gender split in boardroom

عکس: Shutterstock (مونتاژ)

FTSE 350 شرکت خود را انجام نمی شود پتانسیل های مالی به دلیل عدم انتصاب زنان بیشتر به کلید اجرایی نقش.

در عمق پژوهش با تنوع مشاوره خط لوله پیشنهاد روشنی بین عدم تنوع جنسیتی در نقش های ارشد و خالص حاشیه سود. نویسندگان آن لورنا Fitzsimons و مارگارت مکدونا استدلال که زنان تعداد 2020 ارائه شواهد قانع کننده که چرا آن را در شرکت های دولتی و جامعه بهره مالی برای بهبود تنوع جنسیتی در کمیته اجرایی سطح.

تحلیل اعلام کرد که سال گذشته شده بود یک خوب برای کسانی که FTSE 350 شرکت ها هنوز هم بدون یک زن تنها خود به کمیته اجرایی. در سال 2019 خالص حاشیه سود به دست آمده توسط این کسب و کار ایستاده در 6.1% اما در سال 2020 این سقوط کرده است فقط 1.5%.

شکست به دنبال فراتر از رده خارج اشتغال و ارتقاء شیوه است و در نتیجه به طور مستقیم در فقیر عملکرد کسب و کار” – لورنا Fitzsimons مارگارت مکدونا خط لوله

آمار و ارقام مورد بررسی قرار توسط محققان نشان داد که FTSE 350 شرکت که تا به حال اجرایی کمیته با عضویت بیش از 33 درصد حاشیه سود خالص بیش از 10 بار بیشتر از کسانی که شرکت های با زنان در این سطح.

شرکت های با زنان خود به کمیته اجرایی تا به حال حاشیه سود خالص از 1.5%, در حالی که کسانی که با اجرایی کمیته که متشکل از بیش از 33 درصد زنان به دست آورد 15.2% حاشیه سود خالص. نویسندگان استدلال می کنند که اگر این شرکت ها با زنان خود به کمیته اجرایی این سال تا به حال همان حاشیه سود خالص به عنوان شرکت با بیش از 33 درصد زن و عضویت در کمیته اجرایی آنها را در مجموع به دست آورد اضافی £47bn در سود قبل از مالیات.

در این گزارش آمده است که با وجود اجرایی نقش حاوی سود و زیان (P&L) مسئولیت در نظر گرفته می شود کلیدی برای آینده مدیران عامل 90 درصد از P&L نقش در کمیته های اجرایی FTSE 350 شرکت برگزار شد و تنها 10 درصد توسط زنان است. بیش از دو سوم (68%) از FTSE 350 شرکت ها نه تنها زن عضو کمیته اجرایی در یک P&L ، این “سرسام آور” واقعیت گفت: نویسندگان مطرح “پرسش های جدی در مورد تمایل برای تغییر مثبت در بسیاری از کسب و کار و چشم انداز برای زنان به دنبال آن را به مدیر عامل”.

شرکت زنان در رهبری ارشد نقش بیشتر سود آور است. آنها بهتر نوآوران. آنها بیشتر مورد احترام در زمینه های خود را” – ترزا ممکن است, نخست وزیر سابق

تجزیه و تحلیل داده ها یافت می شود فاصله بین حاشیه سود خالص برای شرکت ها بدون هیچ گونه زنان در کمیته های اجرایی و کسانی که او را در آغوش یک سطح از تنوع جنسیتی در ارشد بزرگترین خط لوله تا به حال ثبت شده در پنج سال از تولید این پژوهش است.

با این حال وجود داشته است کوچک (2.7%) افزایش می دهد از عضویت در کمیته اجرایی در FTSE 350 که در این مطالعه مورد استقبال است. زنان در حال حاضر ساخته شده تا نزدیک به یک پنجم (19.8%) از کل کمیته اجرایی نقش. بیشتر از این افزایش در آمد از FTSE 250 – افزایش زنان عضویت در FTSE 100 کمیته اجرایی کند بود به 1.4 درصد.

ظهور زنان در کاربردی نقش شد و مورد استقبال نویسندگان با زنان در برای مثال منابع انسانی و نقش و شروع به از طریق شکستن در اعداد بزرگتر به بالا شغل. این مطالعه افزود: “ما همچنین مشاهده میکنیم که آن دسته از شرکت هایی که در حال حاضر به خوبی در جامعه انجام می دهند حتی بهتر است.”

با وجود این اعداد مشابه از شرکت های که در سال گذشته باقی مانده است همه مرد سنگر با 15 درصد از FTSE 350 کسب و کار “امتناع” به یک زن تنها خود به کمیته اجرایی.

نویسندگان به این نتیجه رسیدند: “شکست به دنبال فراتر از رده خارج اشتغال و ارتقاء شیوه است و در نتیجه به طور مستقیم در فقیر عملکرد کسب و کار. این است که نسل دیگری از زنان استعداد گم. در این زمان نرخ رشد ما را از دست نسل دیگری از زنان استعداد ما قبل از هر گونه امید برابری.

“در مورد تغییر در اینجا unarguable و در عین حال به نظر می رسد بسیاری از شرکت ها در حال نادان عمدا یا در غیر این صورت از فرصت ها در پیشنهاد برای بهبود عملکرد شرکت.”

وندا موری صندلی هیئت مدیره در FTSE 250 شرکت ساخت و ساز Marshalls گفت: سود بهتر بود که در آن وجود دارد تنوع بیشتر در نظر جنسیت و قومیت چرا که رهبری گروه در چنین شرکت هایی به چالش کشیده ، او به بی بی سی گفت: “آنها باید بیشتر بحث و مناظره و که منجر به بهتر تصمیم گیری است.”

در پیشگفتار این گزارش نخست وزیر سابق ترزا مارس نوشت: “شرکت زنان در رهبری ارشد نقش بیشتر سود آور است. آنها بهتر نوآوران. آنها بیشتر مورد احترام در زمینه های خود را.در عین حال که در این گزارش میسازد سراسر 350 بزرگترین انگلیسی, Plc, کمتر از دو در ده ارشد مالی افسران هستند و زنان تنها 4 درصد از مدیران سرمایه گذاری هستند و فقط 5 درصد از شرکت های led توسط یک زن مدیر عامل. در FTSE 100 وجود دارد بیشتر مدیران اجرائی به نام پیتر نسبت به زنان وجود دارد در این کار بالا است. Depressingly که یکی کمتر زن مدیر عامل از سال گذشته است.”

HR شریک کسب و کار فرصت در پرسنل امروز

مرور بیشتر HR شریک کسب و کار شغل

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de