تنوع زیستی مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی توسعه و کمک ویراستاران’ انتخاب, محیط زیست, مواد غذایی و کشاورزی, سرفصل ادغام و توسعه برزیل به سبک, امریکا لاتین و کارائیب, پروژه های منطقه, دسته بندی, ویژه, گزارش آب و فاضلاب

مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی

The project to repair and install new fog traps in the Peña Blanca Agricultural Community will be completed by the end of 2020. With funding from UNDP, the initiative will include infrastructure to receive visitors in this community in Coquimbo, the region that forms the southern border of Chile's Atacama Desert. CREDIT: Fundación Un Alto en el Desierto

پروژه تعمیر و نصب های جدید مه تله در پنا بلانکا کشاورزی جامعه خواهد بود در پایان سال 2020 است. با کمک های مالی از برنامه عمران سازمان ملل متحد این طرح را شامل زیرساخت برای دریافت بازدید کننده در این جامعه در کقویمبو منطقه که اشکال مرز جنوبی شیلی را Atacama. اعتبار: فوندکین Un Alto en el Desierto

اولل, شیلی, Jul 15 سال 2020 (IPS) – “برداشت آب به ما کمک کرد تا در مواقع مختلف و مه شبکه را نیز به ارمغان آورد ما را دید. امروز ما تولید آبجو در اینجا و بسیاری از گردشگران می گوید:” دانیل Rojas, رئيس جمهور از پنا بلانکا کشاورزی جامعه در شیلی.

واقع در جنوب کقویمبو منطقه 300 کیلومتری شمال سانتیاگو پنا بلانکا است که درد و رنج یک خشکسالی و چهره های خطر تبدیل شدن به بخشی از Atacama تا سال 2050, کنوانسیون ملل متحد برای مبارزه با بیابان زایی (UNCCD) هشدار داد دو سال پیش.

در پنا بلانکا تا 2000 آب فرار کردن سطح و روستاییان بود dikes به نوبت به استفاده از آب” نیکولاس اشنایدر جغرافی با “Un Alto en el Desierto” (توقف در صحرا) بنیاد های غیر دولتی در پشت نصب مه هرفسترس در منطقه گفت: IPS.

رسمی رکورد بارندگی در شهرداری اولل در حوضه Limarí رودخانه, رودخانه اصلی در کقویمبو نشان می دهد به طور متوسط سالانه فقط 102.6 نشان داده می شود در 30 سال گذشته.

اما در سال 2018 به طور متوسط کاهش یافت و به 38.1 mm و در سال 2019 به تنها 8.5 میلیمتر است. در ماه ژوئن غیر از سه روز متوالی باران بودند با شادی زیرا آنها بالغ بر بیشتر بارش در تمام سال 2019.

کقویمبو به 771,085 مردم 148,867 از آنها زندگی می کنند در مناطق روستایی است. آن است که مرز جنوبی Atacama Desert, driest بیابان در زمین است که شدید ترین تابش خورشیدی در این سیاره است. این شامل شش مناطق شمالی در این طرح کشور است که امتداد بین کوه های آند و اقیانوس آرام است و جمعیت 18.7 میلیون نفر است.

“من یک دام مادر و من نیز سازماندهی رویدادهای هیئت های که بازدید مه شبکه در Cerro Grande” کلودیا Rojas که در 53 و در حال تغییر از پرورش دام به گردشگری خرد گفت: IPS.

“من متولد و بزرگ شده در پنا بلانکا و من نمی خواهد آن را تغییر دهید برای هر جای دیگر. در حال حاضر من تنها چند بز (20) و گوسفند (60). من تا به حال تا 200 بز اما من شده اند کاهش گله چون به اندازه کافی وجود ندارد طبیعی مرتع,” او گفت:.

“من امیدوارم که برای ادامه دریافت هیأت زمانی که این بیماری همه گیر است. من آنها را در خدمت پنیر کبابی, بچه (جوان بز) و محصولات محلی. در خانه و یا در ذخیره” او گفت:.

چه کس را دوست دارد بیشتر در حال بازدیدکننده داشته است توسط صدها نفر از دانش آموزان “که خوشحال برای دیدن طبیعت است.”

“از بالای آنها می توانید ببینید (آند) در دامنه کوه و در طرف دیگر دریا. مشخصه اصلی در اینجا این است که مه. و آنها را شگفت زده زمانی که مه می رسد تپه و آنها را ببینید که چگونه آب برداشت شده است,” او گفت:.

جامعه کشاورزی از Peña Blanca, ساخته شده 85 خانواده دارای 6,587 هکتار 100 از آن را تشکیل می دهند Cerro Grande محیط زیست مرکزی که در آن مه هرفسترس نصب شد 15 سال پیش. در آن زمان بسیاری از مردم نمی تواند تصور کنید که تاثیر و مزایای شبکه را داشته باشد.

“آنها ما را به خوبی شناخته و آورده است که جامعه منابع برای پروژه های دیگر” گفت: رئيس جمهور آن دانیل Rojas, 60 (بدون ارتباط با کلودیا یا منابع دیگر با همان نام خانوادگی شایع است که در منطقه).

Hundreds of primary school students in Chile attend workshops and talks on the environment at the facilities of the Cerro Grande Ecological Reserve in Peña Blanca. University students also come to work on their theses, and researchers visit, interested in replicating water harvesting through fog traps in other locations in Chile. CREDIT: Fundación Un Alto en el Desierto

صدها نفر از دانش آموزان در شیلی حضور در کارگاه های آموزشی و مذاکرات بر محیط زیست در امکانات از Cerro Grande محیط زیست مرکزی در پنا بلانکا. دانشجویان دانشگاه نیز به کار خود پایان نامه و پژوهشگران بازدید علاقه مند به تکرار برداشت آب از طریق مه تله ها در مکان های دیگر در شیلی. اعتبار: فوندکین Un Alto en el Desierto

در شیلی “کشاورزی جامعه” قانونی شکل مالکیت جمعی و حق عمری و رقبی از زمین که در آن اعضای جامعه داده می شود بخشهایی از زمین به استفاده از در حالی که بخش دیگری جمعی اداره می شود.

“ما باید برداشت مقدار قابل توجهی آب است که به ما کمک کرده است در زمان های دشوار است. در ابتدا برای آبیاری پوشش گیاهی و reforest با گونه های بومی و سپس به آب حیوانات. ما ساخته شده یک آشامیدنی از طریق لوله کشی آب دو متر در سراشیبی.”

“بعد 10000 لیتری مخزن ساخته شده بود برای جمع آوری آب برای زندگی مردم در این نزدیکی هست برای استفاده از زمانی که تانکر کامیون نمی آیند,” او گفت:.

هشت سال پیش در پنا بلانکا آبجو شروع به دم ساخته شده با مه آب که نرمتر است. آن نور (اسکاتلند) و تیره (قهوه ای) نسخه های رقابت در 2015 ExpoMilan و برنده جایزه تماشاگران.

ماریو Alucema, 59, همچنین متولد و بزرگ شده در پنا بلانکا با این نسخهها کار در artisanal آبجوسازی.

“ما آبجو ساخته شده با 100 درصد مه آب است محبوب و موفق است. آن کشیده شده توجه ما به جامعه کشاورزی. من (در آبجوسازی) هر (نیمکره جنوبی) تابستان و دریافت 30 گردشگران یک روز از آرژانتین و برزیل و دیگر کشورها گفت:” IPS با افتخار.

این گیاه تولید از 2500 لیتر در هفته و تولید تنظیم شده است را افزایش می دهد زیرا این گیاه گسترش خواهد یافت.

“هنگامی که این کارآفرینان جوان نشان داد تا به خودم گفتم:” چه کسی برای آمدن این همه راه را برای آبجو؟’ ما یک راه طولانی از بزرگراه پان آمریکا. سپس من فکر کردم که رفتن به این نوشیدنی آبجو؟’ و سوم من فکر کردم آن بود پول شویی. اما همه چیز بود و راه دیگری در اطراف. امروز در میان این همه گیر جهانی, آنها هنوز هم در حال آمدن برای آبجو,” او گفت:.

دانیل Ogalde, 47, که همچنین از پنا بلانکا شده است پارک رنجر از مارس. او اختصاص داده شده است به نگهداری و آبیاری و کاشت مجدد از گونه های بومی در محیط زیست مرکزی.

“ایده من این است که در اینجا برای مدت زمان طولانی. به دلیل coronavirus بازدیدکننده داشته است به حالت تعلیق درآمد اما در ماه اوت ما برنامه ریزی برای راه اندازی مجدد آنها گفت:” IPS و اضافه کرد که بانک “یک منبع غرور و افتخار برای جامعه است و هر کس در مورد مراقبت و نگهداری است.”

گیدو Rojas, 58, زندگی در پنا بلانکا اما با این نسخهها کار در این نزدیکی هست مواظب نقطه در Talinay وزش پارک متعلق به ENEL برق سبز شرکت. “برداشت آب به ما کمک می کند زیرا بسیاری وجود داشته است خشک سال,” او گفت:.

تجربه “حفظ شده است با حمایت از جامعه و افرادی که در اینجا زندگی می کنند,” او اضافه شده است.

یک جهش کیفی ساخته شده از جولای. برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) اعطا کرده است 40,000 دلار برای نوسازی و ساخت مه شبکه, نصب lookouts مسیرهای علامت و توالت. این برنامه در دسامبر به پایان می رسد. 31.

پس از آن ایجاد شد و در سال 2006 ذخیره شده 24 مه-فو با مجموع 216 متر مربع از دو لایه 35 درصد نوار بافي مش.

“گسترش متشکل از تعمیر 12 و ساخت و ساز از 16 جدید مه شبکه. ما باید 28 مجموع 252 متر مربع به برداشت آب” گفت: Un Alto en el Desierto را اشنایدر.

در حال حاضر 1,537 لیتر آب برداشت خواهد شد هر روز او توضیح داد.

در یک سال و نیم از مه آب برداشت شده در اکتبر و نوامبر که 20 لیتر/روز برداشت شده در هر متر مربع بیش از سه برابر متوسط.

مه تله بودند در واقع اختراع شیلی فیزیکدان کارلوس اسپینوزا که اهدا ثبت اختراع در سال 1980 در سازمان ملل, آموزشی, علمی و فرهنگی سازمان (یونسکو), ساخت این امکان را برای آنها را برای استفاده در کشورهای مختلف است.

مه فو شامل جریمه مش شبکه شناخته شده به عنوان نوار بافي راه اندازی در مه آلود دامنه برای گرفتن قطره معلق از آب که جمع آوری و ادغام در حال اجرا از ناودان به مجموعه مخازن.

سیستم های جدید دارای یک طراحی به نام “comunero” و ایجاد شده توسط اشنایدر و دانیل و گیدو Rojas.

آنها فردی سازه از نه متر مربع هر که چندین مزایا: آنها ارزان تر و آسان تر برای حمل و نقل و حفظ و اگر هر یکی رنج می برد یک عیب دیگران ادامه برداشت آب است.

انتظار می رود آنها را به باقی می ماند به طور کامل عملیاتی تا 2028.

اول مه نواز پروژه در شیلی در معدن شهر ال Tofo, در منطقه شمال کقویمبو. اما از آن رها شده بود در 1990s. در کقویمبو وجود دارد امکانات دیگر برای برداشت مه آب به صورت فردی و جمعی استفاده کنید. اما هیچ کدام به خوبی شناخته شده به عنوان پنا بلانکا است.

در آلتو Patache نزدیکی ایقویقو در دور دست در شمال شیلی وجود دارد مه تله است که برداشت هفت لیتر در روز در هر متر مربع است اما این پروژه برای تحقیقات علمی است. در ضمن در Chañaral یک شهرداری در منطقه آتاکاما وجود دارد مه فو که آب بطری شده است و همچنین با استفاده از آلوئه ورا تولید.

با توجه به اشنایدر مه فو “را می توان تکرار در طول کل نوار ساحلی بین Papudo (مرکز) و اریکا (سمت شمالی) است که بیش از 2000 متر” از این کشور آمریکای جنوبی را 6,435 کیلومتر خط ساحلی است.

“آنها واقعا مفید برای جداسازی مناطق ماهیگیری coves های و پراکنده جمعیت نادیده گرفته شده توسط هزینه های عمومی. و آنها بسیار مهم برای مبارزه با بیابان زایی چون خیلی آب می توان در فصل بهار, برای استفاده در گرم تابستان” او گفت:.

مشکل در راه گسترش استفاده از مه تله با توجه به Rojas, جامعه, رئيس جمهور, کمبود بودجه دولت برای این تکنولوژی و اجرای آن است.

“ما بسیاری از coves که تنها عرضه شده توسط تانکر کامیون. شاید مه تله هستند که مجموع راه حل, اما آنها می تواند کمک زیادی که آب کمیاب است” را به عنوان مورد در شمال شیلی او استدلال کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im