تاثیر COVID-19 زنان در جنوب آسیا

آسیا-اقیانوس آرام, اقتصاد و تجارت, جنس, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

کانبرا, استرالیا, Jun 12 سال 2020 (IPS) – قبل از شروع coronavirus بحران جنوب آسیایی, زنان شرکت کننده تنها صرفهجویی در بازار کار است. حتی اگر جنوب آسیا بود و هنوز هم پتانسیل تبدیل شدن به یکی از سریع ترین رشد مناطق در جهان (پست COVID19) زن مشارکت نیروی کار نرخ پايين بود در 23.6% در مقایسه با 80 درصد برای مردان (بانک جهانی آمار و ارقام).

Raghbendra جها

دلایل اصلی برای کم زن نیروی کار نرخ مشارکت هستند (من) نسبتا کم نرخ سواد زنان نسبت به مردان1 اگر چه شکاف بین این دو در حال سقوط است و هر دو نرخ در حال افزایش است; (ii) هنجارهای جنسیتی است که نمایش خانگی کار به عنوان کار زنان و کار بیرون از خانه به عنوان مردان کار. دوباره این هنجارها در حال تغییر هستند به خصوص برای تحصیل زنان; (iii) عدم وجود برق است. در مناطق روستایی به عنوان یک عامل بازدارنده به اشتغال زنان.2 این محدودیت نیز کاهش قابل ملاحظه ای با برق تمام روستاهای هند اگر چه این هنوز هم ممکن است یک مشکل در کشورهای دیگر; (iv) جسمی ضعیف اتصال که باعث اختلال در دسترسی زنان به بازار کار و ديگر اماکن; (v) قوانین است که محدود کردن اشتغال زنان در برخی از مناطق (به عنوان مثال مشاغل مربوط به بلند کردن) و این ساعت از روز که در آن آنها می توانند کار کنند. این قوانین به تازگی اصلاح شده در هند. (vi) مکان کار هستند که خانواده دوستانه به عنوان مثال با فقیر مرخصی زایمان مقررات.

بسیاری از این محدودیت ها کاسته شود. اما کاملا یک راه برای رفتن است. برخی از اقتصاددانان استدلال می کنند که در سطح جهانی اشتغال زنان به شکل U در اشتغال و درآمد سرانه فضای. زمانی که درآمد خانواده کم است و زنان باید کار کنند چرا که آنها نیاز به تقویت خانواده منابع است. در سطح بالایی از درآمد کار در نخبگان حرفه. در سطح متوسط درآمد اشتغال زنان کم است.3 اگر این درست است پس افت در اشتغال زنان است که در واقع بازتابی از افزایش درآمد. باید آن را افزایش می دهد زمانی که درآمد افزایش یافته است به اندازه کافی. اما اشتغال زنان مورد نیاز است برای به خاطر برابری جنسیتی و چون زنان را در مجموعه های مختلف از مهارت و همچنین به دلیل کار خوب مدیران از خانواده خود را.

شروع COVID-19 بحران به طور جدی متزلزل کردن این امور. مردان و زنان به خصوص در خدمات تولیدی و غیر رسمی بخش خواهد شد که تجربه کار جدی جدایی مسائل. بسیاری از این زنان و مردان باید بازگشت به روستاهای خود که در آن کشاورزی است که در حال حاضر کاملا feminized.4 چگونه این معکوس مهاجرت تاثیر می گذارد و درآمد و اشتغال بستگی دارد متعاقب آن بهبود. اگر رکود طولانی است این کارگران – زن و مرد – را باید جایگزین شود در غیر رسمی یا روستایی بخش است. این به این معنی است که منابع جایگزین از فرصت های شغلی باید ایجاد شده در یک مقیاس بزرگ است.

دولت هند در پمپ اضافی ₹400 میلیون به مهاتما گاندی ملی تضمین اشتغال روستایی برنامه برای سال مالی 2021 در علاوه بر این به مقدار زیادی در حال حاضر بودجه.5 طرح های مشابه گرفته شده در بنگلادش و سریلانکا است. غیر کشاورزی اشتغال روستایی نیاز به رشد سریع اگر رکود کشیده شده است. این احتمال وجود دارد که در برخی از این مشاغل (به عنوان مثال صنایع دستی khadi و سایر کار های مربوط به برخی از مقدار از پردازش) اشتغال زنان را پیدا خواهد کرد در حالی که مردان خواهد بود در بیشتر طاقت فرسا کار می کنند. اما آن سخت است برای دیدن کل اشتغال افزایش برای زنان به دلیل این فعالیت ها است. برخی از کشورهای هند (به عنوان مثال اوتار پرادش) را آغاز کرده اند که مهارت نقشه برداری از بازگشت مهاجران به طوری که آنها را می توان به صورت محلی و لازم نیست برای رفتن به شهرستانها و شهرهای بزرگ.6 پس زنان را به ندرت مهاجرت به شهرهای بزرگ و بدون مردان عامیانه آنها را به انجام هر کار در دسترس است در سطح محلی اگر آنها در همه کار.

هر زمان که تمام فعالیت های اقتصادی رزومه و این کارگران و خانواده های آنها بازگشت به شهرهای خود اشتغال بستگی به سرعت بازیابی. در تعادل دشوار است تصور کنید که بسیاری از مردان یا زنان را به موقعیت های شبیه به کسانی که آنها تا به حال قبل از شروع COVID. در مورد هند سخاوتمندانه وام برای فعالیت های کارآفرینی در دسترس ساخته شده اند و برخی از خانواده ها ممکن است درگیر در این. بنابراین می توان پیش بینی یک حرکت قوی به سمت خود اشتغالی در پست COVID عصر. جالب اینجاست که این ممکن است به بهبود در اشتغال زنان به عنوان بسیاری از آنها خواهد شد در خانواده شرکت.

تمام گفته چند ماه آینده خواهد شد یک آزمایش های دوره ای برای کارگران در جنوب آسیا است. زنان کارگر شده اند تحت تاثیر منفی بیشتری نسبت به مردان و در صورت نامشخص در آینده اینکه آنها باقی می ماند در شهرستانها و یا معکوس مهاجرت به خانه های خود. این دوره از تنظیم خواهد شد در آزمون بسیاری از این کارگران است. اگر سرعت بازیابی سریع و بشود نسبت به کم ارزش افزوده پایین, مهارت ویژه مشاغل و یا شامل قابل توجهی از اشتغال در بازار کار به زودی بهبود می یابند. اما اگر بهبودی آهسته چشم انداز اشتغال زنان باقی خواهد ماند و ضعیف است.

1 https://data.worldbank.org/indicator/SE.ADT.LITR.FE.ZS دیده 12th ژوئن 2020
2 https://www.iza.org/publications/dp/12956/analyzing-female-employment-trends-in-south-asia دیده 12th ژوئن 2020
3 https://www.ideasforindia.in/topics/social-identity/what-explains-the-decline-in-female-labour-force-participation-in-india.html دیده 12th ژوئن 2020.
4 مفهوم زنانه شدن کشاورزی اشاره به یک پدیده زمانی که مردان به کار در شهرها و شهرستانها و زنان به کار در مزرعه است. ببینید https://wle.cgiar.org/thrive/big-questions/what-truth/feminization-agriculture دیده 12th ژوئن 2020
5 https://indianexpress.com/article/business/centre-to-pump-rs-40000-crore-more-into-mgnrega-for-fy21-6414887/ دیده 12th ژوئن 2020.
6 https://www.thehindu.com/news/national/uttar-pradesh-launches-skill-mapping-of-returning-workers-to-provide-jobs-within-state/article31767273.ece دیده 12th ژوئن 2020.

نویسنده استاد اقتصاد دانشگاه ملی استرالیا و مدیر اجرایی, استرالیا, آسیای جنوبی, مرکز تحقیقات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im