آفریقا کمک های تعاونی توسعه و کمک به اقتصاد و تجارت ویراستاران’ انتخاب, ویژه, جنس, عناوین فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

جنسیت

Irene Omari says that the most pressing problems women in business face includes a lack of credit. Credit: Miriam Gathigah/IPS

ایرنه عمری می گوید که مبرم ترین مشکلات زنان در کسب و کار صورت شامل کمبود اعتبار است. اعتبار: میریام Gathigah/IPS

نایروبی Jun 29 2020 (IPS) – Pauline Akwacha محبوب زنجیره ای از eateries معروف شناخته شده به عنوان Kakwacha خماری هتل واقع در قلب شهرستان کیسومو را lakeside در کنیا است که در مواجهه با آن در چالش دلهره آور است. Akwacha و دیگر زنان در کسب و کار در سراسر شرق این کشور آفریقایی در حال نیروبخش خود را برای پست-COVID-19 اقتصاد است.

استراتژیک واقع در قلب کیسومو شلوغ منطقه مرکزی کسب و کار کسب و کار در Kakwacha همیشه بسیار خوب بوده است. به سختی می تواند پیدا کردن یک صندلی در از eateries.

“ما شناخته شده است برای ما تازه و غذاهای سنتی از جمله گوشت و به ویژه ماهی است. این دریاچه و ماهی است که بخش بزرگی از زندگی ما است. وعده های غذایی بسیار مقرون به صرفه هستند و بخش پر,” او می گوید IPS.

اولین COVID-19 مورد در شرق این کشور آفریقایی تایید شده در Mar. 13. در روز Kakwacha زنجیره ای دیگر رستوران ها و بیمارستان صنعت بسته به عنوان دولت صادر سخت اجتماعی فاصله پروتکل برای جلوگیری از گسترش ویروس.

“در حال حاضر من درهای بسته هستند و من از دست دادن مقدار زیادی از پول از آنجا که من هنوز هم باید برای پرداخت اجاره و هر کاری لازم است به من کوسن کارکنان” Akwacha می گوید.

به بازگشایی Kakwacha باید به دنبال دستورالعمل های دقیق صادر شده توسط وزارت بهداشت ، صاحبان رستوران ملزم به پرداخت از $20 تا 40 دلار برای هر یک از کارکنان به انجام اجباری COVID-19 تست قبل از بازگشایی.

هنوز هم بدون جریان نقدی Akwacha را پیدا خواهد کرد آن را دشوار است به دوباره باز کردن.

در سراسر خیابان ایرنه عمری تنها مالک یکی از بزرگترین نام تجاری شرکت ها در شهرستان کیسومو و اطراف آن دارای نگرانی های مشابه در مورد بازار پست-مستند. به عنوان او تلاش برای دسترسی به وام برای شروع کسب و کار خود را.

“این بسیار دشوار است برای اجرای یک کسب و کار به عنوان یک زن. در ابتدا من حتی نمی تواند دسترسی به اعتبار از آنجا که موسسات مالی را من به طور جدی. من تا به حال به یاد بگیرند که به صرف 15 درصد از هر سکه به من ساخته شده و صرفه جویی در 85 درصد به گاوآهن را به کسب و کار. زنان نمی دسترسی به وام به راحتی به دلیل سخت وثیقه مورد نیاز” عمری می گوید IPS.

عمری می گوید که مبرم ترین مشکلات زنان در کسب و کار چهره شامل عدم اعتبار مردسالار کلیشه و naysayers که به زنان است که آنها نمی توانند موفق شوند — چرا که آنها هستند و نه مردان.

اما او موفق شد با وجود این. تا مستند خود را چاپ و نام تجاری کسب و کار اشغال دو طبقه در یک ساختمان در شهرستان لیکساید. وجود دارد او می پردازد $1500 در اجاره در هر ماه مبلغ قابل توجهی است که نشان می دهد چقدر بزرگ و استراتژیک واقع کسب و کار است.

“من با نام تجاری برای هتل ها و مدارس و شرکت های غیر دولتی و سازمان ها و پیاده روی در مشتریان فردی است. ما چیزی برای همه. ما گروه چاپ caters بیشتر به مدارس. من به شدت سرمایه گذاری در تولید انبوه با خرید ماشین آلات به ارزش میلیون ها نفر [از کنیا شیلینگ],” عمری می گوید IPS.

اما COVID-19 نیز آمار بسیار قلب کسب و کار خود را. با مدارس و هتل ها و رستوران ها بسته شده و به عنوان شرکت های چهره ترین نامشخص آینده کسب و کار است که در یک زمان کم است.

عمری متنوع منافع کسب و کار و همچنین سرمایه گذاری در حمل و نقل کسب و کار به حمل و نقل مصالح ساختمانی در سراسر بزرگتر منطقه غرب. اما این صنعت نیز نهفته مستند.

کنیا محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) پیش بینی شده است به کاستن سرعت به طور قابل توجهی با توجه به COVID-19. اخیر بانک جهانی کنیا اقتصادی به روز رسانی پیش بینی کرد رشد اقتصادی 1.5 1.0 درصد در سال 2020 است. رشد تمرکز برای سال 2020 تخمین زده می شد 5.9 درصد از پیش COVID.

در حالی که COVID-19 ممکن است این آخرین علاوه بر این در یک لیست طولانی از چالش هایی که زنان در کسب و کار مجبور به تحمل نگرانی وجود دارد که این بیماری همه گیر خواهد شد و تنها گسترش اقتصادی موجود نابرابری های جنسیتی.

در سال 2018 تنها لاشی 76,804 یا 2.8 درصد از این کشور به رسمی کارکنان بخش به دست آورده ماهانه حقوق و دستمزد در بیش از 1000 دلار است. از این کارکنان 36.5 درصد زنان حسابداری برای تنها یک درصد از کل بخش رسمی کارکنان با توجه به کنیا اداره ملی آمار.

وجود دارد هیچ آمار زمان واقعی در دسترس و در عین حال در مورد تاثیر COVID-19 تا به حال در زنان در کسب و کار.

اما مورخ آمار رنگ یک تصویر از مشکلات زنان باید برای غلبه بر.

به طور کلی کنیا است به طور قابل توجهی گسترش مالی دسترسی و کاهش محرومیت مالی. تعداد زیادی از مردم بدون دسترسی به هر گونه خدمات مالی و محصولات کاهش می یابد از 17.4 درصد در سال 2016 به 11 درصد در سال 2019. اما در حالی که مالی دسترسی شکاف بین مردان و زنان در حال باریک شدن زنان هنوز هم عقب مانده, به گفته بانک مرکزی کنیا مالی دسترسی بررسی 2019.

برای مثال در سال 2016 80.9 درصد از زنان-به-زنان در کسب و کار مشارکت محروم بودند وام توسط میکرو موسسات مالی با توجه به کنیا اداره ملی آمار.

مانند بیشتر زنان در کسب و کار در حال تبدیل شدن به بخش غیررسمی مانند جدول بانکی و یا merry-go-round پس انداز و وام گرفتند.

“این است که چرا سرمایه گذاری در زنان و ارائه بسیار مورد نیاز اقدام مثبت حمایت باقی مانده است لازم و فوری” Fridah Githuku مدیر اجرایی GROOTS کنیا می گوید IPS. GROOTS ملی جنبش مردمی به رهبری زنان است که سرمایه گذاری در زنان-رهبری گروه پایدار جامعه تغییر و تحول است.

تا کنون این تحویل صورت محلی شریک سرمایه گذاری در حدود 3,500 زنان-رهبری گروه است. تحویل خوب است که یک کمپین جهانی است که شامل یک جنس لنز به اهداف توسعه پایدار و طراحی شده توسط جهانی حمایت سازمان زنان ارائه.

در بخش کشاورزی که با توجه به آمارهای بانک جهانی زنان اجرا سه چهارم از کنیا مزارع دولت می گوید که زنان سرمایه گذاری در کشاورزی مطابقت ندارد مقدار پول دریافت می کنند در وام.

در حال حاضر زنان هنوز هم تنها برای حساب 25 درصد از کل وام های صادر شده توسط دولت های کشاورزی شرکت مالی (AFC). این کارشناسان می گویند که بهبود از 11 درصد در سال 2017.

Githuku اشاره می کند که قبلا زمین سند بودند غیر قابل مذاکره نیاز برای وام با کنفدراسیون فوتبال آسیا و مانع زنان-led شرکت در بخش کشاورزی را از دسترسی به اعتبار.

امروز زنان را مجبور به تکیه بر روی زمین عنوان كرد و می توانید حمایت خود را از برنامه های کاربردی وام به کنفدراسیون فوتبال آسیا با موتور خودرو ورود کتاب ها و جریان وجوه نقد.

اما کارشناسان نگران هستند که این وام ممکن است به هیچ عنوان COVID-19 همچنان به اخلال کل کشاورزی زنجیره ای; از کسب مزرعه ورودی به عنوان کشاورزان در تلاش برای دسترسی به بذر و کود به بهره وری در مزارع و حمل و نقل از تولید به بازار.

در حال حاضر آن است که صبر کنید و ببینید وضعیت برای زنان در کسب و کار از جمله Akwacha و عمری به عنوان بزرگداشت همچنان به حدس و گمان در مورد اینکه آیا اقتصاد را به طور کامل باز کردن در هر زمان به زودی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im