ارائه کمک های بشر دوستانه در کخس بازار در طول COVID-19

کمک های آسیا-اقیانوس آرام, عناوین, سلامت, انسان, حقوق بشردوستانه اضطراری مهاجرت و پناهندگان TerraViva ملل متحد تصفیه آب و فاضلاب

احتقان قبل از این پروژه به اجرا در آمد. اعتبار: WFP/Nalifa Mehelin

کخس بازار, بنگلادش, Jun 15 سال 2020 (IPS) – رمان coronavirus تحت تاثیر زندگی میلیون ها نفر در سراسر جهان در آن شروع. این وضعیت در بنگلادش متفاوت است. با پوشیدن ماسک و شستن دستها غالبا جدید تبدیل شده اند طبیعی است. اولین آزمایشگاه تایید COVID-19 مورد شناسایی شد در کخس بازار در 23 مارس. شرایط پیش بینی نشده اغلب منجر به سابقه اقدامات نوآورانه به عنوان نمونه توسط یک بشردوستانه دسترسی به پروژه.

برای کاهش گسترش COVID-19 میان 860,000 Rohingya پناهندگان در کخس بازار دولت بنگلادش نقل مکان کرد و به سرعت به کاهش رد پای انسانی در اردوگاه های پناهندگان.

پناهندگان در کخس بازار زندگی در تنگ پناهگاه های موقت ساخته شده از بامبو و کارگران با کمتر از یک متر بین هر یک پناهگاه. فیزیکی فاصله یک گزینه نیست در اردوگاه های پرجمعیت. ساده شیوه های بهداشت از جمله شستن دست به طور منظم می تواند مشکل را در یک محل که در آن حتی دسترسی به آب تمیز محدود است. برای کاهش گسترش ویروس در داخل و خارج از اردوگاه و برای اطمینان از تداوم کمک های بشر دوستانه در امن ترین راه ممکن است یک راه حل بود پیدا کردم.

به طور مشترک راه اندازی شده توسط بخش تدارکات و آن سرب-آژانس سازمان ملل متحد برنامه جهانی غذا (WFP) Inter-بخش CoordinationGroup (ISCG) و دفتر پناهندگان امداد و بازگشت کمیسر (RRRC) این سومین پروژه پشتیبانی مقامات دولت برای تنظیم دسترسی به وسیله نقلیه به اردوگاه در حالی که اجازه می دهد بشردوستانه ورود مطابق با دارای اولویت نیازهای مردم.

در ابتدا کنترل دسترسی شامل RRRC تصویب یک لیست از وسایل نقلیه هر روز و محلی و ملی سازمان های اجرای قانون به صورت دستی بررسی متقابل هر خودرو برابر RRRC لیست تایید شده برای اطمینان از دسترسی اعطا شده است تنها به مجاز وسایل نقلیه. این فرآیند ایجاد شده مدت ها انتظار زمان و تنگناها تا دو ساعت می روم در زمان کمتر به ارائه کمک های بشر دوستانه ضروری مورد نیاز در اردوگاه.

در نهایت کسانی که درگیر آمد تا با ایده QR کد خودرو عبور می کند برای تعداد محدودی از وسایل نقلیه. این سیستم کنترل خودرو در حال حاضر را قادر می سازد مقامات پیگیری تعدادی از وسایل نقلیه و همچنین مسافران در ورود به اردوگاه های روزانه است. در حال حاضر که تعدادی از موارد COVID-19 گزارش شده در اردوگاه های این سیستم حتی مهم تر می شود به کمک های انسان دوستانه جامعه حفظ خدمات ضروری است.

تدارکات بخش و WFP کارکنان کمک به ارتش بنگلادش برای تشخیص یک وسیله نقلیه از خاص بشردوستانه سازمان توسط اسکن کد QR منحصر به فرد. اعتبار: تدارکات بخش/Uttam دس

این کد پاسخ سریع (QR-Code) است, موثر, سریع, قابل خواندن فن آوری مورد استفاده برای اسکن جزئیات مختلف یک وسیله نقلیه است.

سهند طاهر اطلاعات مدیریت افسر تدارکات بخش توضیح داد که چگونه به طور کامل دیجیتالی ردیابی خودرو ابزار طراحی و معرفی شده در کمتر از 48 ساعت برای به حداقل رساندن تاخیر در پست های بازرسی. “WFP کارکنان کمک به مقامات برای تشخیص وسایل نقلیه از سازمان مربوطه رفتن به اردوگاه ها توسط اسکن کدهای QR منحصر به فرد وسایل نقلیه ارائه شده با. این را قادر می سازد به مقامات صلیب-بررسی وسایل نقلیه و تایید آنها برای ورود در حالی که تمرین فیزیکی فاصله به عنوان وسیله نقلیه و سرنشینان لازم نیست به بیرون از وسیله نقلیه,” او گفت:.

در حال حاضر هفت ایستگاه های بازرسی که در آن 11 کارکنان در حال حمایت از بنگلادش ارتش و گارد مرزی بنگلادش و پلیس محلی در این کار.

یک راننده خودرو لری Areng گفت: IPS “فرایند در حال حاضر طول می کشد در هر نقطه بین 10 و 15 ثانیه در هر وسیله نقلیه. قبل از اینکه این سیستم را به اثر ما را به صبر و ساعت های طولانی در ترافیک قبل از وسایل نقلیه ما داده شد دسترسی به اردوگاه. این امر زباله های ارزشمند ما زمان مورد نیاز برای تحویل کمک های بشر دوستانه در اردوگاه. این سیستم ساخته شده است زندگی من بسیار ساده تر.”

نماینده برنامه جهانی غذا در بنگلادش ریچارد Ragan تاکید کرد: “این همکاری بین سازمان برای دریافت پروژه های بالا و در حال اجرا است بسیار مهم در محیط سریع ء شرایط اضطراری. کل جامعه انسانی است کاهش تعداد وسایل نقلیه و کارکنان ورود به اردوگاه به حدود 540 وسایل نقلیه و 2300 کارکنان در هر روز.”

در میان چیزهای دیگر این کارگران ارائه مواد غذایی, سلامت و تغذیه, راهنمایی, شستشو (آب و بهداشت) و خدمات لجستیک و مدیریت سایت; برای تمام اعضای کمپ. همه اینها بسیار مهم فعالیت های جمعیت پناهندگان در زمینه COVID-19.

از ماه اوت سال 2017 بیش از 745,000 پناهندگان فرار به کخس بازار پس بی سابقه خروج از Rohingya پناهندگان از میانمار. کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (UNHCR) گزارش کل جمعیت پناهنده به ایستادن در 860,000. به عنوان یک نتیجه از عملیات بشردوستانه حمایت از دولت به رهبری پاسخ بود مدرج به مدیریت بحران است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de