دیجیتال کشاورزی مزایای زیمبابوه کشاورزان, اما پول های تلفن همراه است که هزینه

آفریقا توسعه و کمک ویراستاران’ انتخاب, ویژه, محصولات غذایی و کشاورزی امنیت غذایی و تغذیه و مواد غذایی و پایداری سرفصل های منطقه ای دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

امنیت غذایی و تغذیه

در سال های اخیر زیمبابوه شاهد یک رشد سریع در استفاده از دیجیتال کشاورزی و جذب فن آوری های مدرن است که سرمایه های فشرده برای کشاورزان است.

A communal farmer harvesting her maize crop in Seke communal lands, Zimbabwe. In recent years, Zimbabwe has witnessed a rapid growth in digital agriculture. Credit: Tonderayi Mukeredzi/IPS

جمعی کشاورز برداشت او محصول ذرت در Seke جمعی از سرزمین زیمبابوه. در سال های اخیر زیمبابوه شاهد یک رشد سریع در دیجیتال کشاورزی است. اعتبار: Tonderayi Mukeredzi/IPS

HARARE, مارس 27 سال 2020 (IPS) – Shurugwi جمعی کشاورز الیزابت Siyapi (57) دیگر نمی تواند فریب خوردن توسط بی پروا واسطه به فروش محصولات خود را ارزان. امروزه قبل از او طول می کشد او را تولید و به بازار او اسهال تلفن همراه تبدیل شده است که ضروری دیجیتال, کشاورزی, بانک اطلاعات برای بهترین قیمت در بازار است.

“زمانی که من در دام بیمار هستند به جای انتظار برای فرمت افسر به لحاظ جسمی بازدید من برای کمک به, که ممکن است روز من فقط مشورت گوشی من به دنبال اطلاعات در مورد آنچه به انجام,” او گفت: IPS.

Siyaphi یکی از حدود 34,000 کوچک دارنده کشاورزان در سراسر کشور در مجموع با استفاده از دو تلفن هوشمند مبتنی بر راه حل های Kurima ماری و Agrishare ترویج توسط آژانس توسعه Welthungerhilfe زیمبابوه برای پیدا کردن بازارهای توسعه, خدمات, اطلاعات آب و هوا و استخدام کشاورزی, تجهیزات.

Tawanda Mthintwa او سر از دیجیتال کشاورزی در Welthungerhilfe زیمبابوه گفت: کشاورزان باید با استفاده از Kurima Mari برای یادگیری شیوه های خوب کشاورزی و پیوند با بازارهای پس از سال 2016.

“Kurima Mari آنلاین در دسترس است که حذف نیاز به خرید داده. فرمت افسر به روز رسانی نرم افزار به طور منظم و به روز رسانی در حال به اشتراک گذاشته شده با استفاده از بلوتوث ساخت آن را مجانی به کشاورز گفت:” IPS. “در حالی که Agrishare آنلاین است راه حل مبتنی بر آن را قادر می سازد تا کشاورزان برای تامین بهترین تجهیزات در خانه های خود که باعث کاهش تحرک هزینه ها.”

بیش از سه سال گذشته Siyaphi است مورد استفاده digital کشاورزی برای پیدا کردن شیوه های خوب کشاورزی. و عملکرد ذرت ضرب شده است از دو 50-کیلوگرم کیسه های ذرت به بیش از سه و نیم تن است.

  • هر چند در طول زمان COVID-19 مستند در این یكپارچه او بازده کاهش می یابد به دلیل محدودیت آب.
  • او گفت: IPS است که در حالی که بازار باقی می ماند در دسترس از طریق این برنامه عمدتا از طریق کشاورز به کشاورز تماس حمل و نقل محصولات خود را به بازار تبدیل شده است بزرگترین مشکل به دلیل مستند محدودیت. فعلی مستند است که در جای خود به طور نامحدود هر چند بررسی هر دو هفته توسط دولت است.

او گفت که تلفن همراه فن آوری های دیجیتال بهبود کمیت و کیفیت کشاورز برداشت آنها را با دادن اطلاعات موجود در شیوه تولید. آنها همچنین تسهیل ارتباط آب و خدمات مشاوره ای, اضافه کردن بهره وری برای سیستم های کالا که در دراز مدت کمک به افزایش کشاورز بازده و آنها را سودآور است.

در سال های اخیر زیمبابوه شاهد یک رشد سریع در استفاده از دیجیتال کشاورزی است.

  • دیجیتال دیگر کشاورزی نوآوری شامل زیمبابوه کشاورزان اتحادیه (ZFU) و Econet Wireless دفاع و پشتیبانی, Ecofarmer دسته کوچک موسیقی جاز برنامه که حاوی آب و هوا بر اساس بیمه, زمان واقعی محل سکونت مبتنی بر اطلاعات آب کشاورزی و راهنمایی به بیش از 80 ، 000 جمعی از کشاورزان است.
  • آغاز شده توسط کلیساها در سال 2019 تبدیل Matabeleland سبز یکی دیگر از دیجیتال کشاورزی برنامه ای است که با استفاده از فناوری ماهواره ای برای ارسال اطلاعات آب و هوا و کشاورزی مشاوره به بیش از 2000 کشاورزان از طریق سرویس پیام کوتاه.

پل زکریا ZFU مدیر اجرایی گفت: IPS است که تکنولوژی تلفن همراه فعال است کشاورزان به کشاورزی مشاوره در زمان واقعی امکان پرداخت آنلاین برای ورودی ها و خدمات و گسترش دسترسی به خدمات از شیر یک تلفن خدمات که قبلا موجود است فقط از طریق جزوات و جلسات.

با توجه به مواد غذایی و پایداری شاخص های ایجاد شده توسط شرکت Barilla مرکز غذا و تغذیه (BCFN) و واحد اطلاعات اقتصادی (EIU), “کشاورزی دقیق و ابزارهای جدید دیجیتال می تواند کمک به افزایش بهره وری و پایداری کشاورزی در حالی که بهبود بازده”.

اما چارلز Dhewa رئیس اجرایی از انتقال دانش آفریقا بومی سیستم های شرکت است که در عمل eMkambo, دیگر, دیجیتال, کشاورزی, راه حل گفت: برنامه های کاربردی تلفن همراه نمی شد و در عین حال به طور مستقیم بهره کشاورزان خرده پا در اینجا.

“چند نخبگان کشاورزان با مناسب گوشی های آندروید می تواند بهره در اینجا وجود دارد. است که چرا ما را نمی چرخاند eMkambo لانه به عنوان یک محلول سرب در ما eMkambo پلت فرم,” او گفت: IPS.

Dhewa اظهار داشت که اگر چه مطالب مهم بود و بسیاری از کشاورزان و تجار هم ندارد و پهنای باند با بسیاری از تلفن همراه در دسترس و دیجیتال کشاورزی برنامه های کاربردی. کانال رسیده اند محدودیت های خود را و در حال از هم پاشیده علاوه بر ایجاد عدم تقارن اطلاعاتی میان کشاورزان است.

سواد دیجیتالی و هزینه های بالای ارتباطی تلفن همراه نیز معکوس دستاوردهای است که می تواند ساخته شده توسط فن آوری دیجیتال.

“هزینه های بالای تلفن همراه پول است که بدتر شدن وضعیت ارائه فن آوری تلفن همراه بیشتر از یک لوکس کمتر از یک ضرورت است,” او گفت:. “پرداخت برای محصولات کشاورزی از طریق تلفن همراه پول در حال حاضر گران تر است.”

زکریا گفت: با وجود افزایش کارگیری از فن آوری های دیجیتال در بخش کشاورزی, کشاورزان شد و با استفاده از Ict بسیار کمتر برای بهبود کشاورزی و کسب و کار. فراتر از برنامه های کاربردی تلفن همراه کشور شده است در اتخاذ مناسب دیگر فن آوری ها و نوآوری های مهم در commercialising کشور, کشاورزی, که باقی می ماند بیشتر امرار معاش.

کمی وجود دارد استفاده از فن آوری بالا پایان با پتانسیل افزایش تولید و زنجیره ارزش رقابت مانند حفاظت از محصول فن آوری خاک و رطوبت, سنسور, هواپیماهای بدون سرنشین, کشاورزی دقیق مولکولی تکنولوژی استفاده از سیستم تعیین موقعیت جهانی و سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS).

زکریا گفت: جذب مدرن و فن آوری های پیچیده شد سرمایه های فشرده برای بسیاری از کشاورزان در حالی که بسیاری از کشاورزان فاقد دانش استفاده و تاثير استفاده از فن آوری های جدیدتر.

Dhewa گفت که GIS به آینده ای بهتر در بخش کشاورزی از برنامه های کاربردی موبایل اشتراک گذاری اطلاعات.

  • از دیجیتال شدن دستگاه آفریقایی, کشاورزی, گزارش 2018-19 گفته شده است وجود دارد رشد قابل توجهی در دیجیتال شدن دستگاه برای کشاورزی در سراسر این قاره در طول 10 سال گذشته است.
  • گزارش نوشته شده توسط ویژگی های مرکز برای کشاورزی و روستایی همکاری گفت: سال 2019 حدود 390 مجزا فعال دیجیتال شدن دستگاه برای کشاورزی راه حل های که در آن 33 میلیون کوچک دارنده کشاورزان ثبت شد.
  • اما با وجود رشد قابل توجه آمار و ارقام تنها 42 درصد از ثبت نام کشاورزان و چوپان با استفاده از این راه حل با هر فرکانس.

به گفته او منتی روستایی است کشاورزان است که باید ضربه سخت شده توسط COVID-19 مستند محدودیت و گران هزینه های داده مانند بسیاری نمی توانند حرکت خود را به راحتی تولید شده اند و محروم از درآمد. این مجبور است برخی از کشاورزان به توسل به واسطه.

هنوز او گفت: برخی از کشاورزان مناطق روستایی شده اند قادر به پیدا کردن بازار از طریق لیست تماس (کشاورز به کشاورز) در این برنامه به عنوان مخالف با استفاده از زمان واقعی بازارهای لیست.

در ضمن Siyapi گفت که او و سایر کشاورزان در تلاش برای خرید داده. به عنوان یک سرب و کشاورز موفق او نیاز به حدود 16 دلار در ماه در داده اما می گوید دیگر کشاورزان می توانید انجام دهید با $2.20 دانلود به روز رسانی و مطالعه بازار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de