خط مقدم عملیاتی ستاد مبارزه برای افزایش نگرانی

شاتر

افرادی که در خط مقدم عملیاتی نقش های مانند کسانی که در ساخت و ساز و تولید کمتر احتمال دارد برای دسترسی به کانال های به افزایش نگرانی ها در مورد شیوه های کار و مسائلی که توجه به آنها به عنوان افراد است.

این است که با توجه به تحقیقات انجام شده توسط ناتینگهام مدرسه کسب و کار (NBS) در همکاری با CIPD که داشت بخش قابل توجهی بین “کارمند صدا” در دفتر و بر روی کف مغازه و حتی قبل از coronavirus همه گیر رسید.

“این فقط مسائل فنی ایجاد موانع آن نیز موجود اجتماعی تقسیم مانند آموزش زبان و جنسيت” گفت: Daniel King استاد مطالعات سازمانی در NBS.

“برای مثال بسیاری از مردم در عملیاتی محل های کار لازم نیست که زبان انگلیسی به عنوان زبان اول خود را; چگونه می توانم آنها را دریافت کلید اطلاعات و بازخورد ؟ جدید تقسیم شده اند ایجاد شده که از مناطق کسب و کار امن است ؟ مردم چگونه به سفر به و از کار ؟

“خط مقدم کارکنان برای بسیاری از سازمان ها هستند بیشتر احتمال دارد به برخی از چالش برانگیز ترین نقش های به ادامه, اجتماعی دور, راه کار و به طور همزمان نیز آنهایی که به احتمال زیاد به احساس می کنید قادر به صحبت کردن.”

این مطالعه در دو مرحله ، فاز اول شامل بررسی 2,370 کارکنان در سراسر انگلستان که پرسیده بودند در مورد تجربه خود را از افزایش نگرانی ها در محل کار در حالی که فاز دوم نگاه کانال برای بالا بردن نگرانی های خاص سازمان. NBS گفت: فاز دوم بیشتر برجسته تقسیم بین کار و عملیاتی نقش در حال قادر به صحبت کردن در مورد مشکلات.

تنها یک چهارم از کارکنان گفت: آنها احساس قادر به آزادانه بیان خود را در محل کار در حالی که همان نسبت بستری آنها اغلب ماند سکوت در مورد مسائل.

فشار کار شد رایج ترین موضوع تجربه شده توسط کارکنان (43 درصد) و به دنبال آن تغییر سازمانی (29%).

در یک ملاقات با مدیر خط رایج ترین کانال برای کارکنان به منظور بالا بردن نگرانی (62%) در حالی که 49 درصد گفت: آنها می توانند صحبت می کنند در مورد مسائل مربوط به تیم در طول جلسات. تنها 17 درصد ذکر شده اتحادیه های کارگری به عنوان یک کانال به افزایش نگرانی ها شده است.

بیش از یک پنجم (22%) که تا به حال مطرح شده یک موضوع است که احساس آنها تا به حال به اندازه کافی دریافت مشاوره و یا پشتیبانی از خود سازمان است.

محققان توصیه می شود که کارکنان مسائل بودند “موفق به سمت بالا” از مدیران خط به بیشتر مدیران ارشد و کارفرمایان در زمان زمان به اذعان کارگران و نگرانی است. آنها همچنین پیشنهاد ساخت بیشتر زمان در دسترس برای بحث و گفتگو و همکاری است.

پروفسور هلن Shipton همچنین از NBS گفت: “این بیماری همه گیر ایجاد کرده است تعدادی از مسائل که کارکنان در گذشته ممکن است احساس راحت به کارفرمای خود در مورد, مانند زندگی شخصی خود و خانواده و دارایی و بهداشت شرایط. کارگران متفاوت نهفته خاموش شدن خود از جمله روانی و عاطفی رفاه و فقط نمی تواند انتظار می رود به بازگشت به حالت عادی بدون اینکه قادر به افزایش نگرانی ها در مورد محل کار خود در حال Covid-امن.

“اگر سازمان یا دپارتمان خاص تا به حال فقیر سطوح کارمند صدا قبل از بحران این مشکلات را نمی توان ثابت یک شبه به خصوص در فرمان و کنترل فرهنگ اما ممکن است به تشویق گوش دادن فعال و شروع به شکل یک فرهنگ همکاری است.”

کارمند روابط فرصت های پرسنل امروز

مرور بیشتر روابط کارکنان مشاغل

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuulvis.netshrtco.detny.im