چگونه Coronavirus باعث می شود ما تجدید نظر جوانان تظاهرات

جامعه مدنی جهانی, عناوین, حقوق بشر,

نظر

How coronavirus makes us rethink youth protests - Thousands of youth gather in Rome on Friday, Mar. 15, 2019 to join the climate strike. Credit: Maged Srour/IPS

هزاران نفر از جوانان جمع آوری در رم در جمعه Mar. 15, 2019 به تاریخ آب و هوا اعتصاب. اعتبار: Maged سرور/IPS

لندن, مه 5 سال 2020 (IPS) – به عنوان اجتماعی فاصله, قرنطينه و مستندات را در سراسر جهان به سرعت گسترش coronavirus آنها تحمیل کرده اند برخی از بزرگترین در سراسر جهان محدودیت در مجامع عمومی در حافظه زندگی. این محدودیت ممکن است لازم باشد برای بهداشت عمومی, اما آنها نیاز به بیشتر مضطرب موشکافی برای جلوگیری از آنها سوء استفاده به سرکوب سیاسی مشروع بیان و تبعیض علیه معترضان از جمله کودکان و افراد جوان که بسیج.

و در حالی که در مقیاس بزرگ تظاهرات خیابانی به طور موقت ممکن است در نگه داشتن در بسیاری از نقاط جهان وجود دارد یک فرصت برای تجدید نظر در چگونه ما می توانیم اعتراض گسترش آنلاین اشکال جمعی فعالیت و توسعه حمایت است که باید فراهم شود به کودکان معترض آنلاین.

چگونه coronavirus تاثیر اعتراضات?

کودکان باید همان حق اعتراض به بزرگسالان و آنها شده اند اعمال این حق در خیابان با تاثیر دراماتیک در سراسر جهان است. جهانی مدرسه اعتصاب برای جنبش آب و هوا رهبری روزهای جمعه برای آینده و برانگیخته توسط گرتا Thunberg است به شکل مدرن آب و هوا فعالیت; های اجتماعی نابرابری تظاهرات در شیلی بودند kickstarted توسط دانش آموزان دبیرستان; جرم تظاهرات بیش از کشتار دانش آموزان در یک تظاهرات در سودان تحت فشار ارتش این رژیم برای اصلاحات; مدرسه ملی اعتصاب در اعتراض به خشونت اسلحه در ایالات متحده دستگیر ملی بحث و کودکان هند شده اند به طور فعال درگیر در تظاهرات در برابر جدید قانون تابعیت که ممکن است ارائه بسیاری از افراد بدون تابعیت.

تحت 18s حق اعتراض به مشتق عمدتا از حقوق بشر حفاظت شده تحت قانون بین المللی آزادی بیان (حق خودمان را ابراز آزادانه) و آزادی تجمع مسالمت آمیز (حق مسالمت آمیز با هم می آیند با دیگران و بیان جمعی ما نظرات). این مجموعه در خیابان ها شده اند به طور چشمگیری محدود توسط اورژانس اقدامات با هدف توقف گسترش coronavirus. با توجه به COVID-19 مدنی آزادی ردیاب 94 کشور در حال حاضر اقدامات در جای خود مؤثر مجمع به عنوان مثال تعلیق حوادث و ممنوعیت غیر ضروری جنبش است.

تعدادی از این محدودیت ها مشکل ساز هستند. برخی از اقدامات اضطراری به صراحت تبعیض تحت 18s. کشورهای مختلف باید اعمال حکومت از جمله برخی که فقط برای کودکان و افراد جوان به عنوان مثال در فرانسه, روسیه, ترکیه, کلمبیا و بوسنی و هرزگوین. دیگر اقدامات بالا بردن سوء ظن است که آنها ممکن است در محل قرار داده برای سرکوب مخالفت سیاسی. برای مثال ال سالوادور و قرقیزستان ممنوع برخی از تظاهرات انبوه با توجه به coronavirus با وجود گزارش موارد ، عراق که شاهد بزرگترین و خونین ترین تظاهرات ضد دولتی از سال 2003 نیز ممنوع کرد.

در این زمینه برخی از آنها به درستی اشاره کرد, از زبان, از دیدگاه, چگونه واژه “اجتماعی فاصله’ می تواند بد تعبیر کردن شهروندان و سوء استفاده توسط متحده به عنوان یک ممنوعیت در تمام مجامع عمومی از جمله فعالیت جمعی. اما coronavirus اقدامات در واقع در مورد فیزیکی فاصله تنها; اجتماعی مردم هنوز هم متصل و فعال سیاسی با بسیاری از اعمال حق خود برای اعتراض کردن خیابان ها در تنظیمات مختلف.

چگونه می تواند تحت 18s اعتراض هنگامی که در خیابان در حال خالی ؟

آب و هوا فعالان پیشنهاد کرده اند یک تنوع از گزینه های دیگر به تظاهرات خیابانی مانند cacerolazos (کوبیدن بر قابلمه و ماهی تابه و یا ساخت موسیقی) از پنجره یا بالکن; آموزشی; آموزش ها (آموزشی انجمن در مورد مسائل جاری); توده تماس-ins; آنلاین داستان سرایی و artivism کارگاه های آموزشی. گرتا Thunberg تشویق دانش آموز معترضان برای پیوستن به اعتصاب آنلاین. در 24 آوریل جمعه آینده گروه در آلمان برگزار دیجیتال بزرگترین تظاهرات در عین حال با بیش از 230,000 livestream بینندگان و 40000 توییتهایی.

اما آنلاین است اعتراض واقعا یک اعتراض ؟ آیا برچسب مهم است ؟

بله, آن است. بله, آن مهم است.

ما معمولا فکر می کنم از تظاهرات به عنوان موارد هنگامی که افراد دور هم جمع برای بیان مخالفت خود را با چیزی. در این تفکر ما را سه فرضیه: که مردم جمع آوری برای یک هدف مشترک که آنها بیان دیدگاه های خود در تقریبا همان زمان که آنها می آیند با هم در یک محل مشترک. تجربه ما از تظاهرات همچنین بدان معنی است که ما به آسانی در واقع آنها را در فضاهای عمومی مانند خیابان.

اما در مورد جوانان آب و هوا اعتصاب آیا آنها جست و خیز (صفحه اصلی)مدرسه برای پیوستن به یک جمعه ها برای آینده وبینار و یا به اشتراک گذاری عکس های خود و نگه داشتن پلاکارد در رسانه های اجتماعی دانش آموزان هنوز درگیر در تظاهرات: آنها یک هدف مشترک و عمل بیشتر یا کمتر به طور همزمان. تنها چیزی که تغییر تنظیمات اعتراض خود را – و دلیل خوب است. گرتا Thunberg توضیح داد که “در یک بحران ما به تغییر رفتار ما و انطباق با شرایط جدید برای خوب بیشتر از جامعه”.

چه بیماری همه گیر کوروناویروس به ما نشان می دهد این است که ما نیاز به سوال ما فرض است. به رسمیت شناختن است که تظاهرات برگزار می شود نه فقط در یک مشترک فضای فیزیکی بلکه به عنوان مثال آنلاین مهم است. این کمک می کند تا ما درک می کنیم که متفاوت حقوق نگرانی بوجود می آیند مختلف در اعتراض به تنظیمات. که اعتراضات ما اجازه می دهد برای کمک به شکل چگونه جوامع حکومت حتی در زمان بحران باعث می شود این شناخت بیشتر از همه مهم است.

این چه چیزی را در عمل ؟

در مورد اعتراضات آنلاین به طور خاص قوانین ملی نیاز به حساب خطرات بالقوه در برابر دسترسی به اینترنت انتشار اطلاعات و معترضان حریم خصوصی و ایمنی.

شاید بیشتر مربوط به جوان, نوجوانان که می خواهند در اعتراض به آنلاین سوال از سن مبتنی بر دسترسی است قابل توجه است. محبوب سیستم عامل رسانه های اجتماعی هنوز هم تحمیل حداقل سن برای پیوستن به, از جمله Facebook, Twitter و Instagram که تمام نیاز کاربران به حداقل 13 سال. به این دلیل و بیشتر نویسنده و فعال نائومی کلاین تاکید کرد در مذاکرات اخیر برای آینده وبینار که جوان معترضان ممکن است نیاز به حرکت به دور از شرکت ها اطلاعات سیستم عامل.

هنگامی که آنلاین سوال از معترضان حریم خصوصی است به خصوص مربوط است. در برخی از کشورها کودکان ممنوع از شرکت در تظاهرات غیر مجاز از جمله در روسیه تا زمانی که بسیج آنلاین, رمزگذاری و گمنامی ابزار ضروری برای کتمان هویت به منظور جلوگیری از تحریم دولت. هر گونه ممنوعیت این ابزار مانند ایران منع فن آوری های رمزنگاری از طریق آن قوانین ملی می تواند به شدت تضعیف کودکان آزادی اجتماعات آنلاین.

در ضمن تاثیر کل کشور جمعیت از جمله تحت 18s هستند, ملی , اینترنت, خاموش شدن ناگهانی. سی و سه کشور تعطیل اینترنت در سال 2019 افزایش از 25 که به طوری در سال 2018 است. در اغلب موارد آن را به محدود کردن تظاهرات با دولت spuriously با استناد به ایمنی عمومی خبر جعلی و نگرانی های امنیت ملی.

بدترین مجرم بودند و هند و ونزوئلا و یمن و عراق و الجزایر و اتیوپی. خاص منابع اطلاعاتی نیز ممکن است هدف قرار دادند. در میانمار به عنوان مثال دولت مسدود شده و دسترسی به طور خاص به برخی از رسانه های قومی در رسانه ها.

در عمل تحت 18s به ما نشان داده اند که جمعی بسیج می تواند همچنان فراتر از خیابان با جوانی آب و هوا معترضان در بسیاری از کشورها اعمال حقوق خود را به آزادی بیان و آزادی اجتماعات آنلاین. اما برای این اتفاق در هر کشور صلح آمیز فعالیت باید حفاظت در سراسر هیئت مدیره بدون توجه به آنچه در تنظیم آن ممکن است در.

دیانا Gheorghiu انجام حقوقی و سیاست های تحقیق و تجزیه و تحلیل در CRIN کودک حقوق بین المللی شبکه

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de