سیاست همه گیر درد: چه کسی مقصر است ؟

اقتصاد و تجارت, بهداشت, شرایط اضطراری انسانی

سنگاپور Jun 9 سال 2020 – سیاست تشدید در حال حاضر به درد شدید که مواج COVID همه گیر شده اند تحمیل در جمعیت جهانی است. گسترش Coronavirus همزمان با سه عمده تحولات در عرصه جهانی. برای اولین بار بود که در پایان چه Charles Krauthammer آمریکا نئو-محافظه کار گورو به نام به حال به عنوان کتاب خود را در آن موضوع پیشنهاد امریکا را “لحظه تک قطبی”. این دوره پس از انفجار اتحاد جماهیر شوروی در اوایل 1990s هنگامی که ایالات متحده تنها قبل از تسلط ابرقدرت که حکومت جای شب بسر بردن در عرصه جهانی. هر چند چین در حال افزایش بود و در عین حال سیاسی, اقتصادی و نظامی آن را هنوز هم نازکن در مورد آن منطبق با دنگ Xia0ping مشاور به “مخفی کردن قابلیت های آن و در جایی باقی ماندن آن زمان”.

دکتر Iftekhar احمد چودری

دومین تحول مهم بود ارزیابی فعلی چین رهبر چین بود که سنگین استقرار دیگر لازم بود چین قوی بود و اعتماد به نفس کافی برای دفاع از خود و به دنبال موقعیت یک همکار به ما. پس ما’ “لحظه تک قطبی” بود و تقریبا بیش از یک عصر جدید از bipolarity شد طلیعه به عرصه های بین المللی.

سوم از لحاظ فنی داخلی توسعه تا آینده ما انتخابات است که همیشه باید به اندازه کافی گسترده پیامدهای جهانی طبیعت است. دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مورد نیاز یک موضوع به بسیج حمایت خود را از پایه و جنگ با چین می تواند مفید محوری. یک جنگ بود بیش از حد خطرناک با عواقب نامشخص. در همان زمان coronavirus شد wreaking ویران در ایالات متحده و دولت را با تاخیر پاسخ بود موضوع قابل انتقاد. بنابراین یک حواس پرتی رندر از همه بیشتر راحت است چرا که بسیاری از آمریکایی ها بر این باور ایجاد شده توسط سرزنش چین در ابتدا برای پنهان کردن منشاء و کشندگی این بیماری و همچنین سازمان بهداشت جهانی (WHO)برای kowtowing به چین جهت تلاش برای تبرئه پکن از مسئولیت. نکته آخر به نظر میرسد که اندکی از اعتبار به عنوان مدیر کل بین المللی که بدن یک اتیوپی Tedros Gereyesus حال برخی از دلایل به مدیون به پکن به عنوان یک منبع حمایتی برای او. اما او خودش را سریع به آن را انکار و ادعا کردند که هیچ اقدامی که در واکنش به COVID گرفته بود در دستور هر عضو معنی چین است.

این پس زمینه که در برابر کلیدی تصمیم گیری ارگان که سازمان بهداشت جهانی که 194 دولت-اعضای ملاقات عملا با توجه به جهانی تاج ناشی از قفل کردن محور در این است که دفتر مرکزی آن در ژنو به مدت دو روز در هفته سوم ممکن است. هفته قبل از جلسه ما و چین همراه با حامیان آنها قفل شده و شاخ و برای اولین بار از طریق روند آماده سازی و پس از آن در طول جلسه خود را. تفاوت ظاهر و عمدتا با توجه به دو موضوع: برای اولین بار بود که مشارکت تایوان و دوم قطعنامه مربوط به اصلاحات است.

سوال از مشارکت تایوان در سازمان ملل متحد و دیگر کنفرانس های بین المللی که در آن عضویت به منزله متحده بوده است چندساله استخوان مشاجره. به عضویت سازمان ملل متحد از جمله آمریکا. مطابق یک سیاست چین که با تعریف مستثنی تایوان حضور. اما در سازمان تجارت جهانی پس از سارس بیماری همه گیر در نوبه خود از قرن تایوان دعوت شد تا به عنوان ناظر در سازمان بهداشت جلسات هر چند تحت وضعیت deprecating بنر “چینی Taipeh”. اما بود که با تصویب چین به تایوان به حال pro-وحدت (چین) و دولت. اما در حال حاضر دولت در تایوان است دیده می شود به عنوان طرفدار استقلال که مطرح چینی خشم یک در نتیجه چین بود و بی میل به گسترش دعوت به Taipeh. بنابراین با وجود ما اصرار که موفقیت Taipeh را COVID مهار (0nly 440 عفونت و هفت مرگ) که آن را قادر به مشارکت مثبت در بحث درب بسته بود به تایوان است. عصبانی مغلوب ساختن پیشی جستن که در حال حاضر لغو شده سال جاری ارزیابی سهم به سازمان تجارت جهانی, بودجه, انتقاد از کسانی که خواستار آن را “نشان دادن استقلال از چین و خواستار اصلاحات را تهدید کرد که اگر این نمی شد آغاز بیشتر با ما اقدام را دنبال کنید.

دیگر عمده غربی بلوک اتحادیه اروپا در افراطیترین خود را از ما و قرار دادن یک بیانیه در حمایت از چه کسی است. سیاست خارجی خود گفت:: ‘این زمان برای همبستگی نه زمان برای انگشت اشاره و یا برای تضعیف چند جانبه”. حتی در درون ما وجود دارد که دغدغه مغلوب ساختن پیشی جستن وضعیت می تواند به کاهش ما نفوذ جهانی مبارزه با این بیماری همه گیر و در واقع صرفنظر کردن از رهبری در مبارزه با آن به چین است. سر از معتبر آمریکایی فکر می کنم تانک شورای روابط خارجی گفت که ما نیاز به مشورت دیگران در اصلاح که اگر می خواست آن را به انجام بیش از فقط ذکراست. او مشاهده کرد که “هیچ یک جانبه آمریکا در پاسخ به بهداشت جهانی چالش ها”.

به موضوع اصلاحات آن را شبیه به مادری به این معنا که هر کس به حمایت از اصلاحات و هیچ کس مخالف آن; سوال این بود که چه شد اصلاحات لازم و هنگامی که آنها به اجرا گذاشته شود. استرالیا یک کلید متحد آمریکا در ابتدا چراغ شارژ, شروع با یک تماس برای پرس و جو به منشاء ویروس. اما روح بود تا حدودی ضعیف به عنوان یک بار دیگر سیاست به ميدان آمد با چین به سرعت پیشنهاد عظیم تعرفه های استرالیا جو و مسدود کردن واردات گوشت از آن (چین استرالیا بزرگترین بازار بلند کردن اجسام نزدیک به 38 درصد از کل صادرات بیشتر از کسانی که از آمریکا و ژاپن و کره جنوبی ترکیب شده است.) چین همچنین می خواستم اصلاحات اما تنها کسانی که به عنوان رئیس جمهوری چین گفت: “بر اساس علم و حرفه ای, رهبری که, و انجام یک هدف و شیوه ای بی طرفانه”.

در نهایت این قطعنامه آغاز شده توسط اتحادیه اروپا که در نهایت به جذب تعداد زیادی از دیگر cosponsors بود که به تصویب رسید. آن را تا به حال سه مولفه اصلی. آن را به نام اول بی طرفانه و مستقل و جامع بررسی واکنش بین المللی به این بیماری همه گیر; دوم یک کاوشگر بر اقدامات سازمان تجارت جهانی و جدول زمانی خود را مربوط به COVID-19; و سه نیاز به این است که به بررسی ‘انسان و دام’ (گسترش از حیوان به انسان در نتیجه رد برخی از غربی اتهام یک انسان ساخته شده virus) و مسیر معرفی به جمعیت انسانی.

این قطعنامه با اجماع به تصویب رسید (‘اجماع’ توافق مجزا از ‘اتفاق’ توافق -که هر چند ظریف نیز قابل توجه است که در سابق مورد هیچ کس مخالف و در مورد دوم همه موافق) بود که در صورت صرفه جویی در همه از اعضای نداشت به دولت و یا نشان دادن خود واقعی موقعیت. بنابراین S نیست جدا کردن خود از اجماع به عنوان برخی از آنان می ترسید اما محتوای باقی مانده است برای زمان حال با تهمت توصیف که به عنوان “عروسک خیمه شب بازی از چین”. اما رئیس جمهور ایالات متحده رخ داد سخت در 30 آوریل به پایان دادن به کشور خود را در رابطه با این که آن را متهم بودن “تحت کنترل کل چین”.

با وجود این واقعیت است که در حال حاضر چنین اعلام شد انتظار می رود وجود دارد در سراسر جهان ابراز تاسف. بلافاصله آلمان, وزیر بهداشت, ینس Spah نام آن را “ناامید کننده واکنش های بین المللی به سلامت”. پیشرو انگلیسی, انکولوژیست وجود دارد گفت: هیچ “منطق” را به تصمیم گیری. این است که به احتمال زیاد برای زنده ماندن آمریکا برداشت. سهم ساخته خواهد شد تا از منابع دیگر. چین در حال حاضر متعهد 2 میلیارد دلار بیش از دو سال برای کمک به کشورهای دیگر در پاسخ به این ویروس

این کمک خواهد کرد که شکاف را پر کنید. حتی ما و دیگر غربی میلیاردرهای ممکن است گام در خود پشتیبانی می کند. اما نکته این است که توسعه نه augur خوبی برای multilateralism گسترده و جهانی همکاری در بخش بهداشت و درمان به طور خاص. نکته این است که با توجه به این واقعیت که ما در حال آماده کردن خود برای ورود به یک عصر جدید که در آن دنیا دیگر تک قطبی که پس از سه دهه ما در حال حاضر یک رقیب نظیر می تواند یک بار دیگر dichotomize جهان است. به ویژه در کل کشورهای در حال توسعه از جمله بنگلادش باید توجه کنند و شکل رفتار الگوهای مناسب.

دکتر Iftekhar احمد چودری اصلی محقق در ISA دانشگاه ملی سنگاپور خارجه سابق مشاور و رئیس جمهور از کیهان بنیاد بنگلادش.

این مقاله برای اولین بار در داکا پیک

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im