آیا خاموش کردن داوطلبانه کارکنان طرح در تابستان امسال

داوطلب روز ممکن است نگاه این تابستان اما کارکنان هنوز هم می تواند کمک به کسانی که نیاز
شاتر

ماه های تابستان اغلب یک فرصت عالی برای کارکنان داوطلب پروژه ها. اما با وجود اجتماعی فاصله محدودیت هنوز هم وجود دارد راه هایی برای تعامل با نیروی کار خود را در انجام کاری خوب می گویند استیو Butterworth و کریس هیلمن.

تابستان است که معمولا در زمان اوج به صورت داوطلبانه کارکنان با بسیاری از طرح های در حال اجرا را از طریق ماه های گرم برای مطابقت با کارکنان خوب باعث می شود.

در این تابستان وجود دارد افزایش تقاضا برای موسسات خیریه خدمات به عنوان اثرات coronavirus بحران ادامه قرار داده و آسیب پذیر جوامع در سراسر انگلستان تحت شدیدترین فشار است.

در عین حال اجتماعی فاصله به این معنی است که چهره به چهره داوطلب فرصت بسیار محدود تر با بسیاری از سازمان های خیریه در حال حاضر شاهد کاهش داوطلب شماره.

به جای خاموش کردن تابستان داوطلبانه طرح های ما اصرار کارفرمایان به تغییر رویکرد وجود دارد باقی می ماند یک نقش بسیار مهم است که مردم می توانید به پشتیبانی خوب باعث داوطلبانه از خانه برای به اشتراک گذاشتن مهارت های از راه دور.

داوطلب از خانه

داوطلبانه از خانه ارائه می دهد یک روش ساده و بی خطر و راه های انعطاف پذیر برای ایجاد یک تفاوت بزرگ به علت خوب در سراسر انگلستان است. آن را قادر می سازد کارکنان به ارائه بسیار مورد نیاز پشتیبانی در حالی که همه در خانه اتصالات در اطراف دیگر تعهدات زمان و یا روز کاری معمول خود را.

مطابق با طیف گسترده ای از مربوط به کارکنان با مهارت های خیریه نیازهای کسب و کار می تواند پشتیبانی ضروری خدمات محلی در یک زمان زمانی که آنها بیش از همیشه مورد نیاز.

ما بررسی های اخیر از تقریبا 1000 خط مقدم جامعه همکاران دریافتند که بیش از نیمی (54 درصد) می خواست کمک از راه دور داوطلبان برای حمایت از افراد آسیب پذیر و علل خود را در هفته های آینده و ماه.

موسسات خیریه به ما گفت که مهم ترین مناطق از راه دور داوطلبانه برای سود آنها کار با آنها برای حمایت از افراد در استفاده از تکنولوژی یابی طرح کمک به مدیریت مالی و نامه نوشتن به لحاظ اجتماعی منزوی مردم است.

وقتی پرسید که چگونه داوطلب می تواند کمک به سازمان خود پاسخ دهندگان گفته خود را به خیریه خواهد سود بیشتر با کمک در جمع آوری کمک های مالی فعالیت های رسانه های اجتماعی, بازاریابی و مدیریت وب سایت.

اگر چه داوطلبانه انجام می شود از راه دور به جای چهره به چهره هنوز هم تاثیر بسیار زیادی در یک سطح شخصی – برای کسانی که دریافت پشتیبانی و همچنین داوطلبان خود را.

جذاب و با ارزش

شرکت می تواند کمک به کارکنان به احساس درگیر و پاداش است که به ویژه مهم در کمک به مردم به ماندن متصل شده و با انگیزه در حالی که کار از خانه و یا furloughed.

کارکنان درگیر می توانید در طیف گسترده ای از مناطق از جمله نوشتن نامه به جدا افرادی که تا حد زیادی قدردانی از همراهی و آسایش در یک زمان از تنهایی.

دیگران می تواند اجرا آنلاین کارگاه های آموزشی با افراد جوان به دنبال کار از جمله رزومه نوشتن راهنمایی و مصاحبه تمرین ارائه می دهد که یک جا بزرگ برای مهارت های HR تیم است.

همسایگی است که در حال حاضر کمک به کسب و کار از جمله Danone, Heineken و فدراسیون فوتبال برای انطباق با طرح های خود را در این تابستان. برای مثال کارکنان از دنون به تازگی در یک کارگاه آموزشی با بیش از 50 مدرسه متوسطه دانش آموزان برای کمک به الهام بخش و آموزش آنها را در مورد جهان از کار در مواد غذایی و مواد غذایی میباشد.

دیگر دنون کارکنان کمک کرده اند یک جامعه آشپزخانه به راه اندازی فرآیندهای پشتیبانی خود را اضطراری و توزیع مواد غذایی rotas ارائه پشتیبانی ضروری به مردم در نیاز واقعی.

موسسات خیریه و جوامع در سراسر انگلستان کشیده و البته ما یکی از بسیاری از سازمان های کمک به کارکنان خود را در زمان. ما می دانیم که شرکت ها می خواهند برای کمک به از راه دور و داوطلب, یک روش ساده اما موثر راه را برای ایجاد یک تفاوت بزرگ.

استعداد مدیریت فرصت ها در پرسنل امروز

مرور بیشتر استعداد مدیریت مشاغل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>