آفریقا و کمک به توسعه و کمک ویراستاران’ انتخاب, آموزش و پرورش, ویژه, جنس, عناوین بشردوستانه اضطراری جمعیت فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

جنسیت

11-year-old Fatoumata Binta (left) and her brother Iphrahima Tall (right) collect water from a dry river bed. This summer, the family has struggled to get enough water. Credit: Stella Paul/IPS

11-year-old Fatoumata Binta (سمت چپ) و برادرش Iphrahima بلند (راست) جمع آوری آب از یک رودخانه خشک تخت. این خانواده تلاش کرده است به اندازه کافی آب است. اعتبار: استلا پل/IPS

HYDERBAD هند Jul 22 سال 2020 (IPS) – با Tabaski (عید قربان) در اطراف گوشه 11 ساله Fatoumata Binta از Terrou Mballing منطقه در M’Bour غرب سنگال از خواب بیدار اوایل می پیوندد و برادران او Iphrahima قد بلند و Ismaila به بهانه آب از رودخانه چندین مایل از خانه.

این خانواده تلاش کرده است به اندازه کافی آب به عنوان شهر شیپور خاموشی اغلب از اجرا و خشک. اما به دلیل coronavirus آنها نیاز به آب اضافی برای حفظ پاکیزگی و مکرر شستن دست.

اما دلیل دیگری وجود دارد که چرا آنها نیاز به آب اضافی.

در چند هفته زمان خانواده های مسلمان قربانی یک حیوان دام به علامت Tabaski. Binta خانواده شده اند پرورش بز برای فروش در بازار پیش از جشنواره اما این حیوانات نیاز به مقدار زیادی از آب است.

“اگر آنها نمی, نوشیدن کافی بز وزن از دست بدهند و برای فروش کمتر” Binta که به مدرسه از ماه مارس به دلیل COVID-19 همه گیر می گوید IPS.

مدارس در سنگال که بسته on Mar. 15 شد برنامه ریزی برای بازگشایی on Jun 2. اما بازگشت لغو شد که چند تن از معلمان آزمایش مثبت برای coronavirus در سراسر کشور, اما به طور عمده در زیگوینچر در جنوب Casamence منطقه است. به تاریخ این کشور رسما شمارش بیش از 8,985 coronavirus موارد از جمله 174 مرگ و میر.

اما زمانی که بازگشایی مدارس در ماه اوت-سپتامبر Binta ممکن است بازگشت نیست. دلیل او می گوید این است که جامعه او مدرسه را ندارد به اندازه کافی آب است. وجود دارد هیچ توالت برای دختران و Binta که به تازگی آغاز شده به عادت ماهانه احساس بیش از حد خجالتی به استفاده از یک مشترک ،

شستشوی فقیر نشان دهنده اولویت پایین

با توجه به تازگی منتشر شده سازمان ملل متحد, آموزشی, علمی و فرهنگی سازمان (یونسکو) در گزارش جهانی آموزش و پرورش تنها یک درصد از مدارس در سنگال را جدا از توالت برای دختران. بسیار عملکرد در واقع قرار دادن این کشور در پایین یک لیست از 45 کشور در حال توسعه.

کارشناسان می گویند که دلیل اصلی این است که اولویت پایین متصل به آموزش دختران. اگر چه دولت شده است با تمرکز بر دختران’ ثبت نام در ابتدایی سطح تمرکز خود را بهبود آب و فاضلاب نیازهای باقی مانده است غفلت موضوع.

فاتو Gueye سکک برنامه هماهنگ از ائتلاف سازمان انرژی برای دفاع از آموزش عمومی (COSYDEP سنگال) سهام یک مثال است.

پس از سال 2016 تعداد افراد ثبت نام کرده در سواد عملکردی مراکز (CAF) کاهش یافته است بیش از نیمی از, با تعدادی از زبان آموزان کاهش از 34,373 به 15,435. این منصه است توضیح داد: این نارسایی به طور کلی میزان بودجه برای CAFs.

“این بودجه قرار است به یک درصد از [مصرف] اما در واقعیت که اتفاق می افتد نیست. مگر اینکه بودجه افزایش یافته است در وسط و ثانویه چرخه برابری جنسیتی در این کشور در بخش آموزش و پرورش را نمی توان رسید تا 2021,” سکک می گوید IPS.

سکک نیز رئیس آموزش و پرورش موضوع ارائه برای خوب سنگال مبارزات انتخاباتی مبتنی بر شواهد در حمایت و پلت فرم های ارتباطی است که به ترویج سلامت, حقوق و رفاه زنان و دختران. این کمپین بخشی از یک بزرگتر کمپین جهانی طراحی شده توسط زنان ارائه.

“در سنگال جنسیتی شاخص است که هنوز هم در برابر دختران” سکک گفت: IPS در مصاحبه زودتر.

Girl students at a school in the Pikine suburb of Dakar, Senegal. A recent United Nations report says, only one percent of schools have a separate toilet for girls. Credit: Stella Paul/IPS

دانش آموزان دختر در یک مدرسه در حومه داکار, داکار, سنگال. اخیر گزارش سازمان ملل متحد می گوید: تنها یک درصد از مدارس توالت جداگانه برای دختران. اعتبار: استلا پل/IPS

رشد بحران آب در مناطق شهری

در شهری سنگال و کمبود آب شده اند مکرر برای چندین سال تحت تاثیر هزاران نفر از خانواده ها.

اما این کمبود شده است حاد تر به عنوان بسیاری از خانه ها دیده می شود خود را شیپور خاموشی اجرای خشک و یا کاهش می یابد به شدت.

در هفته های اخیر در طول اضطراری coronavirus مستند اعتراضات را لرزاند دو خیابان های پایتخت داکار و M’Bour یک شهر در غرب سنگال. بسیاری از شهروندان شکایت کرده است که تامین آب بدتر از این در ماه ژانویه وقتی دولت امضا بیش از حقوق توزیع آب و مدیریت به مدت 15 سال به یک شرکت خصوصی به نام Sen’eau.

به عنوان تظاهرات رشد این شرکت ساخته شده است یک بیانیه عمومی مسبب بحران در طوفان است که آسیب دیده و برخی از زیرساخت های آن و وعده داده شده برای عادی سازی توزیع در سال آینده.

دولت همچنین مطمئن باشید که یک راه حل خواهد داشت. در Jun. 17 پس از جلسه هیئت دولت سنگال رئیس جمهور Macky Sall تاکید کرد: “ضروری به بسیج دانش فنی و منابع مالی برای اطمینان از عملکرد بهینه از زیرساخت های هیدرولیک”.

اما در عین حال شهروندان در حال صرف پول اضافی در خرید آب. اگر چه فصل بارانی در ماه جولای وارد شهری سنگال هنوز در حال مبارزه با تامین کمبود آب روزانه.

فاطمه فی 23 ساله کارگر بهداشت در M’Bour می گوید IPS است که او صرف $10 در هر هفته در خرید آب: “شیپور خاموشی تنها به قطرات اما قبوض آب کاملا بزرگ هستند.”

ناامن آب مؤثر بر آموزش و پرورش

با توجه به جهانی آب سازمان حمایت USAID مرکز آب, امنیت, بهداشت و, بهداشت 49 درصد مردم در سنگال عدم دسترسی به بهداشت مناسب امکانات در حالی که 20 درصد از سنگال ندارد و دسترسی به آب آشامیدنی سالم.

برای آنها تنها منبع آب چاه های باز و rivulets. به طوری که آنها نوشیدنی غیر شرب, فیلتر نشده و آب نشده.

آمنه آرسنال یک فروشنده میوه از Guediyawaye حومه در داکار شده است با استفاده از یک کفش خوب برای تمام داخلی آب نیاز دارد. او تمام خانواده از جمله دو دختر خود و همچنین نوشیدن از آب همان منبع.

قبل از این مستند آغاز شد که یکی از دختران او 10 ساله Aminata اغلب از دست رفته مدرسه. “معده او زد بنابراین من فقط اجازه دهید او را در خانه” آرسنال می گوید IPS. Aminata به احتمال زیاد بیمار به دلیل آلاینده ها در آب منبع.

اما زنان ارائه سیاست مختصر در دسترسی زنان و دختران به منابع از جمله آب و فاضلاب یادداشت مزایای “آوردن بهداشت گزینه های نزدیک به و یا در داخل خانه بسیار مهم بهبود برای زنان در جامعه”.

“این بدان معنی است که آنها نمی خواهد که به راه رفتن در مسافت های طولانی برای پیدا کردن یک سایت که خصوصی است که باعث کاهش خطر ابتلا به خشونت مبتنی بر جنسیت. آنها را موجب صرفه جویی در وقت و انرژی خود را کاهش می دهد قرار گرفتن در معرض خشونت و بهبود وضعیت تغذیه ای که به نوبه خود تاثیر مثبت خود را در بهداشت باروری و بارداری” این یادداشت کوتاه.

آن را نیز یادداشت 2012 مطالعه در کشورهای جنوب صحرای آفریقا نشان داد که 15 دقیقه کاهش زمان صرف شده در راه رفتن به یک منبع آب مربوط است;

  • 41 درصد کاهش به طور متوسط در اسهال شيوع
  • 11 درصد کاهش در کمتر از 5 مرگ و میر و
  • بهبود وضعيت تغذيه کودکان است.

قاعدگی بهداشت طول می کشد یک ضربه

با توجه به یک سال 2017 نظرسنجی انجام شده توسط آب و فاضلاب مشترک شورای WSSCC) — سازمان ملل متحد به میزبانی سازمان اختصاص داده شده به پیشبرد توسعه پایدار هدف 6 تامین آب تمیز و بهداشت برای همه مردم — 56 درصد از دختران دانش آموزان در سنگال مدرسه را از دست ندهید با توجه به قاعدگی و ناکافی آب, بهداشت و امکانات.

برخی از سازمان های غیر دولتی سنگال شروع به پر کردن شکاف دانش با برگزاری رسمی کلاس ها و کارگاه های آموزشی با دانش آموزان. یکی از این Apiafrique یک داکار مبتنی بر سرمایه گذاری اجتماعی است که تولید, محیط زیست, محصولات بهداشتی زنانه

مارینا Gning مدیر عامل شرکت Apiafrique برگزار کرده است چندین کارگاه آموزشی برای مدرسه رفتن دانش آموزان در طول دو سال گذشته که در آن او می آموزد آنها اهمیت حفظ قاعدگی بهداشت و همچنین آموزش آنها در ساخت نوار بهداشتی است که می تواند مورد استفاده مجدد قرار.

“در سراسر آفریقا و زنان و دختران اغلب از فکر به عنوان ناخالص در طول چرخه قاعدگی و چهره محرومیت اجتماعی و همچنین کمبود زیرساخت های بهداشت در مدارس و خانه های” Gning می گوید IPS.

بین مبارزه با بیماری همه گیر است که نیاز به آب اضافی به صورت مکرر شستن دست و روی کشور را تامین آب بحران حفظ قاعدگی بهداشت تبدیل به یک چالش.

“چالش در حال حاضر نگه داشتن نوار بهداشتی تمیز. پد قابل استفاده مجدد به معنی چیزی است که شما نیاز به شستن. اما اگر به اندازه کافی آب چگونه شما می توانید هر گونه شستشو ؟ چه استفاده های می تواند شما را از دانش؟” آملی Ndecky دانشجویی که با حضور یکی از Gning است کارگاه های آموزشی در سال 2018 در Ngaparou حومه از M’Bour می پرسد IPS.

سوالات خود را بدون جواب باقی می ماند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im