لطفا زوم نه من فقط دلیل این که شما خسته هستید

شاتر

ما همه آنها را مواجه می شوند: طولانی تصویری جلسه به نظر می رسد که به هیچ هدف و یا می توانست تغلیظ شده را به چند دقیقه. ناتالی گوردون ارائه می دهد برخی از راهنمایی در مورد بهبود اثربخشی تصویری نشست و مشغول نگه داشتن شرکت کنندگان.

در یک چشم بر هم زدن تصویری جلسات را تبدیل به یک راه جدید برای زندگی است. بیش از چند ماه گذشته ما تبدیل شده اند استفاده می شود برای دیدن داخل همکاران ما’ خانه و آشنا با دیدن خود ما چهره در گوشه ای از صفحه نمایش به عنوان ما پیوستن به یک جلسه.

در جدید “طبیعی” آن است مهم تر از همیشه است که جلسات مولد هستند. اگر ما تنها در جلسه عملا ما نیاز به زمان تعداد در سفارش به درایو یک پروژه به جلو و یا جمع آوری دانش از همسالان ما.

ما ممکن است از دیدن همکاران ما در سراسر یک میز دیگر و یا bumping به آنها را در حالی که چای. وقتی غیررسمی گرفتن خالیست رسمی نشست های ویدئویی را می توان تنها در زمان ما همکاری در یک گروه.

با تیم گسترش در سراسر مکان های مختلف می توان آن را حتی سخت تر از حد معمول به سازماندهی موثر نشست. چند بار که شما با حضور و یا اجازه دهید صادقانه سازماندهی یک جلسه که تا به حال به اندازه کافی فکر درست آن هدف و نتایج مورد نظر? در محیط فعلی چگونه بسیاری از جلسات شما شرکت که در آن شما مشکوک سازمانده فقط می خواستم به صحبت با کسی?

جلسات مدت طولانی است که بسیار قابل مشاهده سرنخ به فرهنگ سازمانی: آنها می تواند به شما مقدار زیادی در مورد رفتارهای شایع این سلسله مراتب در بازی فرآیندهای تصمیم گیری, قدرت بازها و چگونه کارآمد یک سازمان است. و در حال حاضر کسانی که سرنخ به سازمان فرهنگ بزرگ شده و در گاهی اوقات ناراحت کننده راه به ما نگاه در هر یک از دیگر از طریق مجازی جدید ،

در زیر مشخص است از یک رویکرد ساخت یافته به جلسه مدیریت کمک خواهد کرد که مردم را با هم به طور موثر کمک به شما را بیشتر از این زمان برای رسیدن به اهداف خود. این تغییر می تواند جلسات خود را از بالقوه پریشانی شعله ور خود را در مورد فرهنگ سازمانی به یک راننده برای تغییر.

توسعه یک برنامه

فقط به خاطر اینکه هر کس تا نوبت به این معنا نیست که همه آنها رفتن به درگیر در محتوای این نشست است. با استفاده از یک رویکرد ساخت یافته برای برنامه ریزی و اجرای تمام جلسات در همان راه صرف نظر از محتوا را تضمین می کند شرکت کنندگان در پیشبرد دانم آنچه که از آنها انتظار می رود.

رزرو یک جلسه و دعوت از شرکت کنندگان برای تلفن های موبایل ساده اما چگونه بسیاری از جلسات شما تا به حال که در آن یا شما تا به حال هیچ کمک به ایجاد و یا کسانی که می تواند تاثیر تصمیمات دعوت نشده بودند? آنلاین, آن را حتی سخت تر برای مدیریت همه سهم پس این مهم شما باید حق مردم متمرکز بر موضوع مناسب.

شما نمی توانید می دانم که به دعوت تا زمانی که شما روشن هدف از این نشست پس از شروع به تعیین اهداف است که قابل مشاهده برای تمام شرکت کنندگان: در این راه هر کس می داند که چرا شما درخواست برای وقت خود را.

برنامه ریزی و تعیین موارد دستور کار و زمان. این علم موشک نیست اما ما تمام شده است در جلسات که بیش از اجرا به دلیل آنها نمی شده است برنامه ریزی شده به درستی. شما باید مجموعه ای از یک دستور کار روشن و کار کردن چقدر زمان هر مورد نیاز و است که منجر هر یک از آیتم. آن را به زودی تبدیل خواهد شد پاک کردن اگر شما در حال تلاش برای بسته بیش از حد به یک جلسه و شما می خواهید برای جلوگیری از دلخوری از دست رفته نیم دستور کار چون اولین بخش از جلسه تصرف.

فقط به خاطر اینکه هر کس تا نوبت به این معنا نیست که همه آنها رفتن به درگیر در محتوای این نشست است.”

دستور کار و اهداف باید ارسال با جلسه دعوت به اجازه از شرکت کنندگان خود را می دانم که دقیقا همان چیزی است که از آنها انتظار می رود.

مدیریت جلسه فعالانه

باز این جلسه با بررسی قبلی جلسه اقدامات و یا مراحل بعدی اگر شما هر گونه. که راه خود را در جلسات در حال رانندگی پیشرفت و نگه داشتن مردم به حساب.

بررسی اهداف شما در تنظیم زمانی که شما برنامه ریزی خود را ملاقات و جمع آوری انتظارات از شرکت کنندگان به اطمینان حاصل شود هر کس مشغول است و سرمایه گذاری از شروع. هدف در اینجا این است به نوبه خود تمام شرکت کنندگان به شرکت کنندگان فعال. آن را آسان تر است اگر شما می توانید مشخصه به اشتراک گذاری مراحل بعدی اهداف و انتظارات بر روی صفحه نمایش به طوری که وجود دارد این است که توافق جمعی و درک.

با استفاده از زمانبندی از مرحله برنامه ریزی برای حفظ این نشست در مسیر. نترس به حرکت در یک بار اعلام زمان است. شرکت کنندگان به احتمال زیاد به ماندن درگیر اگر آنها می دانند که این جلسه را حفظ خواهد کرد ،

تایید و تصمیم گیری و تعیین گام های بعدی در برابر دستور اقلام به عنوان شما بروید. این نیست در مورد ‘مصرف’ دقیقه, این است که در مورد ضبط فقط اطلاعات ضروری برای رانندگی اکشن و مطمئن شوید که هر کس می داند که پاسخگو برای هر عمل است. این اجتناب از هر گونه شگفتی های تند و زننده بعد از آن.

در پایان جلسه بررسی پیشرفت در برابر اصلی اهداف و انتظارات و تعیین گام های بعدی برای تکمیل هر حل نشده اقدامات است. اگر این گروه تصمیم می گیرد به اهداف برآورده نشد کار کردن چگونه شما وجود دارد.

نزدیک جلسه به طور رسمی

از شرکت کنندگان برای بازخورد خود را و این تقسیم به منافع و نگرانی. مردم چگونه احساس می کنید در مورد جلسه ؟ چه هستند مزایای آنها می تواند شناسایی از آنچه که مورد بحث است ؟

درخواست شرکت کنندگان در مورد نگرانی های خود را به ویژه مهم است برای یک نیروی کار مجازی. مطمئن شوید که شرکت کنندگان باید فرصتی برای صدای این و تعیین گام های بعدی آنها را به آدرس. اعضای تیم خواهد بود به احتمال زیاد به شرکت فعالانه در جلسات که در آن آنها می دانند که صدای آنها شنیده و نگرانی های خود را جدی گرفته شود.

گام های بعدی

اگر شما در وسط یک پروژه و یا پیدا کردن که این جلسه را پوشش نمی تمام موارد در دستور کار, ایجاد یک جلسه سری به طوری که همه قبلی و جلسات بعدی و گام های بعدی و تصمیم گیری در ارتباط هستند. آدرس منافع و نگرانی در این طرح برای جلسه بعدی و مراجعه به مراحل بعدی و تصمیمات قبلا گرفته شده است.

در حال توسعه یک طرح و چسبیده به آن, شما می توانید حداکثر رساندن مزایای آوردن یک گروه از مردم با هم و اطمینان از اهداف ملاقات کرد در حالی که این سازمان می یابد راه خود را از طریق بحران کنونی و زمانی که همه چیز و بازگشت به آنچه “طبیعی” خواهد بود.

آخرین HR فرصت های شغلی در پرسنل امروز

مرور بیشتر منابع انسانی مشاغل

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im