هند آزمون در امتداد خط کنترل واقعی

مسلح درگیری های آسیا و اقیانوسیه انتخاب ویراستاران برجسته جهانی و جغرافیای سیاسی, عناوین, IPS سازمان ملل متحد: در داخل گلخانه انرژی هسته ای – سلاح های هسته ای صلح TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

Dr Simi مهتا مدیر عامل و مدیر تحریریه تاثیر و سیاست موسسه تحقیقات دهلی نو است. او را می توان در رسید [email protected]

هندی, فرمانده ارتش, General M. M. Naravane به تازگی اعتراف کرد که یک تهدید وجود دارد امکان تبانی بین چین و پاکستان در برابر هند است که می تواند منجر به دو جبهه جنگ. اعتبار: Indian Defence News

دهلی نو Jun 30 سال 2020 (IPS) – به عنوان تنها نامزد از منطقه آسیا و اقیانوس آرام به صورت غیر دائم مقر شورای امنیت سازمان ملل (UNSC), هندوستان انتخاب شد با 184 رای در 193 عضو سازمان ملل متحد مجمع عمومی. در 17 ژوئن سال 2020 است.

برای عضویت در آن در طول آن دو سال مدت 2021-22 از اولویت های هند اعلام شده بود بسیار در پیش است. هند خواستار یک “جهت گیری جدید برای اصلاح سیستم چندجانبه’ (هنجارهای)”- بر اساس سازمان ملل متحد.

از ویژگی های اصلی برای دستیابی به هنجارها عبارتند از: فرصت های جدید برای پیشرفت موثر پاسخ به تروریسم بین المللی; اصلاح سیستم چندجانبه; یک رویکرد جامع برای صلح و امنیت بین المللی و ترویج فن آوری با یک تماس انسان به عنوان یک راننده از راه حل.

چینی تهاجم به سرزمین های هندی

با هند را غیر دائم عضویت تایید آن تصدی آغاز می شود با عمده زد و خورد در مرز خود را با دائم عضو شورای امنیت سازمان ملل – جمهوری خلق چین (PRC) در Ladakh طرف در Galwan دره.

شده است وجود دارد در مجموع 20 تایید تلفات ارتش از سمت هند و با نشانه ای از چندین پرسنل (jawans) به گروگان گرفته شده توسط مردم چین ارتش آزادی (PLA) است. فیزیکی رویارویی با استفاده از میخ-میله وارد شده به عنوان وسیله ای برای شکنجه هند jawans.

به آن نیاز دارد را در اینجا ذکر می شود که این درگیری تساوی شباهت به سال 1962 جنگ با چین در سایت Galwan رودخانه در منطقه لاداخ در نزدیکی خط کنترل واقعی بین هند و چین را زمانی شروع شد که چین با حمله هند پست در امتداد مرز هند.

درد و رنج یک شکست تحقیر آمیز در دست چینی ها, این جنگ به عنوان یک آشکار کمونیست چین علیه هند است. آن را باید به ذکر است که پس از سال 1975 هیچ سرباز هندی کشته شد در دست چینی ها سربازان. این 45 سال سابقه اعتماد متقابل شاهد خونین تکان خوردن که در آن 20 سربازان هندی گاهي در ژوئن 15-16, 2020.

به عنوان هند به دنبال جای هنجارها در پاسخ جدول هر خوشنودی در رویکرد خود را به سمت چین خواهد تنها جسور دومی. به عنوان آن را به وضوح هند احاطه شده است توسعه و ترور در کنف متحده که هم قدرت هسته ای.

با توجه به سالنامه سال 2020 از تحقیقات صلح بین المللی استکهلم موسسه (SIPRI), هند (150) کمتر کلاهک هسته ای از پاکستان (160) و پاکستان و چین (320) ترکیب شده است.

با ناسیونالیست احساسات مواج بالا در هند, نخست وزیر هند فرستاده است استرن پیام است که در حالی که هند می خواهد صلح را پاسخ مناسب به هر گونه اقدام تحریک آمیز.

با کامل حل و فصل آن را انجام دهید برای محافظت از حاکمیت و تمامیت و نمی خواهد آن را سازش در هر حال. قطعا مخاطرات بالا هستند زیرا زمانی که پاکستان نفوذ به هند و به چالش کشیده هند حاکمیت هند راه اندازی شد ‘فولاد اعتصاب علیه آن را به عنوان در خور پاسخ به این حمله در برابر آن.

میان حال مبارزه با یک جلسه مجازی بین هند در امور خارجی وزیر S. Jaishankar و وزیر امور خارجه هند وانگ یی برگزار شد. هند و چین هشدار داد که بی سابقه توسعه و کشتار سربازان هندی را ‘جدی’ تاثیر بر روابط دو جانبه.

در حالی که هند و PRC باید مدیریت مرزی موافقت نامه های هند باید درک کنند که چنین ترتیبات اند و چین به ساخت تهاجمی پیشنهادهای نسبت به آن. هر چه زودتر آن thuggishness در اطراف قوانین بین المللی از قانون است در معرض سریع تر از آن خواهد اطمینان از ایمنی برای قهرمانان در نیروهای مسلح.

غیر دائم از عضویت در شورای امنیت سازمان ملل: هند آزمون به برگزاری PRC پاسخگو

به عنوان هند فرض آن غیر دائم از عضویت در شورای امنیت سازمان ملل از ژانویه 1 2021 هند باید به دنبال انتقام اشتباهات از چین نگه داشتن همه گزینه های خود را از تور دو نیروی باز است. این امر همچنین برگزاری شورای امنیت سازمان ملل انتخابات ریاست جمهوری به مدت یک ماه در مرداد ماه سال 2021.

هند هدف ایجاد هنجارهای مبتنی بر معماری باید ایستاده آزمون زمان و اثبات فطرت خود را به جهانی که در آن است به طور کامل قادر به استفاده از حق وتو-طراحی دائم از عضویت در شورای امنیت سازمان ملل.

در حالی که این هشتمین بار است که هند نشسته بود به عنوان یک غیر عضو دائم در قدرتمند ترین آژانس سازمان ملل متحد را در این انتخابات در نظر گرفته شده است به عنوان نتیجه هندی PM “چشم انداز و الهام بخش خود را رهبری جهانی به خصوص در زمان COVID-19” و این که جامعه بین المللی خواهد بود یک عهد به اخلاق Vasudhaiva Kutumbakam (جهان است که یک خانواده).

به آن 75 سال UNSC را نمایندگی نمی کند, تغییر جغرافیای سیاسی واقعیت. در سال 1945 زمانی که سازمان ملل تاسیس شد مجمع عمومی سازمان ملل متحد تا به حال 51 عضو و در سال 2020 به آن می ایستد در 193.

اما دائم از عضویت در شورای امنیت سازمان ملل بدون تغییر باقی مانده است – آن را به 5 و سپس آن را 5 در حال حاضر. به عبارت دیگر آن باقی مانده است اصلاح نشده و کمتر.

هند شده است آوازی حمایت از اصلاح ترکیب شورای امنیت سازمان ملل برای بیش از سه دهه و بزرگترین دموکراسی جهان با توانمند اقتصادی و نظامی ممکن است به عنوان به خوبی به عنوان یک مسئول انرژی هسته ای پس از یک رویکرد جامع برای صلح و امنیت هدایت گفت و گو و مذاکره و احترام متقابل و تعهد به قوانین بین المللی آن را ادامه داده است به تقاضای غیر تبعیض آمیز دائمی کرسی در شورای امنیت سازمان ملل.

به شورای امنیت سازمان ملل است که محوری از مکانیزم های بین المللی امنیت جمعی و صلح بین المللی. بنابراین زمان آن است که باید آن را اصلاح و گسترش به منظور فعال کردن آن را به انجام آن وظایف مندرج در منشور سازمان ملل متحد بیشتر فعالانه.

برای این که آن را ضروری است که به نمایندگی از اقتصادهای نوظهور بیشتر برجسته هند بود بالای لیست که در حال توسعه و کمتر توسعه یافته کشور بیشتر می گویند در فرایند تصمیم گیری از شورای امنیت سازمان ملل.

هند و اهداف و ماموریت و چشم انداز برای ترویج مسئول و راه حل فراگیر برای صلح و امنیت بین المللی را باید در نیاز به اصلاحات multilateralism در بالای دستور کار است.

با تعهد نسبت به multilateralism قانون و منصفانه و عادلانه بین المللی سیستم هند خواهد اتخاذ یک “پنج S’ رویکرد به جهان از شورای امنیت سازمان ملل صندلی — samman (احترام), samvad (dialogue), sahayog (همکاری), shanti (ع) و samriddhi (رفاه).

پایگاه تمام استدلال خود را تحت این اصول و هند باید تماس فوری جلسه شورای امنیت سازمان ملل متشکل از تمام دائم و غیر دائم عضو و در مجموع نگه چین پاسخگو برای آن misadventures (از جمله رسوخ به خاک خود و تهدید حاکمیت ملی خود را با القای چینی نیروهای توپخانه و دفاع تجهیزات به این مناطق در امتداد خط کنترل واقعی در اطراف Pangong دریاچه و Galwan دره) و همچنین برای تلاش خود را به طور یک جانبه تغییر وضعیت موجود در مرز.

داشتن جامعه بین المللی از سازمان ملل حمایت هند ایستاده خواهد بود که آزمون اول آن را به عنوان مجموعه ای برای ایجاد هنجارهای معماری در شورای.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>