اقتصاد و تجارت, بهداشت, شرایط اضطراری انسانی

Harabhara تعاونی است که پیدا کردن راه خود را به فروش شیر در طول بیماری همه گیر. عکس از Heifer نپال.

Jul 10 سال 2020 – برای نزدیک به سه ماه دولت نپال اجرا سخت lockdown برای مبارزه با گسترش COVID-19. و در حالی که آن را آهسته گسترش ویروس آن نیز فوق العاده ای بار اقتصادی در بسیاری از خانواده ها در سراسر کشور. همانطور که از ژوئن 15 کشور انتقال به “نرم مستند” کاهش برخی از محدودیت ها مانند اجازه می دهد وسایل نقلیه خصوصی برای کار بر روی یک عجیب و غریب/حتی روز طرح. اما اثر اقتصادی است که در حال حاضر دیده می شود.

در شروع بیماری همه گیر اکثریت کارگران مهاجر از نپال به خانه بازگشت, به این معنی که حواله منبع بیش از یک چهارم از تولیدات ناخالص کشور را خشک تقریبا بلافاصله. تشدید وضعیت خانواده های کارگران مهاجر معمولا لازم نیست که پس انداز برای تقویت خود در زمان پریشانی. و از آنجا که دولت نپال نیاز مردم ورود از خارج از کشور به صرف 14 روز در قرنطینه بازگشت کارگران مهاجر به طور کلی اقامت در قرنطینه مراکز تبدیل ساختمان است که بسیاری می گویند در وضعیت بدی هستند و ناامن است.

در چنین تلاش شرایطی نپال کشاورزان در حال حمایت از همسایگان خود است. تاسیس فقط چهار ماه پیش Heifer-پشتیبانی Laligurans در Baijanath روستایی شهرداری جمع آوری میوه ها و سبزیجات و بیش از دو کیلو برنج از هر یک از اعضای گروه و به یک مرکز قرنطینه. به طور مشابه, اعضای گروه های مختلف Heifer کشاورزان در Baijanath روستایی شهرداری بخش 1 استفاده ماهانه خود را پس انداز برای خرید و تحویل صابون و خمیر دندان به مردم ماندن در قرنطینه سایت. بخش رئیس Roop بهادر Malla گفت: “من خدا را شکر برای این گروه که آمده اند برای کمک به. هر سهم کوچک باعث می شود یک تفاوت بزرگ در این وضعیت وخیم.”

این Laligurans گروه جمع آوری میوه ها و سبزیجات و بیش از دو کیلو برنج از هر عضو برای کمک به یک مرکز قرنطینه. عکس از Heifer نپال

کشاورزان خود مواجه شده اند مقدار قابل توجهی از سختی در طول مستند به خصوص در هنگام سفر بود تقریبا به طور کامل محدود شده است و آنها نمی تواند حمل و نقل محصولات خود به بازار. در طول سختگیرانه تر فاز مستند Heifer نپال پشتیبانی شریک تعاونی در دستیابی به دولت حمل و نقل و عبور می کند.

در Newalpur یک تعاونی با استفاده از خود عبور برای ایجاد یک agri-آمبولانس برای جمع آوری سبزیجات از کشاورزان و آنها را به بازار. “من خیلی نگران است که تمام تولید خواهد بود خراب” سبزی کشاورز Bishnu Timalsina گفت. “من تا به حال شده است داشتن خوابی بود و بنابراین تاکید کرد. به عنوان به زودی به عنوان من شنیده ام که تعاونی خواهد بود جمع آوری و فروش سبزیجات و من نفس راحتی کشیدند.”

کشاورزان در Falebas شهرداری افزایش نزدیک به 180 گاو و جمعی از تولید تا 260 گالن شیر در هر روز است. با توقف کامل در حمل و نقل در اوایل بیماری همه گیر از Harabhara کارآفرین اجتماعی زنان تعاونی در بر داشت خود را در تنگه وخیم با لبنیات خریدار قادر به جمع آوری شیر از کشاورزان در موقع. پس از دستیابی به یک سفر عبور برای حمل و نقل خودرو با حمایت شیر از منطقه است پیدا کردن آن در بازار به طور منظم در پخرا 40 مایل دور. کشاورز متعلق به محصولات کشاورزی نیز تضمین اقدامات پیشگیرانه با مشاوره اعضای آن به دنبال اجتماعی فاصله گرفتن از هنجارهای پوشیدن ماسک و نصب شستن دست ها تسهیلات در محل. برای حمایت از دولت محلی, تعاونی نیز اهدا 10,000 روپیه یا $83 به شهرداری COVID-19 پاسخ صندوق.

Prayash اجتماعی Entrepreuner زنان تعاونی یکی از گروه های بسیاری از کشاورزان آسیب دیده از بیماری همه گیر در نپال. عکس از Heifer نپال

Deeplagan زنان کارآفرینان و تعاونی با استفاده از نفوذ خود را در جامعه به ترتیب برای یکی از آن اعضای جامعه را به سفر در سراسر کشور به حضور مادرش last rites. Deepalagan همچنین ارائه مواد غذایی به خانواده اش را به حمایت از آنها در خصوص زمان دشوار است.

با انتقال به نرم lockdown دولت اجازه باز کردن کسب و کار و دفاتر اما نه از سر گیری تجمعات عمومی در مراکز خرید و خدمات مذهبی و یا حوادث. کسب و کار باز و در حال اجرا با محدود اشغال معنای ماده گاو را به تعاونی ها شروع به از سرگیری برخی از فعالیت های منظم خود.

اما فقط به عنوان برخی از چالش های کاهش کمی با توجه به نرم مستند دیگران ناشی می شد. این کشور در فصل باران های موسمی رخ می دهد در این زمان از سال که شمار اضافی خطر به خصوص به عنوان COVID-19 محدودیت های بسیاری از خدمات است. با توجه به گزارش وزارت امور نزدیک به 1000 نفر جان خود را از دست با توجه به موسمی مربوط به بلایای طبیعی هر سال با سالانه خسارت بیش از 58 میلیون دلار. علاوه بر این گروهی از میلیون ها ملخ گذشت بیش از نپال در مرز جنوبی در تاریخ 27 ژوئن. اگر چه ازدحام است از بین می رود به طور قابل توجهی در حدود 2800 هکتار از محصولات کشاورزی در این کشور آسیب دیده اند و حشرات است.

از طریق مداوم فاصله ارتباطی Heifer نپال تیم پروژه است که به طور منظم در برقراری ارتباط با شرکای پروژه جوامع و تعاونی به نگه داشتن به روز در مورد وضعیت و آماده سازی برنامه ای برای پشتیبانی در زمینه COVID-19 و دیگر چالش های مداوم.

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو