‘نیاز به مقابله با خود من معلولیت بهبود یافته چگونه من به من آه عمل’

افراد با معلولیت نامرئی’ ممکن است نیاز به حمایت زیادی در محل کار به عنوان کسانی که با بیشتر قابل مشاهده شرایط

داشتن رنج می برد و خودش را از افسردگی و در حال حاضر سندرم خستگی مزمن و لوپوس, OH, پرستار, Felicity پاترسون می داند که تنها بیش از حد خوب است که مردم با معلولیت نامرئی می تواند نیاز به حمایت زیادی در محل کار به عنوان کسانی که با رویت شرایط. در واقع در یک شدت حساب شخصی او استدلال می کند که تجربه خود از کار افتادگی است و اگر هر چیزی ساخته شده او را بهتر اوه پزشک.

من واجد شرایط به عنوان یک پرستار در سال 2007 با تحصیل در رشته پرستاری است. من مطمئن نیستید از راه من می خواستم به طوری همچنان به کار آخر من قرار دادن در همه مرد حاد پزشکی عمومی بخش.

پس از چند ماه من باردار برای اولین بار و شروع به طرح یک شغل جدید است که عبارتند از کودک پسند ساعت (به عنوان شریک زندگی من مشغول به کار دریایی). متاسفانه در بین 10-12 هفته بارداری کودک در حال رشد را متوقف و ما سقط مدت کوتاهی پس از.

من همچنان غایب از کار برای حدود دو هفته به دلیل عوارض پزشکی اما هر بار من رفت و برگشت به محل کار هنگامی که من تا به حال شفا جسمی من قادر به تمرکز است.

پس از یک جلسه از جمله غیبت من ارجاع شد به بهداشت حرفه ای. من به یاد داشته باشید که در آن زمان آن را به عنوان بیشتر از یک ‘تهدید از مدیریت’ از یک سیستم پشتیبانی. در واقع من نمی توانم به یاد داشته باشید مقدار در مورد بهداشت شغلی قرار ملاقات من با حضور و نمی بینم نقطه ای از آن را که در آن زمان.

من به یاد داشته باشید احساس به عنوان اگر من بود که با مدیر من برای چیزی که خارج از کنترل من و آسیب به اندازه کافی و بدون احساس مثل من ناراحت من مدیر و همکاران.

کمی من تصور کنید در آن زمان که یک روز من خودم شد آه ، اما به دنبال بازگشت در حال حاضر به عنوان یک آه پرستار از هشت سال, من می توانید ببینید که چه فرصت از دست رفته است که انتصاب شده بود برای من و بازیابی.

تا به حال من دریافت کمک و حمایت من بسیار بسیار مورد نیاز در آن زمان من ممکن است بهتر مجهز برای مقابله با پس از زایمان افسردگی و اضطراب پس از آن تشخیص داده شد.

زمان آن شده بود سه سال پس از تولد اولین دختر و پنج سال پس از سقط جنین, من به یاد داشته باشید نشستن روی لبه تخت من داشتن خورده است به درستی برای روز یا باران. مادر من در قانون به حال دست خود را در اطراف من و به من گفت: “شما نمی توانید حمل مثل این”.

مقابله با افسردگی و اضطراب و لوپوس

مادر من در قانون درست بود. او مرا در لباس پوشیدن و همراه همه ما را به ماشین و سوار من به GP. به عنوان من در تکمیل پرسشنامه افسردگی من متوجه شدم که چقدر کم من سلامت روان کردم. خوشبختانه من حمایت از GP در آن زمان و آغاز شد و در دارو.

اما این فقط شروع شد. پس از چند آزمون های دیگر من مبتلا به سندرم خستگی مزمن و بعد از آن ایمنی خودرو بیماری لوپوس. در گذشته GP خواهد گفت: “شما یک پرستار من نیازی به توضیح این بیماری به شما” را به عنوان اگر به عنوان یک پرستار به معنی من می دانستم که همه چیز مرتبط با سلامت.

من به خودم فکر کردم: “yes, I am a nurse, اما من هم یک بیمار نیاز به کمک”. من بسیار در رابطه با این که چگونه این بیماری را تحت تاثیر قرار من و من آینده اشتغال است.

شما فکر می کنم که یک پرستار من را متوجه شده اند نشانه هایی از افسردگی در خودم. اما زمانی که شما در حال ضخیم در وسط آن نزدیک به غیر ممکن به مرحله خارج از خود و توجیه افکار خود را.

پس از همه, افسردگی عدم تعادل شیمیایی در مغز (مثل تلاش برای راه رفتن بر روی یک بد پا شکسته). به دنبال بازگشت در حال حاضر نشانه هایی بودند که با تمام وجود برای افسردگی: زمانی که من باردار بودم با اولین دختر پس از سقط جنین من خواهد بود بنابراین می ترسم هر روز که من انجام شده بود به از دست دادن او که من گهواره من همیشه در حال رشد حلقه و دعا به خدا من مطمئن بود که وجود داشت به “لطفا اجازه دهید او خوب خواهد بود”.

من دختر متولد شده از طریق سزارین و او زیبا ترین چیزی که من تا به حال در زندگی ام دیده; آنقدر کوچک و درمانده است.

من در عشق سقوط کرد فورا با او اما تقریبا بیش از حد. من می دانم آنچه شما باید به فکر “شما نمی توانید عشق یک کودک بیش از حد!”. اما من انجام داد.

ما در زمان ما خانه دختر و از وجود من سوگند به بهترین مادر من می تواند به او. مشکل این بود که من نمی خواهد اجازه دهید هر کس دیگری در نزدیکی او به جز من ، من نمی خواهم کسی را عطر به مالش به او, من نمی خواهم کسی به او را انتخاب کنید تا مگر آنها خواسته بودم و در آنجا بود دلیل خوب; من حتی نمی خواهید کسی به او فشار حشره دار.

این رفت و در کل شش ماه و من صرف یک روز دور از او. به دنبال بازگشت در حال حاضر آن را باید قلب شکستن برای خانواده و دوستان نزدیک است. او اولین نوه در خانواده کودک برای اولین بار در جمعیت من از دوستان شما و آنها همه خیلی هیجان زده برای ورود خود را. آنها را از من بپرسید برای نوشیدنی و شب (من هنوز تنها 24 سال) اما من فقط نمی تواند ترک نوزاد من. قلب من و سر من نمی خواهد به من اجازه می دهد.

آن را احتمالا به اندازه کافی شناخته شده حتی در میان آه و پرستاران که 96 درصد از بیماری های نامرئی هستند. چنین بیماری و معلولیت هستند نیز اغلب به عنوان بیماری های مزمن است.

افسردگی و اضطراب تحت تاثیر من در بسیاری از راه های خوب و بد. من از دست رفته فرصت های بسیاری که به دلیل بیماری در هر دو اجتماعی و در سطح حرفه ای.

اگر چه خوشبختانه شرایط در حال حاضر به خوبی کنترل شده و با دارو موفق چند روز آنها هنوز هم دزدکی حرکت کردن به من. برای مثال با افسردگی من, من درک می کنم آن را در حال حاضر و می تواند علائم و نشانه های قبل از آنها رخ می دهد.

شوهر من نیز بسیار آگاه چگونه ذهن من کار می کند و قادر به دیدن افسردگی و اضطراب خزنده در قبل از آن طول می کشد نگه دارید. افسردگی و اضطراب مردم اثرات بسیار متفاوت اما با خودم شروع به بیش از فکر می کنم و بیش از تجزیه و تحلیل همه چیز. من شروع به برداشت خودم از این دنیا هستم و احساس خستگی و واقعا بد “مغز مه”. خوشبختانه این قسمت اتفاق نمی افتد اغلب در حال حاضر به ویژه پس از من رفته خود به کار شده اند و قادر به کنترل من ساعت بهتر است.

بهبود عمل من به عنوان یک آه پرستار

یکی دیگر از نقطه به علاوه شده است از نظر تجربه شخصی من – به خصوص نیاز به مدیریت و مقابله با معلولیت (آنهایی که تا حد زیادی نامرئی به هر کس دیگری در اطراف شما) – دارای تغذیه و بهبود یافته با رویکرد عمل من به عنوان یک آه ،

در واقع من ‘ د برو که تا کنون به استدلال می کنند که من بیماری (در حالی که بدیهی است که شما ترجیح می دهند به آنها) کمک کرده اند و بهره برده من در طول زندگی حرفه ای من.

من احساس می کنم من همیشه سعی کردم به همدلانه و دلسوز با مشتریان. اما در حال حاضر من احساس می کنم قادر به آنها ارائه مشاوره و پشتیبانی من آرزو می کنم من تا به حال دریافت کرده سال پیش. من احساس می کنم قادر به تامین اطلاعات و مشاوره به افراد مبتلا بدون نیاز به آنها بگویید در مورد تجربیات شخصی من.

به عنوان یک حرفه ای بهداشت و درمان من البته نیاز به باقی می ماند بی طرفانه به خصوص با مدیریت مورد من انجام. در مکان قبلی استخدام, اگر از شما خواسته شد در مورد شرایط پزشکی من اعلام پزشکی من شرایط اما نمی خواهد صحبت در مورد آنها را در محل کار مگر اینکه من احساس راحت به انجام این کار.

وجود دارد همواره این دغدغه در ذهن من است که این امر جای من در یک ناعادلانه نقطه ضعف اگر همکاران من می دانستم که در مورد بیماری من. در آن زمان من جالب بود که یک در چهار نفر در بریتانیا را یک مشکل بهداشت روانی در برخی از نقطه و که من به تنهایی نیست.

من شروع به انجام بهداشت حرفه ای به عنوان یک سازمان و گرفتار “اشکال” زمانی که دختر دوم من حدود نه ماه است.

من دوست داشتم آن را بلافاصله و می دانستم که من تا به حال یافت “راه من” در گذشته است. من خوش شانس بود به انبوه حمایتی و همدلانه مدیر در وهله اول من کار کرده بود که رفتن را از طریق بیماری های مختلف بیش از حد.

من همچنان به کار برای شرکت های مختلف ارائه خدمات بهداشت حرفه ای از جمله نظارت بهداشتی, سفر واکسن و مدیریت مورد یافت اما آن را بیش از حد دشوار است به تعادل من, سلامت کودکان و خانواده همه در همان زمان.

نقش محوری آه پشتیبانی

آن را تا حدود دو سال پیش که من خود اشتغالی و سپس یک سال بعد شروع کردم به خود من بهداشت حرفه ای شرکت محدود. این راه من قادر کنترل خود من خاطرات و کار کامل برای مشتریان با توجه به در دسترس بودن و تعهدات.

انجام بیشتر و بیشتر عدم وجود بیماری و مدیریت پرونده من شروع به درک چگونه افسردگی شایع بود و چقدر مهم بهداشت حرفه ای در حمایت از هر دو افراد و کارفرمایان در محیط کار است.

وجود دارد مقدار زیادی از مشاوره برای کارفرمایان و کارکنان در سلامت و محیط زیست (HSE) وب سایت, همه چیز از مطالعات موردی از طریق به استرس ارزیابی ریسک قالب; آن است که فوق العاده منبع قابل اعتماد از اطلاعات است.

بهداشت و ایمنی در کار قانون 1974 است که وجود دارد برای حمایت از هر کارمند مطمئن شوید که هر فرد در درمان عادلانه و برابر روش آن است که یک سند بزرگ و اعمال یک چتر برای بسیاری از اعمال دیگر از جمله قانون برابری 2010. قانون مساوات و برابری نیز محافظت می کند متقاضیان کار در برابر تبعیض و در نتیجه متحده است که متقاضی مورد نیاز است به هر پرونده سلامت قبل از اینکه کار ارائه شده است.

که گفت:, نقش های خاصی که نیاز به اعلام بیماری به عنوان مثال اگر متقاضی قادر به انجام بخش مهمی از کار است. اگر کارمند افشا اطلاعات سلامت پس از شروع موقعیت و سپس کارفرما موظف است برای ایجاد تنظیمات مناسب برای اطمینان از محل کار تندرستی (این دوباره می افتد تحت قانون برابری).

تنظیمات می تواند شامل: buddying یا مشاوره طرح های انعطاف پذیر ساعات کار و یا از راه دور, کار, این, اما, نیاز به به عنوان منطقی و عملی به عنوان امکان پذیر است.

هر شرکت و تعهد به حمایت از کارگران با شرایط مزمن باید گنجانده شده در آن سیاست ایمنی و بهداشت همراه با ترتیبات برای اجرای ادغام آن شرکت میکنند.

این باید شامل فرد مسئول برای مدیریت بیمار ترک, طبقه بندی فرآیندهای که کارمند می تواند صحبت کردن و…. در صورت امکان مدیریت بیماری های مزمن باید شامل همه ذینفعان مربوطه در داخل شرکت (مدیران منابع انسانی, بهداشت و ایمنی, مدیران ایمنی و سلامت کمیته) و همچنین بهداشت شغلی.

در نهایت حتی اگر آن سال 2020 ننگ اطراف بهداشت روانی و نامرئی بیماری متاسفانه باقی مانده است. به دلیل نامرئی طبیعت برخی از بیماری ها, مگر اینکه ابلاغ آنها نخواهد بود خطاب کارآمد و موثر است. و موثر مدیریت و پشتیبانی باید, البته, تواند هدف همه ما مشغول به کار در بهداشت حرفه ای.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>