جرم و جنایت و عدالت و دموکراسی جهانی, عناوین, حقوق بشر, TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

سوئد هنرمند Carl Fredrik Reuterswärds عدم خشونت مجسمه سازی در خارج از مقر سازمان ملل در نیویورک است.

استکهلم / رم Jun 30 سال 2020 (IPS) – فقط به عنوان ایالات متحده آمریکا است که خالی از سکنه شده توسط 1963 قتل جان اف کندی, سوئد مشکل توسط 1986 قتل نخست وزیر آن اولاف پالمه. آمریکا احساسات پخش شد در باب Dylans آخرین آلبوم خشن و داد و بیداد کن راه هایحاوی 16 دقیقه آهنگ با خطوط مانند:

پس از آن اتفاق افتاد به سرعت خیلی سریع با تعجب
سمت راست وجود دارد در مقابل چشم همگان.
بزرگترین ترفند سحر و جادو همیشه زیر آفتاب
کاملا اعدام به طرز ماهرانه ای انجام می شود.

به من گفت: روح یک ملت است دور زده
و آن شروع به رفتن به یک فروپاشی آهسته.

در روز 10 ژوئن سال جاری بخش قابل توجهی از جمعیت سوئد نشسته و مشتاقانه در انتظار در مقابل تلویزیون خود را. این نخل طلایی کمیسیون قرار بود به فاش کردن نتایج قطعی از 34 سال از رسمی تحقیقات به قتل اولاف پالمه.

او در گوشه یک خیابان در مرکز استکهلم در محدوده کوتاه شده است کشته شدن در مقابل همسر خود. او کشته شد و با یک گلوله در پشت. نخست وزیر بود و در بعد از ظهر خود گفت پاسداران بدن می تواند آنها را در شب خاموش چیزی که او اغلب زمانی که او در انجام وظیفه. اولاف پالمه شب شده بود کاملا معمولی برای یک مرد سوئدی در آن زمان حتی برای یک سطح بالا بحث سیاستمدار با یک شهرت بین المللی رقابت می کند تنها با گروه موسیقی آبا. سوئدی ها رشد کرده بود عادت کرده اند به یک سطح پایین از جرایم خشونت آمیز. پس از یک روز به طور منظم در محل کار, مبلمان خانه وارد در 18:30. او را به خوردن شام آماده شده و خدمت خود را. در 20:42 زن و شوهر, گیر افتاد, مترو سه ایستگاه بعد آنها فرود فقط در زمان برای دیدار با فرزند خود Mårten و نامزد خود را و برای نخل طلایی برای خرید بلیط برای چهار نفر از آنها را به تماشای سوئدی فیلم برادران موتزارتکه من دیدم چند سال بعد فکر آن بود حیف که نخل طلایی تا به حال به تماشای چنین بد فلینی-سرحال فیلم درست قبل از او درگذشت.

پس از این فیلم نخل طلایی بودند و بی سر و صدا راه رفتن به خانه هنگامی که یک راننده تاکسی در 23:21 از ماشین خود شاهد چگونه نخل طلایی را به زمین سقوط کرد کمی زخمی توسط یک گلوله در حالی که شوهرش خونریزی بر روی زمین است. قاتل در حال اجرا بود از صحنه جرم. راننده بلافاصله به نام کلید از رتبه تاکسی که هشدار پلیس. در عرض یک دقیقه یک ماشین گشت پلیس وارد شده بود. آمبولانس اتفاق افتاد به تصویب و متوقف شد در حالی که یک پلیس فرار از قاتل هر چند او او را از دست داد.

وقتی که این همه اتفاق افتاده من و همسرم شد و در سانتو دومینگو پایتخت جمهوری دومینیکن. شب قرار بود highpoint از فصل کارناوال و ما آماده شدن برای جشن. تلویزیون بود, اما ما نمی پرداخت آن بسیار مورد توجه است. همانطور که من در قرار دادن بر روی دندان های نیش که به اتمام من خون آشام لباس من انداخت در صفحه تلویزیون glimpsing یک پرتره از اولاف پالمه.

“چیزی که باید اتفاق افتاد در سوئد – آنها فقط یک تصویر نشان داده از پالمه” من گفتم و تبدیل کردن صدا تنها برای پیدا کردن که دیگر خبری شد در آینده. “من اصلا فرض کنید آن را هر چیزی جدی” همسرم گفت. در طول شب من نمی تواند متوقف به تعجب در مورد تصویر پالمه و تصور من تا به حال شنیده کلمه asesinato. ما آمد به تخت ما در سه صبح و من به نام پدر من.

“چه زمان آن در سوئد است؟”
“9 صبح در صبح است. چرا ؟ چیزی اتفاق افتاده است؟”
“من تو را دیدم چیزی در مورد پالمه در تلویزیون اما نمی شنوند هر چیزی. آن را بیش از 12 ساعت پیش.”
در دور هسلهلم پدر من قرار دادن به رادیو. با حس شوک من شنیده ام او را می گویند:
“آنها در حال بازی برخی از مرتب کردن بر اساس از تشییع جنازه موسیقی. یک لحظه صبر کنید … اولاف پالمه شده است به قتل رسید! او مرده است. او در یک خیابان در استکهلم.”

من هنوز تا لباس پوشیدن و به عنوان خون آشام. همه چیز پوچ بود. من در تلویزیون دیدم مردم گریه در خیابان خارج از کافه اپرااستکهلم را fanciest رستوران. آنچه تا به حال اتفاق افتاده است ؟

پس از من تا به حال دوباره به من آموزش کار در سوئد پنج نفر تعیین شده برای آن سال امتحانات نهایی یکی از آنها که “چه اولاف پالمه و مرگ او معنا برای من“. هر کرون معلم در مدرسه مجبور به اظهار نظر در مورد او/او colleaguesessays و در نتیجه من به عنوان خوانده شده بیش از 150 مقالات دانشجویی. تعجب من متوجه شدم که هر دانش آموز انتخاب کرده بود به نوشتن در مورد نخل طلایی مرگ. بیشتر تعجب آور این بود که افکار بیان شده در تمام مقالات بیشتر یا کمتر همان: “سوئد است که در حال حاضر مانند هر کشور دیگری در جهان است. ما از دست داده اند و ما بی گناهی. ما منحصر به فرد نیست هر بیشتر. سیاستمداران به قتل حتی در اینجا. سوئدی, جامعه و سیاست, فقط به عنوان فاسد که در بقیه جهان است. پالمه مرگ پایان ما امن دولت رفاه. ما در یک تغییر کشور است.” آن را مانند بیدار شدن از خواب در یک ناآشنا چشم انداز پس از یک شب خواب خوب. خلاء بوجود آمده بود در سوئد خود آگاهی.

یک هلندی از دوستانم به من گفت: “زمانی که رئیس جمهور از یک شسته و رفته کوچک دموکراسی مانند سوئد به قتل شما به زودی شاهد چگونه همه نوع از کرمهای خواهد بود خزنده از جسد.” حق با او بود. در جستجوی قاتل متفاوت “آهنگ” به طور مداوم باز کردن هر کدام نشان دهنده یک “امر” با اشاره به عجیب و غریب پنهان اقدامات همه آنها در نهایت منجر به یک بن بست.

پس از ترور هانس Holmér رئیس پاسبان از شهر استکهلم پلیس مسئول این تحقیقات است. او فرض قتل شد و از یک ماهیت سیاسی اما نه مربوط به صحنه سیاسی داخلی. تحت فرمان او سوء ظن تقریبا به طور انحصاری بر محور اعتقادات شخصی خود. تحقیقات صحنه جرم و شاهد مصاحبهها ضرب ناقص. منابع کارگردانی شد نسبت به بررسی رادیکال گروه های مهاجر به ویژه کردی آزادی جنبش پ. ک. ک. پس از یک حمله در هنگام متعدد کردی مهاجران با فرض پ. ک. ک ارتباط دستگیر شدند, تنها منتشر خواهد شد با توجه به فقدان شواهد Holmér مجبور به استعفا شد.

Holmér مشترک یک تخت با Ebbe Carlsson, یک ناشر به درون محافل حاکم در حزب سوسیال دموکرات. پس از Holmér حذف شده بود از نخل طلایی بررسی Carlsson گرفتار شد قاچاق تجهیزات نظارت به سوئد به نمایندگی از Holmér. معلوم شد که Carlsson عمل کرده بود با رضایت از وزیر دادگستری که مجبور به استعفا شد و رسوایی ضخیم. Holmér بود استخدام infamously خشونت آمیز پلیس با جناح راست گرایش که علاوه بر این شده بود به طرز مشکوکی درگیر با مواد مخدر و فروشندگان اسلحه در استکهلم اموات برخی از آنها تا به حال فقط قبل از پالمه مرگ شده است خال خال با دستگاه مخابره فیلم ناطق به صحنه قتل. سوئد پلیس مخفی SÄPO شده بود به حاشیه رانده شده از تحقیقات. بر این اساس چندین امور بین المللی و ارتباط با خارجی سرویس مخفی سازمان تا به حال نشده است به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت.

در میان آنها بود و به اصطلاح Bofors رسوایی. سوئدی تولید کننده سلاح Bofors پرداخت کرده USD 9 میلیون دلار رشوه به بالا سیاستمداران هند. بعلاوه این شرکت ظاهرا به طور غیر قانونی صادر پیچیده تسلیحات به ایران, نیجریه و امارات متحده عربی. یک سال پس از پالمه مرگ یک دولت منصوب سلاح های بازرس “سقوط” bakwards در مقابل قطار مترو کشته و چند ساعت پس از دیدار با رئیس نوبل صنایعیکی از صاحبان شرکت از Bofors. برخی از غیر قانونی سلاح معاملات تا به حال گفته شده است میانجیگری با کمک آلمان شرقی پلیس مخفی بود. دو سوئدی روزنامه نگاران که به دنبال این دنباله تا به حال دو سال قبل از بازرس مرگ یافت شده است غرق در ماشین فقط در خارج از استکهلم. هیچ یک از این مرگ و میر توضیح داده شد حتی اگر وزیر خارجه بیش از یک سال پس از پالمه مرگ اعلام کرد که: “این کتانی از سلاح معاملات خواهد بود شسته در باز است.”

گمانه زنی های گسترش مانند آتش سوزی پس از آن گفته شد که Bofors درگیر شده بود در فروش اسلحه به ایران در طول بدنام ایران-کنترا رسوایی. سابق سازمان سیا عامل دیس ژن “تراشه” تاتوم که در سال 1986 – 1992 فعال بوده است و در بسیاری از سیا مخفیانه اقدامات بود که در مصاحبه ای پرسید: اگر او می دانست که چیزی در مورد قتل اولاف پالمه. او پاسخ داد: “به من اطلاع داده شد که OSG [عملیات زیر گروه] شد و با استفاده از “دارایی” [قاتلان حرفه ای] در آفریقای جنوبی است.” با توجه به Tatum دلیل قتل این بود که عوامل مسئول در ایران-کنترا مقابله به حال با نزدیک شدن اولاف پالمه و تبدیل به وبسایتی که یادگیری که نخست وزیر سوئد بود غافل از Bofors را از فعالیت های غیر قانونی و اعلام کرد که او قرار بود به این موضوع در سازمان ملل متحد.

سوئد سوسیال دموکرات دولت شناخته شده حامی ضد آپارتاید نیروها و تا پایان سپتامبر 1996 یوجین de Kock سابق آفریقای جنوبی افسر پلیس به شواهد و مدارک به دیوان عالی کشور در پرتوریا بیان کرد که نخل طلایی کشته شده بودند به عنوان بخشی از یک عملیات به رهبری توسط یک عامل سرویس مخفی, Craig ویلیامسون که تا به حال شده است در تماس با مزدوران که به خدمت زیر آفریقای جنوبی رژیم آپارتاید.

هیچ کدام از موارد بالا را تایید شده توسط مقامات سوئد و نمایندگی فقط تعداد کمی از چندین “امور” که ظاهر در ارتباط با نخل طلایی مرگ. هلندی, دوست, دوست نبوت ثابت می شود صحیح – حل نشده, سیاسی, قتل خواهد فاش کردن آنچه که می رود در زیر سطح مرفه و “فقط” جامعه است. من دانش آموزان نیز حق – با قتل اولاف پالمه سوئد خود را از دست داده بی گناهی و شهروندان آن نیست recuperated از شوک. پس از حدود 600 میلیون دلار صرف تحقیقات پاداش 5 میلیون تومان برای هر کسی که می تواند در حال حاضر شواهد قانع کننده از آنها قاتل شد و 130 اعتراف قاتلان به قتل پالمه در ادامه به تحلیل رفتن در ذهن بسیاری از سوئدی ها.

چه پالمه کمیسیون نشان می دهد در تلویزیون ؟ آن را به حال شده است در سطح جهانی اعلام کرد که قطعی حقایق در مورد قتل قرار بود که در معرض و توضیح داد. اما 34 سال پس از قتل پالمه به کمیسیون آمد تا با یکی دیگر از اتهام قاتل a loner مانند بسیاری از دیگر زودتر مظنون است. این کمیسیون اعلام کرد که این بهانه از برخی Stig Engström نشده بود throuroughly مورد بررسی قرار گرفته و او بود که احتمال قاتل. بیست سال پس از مرگ او در کشور سوئد در حال حاضر در خود لی هاروی اسوالد هر چند او تا به حال حتی دستگیر شده است در طول عمر خود حتی کمتر رسما متهم از هر گونه جرم و جنایت است. این کمیسیون اعلام کرد این پرونده بسته شده است. نه بسیاری از آنها محتوا را با این نتیجه گیری.

Jan Lundius دارای مدرک دکترا. در تاریخ دین از دانشگاه لوند و به عنوان یک متخصص توسعه محقق و مشاور در SIDA, یونسکو, FAO و دیگر سازمان های بین المللی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو