COVID-19 دمیده دور اسطوره در مورد ‘اول’ و ‘سوم’ جهان شایستگی

جهانی, عناوین سلامت

سلامت

For Anglophone Africans, it is doubly interesting that two of the greatest failures in handling COVID-19 are the former coloniser, Britain, and the English-speaking superpower, the United States of America. Both countries’ national governments have made just about every possible mistake in tackling COVID-19.

ژوهانسبورگ, مارس 15 سال 2020 (IPS) – یکی از این سیاره – و آفریقا – عمیق ترین تعصبات است در حال تخریب توسط راه کشور رسیدگی COVID-19.

تا زمانی که هر یک از ما به یاد داشته باشید هر کس “می دانستند” که “جهان اول” کشور – در اثر اروپای غربی و آمریکای شمالی – بودند خیلی بهتر در ارائه شهروندان خود را با یک زندگی خوب از فقیر و ناتوان کشورهای “جهان سوم”. “اولین در جهان” تبدیل شده است و مختصر برای شایستگی و پختگی و بالاترین سیاسی و اقتصادی استاندارد.

بنابراین ریشه دار است این است که حتی منتقدان از “جهان اول” معمولا آن را قبول کند. آنها ممکن است استدلال می کنند که آن شد که راه های بهره برداری از بقیه جهان و یا آن است که از نظر اخلاقی یا فرهنگی برتر است. اما آنها هرگز سوال که آن را می داند که چگونه به ارائه (برخی از) مردم بهتر زندگی مادی. آفریقایی و دیگران در “جهان سوم” اغلب در آرزوی تبدیل شدن به مانند “جهان اول” – و در آن زندگی می کنند چرا که معنی زندگی بهتر است.

برای Anglophone آفریقایی آن مضاعف است جالب است که دو تا از بزرگترین شکست های در دست زدن به COVID-19 سابق coloniser انگلیس و انگلیسی زبان ابرقدرت ایالات متحده آمریکا

بنابراین ما باید در انتظار دولت از هنر سیستم های بهداشتی از “جهان اول” موجب در خود آگاه و توانمند شهروندان برای رسیدگی به COVID-19 با سهولت نسبی ترک بقیه سیاره به تحمل وحشت از کمانش سلامت سیستم ها و گورهای دسته جمعی.

ما را دیده اند دقیقا برعکس است.

اشتباهات کشنده

“جهان اول” است که اغلب با کد کشور اجرا شده توسط اروپایی ها و یا افراد اروپایی تبار; برخی از بدترین سلامت نوازندگان جهان در هفته های اخیر بوده است “جهان اول”. برای Anglophone آفریقایی آن مضاعف است جالب است که دو تا از بزرگترین شکست های در دست زدن به COVID-19 سابق coloniser انگلیس و انگلیسی زبان ابرقدرت ایالات متحده آمریکا است.

هر دو کشور از دولت های ملی ساخته شده اند فقط در مورد هر امکان اشتباه در مقابله با COVID-19.

آنها نادیده گرفته و تهدید. زمانی که آنها مجبور به عمل به آنها ارسال سیگنال های مختلط به شهروندان که تشویق بسیاری به عمل در راه است که گسترش عفونت است. نه هر چیزی شبیه به این تست نیاز به کنترل ویروس. هر دو شکست خورده خود را به تجهیز بیمارستان ها و بهداشت کارگران با تجهیزات مورد نیاز آنها تحریک بسیاری قابل اجتناب مرگ و میر.

شکست سیاسی بود. ایالات متحده تنها کشور غنی با هیچ نظام سلامت باشد. تلاش رئیس جمهور سابق باراک اوباما برای تمدید مراقبت مقرون به صرفه بود سیراب جناح راست مقاومت بیشتر سوخته توسط رئیس جمهور فعلی و حزب او. بریتانیا بسیار دوست داشتنی خدمات بهداشت ملی تضعیف شده است با کاهش هزینه. هر دو دولت موفق به مبارزه با ویروس در زمان از آنجا که آنها تا به حال اولویت های دیگر.

و در عین حال در بریتانیا دولت رتبه بندی محبوبیت آسمان بالا هستند و انتظار می رود برای پیروزی در انتخابات بعدی به راحتی. رئیس جمهور ایالات متحده است که در پشت در انتخابات اما در این مسابقه نزدیک به اندازه کافی به انتخاب مجدد او به یک امکان واقعی است. وجود دارد می تواند هر چیزی بیشتر به طور معمول “جهان سوم” از شهروندان حمایت از یک دولت که اقدامات هزینه هزاران زندگی می کند ؟

کشورهای اروپای غربی از جمله اسپانیا و ایتالیا و آفریقای دیگر عمده فروشی coloniser و فرانسه و همچنین مبارزه حاوی ویروس است. برخی از کشورهای اروپایی مقابله به خوبی به عنوان برخی از اجرا توسط فرزندان اروپایی مانند نیوزیلند و استرالیا است. اما نوازندگان نیست در تاریخی “جهان اول”.

موثر پاسخ

موثر ترین پاسخ بود احتمالا کره جنوبی و به دنبال آن دیگر به شرق و کشورهای آسیایی و سرزمین. تا حدودی به این دلیل آنها استفاده می شود برای برخورد با شیوع کروناویروس. اما آن را نیز از آنجا که آنها از تجربه آموخته: کره جنوبی موفقیت این است که به دلیل بسیار موثر تست و ردیابی افراد آلوده. هر چه دلیل این است که شرق آسیا و نه “غرب” است که در انجام آنچه “جهان اول” است که انتظار می رود انجام دهد.

برخی می پاسخ است که شرق آسیا در حال حاضر “جهان اول”. آن است که هنوز هم برتر است; به سادگی تغییر آدرس خود را. این قابل بحث است. اما حتی اگر آن را پذیرفته است برخی از اماکن را شامل ویروس مجزا در “جهان سوم” شرایط.

کرالا اولین دولت هند برای مواجهه با این ویروس است اما نگه داشته و مرگ و میر را به سه. آن را تا به حال تا حد زیادی پیشتر COVID-19 اما در حال حاضر برخورد با نزدیک به 200 مورد همه افراد پس از رسیدن از دیگر نقاط هند است. با قضاوت بر اساس آن رکورد تا کنون آن را حاوی این شیوع بیش از حد.

کرالا هم آموخته است از دست زدن به قبلی بوده است ، این شهر همچنین دارای یک قوی نظام سلامت است. اما یکی از آن ابزار کلیدی است که مشارکت شهروندان: آن کار کرده با همسایگی ساعت و داوطلبان شهروند برای پیگیری تماس با افراد آلوده. دانش آموزان انتخاب شدند و به ساخت کیوسک در آن شهروندان مورد آزمایش قرار گرفتند. کرالا نیز تا به حال از این ظرفیت برای اطمینان حاصل شود که همه کودکان حق دارند برای وعده های غذایی مدرسه دریافت آنها پس از مدارس بسته شد: غیر دولتی سازمان بودند مسئول با تاکید بر همکاری بین دولت و شهروندان است.

کرالا عملکرد است نه یک اتفاق: این, برای, سال, تولید بهتر سلامت و نرخ سواد از بقیه از هند است.

و نه اتحاد آفریقا در پاسخ به این ویروس تایید تعصبات. زمانی که COVID-19 شروع به گسترش آن شد تقریبا روال برای گزارش تفسیر – و ملیندا گیتس که با شوهرش بیل, سر, زن و شوهر, بنیاد توسعه به پیش بینی است که آفریقا را فرا گرفته بود در مرگ به عنوان ویروس پاره پاره از طریق آن ضعف سیستم های بهداشتی. این است که بعد از همه آنچه که به معنای اتفاق می افتد در “جهان سوم” و به خصوص در آفریقا است که همیشه در نظر گرفته شده حداقل قادر به قاره در این سیاره است.

تا کنون این اتفاق افتاده است. آن را هنوز هم ممکن است اما حتی اگر آن را در برخی از کشورهای در حال مقابله بهتر از پیش بینی وخیم ادعا (و شاید بهتر از “جهان اول”). یکی ایستاده است سنگال است که ابداع ارزان آزمون برای ویروس و استفاده کرده است 3-D چاپ برای تولید هواکش در کسری از رفتن قیمت. آفریقا و بیش از حد را تجربه کرده است شیوع اخیر به ویژه از ابولا و به نظر می رسد که آموخته درس های ارزشمند از آنها.

الهام بخش

“اولین در جهان” است که هنوز هم به مراتب غنی تر از بقیه سیاره و ممکن است به خوبی باقی می ماند. پس از آن سیاستمداران و دانشگاهیان و روزنامه نگاران احتمالا هنوز هم باور دارند که آنها بهتر از بقیه هستند.

اما COVID-19 تجربه ممکن است فقط باعث تفکر جدید در “جهان سوم”. اساسی ترین عملکرد یک دولت است که برای محافظت از امنیت شهروندان خود است. تضمین این که افراد سالم باقی می ماند این است که حداقل به عنوان مهم تضمین ایمنی به عنوان حفاظت از آنها را از خشونت است.

معقول و منطقی مردم قطعا بسیار به جای زندگی در کرالا یا سنگال (یا شرق آسیا) در حال حاضر از اروپا و آمریکای شمالی در بالا بردن واضح سوال در مورد که واقعا ارائه می کند یک زندگی بهتر است.

که باید الهام بخش آفریقایی و دیگران در “جهان سوم” از خود بپرسید که آیا آن را حس می کند به می خواهید به امریکا و انگلیس و یا فرانسه. COVID-19 ساخته شده است یک استدلال قوی برای مایل به شرق آسیا و یا با توجه آفریقا شرایط کرالا.The Conversation

استیون فریدمن استاد سیاسی مطالعات دانشگاه ژوهانسبورگ

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

is.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im