کمک به بنگلادش بازیابی از COVID-19

کمک های آسیا-اقیانوس آرام توسعه و کمک های, ویژه, جهانی, جهانی, حکومت, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه جمعیت فقر & SDGs, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

شهری کامیون sanitizes خیابان های داکا, بنگلادش به منظور جلوگیری از COVID-19.

داکا, بنگلادش, Jun 22 سال 2020 (IPS) – یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان, بنگلادش, نمونه ای از ضربه سه گانه است که بسیاری از کشورهای در حال ظهور بازار کشور را دچار COVID-19: داخلی, رکود ناشی از این بیماری و تلاش برای مهار گسترش آن ؛ کاهش شدید صادرات به خصوص در آماده پوشاک بخش و یک قطره در حواله. آن هنگامی که اقتصاد قوی است به طرز چشمگیری کاهش در ماه های اخیر.

برای کمک به بنگلادش در طول این بحران صندوق بین المللی پول را تایید کرده اضطراری وام جمعا حدود 732 میلیون. صندوق بین المللی پول کشور تمرکز صحبت با صندوق بین المللی پول نماینده مقیم بنگلادش Ragnar Gudmundsson در مورد برخی از خاص و چالش های پیش روی کشور است.

چگونه بنگلادش متاثر شده است COVID-19?

بنگلادش شده است به شدت تحت تاثیر. تا زمانی که بحران اقتصاد در حال رشد بود نزدیک به 7 درصد در سال به طور متوسط بیش از دهه گذشته است. ما در حال حاضر پروژه 2 درصد برای سال 2020—یک قطره از 6 درصد از 2019.

تاثیر اقتصادی احساس شده در سه راههای اصلی: اول یک قطره داخلی فعالیت های اقتصادی پس از خاموش شدن در ماه مارس اعلام کرد 26 (در حال حاضر به تدریج در حال برداشته); دوم این است که کاهش در صادرات از لباس های آماده ساخته شده است که نشان دهنده بیش از 80 درصد از بنگلادش صادرات شده اند و به شدت تحت تاثیر (به طور کلی صادرات کاهش یافت و 83 درصد در سال در سال در ماه آوریل).

سرانجام, شده است وجود دارد کاهش ارسالی از بنگلادشی ها زندگی می کنند بیشتر در کشورهای خاورمیانه تحت تاثیر قرار نیست فقط با این بیماری همه گیر بلکه با کاهش قیمت نفت.

چه چشم انداز برای آینده ؟

ما هنوز در انتظار انتخاب کنید تا در فعالیت نسبت به پایان سال 2020 و در سال 2021 با رشد بالا رفتن از بازگشت به حدود 6 درصد است.

البته که بستگی به شرایط داخلی اقتصاد شروع به بهبود می یابند. اما بسیار وجود دارد عدم قطعیت و آن را بسیار دشوار است به معلوم با دقت بهبود سرعت و یا حد. ما هنوز هم انتظار می رود که این کشور به سرعت دوباره به قبلی نرخ رشد اگر شرایط اقتصادی جهانی در حال حمایت است.

اعتبار: UNDP بنگلادش/فهد Kaizer

سازمان ملل متحد, برنامه توسعه با حمایت از بریتانیا کمک نورد پشتیبانی اضطراری برای 50,000 فقیر خانواده شهری در بنگلادش در پاسخ به COVID-19 شیوع.

چه خاص و چالش های اتحاد بنگلادش مواجه شده در طول این بحران ؟

بنگلادش یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است و این یک چالش بزرگ هنگامی که شما در حال تلاش برای جلوگیری از تاثیر یک بیماری همه گیر مانند COVID-19. چالش دیگری است که سلامت محدود و زیرساخت ها است.

ظرفیت نظام سلامت است که واقعا به آزمایش گذاشته و نیاز به حمایت قابل توجهی از توسعه همکاران. تخمین زده می شود که کشور نیاز به حدود 250 میلیون دلار برای بالینی تجهیزات تست و تماس با ردیابی فقط برای پاسخ به تاثیر اولیه. این مقدار را باید بسیج با حمایت های خارجی.

چگونه صندوق بین المللی پول منابع انتظار می رود استفاده می شود ؟

صندوق بین المللی پول منابع در قالب وام های تحت سریع تسهیلات اعتباری (RCF) و سریع ابزار تامین مالی (RFI) خواهد بود و از طریق بودجه برای کمک به دولت در دیدار با جدید خود را صرف نیازهای بهداشت و حفاظت اجتماعی; برای دیدار با تراز پرداخت ها نیاز دارد و برای تسریع اضافی پشتیبانی دهنده. تامین مالی از دیگر نهادهای بین المللی و اهدا کنندگان تایید شده است.

چگونه می توان تضمین نمود که این پول استفاده می شود شفاف ؟

بنگلادش را به رسمیت می شناسد اهمیت شفافیت و پاسخگویی و حکومت داری خوب. دولت متعهد است تا با استفاده از بحران منابع شفاف و موثر و برای انجام ممیزی از COVID-19 مربوط به هزینه های در عرض 12 ماه از پایان بحران است.

این کشور همچنین متعهد به اصلاح قوانین موجود به طوری که به ارائه اطلاعات مفید مالکیت از شرکت هایی که در حال اهدا قراردادهای خرید.

چه خواهد شد این اثر در بنگلادش را بدهی ؟

قبل از بحران بنگلادش بود که در یک موقعیت بسیار خوب با کم خطر به طور کلی و بدهی خارجی پریشانی. ما پیش بینی است که تمام بحران های مربوط به استقراض را افزایش بدهی عمومی به تولید ناخالص داخلی نسبت به حدود 41 درصد از تولید ناخالص داخلی در طول سال های آینده از 36 درصد در پایان سال 2019

حتی پس از, بدهی باید پایدار باقی می ماند. در یک راه این است که یک عهد به صدا و اقتصادی و مالی سیاست های اجرا شده در سال های اخیر با محدود کمک وابستگی محتاطانه قرض گرفتن و تا بحران پایبندی به کسری سقف 5 درصد از تولید ناخالص داخلی.

میان مدت دولت نیاز به بسیج منابع بیشتر در داخل کشور به صندوق هزینه های اضافی برای سلامت آموزش و پرورش زیرساخت و حمایت اجتماعی.

چه در حال انجام است برای محافظت از این کشور بزرگ آسیب پذیر جمعیت ؟

از ماه مارس چندین محرک اقدامات مستقر شدند برای حفظ فعالیت های اقتصادی و حفاظت از آسیب پذیرترین. وجود دارد یک بسته از حدود 600 میلیون دلار برای حمایت از دستمزد کارگران در آماده پوشاک بخش ارائه شده در قالب یارانه و وام به شرکت های, به طوری که آنها می توانند پرداخت حقوق و دستمزد برای سه ماه.

این بسیار مهم است زیرا آماده پوشاک بخش است که مسئول بسیاری پیشرفت های اخیر در ترکیب زنان به رسمی فعالیت اقتصادی است.

علاوه بر این takas در مجموع حدود 150 میلیون دلار ارائه خواهد شد به عنوان کمک نقدی به حدود پنج میلیون خانواده آواره از بیماری همه گیر. نیز وجود دارد که برای حمایت از بی خانمان ها و توزیع مواد غذایی. نقدی کمک هزینه برای افراد مسن, زنان بیوه و افراد معلول نیز در حال گسترش است.

در میان بحران چگونه می تواند این کشور همچنان برای پرداختن به تغییرات آب و هوایی نگرانی ها ؟

تغییر آب و هوا یک اولویت برای بنگلادش را توسعه و اهداف آن را به عنوان یکی از کشورهای آسیب پذیر به حوادث آب و هوایی شدید. افزایش سرمایه گذاری در انطباق را ساخته اند این کشور بیشتر انعطاف پذیر به بلایای طبیعی است.

طوفان Amphan چند هفته پیش بود شاید کمتر ویرانگر از ابتدا می ترسید چرا که بهتر از سیستم های هشدار دهنده زود هنگام و بیشتر سرمایه گذاری در خاکریزی زیرساخت ها و پناهگاه است.

به عنوان تلاش برای ترویج سبز بازیابی را نگه دارید و بنگلادش نیز به خوبی قرار داده شده برای جذب سرمایه گذاری خارجی است که منجر به کاهش تغییرات آب و هوایی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im