جامعه مدنی تغییر آب و هوا, توسعه و کمک های اولیه غذایی و کشاورزی جهانی, عناوین بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

این یک نسخه خلاصه شده از یک نامه سرگشاده SOUTHWALESGUARDIAN-مواد غذایی به CGIAR در 21 جولای سال 2020 است.

Agroecological سیستم که ساخت انعطاف پذیری از طریق محصول/تنوع گونه و هم افزایی در سراسر کشت و اکوسیستم در حال نشان دادن عمده بالقوه است. اعتبار: (C. Perodeaud, 2018)

بروکسل Jul 22 سال 2020 (IPS) – در حالی که ‘CGIAR سیستم صدا ممکن است مانند یک تکنوکرات بدن چند سازمان های اعمال شده به عنوان مقدار نفوذ در امروز سیستم های غذایی به این شبکه جهانی کشاورزی و مراکز تحقیقاتی. از زمان آغاز آن در ارتفاع از “انقلاب سبز” در 1971 CGIAR رانده است پیشرفت در پرورش محصول کشاورزی و مکانیزاسیون و نوسازی در سراسر قاره های متعدد. ماموریت خود را – به منظور توسعه دانش و نوآوری در کشاورزی در جنوب جهانی است – که مربوط به امروز مثل همیشه در نور از تغییر آب و هوا COVID-19 و یک میزبان از چالش های اضافی.

این روند در حال حاضر در جریان اصلاحات CGIAR است بنابراین از عمده منافع عمومی. “یک CGIAR’ فرایند به دنبال ادغام CGIAR 15 از نظر قانونی مستقل از مراکز مستقر در 15 کشور به یک نهاد قانونی است. انگیزه آمده است از برخی از بزرگترین تأمین کنندگان مالی و به ویژه بیل و ملیندا گیتس, بانک جهانی و آمریکا و انگلستان دولت.

اصلاح CGIAR بسیار دیر شده است. اما ما نگران آن است که جریان اصلاحات در روند مانند نسخه های قبلی خواهد سقوط کوتاه از تغییر اساسی که مورد نیاز است و خطرات تشدید عمده عدم تعادل قدرت جهانی در توسعه کشاورزی.

اولا بازسازی به نظر می رسد به پیشرفته شده اند در یک سرکوبگر شیوه و بدون اصل خرید از جنوب جهانی. یک “هویج و چماق” رویکرد بوده است به تصویب رسید: افزایش کلی CGIAR بودجه وعده داده شده اگر ادغام می رود از طریق در حالی که مراکز مقاومت در برابر حرکت کرده اند گفته شده است با تهدید به کاهش بودجه. خودی می گویند که نمایندگان از دولت ها و موسسات کشاورزی در جنوب جهانی – بسیار تبلیغ ذینفع از CGIAR و انقلاب سبز – به طور کلی در برابر ادغام در حالی که بزرگ تأمین کنندگان مالی و نزدیک و وابسته به موسسات علمی هستند به نفع. این دو مرکز رای گیری در برابر ادغام ها در هفته گذشته از جنگل و جنگل زراعی مراکز مستقر در اندونزی و کنیا بود.

ثانیا کافی وجود دارد تنوع در میان دایره درونی رانندگی به جلو CGIAR اصلاحات. در اواسط 1990s زمانی که CGIAR تحت زودتر بازسازی مردان فقط از چهار کشور – ایالات متحده آمریکا, انگلستان, کانادا و استرالیا – اختصاص 85 درصد از صندلی هیئت مدیره و مدیران. این CGIAR است و متعاقبا تلاش برای بهبود تعادل جنسیتی و آن را به روی کارکنان و اعضای هیئت مدیره از جهان جنوب است. اما درست یک تنوع از دیدگاه این است که هنوز هم از دست رفته: بسیاری از کسانی که استخدام نزدیک انجمن, با, شمال, دانشگاه ها و کمک کننده به رهبری, مشارکت, در حالی که صدای کشاورزان جامعه مدنی و محققان مستقل در جنوب جهانی هنوز هم تا حد زیادی وجود ندارد. تنها 7 از 22 نفر از اعضای CGIAR سیستم گروه های مرجع (SRG) – مسئول مدیریت پروسه انتقال – از جنوب جهانی که از آن دو در حال حاضر وابسته به CGIAR مراکز.

ثالثا پیشنهاد بازسازی نتواند به تجهیز CGIAR برای فوری-نیاز به تغییر پارادایم در سیستم های غذایی. کسب و کار به عنوان معمول روش برای توسعه کشاورزی در حال شکست به آدرس گرسنگی و بهبود معیشت نگهداری آنها به عنوان نشان داده شده توسط کاستی اتحاد برای انقلاب سبز در آفریقا است. در ضمن agroecological سیستم که ساخت انعطاف پذیری از طریق محصول/تنوع گونه و هم افزایی در سراسر کشت و اکوسیستم در حال نشان دادن عمده بالقوه – به عنوان به رسمیت شناخته شده توسط بانک جهانی-رهبری جهانی کشاورزی ارزیابی (‘IAASTD’), IPBES, سازمان ملل متحد, سازمان غذا و کشاورزی (FAO) و یک جولای سال 2020 بیانیه 366 دانشمندان است. این CGIAR گرفته است برخی از مراحل نسبت به روش سیستمیک به خصوص از طریق کار با برخی از مراکز مشارکتی پرورش گیاه کشاورز-موفق دانه, سیستم, انواع و گونه های تنوع برای تغذیه و انعطاف پذیری بیولوژیکی کنترل و جنگل زراعی. اما آن شکست خورده است را به جریان اصلی این روش: یک سال 2017 مطالعه به این نتیجه رسیدند که “CGIAR محیط زیست بود منجر به اجرای سیستم های پژوهش”. اخیر تجزیه و تحلیل Biovision و SOUTHWALESGUARDIAN-مواد غذایی یافت می شود که به طور متوسط CGIAR برنامه های تحقیقاتی در دیدار با کمتر از 20 درصد از شاخص های سیستمیک agroecological پژوهش است.

در حالی که اساسی کاستی شده است اذعان کرد در زمان اصلاحات روند CGIAR اساسی فلسفه به نظر نمی رسد که منتقل شده است. تمرکز باقی می ماند و نوآوری های علمی بودن “مستقر سریع در یک مقیاس بزرگتر و در کاهش هزینه” و ارائه شده به جای تهیه شده با ذینفع. توسط طلوع در یک هیئت مدیره با دستور کار جدید-تنظیم قدرت تجدید ساختار ممکن است بیشتر کاهش خودمختاری منطقه ای برنامه های پژوهشی و تقویت گرفتن از قدرتمند ترین اهدا کنندگان – که بسیاری از آنها ثابت کرده اند تمایلی به انشعاب از انقلاب سبز مسیر.

اساسی هر سه این مشکلات است نامتناسب قدرت از یک تعداد انگشت شماری از بازیگران برای کنترل رشته کیف پول و مجموعه جهانی توسعه کشاورزی در دستور کار. این واقعیت خطرات تضعیف و کوتاه-اتصال به تلاش قابل توجهی به مشورت با ذینفعان بیش از سال گذشته است.

بنابراین بسیار مهم را در نظر بگیرید که چگونه این خطرات را می توان به عنوان فرایند تجدید ساختار حرکت رو به جلو و برای باز کردن یک بحث اساسی اصلاح CGIAR. به منظور بازسازی مشروعیت آن و ارتباط این CGIAR باید: تنوع بخشیدن به حکومت آن قرار داده در مرکز صحنه نمایش, کشاورزان, محققان, نهاد های جامعه مدنی و دولت در جنوب جهانی; پشتیبانی تحول transdisciplinary, agroecological تحقیقات شرکت-led توسط کشاورزان و کشاورز سازمان; همکاری با یک شبکه گسترده ای از منطقه ای و زیر منطقه ای و ملی و مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها به تقویت خودمختار ظرفیت پژوهش در جنوب جهانی و شرکت در کنار رم مبتنی بر سازمان (FAO, IFAD, WFP) در کمیته جهانی امنیت غذایی (CFS).

در نهایت CGIAR سیستم باید آینه سیستم غذایی ما نیاز: غیر متمرکز, زمینه خاص agroecological و با بیشتر توزیع مساوی و روابط قدرت.

*این SOUTHWALESGUARDIAN-مواد غذایی کارشناس پنل: Olivier De Schutter (Co-صندلی), اولیویا Yambi (Co-صندلی) بینا Agarwal, Molly اندرسون میلیون Belay, نیکولا Bricas, Joji Carino, جنیفر فرانکو ممدو Goïta, امیل Frison استیو Gliessman هانس shawn mendes, فیل, Howard, ملیسا صافی لیم لی اعظم دزموند McNeill پت Mooney, Raj Patel, P. V. Satheesh مریم رحمانیان, Cécilia Rocha, یوهان Rockstrom ریکاردو سالوادور, لورا, Trujillo-Ortega, پل Uys, Nettie Wiebe, یان Hairong.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de