Covid-19 رکود: در این زمان آن را واقعا متفاوت

توسعه و کمک به اقتصاد و تجارت جهانی, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

برلین و کوالالامپور Jun 4 سال 2020 (IPS) – جهان اقتصادی انقباض تا کنون در سال جاری تا حد زیادی با توجه به اقدامات به خصوص در سطح ملی یا محلی به شامل و یا جلوگیری از Covid-19 سرایت به خصوص کسانی که محدود کردن عملیات کسب و کار در نتیجه کاهش فعالیت های اقتصادی خروجی درآمد و هزینه.

ولادیمیر پوپوف

پایین تر کسب و کار و کارگر درآمد را کاهش هزینه برای مصرف و سرمایه گذاری و در نتیجه به طور کلی و یا تقاضای کل. در حالی که وجود دارد واقع شده است بسیار رمان مالی حماقت’ در دهه گذشته مسئول آن دلتنگ ‘recovery’ و شرایط مالی خواهد retard, بهبود, بی رحمانه بهداشت عمومی معضل مطرح شده توسط ویروسی همه گیر است و مطمئنا فوری آن علت است.

برای مطمئن شود, اخیر عملکرد اقتصادی در بسیاری از نقاط جهان شده بود کاملا بدون زرق و برق با هیچ بازیابی قوی از 2008-09 بحران مالی جهانی و رکود اقتصادی با وجود غیر منتظره تاثیر ‘غیر متعارف پولی اقدامات به خصوص در شمال اقیانوس اطلس اقتصاد.

رکود و رکود
این رکود شده اند کاملا ناهموار با توجه به شرایط مختلف و پاسخ. جنبه های مختلف ممکن است برخی از شباهت به دیگر عرضه سمت رکود به عنوان مثال کسانی که باعث و یا بدتر پس از جنگ تبدیل تسلیحات صنایع شوکهای قیمت نفت (به عنوان مثال در سال 1973 1979, 2007) و “شوک درمانی” ناشی از ‘تحول رکود” در “شوروی” و دیگر اقتصادهای در 1990s.

به طور کلی رکود اقتصادی به طور معمول شامل کاهش در بسیاری از, اگر نه بیشتر, صنایع بخش ها و مناطق. چنین خروجی انقباض به طور معمول به معنی مورد استفاده قرارگرفته ظرفیت تولید بالا بردن بیکاری به طور یکنواخت به طور کلی در یک رکود است.

در مقابل یک ساختاری رکود اشاره به سقوط خروجی در یک یا چند صنایع مربوط به بخش ها و یا مناطق به اندازه کافی جبران دیگر افزایش می یابد. نه همه عرضه رکود لزوما شامل تحول ساختاری به خصوص اگر نه عمدا ايجاد شده توسط دولت است.

واقعا متفاوت این زمان ؟
یک تحول ساختاری – با فعالیت های عملی کاهش بیشتر “رقابتی” جایگزین رشد – ممکن است شامل کلی اقتصادی انقباض اگر منابع نقل و انتقالات – از کاهش فعالیت به افزایش هستند و آسان سریع و کم هزینه است.

جومو Kwame Sundaram

چنین انتقال منابع به طور معمول نیاز به ‘repurposing’ کار و همچنین کارخانه و تجهیزات دیگر ثابت سرمایه سهام. به طور معمول ناخواسته تحولات ساختاری در نتیجه عرضه سمت رکود به عنوان منابع خارج هستند و بدون اینکه مستقر جایگزین مولد به پایان می رسد.

برخی از نمونه ها عبارتند از: پس از جنگ رکود در هنگام تبدیل صنایع نظامی به زمان صلح و غیر اهداف نظامی پس از پایان جنگ. پس از جنگ جهانی دوم ما خروجی کاهش یافته و به مدت سه سال و 13 درصد کاهش در سال 1947 در مقایسه با سال 1944.

1990s’ رکود در بسیاری از پست کمونیست اقتصاد بودند به طور مشابه به دلیل مدیریت ضعیف از تحولات ساختاری با کاهش کشاورزی و تولید اغلب با وجود بیشتر منابع استخراج با برخی از انقباضات عمیق تر از 1930s’ رکود بزرگ.

در اقتصاد بازار از جمله تنظیمات به طور معمول افزایش بیکاری به عنوان صنایع تبدیل سود – به عنوان مثال با توجه به هزینه خوشه – و اخراج کارگران است. رشد بیکاری و کاهش دستمزد در حالی که عقل متعارف ادعا می کند که ارزان تر هزینه های کار را وادار به سرمایه گذاری های جدید.

بازار حل چنین غیر منتظره عظیم اختلالات است که به احتمال زیاد ضعیف هماهنگ آهسته و دردناک با نرخ بیکاری بالا ، متناوبا, دولت می تواند, راهنمای تسهیل و سرعت بخشیدن به تغییرات مورد نظر با کمک های مناسب و سیاست های صنعتی اقدامات است.

کینز لازم اما کافی نیست
اسلامپ در سفر, جهانگردی, جرم, سرگرمی, عمومی, رویدادهای نشسته و رستوران ها و هتل ها و مهمان نوازی و پذیرایی, کلاس های درس, شخصی, خدمات و سایر فعالیت هایی شده اند با توجه به فاصله فیزیکی و دیگر مهار مورد نیاز است.

چنین فرو می ریزد و نمی خواهد با غلبه بر پشتیبانی امداد و اقدامات محرک اقتصادی به عنوان مهمترین چنین فعالیت هایی نمی تواند به طور کامل به زودی از سر گرفته و حتی در میان مدت. اقتصادی کینزی مالی و سیاستهای پولی به آدرس فرو می ریزد و در مجموع تقاضا را محدود به ارتباط در پرداختن دولت موظف به محدودیت های در نظر گرفته شده شامل سرایت.

بعلاوه به عنوان نوبل اقتصاد برنده جایزه پل رومر و آلن Garber توجه داشته باشید “ضمانت وام و مستقیم, نقدی, نقل و انتقالات را دفع ورشکستگی و به طور پیش فرض در بدهی اما این اقدامات نمی تواند بازگرداندن خروجی که از دست داده است که اجتماعی فاصله نگه می دارد و مردم از تولید کالا و خدمات”.

البته اقدامات امداد برای کسانی که از دست دادن درآمد می تواند کمک به کاهش اثرات جانبی عرضه و تقاضا شوک درگیر اما بسیار بستگی دارد نه تنها به طور مستقیم بلکه غیر مستقیم دوم و یا حتی سوم منظور اثر تا حدودی منعکس شده در کینز’ ‘ضرب’ خاموش توسط دیگر اقدامات دولت.

یک پیش شرط لازم برای چند برابر برای سرعت بخشیدن به گسترده تر بهبود اقتصادی است و قبل از وجود مورد استفاده قرارگرفته ظرفیت های تولیدی. در غیر این صورت افزایش تقاضا را به سادگی افزایش قیمت زمانی که خروجی و راندمان نمی تواند به سرعت افزایش سودآوری.

یکی از اندازه متناسب نیست همه
به تازگی بازسازی اقتصاد به ناچار از ظهور این بیماری همه گیر اما برخی از بهتر از دیگران است. وجود دارد و بیشتر خواهد شد نیاز و تقاضا برای جدید و همچنین اصلاح محصولات و خدمات مانند لوازم پزشکی, سلامت و امکانات مراقبت از خدمات آموزش از راه دور و وب سرگرمی.

اقتصاد در تلاش برای تنظیم به پست جدید-سرایت زمینه باید با استفاده از سیاست های صنعتی و یا انتخابی سرمایه گذاری و تکنولوژی ارتقاء به تسریع در بازسازی با کارگردانی ترساندن منابع از عملی کاهش غروب صنایع به بیشتر امکان پذیر است, ظهور, طلوع فعالیت است.

فعال کردن incentivizing و یا حتی نیاز به منابع مورد نیاز reallocations می تواند کمک به غلبه بر عرضه تنگناها. چین و دیگر کشورهای شرق آسیا در حال حاضر به حال برخی از موفقیت های اولیه در نتیجه پرداختن به خود Covid-19 رکود.

تمام محل های کار منفی تحت تاثیر پیشگیرانه مورد نیاز را باید با خیال راحت پیکربندی مجدد و یا repurposed درآمده است. بیکاری ساختاری مشکلات به دلیل کمبود مهارت نه همزمان با در دسترس کار مهارت منابع می تواند بهتر خطاب مناسب دولت-کارفرما هماهنگی مناسب شناسایی و آشنایی با مهارت های مورد نیاز.

سیاست های دولت به عنوان مثال با استفاده از رسمی مشوق ها می تواند در نتیجه تشویق و یا وادار به پذیرش مطلوب شیوه های جدید مانند “پاک سرمایه گذاری’ برای ‘سبز’ بازسازی به عنوان مثال با استفاده از انرژی های تجدید پذیر و صرفه جویی در انرژی از فن آوری های. بدون چنین مشوق, محرک و پشتیبانی مطلوب برای سرمایه گذاری های جدید مورد نظر ساختاری تغییرات ممکن است بسیار سخت تر و دردناک و پر هزینه است.

بنابراین مداوم Covid-19 بحران باید به عنوان یک فرصت را به مقدار مورد نیاز اگر نه دیر شده سرمایه گذاری های مطلوب در طلوع صنایع و خدمات شرکت از جمله پرسنل بازآموزی و قابلیت افزایش و همچنین به عنوان محل کار repurposing.

ولادیمیر پوپوف یک مدیر تحقیقات در این گفت و گو از تمدن موسسه تحقیقاتی در برلین و نویسنده چگونه برای مقابله با کروناویروس رکود اقتصادی ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im