات بالاتر از Covid-19.

در سطح جهان 70 درصد از پرداخت ضعیف کارکنان مراقبت های بهداشتی زنان هستند – در مقدم – اغلب بدون آموزش و یا تجهیزات ایمنی مناسب. در چین هوبئی 90 درصد از کارگران بهداشت زنان هستند.

هر آشا سلامت جامعه کارگر از هند پنجاب بازديد حداقل 25 خانه در روز به صفحه نمایش بيماران مشکوک; اکثریت بدون تجهیزات ایمنی, آموزش و تست و COVID-19 موارد در حال افزایش در میان آنها است.

در خانه بیش از حد زنان نگه مسئولیت اصلی مراقبت از بيماران ترخيص شده از بيمارستان ها و یا قرار داده شده در قرنطینه در خانه.

زنان و دختران را قفل شده است-در خانه های خود روبرو هستند افزایش خشونت – به احتمال زیاد گیر با معتادان است. صرفه جویی در زندگی و حمایت از بازماندگان از خط مقدم خدمات مانند سلامت و رفاه اجتماعی ممکن است آهسته یا متوقف در دسترس نباشد به عنوان آنها سبب شیوع.

ما نیاز به عمل در حال حاضر برای محافظت از زنان و دختران و تشخیص مراقبت از کار است که حفظ ما از طریق این بحران:

    آسیا باید دست به دست هم برای نجات زندگی همه از جمله مراقبان از COVID -19. دولت باید سرمایه گذاری در اطلاعات و آموزش و تجهیزات ایمنی. همه مراقبان – آیا در خانه یا بیمارستان ها – نیاز به دسترسی به آزمایش و درمان و مراقبت های بهداشتی. هنگامی که یک واکسن یا درمان در دسترس است باید آن را در دسترس و مقرون به صرفه برای همه از جمله زنان و دختران در فقر زندگی می کنند.
    مراقبت از کارگران از جمله پرداخت نشده مراقبین باید حمایت اجتماعی. کارفرمایان دولتی و یا کسب و کار باید پشتیبانی مهد کودک برای همه کسانی که به آن نیاز دارید. کمک نقدی به کسانی که با معیشت آمار باید به اندازه کافی برای یک زندگی مناسب و معقول – به خصوص برای کسانی که به دور نگه داشته شده و از مشاغل با توجه به مراقبت های بار. وام دهندگان بین المللی و دولت ها باید حمایت اجتماعی یک اولویت در بسته های مشوق.
    کسب و کار باید احترام به حقوق بشر و مسئول کارگران. در حالی که در محل کار همه کارگران باید از تجهیزات ایمنی برای محافظت از خود. ساعات کار انعطاف پذیر, پرداخت, ترک کار از خانه را به سهولت اضافی بار همه گیر ایجاد کرده است – به ویژه برای کارکنان مراقبت.

به دنبال فراتر از آن, به عنوان ما ساخت از نو شکسته ما اقتصاد و جوامع ما باید به کاهش توزیع و نمایندگی مراقبت از کار یک بار و برای همه:

    آسه آن سارک و دولتها باید فراگیر منطقه ای گروه اقدام به توسعه منطقه ای و ملی سیاست به رسمیت شناختن کاهش و توزیع مجدد پرداخت نشده و underpaid مراقبت کار می کنند. این سیاست ها باید حمایت منابع و زیرساخت های سرمایه گذاری برای ایجاد امن و مناسب و معقول مراقبت از فرصت های کار.
    ما باید حرفه ای مراقبت های کار و ایجاد اجتماعی زنان شرکت برای کمک به کارکنان مراقبت های انتقال به کار مناسب و معقول از طریق آموزش و پرورش و صدور گواهینامه.

در نهایت ما باید ترویج سالم هنجارهای اجتماعی در مراقبت از کاربه اشتراک گذاری مراقبت کار به همان اندازه بسیج حمایت عمومی و تماس های انعطاف پذیر مقدمات کار برای تعادل کار و خانواده تعهدات.

“زنان بدون مزد و Underpaid کار در زمان Covid-19: حرکت به سمت جدید مراقبت-جمع و جور برای بازسازی یک جنس مساوی آسیا” آنلاین کوتاه/وبلاگ توسط سه سازمان جزئیات مسائل و توصیه در عمق در دسترس خواهد بود در 1 ژوئن در:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de