پست-مستند: مسائل کلیدی از reintroducing کارکنان به محل کار

عکس: شاتر

به عنوان بحث ملی حرکت در چگونه بریتانیا را به بازگشت به کار و چه چیزهایی را هرگز بازگشت به ‘عادی’ برایان کرپپ جهانی مشورتی سازمان گارتنر آدرس های کلیدی و سوالات در مورد پست-مستند محیط کار. مصاحبه با آدم McCulloch

چه تصورات غلط شده اند گران توسط lockdown محیط کار?

بسیاری از رهبران کسب و کار فرض کنیم که زمان از راه دور شرایط کار موقت در حالی که کشورهای مدیریت تهدید coronavirus که ما در نهایت بازگشت به استاندارد کار عمل. اما حقیقت این است که محل کار هرگز خواهد بود که همان پست-همه گیر. در آنچه که ما در حال تماس با بزرگترین آزمایش از راه دور, کار, شرکت های در حال تجدید نظر تعداد مشترک در محل کار تصورات غلط.

کارفرمایان باید متوجه باشید که این برداشت از ایمنی فقط به عنوان مهم به عنوان واقعی سطح ایمنی است که ارائه شده به کارکنان خود را”

برای اولین بار است که کارکنان کمتر مولد کار از خانه. تحقیقات ما نشان می دهد که این است که به سادگی مورد نیست و هیچ تفاوت اساسی در خروجی از راه دور و مبتنی بر کارکنان است. هنگامی که شما در نظر گرفتن افزایش نگرانی ها در مورد سلامت کارکنان پست-همه گیر همراه با اقتصادی و ملاحظات زیست محیطی آن به سادگی نمی خواهد را حس برای کسب و کار را به همه کارکنان خود را به دفتر.

دوم تصور غلط است که کارکنان ارائه بهترین کار خود را بر اساس نه به پنج برنامه. به عنوان کسب و کار به کارکنان بیشتر انعطاف پذیری بیش از برنامه های خود را برای مدیریت lockdown شرایط آنها تحقق این ایده است که انبوه منسوخ شده و بهره وری پروفایل شخصی تر است. برخی از مردم کار می کنند بهتر است در صبح و برخی دیگر در شب و با شکستن این محدودیت های زمانی یک کسب و کار می تواند کمک به کارمندان را سازنده تر است.

و در نهایت این تصور غلط وجود دارد که کارکنان نمی خواهید به دست خود اطلاعات شخصی و اطلاعات خود را به کارفرما. در طول دوره این بیماری همه گیر مردم شاهد اثربخشی اطلاعات و تکنولوژی در مدیریت سلامت و تندرستی. وجود خواهد داشت و انتظار آن است که کسب و کار استفاده از اطلاعات و فن آوری برای کمک به رفاه کارکنان خود را ارسال بیماری همه گیر.

این همه منجر به تغییرات قابل توجهی در چگونه در محل کار به نظر می رسد و عمل در آینده است. برای مثال برخی از شرکت ها را محاکمه حرکت به کوچکتر مجموعه ای از هسته های ساعت (به عنوان مثال 10-2 بین سه شنبه و پنج شنبه) به طوری که آنها می توانید مدیریت جلسات و تعاملات در حالی که هنوز ارائه انعطاف پذیری برای کارکنان. دیگران را با استفاده از تکنولوژی به منظور افزایش کار از خانه را تجربه کنند. محل کار ما بازگشت به بسیار متفاوت خواهد بود به یکی از ما به سمت چپ و رهبران کسب و کار نیاز به ایجاد یک چشم انداز از آنچه که آنها باید مانند نگاه.

چه اقدامات شما نیاز به قرار دادن به جای به اطمینان حاصل شود که دفاتر امن برای کار ؟

هنگامی که زمان می آید برای شرکت ها برای شروع به در آوردن کارکنان به محل کار, کسب و کار خواهد آمد تحت موشکافی شدید برای چگونه آنها را مدیریت رفاه کارکنان خود را. رهبران کسب و کار باید به دقت در نظر دوباره آنها استراتژی.

مهم ترین جنبه این خواهد بود که این شرکت سرمایه گذاری به سلامت و اقدامات ایمنی. این را نمی توان محدود به مصرف متوسط چک پس از ورود به دفتر سرمایه گذاری پیشرفته تمیز کردن خدمات مدیریت جریان از مردم برای جلوگیری از جماعت اصلاح صندلی طرح محدود کردن زمان سپری شده در اتاق کنفرانس و تنظیم بیماری سیاست.

فراتر از آن است که سازمان نیاز به در نظر گرفتن چگونه آنها می توانند زنجیره تامین و دوباره در حال اجرا در یک شیوه ای امن در حالی که تعیین چه استراتژی خروج خواهد بود باید کسی در محل کار تست مثبت برای Covid-19. وجود دارد یک نهایی بخش مهمی از این که هیچ کس صحبت کردن در مورد, و این است که چگونه می توانم شما را مدیریت ادراک ایمنی در محل کار به طوری که کارکنان احساس راحت از بازگشت ؟

سازمان نیاز به یک سریع خروج از برنامه در صورت مثبت آزمون به صورت نهفته مکان اما تنها 30 درصد از منابع انسانی مدیران ساخته شده است یکی”

چگونه می توانم به شما اطمینان حاصل شود که کارکنان احساس امنیت از بازگشت به محل کار ؟

این امر می تواند یک اشتباه برای سازمان انتظار کارکنان برای بازگشت به حالت عادی به عنوان به زودی به عنوان مستند محدودیت برداشته می شوند. از آن خواهد شد برخی از زمان قبل از Covid-19 واکسن در دسترس هستند و در برخی از نقطه شما باید به درخواست کارکنان خود را به کار در شرایط دشوار است. بسیار مهم است که کسب و کار می دانیم که تمام کارکنان خود را داشته باشد و در ادامه به رفتن را از طریق یک تجربه آسیب زا است – آن است که بزرگترین بحران بهداشتی از نسل ما بعد از همه – و آن زمان را برای اطمینان بخشیدن به کارکنان قبل از آنها به بازگشت به کار.

وجود دارد دو چیز که مهم است برای کارفرمایان به عنوان آنها در حال مدیریت و برگشت به محل کار تجربه. آنها باید درک کنند که این برداشت از ایمنی فقط به عنوان مهم به عنوان واقعی سطح ایمنی است که ارائه شده به کارکنان خود را. به این نقطه ارتباط روشن در اطراف بهداشت و ایمنی اقدامات این شرکت خواهد شد قرار دادن در محل و به همین دلیل آنها در حال قرار دادن در جای خود مهم است. به عنوان بخشی از این سازمان باید زمان را به مشورت با کارکنان خود و درک می کنیم نگرانی های خود را در بازگشت به محل کار. هنگامی که این است که در محل کسب و کار باید مرحله به مرحله روش به بازگشت به کار پس دیگر کارکنان را وادار به شنیدن از همسالان خود در مورد این ایمنی و بهداشت اقدامات در عمل است.

آن را به سادگی نمی خواهد را حس برای کسب و کار را به همه کارکنان خود را به دفتر”

دوم سازمان باید برای آماده سازی پتانسیل shut-down سناریو اگر یک کارمند تست مثبت خود در محل کار. سازمان نیاز به یک سریع خروج از برنامه در صورت مثبت آزمون به صورت نهفته مکان اما تنها 30 درصد از مدیران منابع انسانی ساخته شده اند یکی است. تعیین انتظارات این سازمان خواهد ساخت اعتماد به نفس در کارکنان خود که کارفرمای خود را گرفتن است سلامت خود را به طور جدی.

چگونه می توانم به شما معرفی furloughed اعضای کارکنان ؟

کسب و کار باید به خصوص حساس که reintroducing furloughed اعضای کارکنان به محل کار. در بالا از نگرانی در مورد چگونه امنیت خود را اداره می شود هنگام بازگشت به کار این افراد را باید صرف زمان خود را به طور منظم کار الگوهای ممکن است احساس خارج از لمس در شرکت عمل و در برخی موارد خشم تصمیم به قرار دادن آنها را بر روی کردند.

در بالای این پست-همه گیر در محل کار است به احتمال زیاد به نگاه بسیار متفاوت به یکی از آنها به سمت چپ با قوانین مختلف, سازه, هدف, اهداف و انتظارات. شرکت ها نیاز به دوباره پردازنده خود را furloughed کارکنان هنگامی که آنها را به دفتر بازگشت. این مهم خواهد بود که کسب و کار رفتار آنها را به عنوان یک عضو جدید از کارکنان و ارائه آنها را به حل و فصل در, و کار سخت برای ایجاد یک احساس تعلق.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de