سیاست سود تضعیف منافع عمومی در Covid-19 واکسن مسابقه

کمک به اقتصاد و تجارت جهانی, عناوین, سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد نظر سیدنی و کوالالام

توسط AKHSHIJNEWS در 6 خرداد 1399
کمک به اقتصاد و تجارت جهانی, عناوین, سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

سیدنی و کوالالامپور, مارس 26 سال 2020 (IPS) - با بیش از پنج میلیون Covid-19 عفونت در سراسر جهان و مرگ و میر بیش از 340,000 مسابقه برای یک واکسن موثر شتاب از SARS-Cov-2 ویروس برای اولین بار شناسایی شده به عنوان مقصر است.

انتظار به نمره های سیاسی از 'اول' به یک واکسن رییس جمهوری تهمت عملیات با سرعت پیچ و تاب وعده به دریافت 300 میلیون دوز به آمریکایی ها در ماه ژانویه پس از نوامبر انتخابات پس از چندین تلاش ناموفق برای به انحصار واکسن در حال توسعه توسط شرکت های اروپایی است.

Anis Chowdhury

بیش از 115 واکسن توسعه تلاش های در حال انجام در سراسر جهان است. هشت آزمایش های انسانی در حال انجام از جمله پنج در چین امیدوار کننده ترین, یکی از دولت تامین می شود. در ضمن مقرون به صرفه دسترسی نگرانی اصلی برای بسیاری از جهان است.

مبارزه با شیوع با هم
شصت و پنج سال پیش جوناس سالک اصرار داشت که واکسن فلج اطفال او تا به حال توسعه یافته باقی می ماند ثبت اختراع رایگان. پرسید که متعلق به ثبت اختراع او پاسخ داد: "مردم به من می گویند. هیچ ثبت اختراع. شما همچنین ممکن است بخواهید می تواند به شما در ثبت اختراع خورشید؟"

ساخت واکسن و زندگی-صرفه جویی در مواد مخدر آزادانه در دسترس و یا مقرون به صرفه بوده و بسیار مهم برای, حاوی بیماری های عفونی مانند سل و اچ آی وی-ایدز فلج اطفال و آبله. آبله 30 درصد مرگ و میر در میان کسانی که آلوده و مسئول 10 درصد از جهان را کور کنید.

در سال 1958 اتحاد جماهیر شوروی خواست سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای ریشه کن کردن آبله ارائه کمک های مالی برای یک طرح. تعجب آور بسیاری از ما در حال حاضر که عمده منابع و مدارک مورد توافق و در نتیجه رقبای' موفق ترین همکاری در طول جنگ سرد ،

آبله ریشه کن شد و در سال 1977 پس از که کمپین به دنبال کل کنی در عرض یک دهه راه اندازی شده در سال 1967 هنگامی که وجود دارد بیش از 2.5 میلیون نفر در سراسر جهان است. اما محقر بودجه تایید شده توسط سازمان بهداشت نمی خواهد حتی برای پرداخت واکسن مورد نیاز است.

این برنامه راه اندازی شد در کشورهای در حال توسعه با واکسن اهدا شده توسط کشورهای دیگر از جمله دو جنگ سرد رقبا. کشورهای در حال توسعه به سرعت توسعه یافته تولید واکسن و واکسیناسیون با قابلیت سخاوتمندانه کمک های فنی از خارج از کشور.

مردم واکسن?
بیش از 140 نفر از رهبران جهان و کارشناسان امضا نامه ای سرگشاده قبل از مجمع بهداشت جهانی (م) شروع شد و در 18 مارس, دعوت دولت برای ارتکاب به مردم واکسن علیه COVID-19 با تمام واکسن و درمان و آزمایشات ثبت اختراع-رایگان تولید انبوه نسبتا توزیع و در دسترس برای همه در هر کشور رایگان است.

جومو Kwame Sundaram

رهبران ایتالیا و فرانسه و آلمان و نروژ و کمیسیون اروپا و شورای اسلامی خواست که واکسن بود "تولید شده توسط جهان برای تمام جهان" به عنوان یک "جهانی خوب از قرن 21". رئیس جمهور یازدهم وعده داده است که چین توسعه واکسن خواهد بود "جهانی خوب" با "دسترسیپذیری و قیمت در کشورهای در حال توسعه" با رئیس جمهور پاکسازی متعهد به همین ترتیب.

سازمان ملل متحد دبیر کل همچنین تاکید کرد که همه باید دسترسی به واکسن هنگامی که در دسترس است. سازمان بهداشت به اتفاق آرا تایید کرد که واکسن و درمان و آزمایشات جهانی کالاهای عمومی شد اما مبهم در مفاهیم.

با این وجود ما در افراطیترین خود را از بیش از سوار اختراعات در منافع عامه اعتراض که آن را "اشتباه پیام برای نوآوران". هر دو Johnson & Johnson و غول دارویی سانوفی ما قراردادهای دولتی برای توسعه درمان های بالقوه اما ما سلامت و خدمات انسانی وزیر حاضر به تضمین آنها مقرون به صرفه خواهد بود.

زودتر از ما نیست تاریخ 24 مارس رهبران جهان' تعهد به افزایش همکاری در برابر Covid-19 علاوه بر نادیده گرفتن 4 مارس تعهد توسط رهبران بین المللی و سازمان های به صرف 8 میلیارد دلار را در دسترس واکسن و درمان است.

شامل چین نمی گیر
متاسفانه سه دهه پس از جنگ سرد به پایان رسید این زمینه بسیار متفاوت است در حال حاضر با توجه به سیاست و سود. مغلوب ساختن پیشی جستن "امریکا و اولین' دولت و برخی از متحدان کلیدی به دنبال بررسي چین ترس است که پکن را از دست داده و به Covid-19 بحران افزایش آن در حال حاضر سریع افزایش ایستاده است.

آوریل ایالات متحده و متحدان آن بودند سرزنش چین برای این بیماری همه گیر به دلیل "چینی virus". مغلوب ساختن پیشی جستن معنادار در 27 مارس با تهدید به اقدامات تلافی جویانه در برابر چین میلیاردها دلار خسارت در سراسر جهان این ادعا که چین می تواند متوقف کرده اند این بیماری همه گیر در منبع نیست.

ارائه هیچ مدرکی, وزیر امور خارجه مایک Pompeo نیز متهم به چین وابسته به' هکرها از تلاش برای سرقت مالکیت معنوی (IP) برای Covid-19 واکسن درمان و تست. در همین حال برخی از ایالات آمریکا سیاستمداران و شرکت ها نیز در زمینه پرونده های حقوقی علیه چین برای خسارت.

این همه نیز مخدوش که در حال حاضر به تصویر کشیده شده به عنوان چین را عروسک خیمه شب بازی. POTUS را دشوار نامه ای به مدیر کل خواستار "اساسی" اما مشخص نیست "پیشرفت" در این است که در ظرف 30 روز تهدید برای همیشه پایان در حال حاضر به حالت تعلیق ما بودجه و ترک در دسترس نباشد.

"امریکا و اولین' جهانی در مقابل منافع عمومی
با انتخابات کمتر از یک سال و نیم دور از تهمت های اخیر لفاظی و سیاست به نظر می رسد دغدغه با تقویت خود در انتخابات مجدد چشم انداز لغزش به دلیل دست زدن به او از وقوع.

جای تعجب نیست, بین المللی در نگرانی ما کنترل موثر Covid-19 واکسن شده اند. هفته آلمانی Die Welt am Sonntag گزارش در ماه مارس که POTUS تا به حال ارائه شده آلمانی بیوتکنولوژی شرکت CureVac درباره ما 1 میلیارد دلار برای دسترسی منحصر به فرد به واکسن آن در حال توسعه است.

در اوایل این ماه شرکت سانوفی با عجله حمایت پس از نخست وزیر فرانسه اصرار داشت که دسترسی برای همه "بود" غیر قابل مذاکره" به دنبال مدیر عامل 13 مارس اعلام کرد که دولت آمریکا تا به حال "حق بزرگترین قبل از سفارش از آنجا که این سرمایه گذاری در گرفتن خطر" با وجود دولت فرانسه برای حمایت از شرکت سانوفی به ارزش صدها میلیون یورو است.

سود در مقابل منافع عمومی
تنها چند شرکت های بزرگ می تواند به توسعه و تولید یک واکسن از آغاز تا پایان با توجه به هزینه و طیف وسیعی از تخصص های مورد نیاز است. در طول تاریخ بسیاری از واکسن ها توسعه یافته اند در شمال اغلب از رسیدن به جنوب بعدا.

در طول سال 2009 آنفولانزای برخی از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه دولت قرارداد با غول دارویی به انحصار H1N1 آنفلوآنزای خوکی واکسن. پس از در حال توسعه یک وعده Zika واکسن در سال 2017 ارتش ایالات متحده اختصاص داده شده به تولید حقوق برای شرکت سانوفی اما معامله کاهش یافت و از طریق زیر احتکار اتهامات توسط ما ناظر سازمان و سناتور برنی ساندرز.

با وجود بهره گیری از سیستم ثبت اختراع را تمدید انحصار در هزینه های عمومی سلامت محدود چشم انداز پر سود سود باید به طور کلی دلسرد سرمایه گذاری برای توسعه مقرون به صرفه دارو و واکسن برای کشورهای در حال توسعه.

آنچه می تواند انجام شود
برخی از غول دارویی, به عنوان مثال, گلاکسو اسمیت کلاین و سانوفی ادعا می کنند که آنها انتظار ندارند به سود حاصل از Covid-19 واکسن. اما چنین اخیر صنعت وعده به سودجوی از ساخت این واکسن در سطح جهان در دسترس هستند سخت برای آشتی با سابقه که به مواد مخدر تحقیق و توسعه شده است رانده شده توسط چشم انداز سود های عظیم.

از جمله شرکت شده اند خواست برای باز Covid تعهد به طور داوطلبانه ترک IP خود حقوق (IPRs) حداقل تا Covid-19 همه گیر شده است. اما آکسفام ترس این ممکن است به اندازه کافی. به عنوان بزرگ داروسازی به مدت طولانی لذت می برد گسترده دولت یارانه مقامات ملی می تواند اجرای تعهد است.

دولت همچنین می توانید با استفاده از 'صدور مجوز اجباری', مجاز توسط سازمان تجارت جهانی قوانین برای فعال کردن شرکت های که IPRs را تولید و به فروش عمومی نسخه های انحصاری داروهای تنها برای ملی فروش به عنوان دولت بوش را با دارو یک دهه و نیم پیش در مواجهه با تهدید آنفولانزای مرغی.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب