محافظت از روزنامه نگاران حقوق, بنابراین ما می تواند به توقف COVID-19 Disinfodemic

آسیا و اقیانوسیه جرم و جنایت و عدالت ویراستاران’ انتخاب برجسته جهانی, عناوین, سلامت, حقوق بشر جمعیت فقر & SDGs, مطبوعات, آزادی, منطقه ای, دسته, TerraViva سازمان ملل متحد

آزادی مطبوعات

استلا پل, دریافت IWMF شجاعت در روزنامه نگاری جایزه چند برنده از روزنامه نگاری محیط زیست جوایز سرب سفیر جهانی پالس و ارشد IPS خبرنگار.

Jerald Aruldas یک روزنامه نگار از جنوب ایالت تامیل نادو و همکارش برگزار شد توسط پلیس شهرستان برای 9 ساعت برای گزارش در داستان سراسر اتهام فساد دولتی در اطراف مواد غذایی کمک سیستم توزیع و چگونه پزشکان در Coimbatore در مواجهه با کمبود مواد غذایی در حالی که کار در طول COVID-19 مستند. حسن نیت ارائه میدهد: Jerald Aruldas

حیدرآباد, هندوستان , مه 1 سال 2020 (IPS) – اندرو سام رجا Pandian دیجیتال روزنامه نگار و بنیانگذار یک پورتال خبری در جنوب ایالت تامیل نادو بود بازداشت و برای اجرای دو اخبار مرتبط با COVID-19.

یکی از مقالات در معرض فساد در دولت کمک غذایی توزیع سیستم در حالی که دیگر پزشکان برجسته در Coimbatore شهرستان در مواجهه با مسائل مواد غذایی. پلیس شهرستان برای اولین بار بازداشت این روزنامه نگار و عکاس که گزارش شده بود در داستان Jerald Aruldas و M Balaji برای 9 ساعت قبل از دستگیری Pandian برای انتشار قطعه.

صبح دیروز Apr. 30, Aruldas گفت: من در مورد چگونه او را بازداشت و دستگیری از ویرایشگر را متزلزل او: “پلیس درد نکنه من یا Balaji. ما بازجویی فقط ساخته شده برای نشستن وجود دارد برای ساعت های طولانی. اما آن را هنوز هم بسیار تهدید آمیز را تجربه کنند. وجود دارد که هوا از ترس در رسانه های محلی. هر فرد رسانه ای است که در حال حاضر ترس از پوشش اخبار مربوط به COVID-19.”

نگرانی های ناموجه هستند: Pandian, با قرار وثیقه on Apr. 28, متهم شده است در زیر چندین بخش از قوانین کیفری و همچنین این فاجعه قانون مدیریت, 2005. او چندین سال در زندان اگر اثبات جرم.

دستگیری Pandian و بازداشت Aruldas و Balaji موارد جدا نیست. در سراسر هند, رسانه های پرسنل مواجه شده اند خشونت از جمله ارعاب بازداشت و دستگیری.

در حالی که برخی مانند Pandian دستگیر شده اند به صورت گزارش در رسانه ها در دولت انفعال یا عدم توانایی خود را برای مبارزه با COVID-19 بحران برخی از دستگیر شده اند برای رسانه های اجتماعی پست.

زبیر احمد ارشد روزنامه نگار مستقل مستقر در هند Andamans و Nicobor سلیمان دستگیر شد Apr. 27 برای ارسال یک صدای جیر جیر که سوال اتهام quarantining از مردم محلی برای صحبت کردن به COVID-19 بیماران از طریق تلفن.

احمد توییت شد و بر اساس مقاله منتشر شده توسط یک روزنامه محلی که در آن یک زن ادعا کرد که او را تحت قرنطینه پس از یک تماس تلفنی به یکی از بستگان که آزمایش مثبت برای coronavirus.

همان روز احمد دستگیر شد و توسط پلیس برای “مجوز های ارسال و تحریک کاذب و تحریک tweet به مختل عمومی و هماهنگی و نقض دولت منظور و برای ایجاد وحشت در میان مردم”.

در حال حاضر در خارج مشروط به قید وثیقه احمد نیز متهم شده است برای چندین جرائم تحت فاجعه قانون مدیریت, 2005.

“من امن در خانه و تحت مشروط به قید وثیقه” او به من گفت که من او را به نام. اما او صدا خسته شده اید و به ويژه توسط این واقعیت است که پلیس انجام شده است یک کمپین اسمیر در برابر او.

برای مثال رئیس پلیس از Andamans and Nicobar Deependra Pathak به نام احمد یک “خود اعلام کرد روزنامه نگار” در آدرس خود را به رسانه ها پس از دستگیری او.

“من نوشته برای هند امروز EPW (اقتصادی و سیاسی هفتگی – شناخته شده رسانه ها از انتشار) به زمین یعنی (هند اکسپرس), TOI (Times of India) و غیره. در حال حاضر آنها در حال تلاش برای بی اعتبار کردن من از طریق تماس با من اعلام خود و خود مدل دهید نگار” او به من گفت.

این غم و اندوه است که آسان به درک و همچنین relatable. آن سالها طول می کشد برای یک روزنامه نگار به ساخت حرفه ای و شهرت و کسب اعتماد خوانندگان/بینندگان.

سوال اعتبار است که تلاش برای پایان دادن به اعتماد خواننده را یا از بین بردن پایه و اساس خیلی از یک روزنامه نگار شهرت.

IPS برنده جایزه روزنامه نگار و خبرنگار ارشد استلا پل.

اخلال در روند جهانی

این چیزی است که اتفاق می افتد تنها در هند. مانند همه گیر خود در برابر حملات کار روزنامه نگاران و رسانه ها به خصوص کسانی که اغلب نقد سیاست های دولت و اقدامات انجام شده در حال افزایش در سراسر جهان است.

یکی از بزرگترین اقدامات صورت گرفت در میانمار on Apr. 1 زمانی که دولت دستور محاصره 230 وب سایت های محلی با استفاده از آدرس های IP.

بسیاری از آنها در پورتال خبری مانند رخین مبتنی بر Narinjara اخبار – شناخته شده منتقد میانمار ارتش اقدام علیه اقلیت Rohingyas. اخبار دیگر سایت هایی که مسدود شد شامل توسعه رسانه های گروهی (DMG), Mandalay مبتنی بر ماندالای در عمق اخبار صدای میانمار و Tachileik مبتنی بر مکونگ اخبار. که همه آنها به طور رسمی ثبت شده با وزارت اطلاعات که به آنها اجازه می دهد به انتشار به صورت محلی.

تعدادی از سازمانها را به دادگاه تجدید نظر به دولت برای لغو این ممنوعیت و دوست من Ni Ni Aye سیاسی و دسترسی به اینترنت فعال می گوید که وجود دارد ممکن است بخشی از بلند کردن اجسام از سازمان های غیر دولتی و متعلق به وب سایت. اما هیچ تصویر روشن نشده است.

به عنوان یک روزنامه نگار که دارای پوشش Rohingya مسائل هر دو در داخل و خارج از میانمار, من می توانم هر دو درک و مربوط به مشکلات رسانه ها پرسنل مرتبط با این وب سایت. هنگامی که پورتال خود را مسدود شده است اتصال شما مسدود شده و شما در حال قطع از بقیه جهان از جمله مخاطبان خود را که اصلی خود را حمایت از نظام است.

نتیجه این می تواند نه تنها به معنی مشکلات مالی بلکه بسیار خطرناک سطح از انزوا که باعث می شود شما به طور کامل آسیب پذیر است.

در زمستان سال 2018 من بازدید میانمار و متصل به اینترنت و شبکه. بلافاصله همه از دستگاه های کار متوقف شد. آنها شروع به کار دوباره لحظه ای که در سمت چپ میانمار حریم هوایی – بدون تعمیر یا تمیز کردن ویروس مورد نیاز است.

اما در طول این شش روز وقتی که من می تواند ارسال و یا دریافت یک پیام را به هر کسی در هر نقطه من صرف هر لحظه در اضطراب و ترس از دست کشیدن بر روی درب در هر دقیقه است. بدتر از همه ترس است که به نابودی و بدون هر کسی در خانواده من و یا هر یک از دوستان من دانستن در مورد آن.

ترس شخصی کنار ارعاب و سرکوب رسانه ها نیز یک ضرر بزرگ برای افرادی که دیگر نمی تواند دسترسی به اخبار آنها می خواهند. و هنگامی که وجود دارد یک بیماری همه گیر با هیچ موجود درمان کمبود اطلاعات است که یک تهدید برای امنیت عمومی. On Mar. 31 در آخرین سرمقاله قبل از آن مسدود شد که DMG نوشت: “محرومیت از اینترنت به عنوان ابزاری برای دریافت اطلاعات به خصوص مشکل در زمانی که به موقع ارتباطات از coronavirus اقدامات پیشگیرانه می تواند به معنای واقعی کلمه بود صرفه جویی در زندگی”.

ایالت راخین به عنوان مثال در حال حاضر یک نقطه سیاه و سفید به عنوان hyperlocal اخبار است و دیگر در دسترس است.

Nyi Khine Thwee یک هنرمند در میانمار شده است drawing cartoons برای نشان دادن موارد نقض حقوق بشر و گرفتاری های مردم در ایالت راخین. اما از آنجا که COVID-19 همه گیر او شده است با استفاده از هنر خود به بیان وضعیت فعلی رسانه ها و آزادی بیان در کشور است. حسن نیت ارائه میدهد: Nyi Khine Thwee

Nyi Khine Thwee – یک هنرمند می دانم – شده است توصیف نقض حقوق بشر و گرفتاری های مردم در رخین از طریق تصاویر در حالی که برای. Thwee در حال حاضر گرفته تا طراحی کاریکاتور به بیان وضعیت فعلی رسانه ها و آزادی بیان در کشور است.

Thwee کار به نظر می رسد پاسخ کاملی به طور مداوم سازمان ملل متحد, آموزشی, علمی و فرهنگی سازمان (یونسکو) کمپین به نام کاریکاتور آزادی بیان راه اندازی شد به مناسبت روز آزادی بیان در مارس 3. کمپین است انتشار مجموعه ای از کارتون های است که نشان می دهد دولت از آزادی مطبوعات در حال انجام COVID-19 بحران است.

افشای اخبار جعلی

در ضمن وجود یک بمباران اطلاعات غلط مربوط به COVID-19 در رسانه های اجتماعی. در هند این خبر جعلی برای اولین بار شروع به نظر می رسد در ماه فوریه و من به یاد داشته باشید دریافت واتساپ متون که گفت: سفت پیاز را بکشند این بیماری است. سپس به عنوان ویروس گسترش یافته و حجم اطلاعات غلط نیز افزایش یافته است.

برخی از رسانه های خبری را در این به اشتراک گذاری اخبار از ادرار گاو بودن ممکن است درمان برای COVID-19. هنوز هیچ نهاد رسمی یا استراتژی برای مقابله با اخبار جعلی تا دریا. 31 زمانی که دادگاه عالی هند دستور دولت برای به اشتراک گذاشتن به روز رسانی روزانه در coronavirus.

اما با وجود تلاش های دولت جعلی اخبار و اطلاعات نادرست در خصوص رنگ و لعاب با جمعی از نفرت دارند ادامه داد: به خصوص در سیستم عامل رسانه های اجتماعی.

من فقط متوجه یک پست در توییتر که بر یهودیان به جشن می گیرند چرا که یک مسلمان مجلس از حیدرآباد درگذشت به دلیل COVID-19. من فقط می توانید تصور کنید که نوع پاسخ و خشم عمومی چنین نفرت و خبر جعلی ارسال خواهد شد در نتیجه هنگامی که آن را ویروسی می رود.

من خواندن یک مختصر فقط منتشر شده توسط یونسکو در مورد نقش آزاد و مستقل رسانه ای در مقابله با COVID-19.

با عنوان “روزنامه نگاری و آزادی مطبوعات و COVID-19′, مختصری به نقل از مدیر کل آدری Azoulay عنوان کرد و گفت: “در این لحظه بسیار مهم و برای آینده ما, ما نیاز به یک مطبوعات آزاد و روزنامه نگاران باید قادر به شمارش در همه ما است.”

من فکر می کنم یونسکو مختصر بازدید ناخن سخت: اگر ما به پیروزی در این نبرد در برابر این بیماری همه گیر ما نیاز به اطلاعات صحیح و این را نمی توان تنها با اعمال باتوم بلکه با آزادی و تقویت قلم روزنامه نگاران.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>