برده داری مدرن در آسیا و اقیانوس آرام سوخت توسط گسترده فقر و مهاجرت و حکومت های ضعیف – بخش 1

آسیا-اقیانوس آرام توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, عناوین, حقوق بشر, کار, جمعیت فقر & SDGs منطقه, دست

توسط AKHSHIJNEWS در 26 اردیبهشت 1399
آسیا-اقیانوس آرام توسعه و کمک ویراستاران' انتخاب, ویژه, عناوین, حقوق بشر, کار, جمعیت فقر & SDGs منطقه, دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

حقوق بشر

منطقه آسیا و اقیانوس آرام یکی از بالاترین تعداد زیادی از مردم در برده داری مدرن است اما رشد آگاهی از برده داری مدرن در این منطقه منجر به اجرای قوانین مربوط به مبارزه با آن. سازمان جهانی کار (ILO) تخمین می زند که حدود 152 میلیون کودکان بین سنین 5 و 17 بودند به موضوع کار کودکان در سال 2016 که از 62 میلیون در آسیا و اقیانوس آرام. این اولین بار است که از 2 قسمت در قاچاق انسان و بردهداری مدرن در منطقه است.

A Pakistani child domestic worker in this dated photo. The Asia Pacific region has one of the highest number of people in modern slavery, but the growing awareness of modern slavery in the region has led to the implementation of legislations to combat it.Credit: Fahim Siddiqi /IPS

پاکستان فرزند داخلی کارگر در این مورخ عکس. منطقه آسیا و اقیانوس آرام یکی از بالاترین تعداد زیادی از مردم در برده داری مدرن است اما رشد آگاهی از برده داری مدرن در این منطقه منجر به اجرای قوانین مربوط به مبارزه با آن.اعتبار: فهیم Siddiqi /IPS

سیدنی استرالیا, مارس 15 سال 2020 (IPS) - سن 17, Moe Turaga شد زین با مسئولیت ارائه برای مادر و خواهر و برادر جوان هنگامی که یک عضو خانواده با نزدیک شدن به او را با وعده کار و تحصیل در استرالیا. رویای آینده ای روشن برای خود و خانواده اش او را مصادره فرصت و چپ محافظت محدوده ای از خانه اش در فیجی تنها برای پیدا کردن خود را به دام افتاده در برده داری مدرن در یک کنترل از راه دور مزرعه کشاورزی در ایالت ویکتوریا.

Turaga یکی از 12 عموزاده مجبور به کار ساعت های طولانی در گردابی شرایط. او گفت: IPS "ما تا به حال ضمنی و ایمان این مرد به عنوان او در خانواده و کلیسا وزیر. ما نگه داشته و وفادار برای سال چون به ما گفته شد که ما دستمزد می شد مورد استفاده برای تغذیه خانواده ما و ارسال ما خواهر و برادر به مدرسه. آن سال 1988 ما نیست که موبایل یا دسترسی به رسانه های اجتماعی. همه هویت ما اسناد و مدارک بوده است مصادره توسط این مرد تا ما به طور کامل جدا شده است."

او آموخته است که هیچ یک از دستمزد خود را فرستاده شده بود بعد از دو سال کار اجباری. در نهایت یک کشاورز شاغل به او و کمک به او فرار کنند. "این روده-نداشتن تجربه در حال بهره برداری به دسته شمشیر همیشه بخشی از زندگی من است. من می خواهم برای تشویق بیشتر مردم به داستان های خود را, بنابراین کسی می تواند نور و آزاد شود. من در حال حاضر یک مدافع برده داری مدرن است که زیاد در استرالیا گفت:" Turaga از خانه اش در مرکزی کوئینزلند که در آن او در حال حاضر زندگی با خانواده اش.

Moe Turaga found himself trapped in modern slavery on a remote agriculture farm in the state of Victoria, Australia at the age of 17. Courtesy: Moe Turaga

Moe Turaga در بر داشت خود را به دام افتاده در برده داری مدرن در یک کنترل از راه دور مزرعه کشاورزی در ایالت ویکتوریا استرالیا در سن 17. حسن نیت ارائه میدهد: Moe Turaga

تحقیقات مشترک توسط سازمان جهانی کار (ILO) در پیاده روی رایگان بنیاد و سازمان بین المللی مهاجرت نشان می دهد که بیش از 40 میلیون نفر در سراسر جهان به قربانیان بردهداری مدرن در سال 2016 که 24.9 میلیون شد در کار اجباری.

در استرالیا و نیوزلند و اقیانوس آرام جزیره کشورهای جدید تحقیقات نشان داده است هشدار دهنده شواهدی از برده داری مدرن سوخت توسط گسترده فقر و مهاجرت ضعیف حکومت و سوء استفاده از شیوه های فرهنگی.

"این آسیب پذیری ها به احتمال زیاد به افزایش تغییر آب و هوا و تشدید فقر و مهاجرت. بخش بیشتر در معرض خطر از برده داری مدرن شامل ورود به سیستم, ماهیگیری, باغبانی, گوشت, بسته بندی و ساخت و ساز و کار داخلی تمیز کردن و مهمان نوازی و جنسیت صنعت" Walk Free's تحلیلگر ارشد پژوهش Elise Gordon گفت: IPS.

در هر روز داده می شود در سال 2016 15000 نفر در استرالیا و 3000 نفر در نیوزیلند بودند در شرایط برده داری مدرن میدهند با توجه به 2018 جهانی برده داری شاخص پیاده روی رایگان گل سرسبد مجموعه داده است که این کشور تنها کشور برآورد میزان و خطر جهانی برده داری.

استرالیا در درجه اول یک کشور مقصد برای افراد قاچاق و برده داری مدرن. "به طور سنتی استرالیا ارائه کرده است بالاتر از حداقل دستمزد و بیشتر فرصت های شغلی از برخی از کشورهای دیگر در آسیا و اقیانوس آرام وجود دارد یک حس است که وجود دارد فرصت بیشتری برای ساختن یک زندگی در اینجا," جاستین نولان استاد دانشکده حقوق در دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی گفت: IPS.

"برده داری مدرن ممکن است به صورت اجباری کار – که در آن کارگران باید بالا پرداخت هزینه های استخدام برای کار و یا آنها ممکن است مجبور به کار بیش از حد ساعت بود underpaid و یا پرداخت نمی شود که کار" نولان اضافه شده است.

در بسیاری از موارد قاچاق مردم خود می دانند کاسب و دومی قادر به بهره برداری اعتماد آنها را فریب دهند. Ashish کومار که شد از فقیر Manjhi جامعه در شرق هند در ایالت بیهار 14 ساله بود که یک عامل از یک روستای نزدیک به او نزدیک و شش پسر دیگر سن 10 تا 14 سال با پیشنهاد یک کار خوب و تحصیل در یک شهر است. عامل پرداخت 2000 روپیه (حدود 26) به هر پسر را پدر و مادر است. او به ارمغان آورد آنها را به جیپور راجستان و قفل آنها را در یک اتاق کوچک با شش فرزند دیگر بودند که در حال حاضر وجود دارد.

"برای شش ماه 13 از ما زندگی می کردند و از صبح زود تا نیمه شب در آن اتاق است. پنجره ها و درها بسته شدند و در همه زمانها و ما اجازه داده شد تنها در کوتاه توالت می شکند و با توجه به محدود مواد غذایی دو بار در روز. ما ساخته شده بودند به خرد کردن سنگ های شیشه ای و پس از آن چوب سنگ embellishments و دانه در لاک النگو. گرد و غبار از سنگ آسیاب ساخته شده و آن را دشوار است برای نفس کشیدن و ما هنوز مبتلا به بیماری های تنفسی" Ashish گفت: IPS از طریق Whats App از Samod Bigha روستا در Gaya منطقه.

Ashish Kumar, who hails from the poor Manjhi community in the eastern Indian state of Bihar, was 14 years old when an agent from a nearby village approached him and six other boys, aged between 10 and 14 years, with an offer of a good job and schooling in a city. It turned out to be modern slavery. Courtesy: Ashish Kumar

Ashish کومار که شد از فقیر Manjhi جامعه در شرق هند در ایالت بیهار 14 ساله بود که یک عامل از یک روستای نزدیک به او نزدیک و شش پسر دیگر سن 10 تا 14 سال با پیشنهاد یک کار خوب و تحصیل در یک شهر است. آن را تبدیل به برده داری مدرن میدهند. حسن نیت ارائه میدهد: Ashish کومار

"اگر ما اعتراض و یا خواسته به خانه ما کوبید و تهدید به مرگ. یک روز کاسب فرستاده یکی از پسران ایجاد کرد که او مورد اعتماد برای خرید جیره. پسر به جای رفت و به نزدیکی ایستگاه پلیس و شکایت کرده است. پلیس حمله اتاق ما و نجات ما" اضافه شده Ashish است که در میان تعداد کمی از کودکان که خوش شانس برای استفاده از پیوند کار.

جهانی پایداری شبکه ( GSN ) که به طور فعال با پشتیبانی ایالات متحده آمریکا توسعه پایدار هدف 8 از مناسب و معقول کار و رشد اقتصادی متمرکز کرده است مقدار زیادی از کار خود را در حذف برده داری مدرن و کار کودک.

سازمان بین المللی کار تخمین می زند که حدود 152 میلیون کودکان بین سنین 5 و 17 بودند به موضوع کار کودکان در سال 2016 که از 62 میلیون در آسیا و اقیانوس آرام. با توجه به سرشماری سال 2011 داده ها وجود دارد بیش از 8.2 میلیون کودک کارگر در سنين بين 5 – 14 سال) در هند است.

Ashish را کاسب بود و در سال گذشته اهدا شد حبس ابد برای بهره برداری از کودکان برای کار در یک نقطه عطفی قضاوت توسط یک جیپور دادگاه. پسران هنوز هم کابوس و ترس برای ایمنی خود را به عنوان تنها سه ماه پیش خود خانواده را تهدید می کردند کاسب را تمدید خانواده خواستار آن است که پسران خود را تغییر دهید و شهادت در دادگاه.

این پسران هستند که پشتیبانی و بازسازی توسط آزادی صندوقجهانی خیریه اختصاص داده شده برای پایان دادن به قاچاق. صندوق همراه با آن مردمی شریک مرکز مستقیمکمک کرده است راه اندازی Vijeta بازماندگان گروه نجات کودکان در ایالت بیهار در یکی از تعاونی در هند رهبران فروم علیه قاچاق (ILFAT).

Ashish که رهبر این گروه که در حال حاضر دارای 50 بازماندگان گفت, IPS, "ما بسیار نگران در مورد کودکان هنوز در حال بهره برداری در کارگاه های آموزشی. بدبختی آنها شده است مرکب COVID-19 مستند."

منطقه آسیا و اقیانوس آرام یکی از بالاترین تعداد زیادی از مردم در برده داری مدرن است اما رشد آگاهی از این تمرین در این منطقه منجر به اجرای قوانین مربوط به مبارزه با آن. برای مثال استرالیا برده داری مدرن عمل 2018 نیاز به اشخاص بر اساس و یا عامل در استرالیا که سالانه تثبیت درآمد بیش از AU$100 میلیون, به گزارش سالانه خطرات ناشی از برده داری مدرن در عملیات و زنجیره تامین و اقدامات صورت گرفته برای رسیدگی به این خطرات.

به عنوان مدیر اجرایی از قلمرو مذهبی اسقف اعظم کاتولیک سیدنی ضد برده داری گروه ضربت جنی ستنگر گفت IPS, "عرضه زنجیره ای از کسب و کارهای استرالیا در حال گسترش در سراسر منطقه آسیا و اقیانوس آرام. پس از استرالیا که یک فرصت در اینجا به یک رهبر در دفاع و آوردن دید به حقوق کارگران در منطقه که در آن حقوق کارگران و عدالت برای کارگران یک چالش واقعی و به درایو حقوق بشر دستور کار از طریق کسب و کار. این شامل بهبود حقوق و دسترسی به عدالت برای کارگران مهاجر حق در اینجا در استرالیا است."

جدید کاتولیک استرالیا ضد برده داری شبکه (ACAN) همکاری از 45 زیادی کاتولیک بهداشت, آموزش و پرورش, مالی و خدمات اجتماعی نهادهای اجرای یک برده داری مدرن مدیریت ریسک برنامه در زنجیره تامین و عملیات سازمان خود را.

"در استرالیا ویزای موقت دارندگان و مهاجران آسیب پذیر هستند. چیدن میوه و بسته بندی مشاغل که بسیاری از استرالیایی ها نمی خواهید به انجام. کسانی که شغل در مناطق روستایی و منطقه ای و مناطق دور افتاده و آن است که واقعا کار سخت است.

"اکثر کشاورزان متکی موقت و فصلی کار برای دریافت محصولات خود را به بازار است. وجود دارد 60,000 100,000 نفر در بخش کشاورزی به تنهایی که نمی باید اجازه می خواهد در استرالیا و یا کسانی که ویزا تمام شده بسیار در خطر از بهره برداری و یا در حال تبدیل شدن به دام افتاده در برده داری مانند شرایط" ستنگر اضافه شده است.

برده داری مدرن است که یک کسب و کار پر سود تولید بیش از 150 میلیارد دلار در سال با توجه به ILO. قانون به تنهایی هیچ گلوله نقره ای. تحقیقات نشان می دهد قابل توجه حقوقی نقاط ضعف و شکاف در اجرای باقی می ماند. فناوری از جمله برنامه های داده های بزرگ مصنوعی, هوش و blockchain است در آینده به کمک در مبارزه با قاچاق انسان و برده داری مدرن روز.

"گردهمایی جهانی اطلاعات می تواند کمک به مقامات برای شناسایی علل و الگوهای. به عنوان بسیاری از 147 سازمان ملل پس از موافقت به نقشه شیوه و تعداد قربانیان برده داری مدرن است. حتی تصاویر ماهواره ای را می توان مورد استفاده برای شناسایی برده داری مدرن در نقاط صنایع مانند آجر, کوره های غیر قانونی استخراج معادن و پردازش ماهی.

"صندوق جهانی حیات وحش در حال کار با شرکای تکنولوژی و یک تن ماهی ماهیگیری شرکت به استفاده از فناوری blockchain برای پیگیری تن از "طعمه به صفحه". ابزار دیجیتال از جمله اس ام اس و رسانه های اجتماعی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای بهتر تعامل کارگران در زنجیره تامین و آنها را قادر به ارائه ناشناس ورودی خود را در شرایط کار" نولان گفت: IPS.

این بخشی از یک سری از ویژگی های از سراسر جهان در قاچاق انسان است. IPS پوشش پشتیبانی توسط خطوط هوایی حمل و نقل هوایی ،

جهانی پایداری شبکه ( GSN ) است که به دنبال آن سازمان ملل متحد توسعه پایدار هدف شماره 8 با تاکید ویژه بر هدف 8.7 که 'طول می کشد فوری و اقدامات موثر برای از بین بردن, مجبور, کار, پایان, برده داری مدرن و قاچاق انسان و امن ممنوعیت و محو بدترین اشکال کار کودک از جمله استخدام و استفاده از کودکان سرباز و تا سال 2025 پایان کار کودکان در تمامی اشکال آن'.

ریشه های GSN آمده از تلاش بیانیه مشترک از رهبران مذهبی امضا شده در 2 دسامبر 2014. رهبران مذهبی ادیان مختلف جمع آوری با هم کار کنند "برای دفاع از کرامت و آزادی انسان در برابر اشکال شدید از جهانی شدن از بی تفاوتی جمله ایالات متحده بهره برداری, مجبور, کار, فحشا, قاچاق انسان" و غیره.is.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب