تنوع زیستی تغییر آب و هوا, مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی, محیط زیست, ویژه, جهانی, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, پایداری, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

IPBES کارشناس مهمان مقاله توسط اساتید Josef Settele, ساندرا دیاز و ادواردو Brondizio1 و دکتر پیتر Daszak2 در 27 مارس سال 2020

Apr 27 سال 2020 (IPS) – وجود یک گونه است که مسئول COVID-19 pandemic – ما. به عنوان با آب و هوا و تنوع زیستی بحران های اخیر بیماری های همه گیر هستند و یک نتیجه مستقیم از فعالیت های انسانی – به خصوص ما جهانی مالی و اقتصادی سیستم های مبتنی بر محدود پارادایم است که جوایز رشد اقتصادی به هر قیمتی. ما یک پنجره کوچک از فرصت در غلبه بر چالش های بحران کنونی برای جلوگیری از کاشت بذر آینده هستند.

Josef Settele

بیماری هایی مانند COVID-19 ناشی از میکروارگانیسم ها که آلوده بدن ما – با بیش از 70 ٪ از تمام بیماری های نوظهور بر مردم داشتن در سرچشمه حیات وحش و حیوانات اهلی. بیماری های همه گیر هستند که ناشی از فعالیت های را که تعداد فزاینده ای از مردم به تماس مستقیم و اغلب در تضاد با حیوانات است که حمل این عوامل بیماری زا.

شایع زدایی کنترل نشده و گسترش کشاورزی فشرده و کشاورزی و معدن توسعه زیرساخت ها و همچنین بهره برداری از گونه های وحشی را ایجاد کرده اند یک “طوفان کامل” به سرريز از بیماری ها از حیات وحش به مردم است. این اتفاق می افتد اغلب در مناطق که در آن جوامع زندگی می کنند که بیشتر در معرض بیماری های عفونی.

اقدامات ما به طور قابل توجهی تحت تاثیر بیش از سه چهارم از سطح زمین زمین نابود بیش از 85 درصد از تالاب ها اختصاص داده شده و بیش از یک سوم از تمام زمین و تقریبا 75 درصد از آب شیرین در دسترس برای محصولات کشاورزی و دامی تولید می باشد.

ساندرا دیاز

اضافه کردن به این غیر قابل تنظیم در تجارت حیوانات وحشی و رشد انفجاری جهانی مسافرت هوایی و آن را روشن می شود که چگونه یک ویروس است که یک بار گردش ضرر در میان یک گونه از خفاش ها در جنوب شرقی آسیا در حال حاضر آلوده تر تقریبا 2 میلیون نفر به ارمغان آورد بی حد و حصر انسان درد و رنج و متوقف اقتصاد و جوامع در سراسر جهان است. این است که دست بشر در همه گیر ظهور.

در عین حال ممکن است این تنها آغاز است. اگر چه حیوان به انسان بیماری در حال حاضر علت حدود 700,000 مرگ و میر هر سال بالقوه برای آینده بیماری های همه گیر گسترده است. به عنوان بسیاری از 1.7 میلیون ناشناس ویروس ها از نوع شناخته شده برای آلوده کردن مردم بر این باور هستند که هنوز هم وجود دارد در پستانداران و پرندگان. هر یک از این می تواند آینده ‘بیماری X’ – به طور بالقوه حتی بیشتر مخرب و کشنده تر COVID-19.

آینده بیماری های همه گیر هستند به احتمال زیاد به رخ می دهد بیشتر گسترش بیشتر سرعت بیشتر اقتصادی و کشتن بیشتر مردم اگر ما بسیار مراقب باشید در مورد اثرات ممکن است از انتخاب ما را امروز.

ادواردو Brondizio

اکثر بلافاصله ما نیاز به اطمینان حاصل شود که اقدامات در حال انجام برای کاهش اثرات زمان همه گیر نیست خود را تقویت خطرات ناشی از شیوع آینده و بحران. وجود ملاحظات مهم است که باید مرکزی به چند تریلیون دلار بازیابی و اقتصادی طرح در حال حاضر در حال اجرا.

اول ما باید اطمینان حاصل شود که تقویت و اجرای مقررات زیست محیطی – و تنها استقرار محرک بسته هایی که ارائه مشوق برای توسعه پایدار و طبیعت-فعالیت های مثبت. آن را ممکن است به لحاظ سیاسی مصلحت در این زمان برای استراحت استانداردهای زیست محیطی و برای سرپا نگه داشتن صنایع از جمله فشرده کشاورزی از راه دور حمل و نقل از جمله خطوط هوایی و سوخت فسیلی وابسته به انرژی بخش, اما انجام این کار بدون نیاز به فوری و تغییر اساسی اساسا یارانه ظهور آینده بیماری های همه گیر.

دوم اینکه ما باید با اتخاذ یک سلامت ” رویکرد در تمام سطوح تصمیم گیری- از جهانی ترین محلی – شناخت پیچیده ارتباطات میان سلامت مردم, حیوانات, گیاهان و مشترک ما محیط زیست است. جنگلداری, بخش, برای مثال معمولا مجموعه ای از سیاست های مرتبط با جنگل زدایی و سود تعلق گرفتن تا حد زیادی به بخش خصوصی – اما آن است که بهداشت عمومی سیستم ها و جوامع محلی است که اغلب پرداخت قیمت و در نتیجه شیوع بیماری. یک رویکرد سلامت خواهد اطمینان حاصل شود که بهتر تصمیم گیری ساخته شده است که به حساب دراز مدت هزینه ها و عواقب ناشی از اقدامات توسعه – برای مردم و طبیعت است.

دکتر پیتر Daszak

ما باید به درستی صندوق و منابع نظام سلامت و incentivise رفتار تغییر در خط مقدم از همه گیر خطر است. این به این معنی بسیج مالی بین المللی برای ساخت بهداشت ظرفیت در حال ظهور بیماری نقاط مهم – مانند درمانگاه; برنامه نظارت به خصوص در همکاری با مردم بومی و جوامع محلی; رفتاری خطر نظرسنجی; و خاص برنامه های مداخله ای. آن نیز مستلزم ارائه ماندگار و پایدار جایگزین ریسک بالا فعالیت های اقتصادی و حفاظت از سلامت بیشترین آسیب پذیر است. این است که نوع دوستی ساده است – آن است که سرمایه گذاری حیاتی در جهت منافع همه برای جلوگیری از جهانی آینده شیوع است.

شاید مهمتر از همه ما نیاز به تحول تغییر نوع برجسته در سال گذشته در IPBES جهانی و ارزیابی گزارش (که در بر داشت یک میلیون گونه از گیاهان و حیوانات در معرض خطر انقراض در دهه های آینده): اساسی سیستم گسترده سازماندهی مجدد در سراسر تکنولوژیک و اقتصادی و عوامل اجتماعی از جمله پارادایم اهداف و ارزش های ارتقای اجتماعی و مسئولیت های زیست محیطی در سراسر همه بخش ها. به عنوان دلهره آور و پر هزینه به عنوان این ممکن است صدای آن محدودتر در مقایسه با قیمت ما در حال حاضر پرداخت.

در پاسخ به COVID-19 بحران تماس برای همه ما به مقابله با منافع که مخالفت با تحول تغییر و پایان دادن به کسب و کار به عنوان معمول’. ما می تواند ساخت بهتر و خروج از بحران کنونی قوی تر و انعطاف پذیر تر از همیشه – اما برای انجام این کار به معنی انتخاب سیاست ها و اقداماتی که برای حفاظت از طبیعت – به طوری که طبیعت می تواند کمک به محافظت از ما.

سوالات و مصاحبه: media@ipbes.net

توجه داشته باشید: این مقاله فوق است نه رسمی محصول از IPBES – اما از چهار نویسنده که پیشرو جهانی کارشناسان در حق خود – ساختمان در نتایج تایید IPBES ارزیابی گزارش. کار در حال انجام است در سه IPBES ارزیابی با ارتباط مستقیم به بحران کنونی و آینده بیماری های همه گیر: یک ارزیابی در استفاده پایدار از گونه های وحشی دیگر در گونه های مهاجم بیگانه و یکی را در راه های مختلف درک جمع ارزش طبیعت است. کار نیز فقط در حوزه جدید IPBES nexus ارزیابی در interlinkages بین تنوع زیستی و آب و غذا و بهداشت در زمینه تغییر آب و هوا.

1 Co-صندلی های 2019 IPBES جهانی گزارش ارزیابی تنوع زیستی و اکوسیستم خدمات است که در بر داشت از جمله این است که 1 میلیون گونه از گیاهان و حیوانات در معرض خطر انقراض در دهه.
2 رئیس جمهور EcoHealth داد و حوزه متخصص جدید IPBES nexus ارزیابی در ارتباط بین تنوع زیستی و سلامت مواد غذایی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو