آفریقا ویراستاران’ انتخاب, ویژه, جنس, عناوین TerraViva ملل متحد زنان در سیاست

جنسیت

Asha Abdi, a former member of Nairobi County assembly, says progress for the increased participation of women in politics in Kenya has been painfully slow. Credit: Miriam Gathigah/IPS

آشا عبدی عضو سابق نایروبی شهرستان مونتاژ می گوید پیشرفت برای افزایش مشارکت زنان در سیاست در کنیا بوده است آهسته. اعتبار: میریام Gathigah/IPS

نایروبی Jul 6 2020 (IPS) – در سال 2013 به آلیس Wahome زد در تلاش سوم را به نفع خود به شدت مورد بحث و مجادله Kandara حوزه پارلمانی صندلی در Murang كردند شهرستان مرکزی کنیا. به عنوان نمونه ای از روستایی, سیاست, زمینه شد مردسالار با ریسک بالا بودن برای همه نامزدها اما بیشتر به ویژه برای Wahome — هیچ زنی تا به حال اشغال Kandara حوزه پارلمانی صندلی.

“این بسیار وحشیانه مبارزات انتخاباتی. من مورد آزار و اذیت شفاهی, سکس با تهدید به خشونت فیزیکی و بسیاری از چیز غیرقابل چاپ بود [به من گفت:] حتی در” Wahome می گوید IPS.

او می گوید که ویژگی هایی که در نظر گرفته قابل تحسین و مطلوب در مردان سیاستمداران بودند weaponised علیه او و دیگر زنان در سیاست است.

“هنگامی که ما vocalised ما نظرات آنها گفت: ما بیش از حد صحبت و پیام اصلی این است که زنان مناسب و معقول بحث نیست بیش از حد. هنگامی که شما ایستاده و در حال شرکت در یک بحران سیاسی در باورها و ارزش های آنها می گویند شما در حال مجادله و تحمل و تهاجمی است. همان کیفیت در مردان قابل قبول هستند” Wahome می گوید.

پس باطل شد مسابقه برای قلب Kandara رای دهندگان که در صبح روز 2013 انتخابات عمومی جامعه بیدار برای پیدا کردن بسته های اطلاعاتی از کاندوم با مارک Wahome نام. در بسته شد پیام ظاهرا از Wahome تشویق رای دهندگان به آغوش خانواده برنامه ریزی است.

“این بود که یک کمپین اسمیر به من نشان می دهد افرادی که من مناسب است ، وجود دارد بسیاری از چیزهایی هستند که سیاستمداران را به رای دهندگان مانند مواد غذایی. توزیع کاندوم در یک روستایی محافظه کار جامعه در روز انتخابات خودکشی سیاسی,” Wahome یک وکیل می گوید.

خوشبختانه او سال ها وقت صرف تعامل با جامعه ترویج سلامت از طرح های آموزش و پرورش و توانمند سازی زنان و دختران است. بنابراین با وجود گستره Wahome شد اولین زن برنده Kandara صندلی است و در حال حاضر در خدمت او در دوره دوم مجلس شورای ملی پس از او تا سال 2017 انتخاب مجدد.

تبلیغات تهدیدات خشونت و به خصوص خشونت جنسی و فیزیکی عمومی تحقیر و بی امان باطل رسانه های اجتماعی لام مبارزات چند از چالش هایی که زنان در سیاست مانند Wahome باید برای غلبه به نفع خود و حفظ رهبری سیاسی.

این است که در علاوه بر این به طور کلی چالش های انتخاباتی از جمله محدود مالی و منابع انسانی و باطل سیاست های داخلی. اما حتی در این حزب سیاسی در سطح سیستم است که هنوز کفه را به نفع مردان است که خود و تامین مالی این احزاب است.

“عرصه سیاسی بسیار خصمانه نسبت به زنان است. کمپین بلیزرز آشغال با تجارب زندگی می کردند از زنان که مورد تعرض وحشیانه به دنبال رهبری” Wangechi Wachira مدیر اجرایی مرکز حقوق آموزش و آگاهی (CREAW) می گوید IPS.

CREAW یک شریک محلی برای ارائه خوب کمپین جهانی است که شامل یک جنس لنز به اهداف توسعه پایدار و طراحی شده توسط جهانی حمایت سازمان زنان ارائه. تحویل برای مبارزه خوب همکاران مدافع به رانندگی اقدام در 12 بحرانی سرمایه گذاری مناطق از جمله تقویت مشارکت سیاسی زنان و قدرت تصمیم گیری.

Wangechi همواره در خط مقدم از برگزاری این دولت پاسخگو برای برابری جنسیتی و حقوق صاحبان سهام به عنوان ارائه شده توسط کنیا 2010 جنسیتی مترقی قانون اساسی است که خواستار آن است که همه منصوب و منتخب بدن را تشکیل می دهند یک سوم زنان است.

ماده 27 (8) قانون اساسی لایحه حقوق می گوید: “دولت باید قانونی و سایر اقدامات لازم را برای اجرای این اصل است که بیش از دو سوم از اعضای انتخابی و یا appointive بدن باید از همین جنس است.”

مجمع ملی موظف است برای تصویب قانون اساسی کنیا (اصلاحیه) لایحه 2018, همچنین شناخته شده به عنوان جنس لایحه به تحقق این شرط است. اما 10 سال پایین خط این تعهد نشده باقی مانده است. در سال 2019 مجلس حتی لازم دو سوم از اعضای حاضر در خانه — حد نصاب لازم برای اصلاح قانون اساسی به رای دادن در این لایحه است.

“مجمع ملی شکست خورده از زنان در کنیا. ما به دادگاه رفته برای فشار به شورای ملی برای تصویب قانون به درست آشکار نابرابری های جنسیتی. وجود دارد بیش از حد مقاومت و عقب راندن از یک مردسالار سیستم” Wangechi می گوید.

این است که این مقاومت است که زنان در سیاست خود را در برابر در تلاش خود را برای رهبری است. زنان به حساب فقط 9.2 درصد از 1,835 دفاع انتخاب افراد در سال 2017 حاشیه افزایش از 7.7 درصد در سال 2013 بر اساس گزارش موسسه دموکراتیک ملی و فدراسیون زنان وکلا-کنیا دومی یکی دیگر از ارائه خوب شریک محلی است.

این گزارش نشان می دهد که در سال 2017, انتخابات 29 درصد بیشتر از زنان برای فرار از دفتر در سال 2013 انتخابات عمومی وجود دارد و در حال حاضر بیشتر زنان در انتخاب موقعیت در تمام سطوح دولت. اما Asha عبدی یک عضو سابق نایروبی شهرستان مونتاژ می گوید IPS است که پیشرفت بوده است آهسته.

به طور کلی در حال حاضر 172 زنان در مواضع انتخابی از 145 در سال 2013. در سال 2017 کلی انتخابات 23 نفر منتخب به مجلس شورای ملی نسبت به 16 در سال 2013 و یکی دیگر از 96 انتخاب شدند به شهرستان مجامع نسبت به 82 زنان در سال 2013.

به این ترتیب زنان به حساب 23 درصد از مجلس ملی و سنا با این شکل از جمله 47 کرسی محفوظ است به طور انحصاری برای county, زنان نمایندگان.

حقوق بشر و فعالان می گویند که این حرکت به برگزاری مجمع ملی پاسخگو برداشت کرده اما به عنوان COVID-19 pandemic شدت گرفتن نگرانی زیاد است که جنسیتی در دستور کار است و دیگر یک اولویت است.

“COVID-19 نه آهسته فعالیت های سیاسی در این کشور است. در واقع رهبران رفتار به عنوان اگر ما در حال رفتن به انتخابات فردا و 2022. ما باید جدی سیاسی دوباره صف بندی و هیچ کس از زبان زنان” فضل Gakii یک نایروبی-بر اساس جنسیت و فعال سیاسی می گوید IPS.

“عادی کنیایی هستند بیشتر در رابطه با ایمن ماندن از ویروس ها و تغذیه خانواده خود را. بنابراین برخی از دستاوردهای کوچک ما را ساخته اند می تواند از دست رفته در طول این بیماری همه گیر وجود دارد هیچ کس برای نگه داشتن احزاب سیاسی و قدرت است که پاسخگو باشد,” او می گوید.

به رسمیت شناخته شده به عنوان شرق آفریقا اقتصادی نیروگاه توسط بانک جهانی, این غول اقتصادی عقب همسایگان خود در آنجا زنان نمایندگی در سراسر بدنه دولت نگران است.

در جنوب سودان ارقام برای زنان در سیاست بالاتر با 28.9 درصد در انتخاب موقعیت. اوگاندا دارای 34 درصد تانزانیا و بروندی 36 درصد و رواندا 61 درصد است.

“مبارزات سیاسی و لابی شدید است که می رود با آن را بسیار دشوار است برای زنان. وجود دارد بسیاری از جلسات در شب و منحصر به فرد در جلسات ‘پسران’ باشگاه’. جامعه در حال گرم شدن است تا به زنان است اما بیش از حد به آرامی. هنگامی که شما با یکدیگر رقابت برابر مردان تمام نر مخالفان باند تا در برابر شما به دلیل آن است که به عنوان یک توهین بزرگ به شکست می شود توسط یک زن” عبدی می گوید.

در حالی که در سال 2017 انتخابات نشان داد که یک تغییر کوچک در چشم انداز سیاسی در نتیجه انتخابات از سه زن فرمانداران و سه زن سناتورهای Wahome می گوید که جاده پیش رو باقی می ماند طولانی و پیچ در پیچ.

او می گوید که زنان در سیاست باید و می تواند با موفقیت به چالش افزایش.

Wahome را تشویق می کند به منظور جلب قدرت از کسانی که تلاش کرده اند و موفق و گفت که با گذشت زمان نگرش پدرسالارانه و آداب و رسوم تغییر خواهد کرد. او در خصوص تشویق زنان به شرکت در مردمی تحول پروژه ها با جوامع خود.

“وجود دارد بسیاری از مناطق را انتخاب کنید از جمله آموزش و سلامت جامعه است. اجازه دهید مردم ببینید چه چیزی شما می توانید انجام دهید و بعد آنها را به شما تمام راه را به بالا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de