تغییر آب و هوا, توسعه و, کمک, اقتصاد و تجارت, ویژه, محصولات غذایی و کشاورزی امنیت غذایی و تغذیه, جهانی, عناوین, سلامت بشردوستانه اضطراری TerraViva سازمان ملل متحد

نظر

Elwyn گرینگر-جونز است مدیر اجرایی CGIAR سیستم سازمان است.

مونپلیه, فرانسه, Jul 22 سال 2020 (IPS) – این COVID-19 همه گیر است و در معرض ضعف ساختاری از امروز سیستم های غذایی نشان میدهد که چگونه به سرعت شبکه جهانی تولید مواد غذایی و تجارت عرضه می waver تحت تاثیر یک بیماری است.

با به خطر انداختن دسترسی به امن مواد غذایی مغذی از طریق اجرا محدودیت در توزیع و نیروی کار و در نتیجه کمبود و افزایش قیمت این شیوع کروناویروس است متزلزل مبانی جهانی تندرستی با پیامدهای برای سلامت معیشت و برابری.

Elwyn گرینگر-جونز

اما در حالی که مانند یک سیستم به هم پیوسته که در آن مواد غذایی و کشاورزی سرپا نگه داشتن اقتصاد سالم محیط و جوامع دارای آسیب پذیری آن, آن همچنین با اشاره به پتانسیل ها و نقاط قوت.

با پاسخ با بهترین موجود علوم و تحقیقات در انعطاف پذیر و سالم و پایدار مواد غذایی سیستم های جامعه جهانی نه تنها می تواند به بهبود امنیت غذایی, اما آن را نیز می ساخت بهتر کل سیستم که حمایت از بهداشت و تغذیه درآمد و اقدام آب و هوا.

این است که چرا CGIAR پاسخ به COVID-19 توسط بیمه چهار ارکان کلیدی از تحقیقاتی که ارائه بسیار مهم بینش چگونه برای تبدیل سیستم های غذایی با کوتاه متوسط و بلند مدت تغییرات برای بهتر پیش از 2021 سازمان ملل متحد در سیستم های غذایی نشست.

در ماه های منتهی به تعیین اجلاس CGIAR را به صورت یک علم مبتنی بر رویکرد پاسخ به بازیابی و انعطاف پذیری برای پشتیبانی بسیار مورد نیاز تحول از مواد غذایی تولید و توزیع و مصرف و دفع که به صورت جهانی در سیستم های غذایی.

اول از این چهار ستون تحقیقات به سیستم های غذایی و در این CGIAR اتحاد همگانی وسیله و راه برای اطمینان از کافی و متنوع مواد غذایی در طول همه گیر و پیامدهای آن.

به عنوان بخشی از کوتاه مدت پاسخ در آینده 12 ماه CGIAR را جمع آوری و ارائه بر روی زمین نظارت بر داده ها و شواهد علمی است که کمک خواهد کرد که سیاستگذاران و سازمان ها برای درک بهتر و غلبه بر فشارهای محلی و منطقه ای سیستم های مواد غذایی.

این CGIAR برنامه های تحقیقاتی در آب و زمین و اکوسیستم (WLE) است نظارت بر برداشت در جنوب آسیا برای شناسایی مواد غذایی عرضه شوک ناشی از COVID-19 در حالی که اتحاد dr. solomon david بین المللی و CIAT سند اثرات این بیماری همه گیر در تولید و مصرف برنج در امریکا لاتین و کارائیب است.

در همین حال محققان در حال کار برای بهبود بسیار نقطه شروع برای تولید مواد غذایی از بهبود ژرم پلاسم برنج به بهبود گونه از کپور به تولید بیشتر و بهتر مواد غذایی به مصرف و به فروش می رسانند.

دوم تحقیقات ستون خطاب نیاز برای درک قوی از هر دو حیوانات و سلامت انسان را به حمایت از رشد پایدار حیوانات کشاورزی است.

تحقیقات اختصاص داده شده به “یک سلامت” – یا این مفهوم است که حیوانات سلامت انسان و محیط زیست است حل نشدنی – شامل خطر بیماری سرريز بين انسان و دام و همچنین بهبود بیماری اقدامات کنترل از بهداشت و ضد عفونی با واکسیناسیون و ایمن ذخیره سازی مواد غذایی.

این CGIAR COVID-19 Hub انجام تحقیقات به ایمنی مواد غذایی در رسمی زنجیره ارزش به عنوان مثال در کنیا لبنی بخش و گوشت خوک بازار در ویتنام است.

چنین تحقیقاتی ارائه می دهد بینش ارزشمندی برای اطلاع رسانی و شکل دولت و چند جانبه سرمایه گذاری است که اولویت حفاظت از آسیب پذیرترین از تاثیر این بیماری همه گیر.

تحت این تحقیقات ستون دانشمندان در حال مطالعه اثرات اجتماعی در برنامه های حفاظت از شناسایی مناطق آسیب پذیری و نقشه برداری سیستم های مواد غذایی محلی به درک موجود و مورد نیاز مکانیسم های مقابله ای که اغلب تعبیه شده در رسمی و ساختارهای اجتماعی.

بالاخره چهارمین تحقیقات ستون متمرکز شده است در چارچوب وسیع تر مورد نیاز برای سیاست ها و سرمایه گذاری که پاسخ پشتیبانی بازیابی و بلند مدت انعطاف پذیری است.

در یک کشور سطح این به این معنی با استفاده از علوم و تحقیقات به منظور توسعه متناسب با سیاست هایی که به کاهش تاثیر شوک ترین آسیب پذیر است.

در بنگلادش CGIAR تحقیقات و شواهد است که مورد استفاده برای توسعه مداخلات طراحی شده در اطراف محصول خاص فصل و همچنین خانواده کمک غذایی توزیع و مدیریت بازار.

و در سطح جهانی CGIAR نیز همکاری با سازمان ملل متحد و شرکای توسعه در پژوهش از جمله تلفن-بر اساس نظرسنجی ارزیابی برای درک اثرات COVID-19 در روستایی خانوار معیشت و امنیت غذایی.

COVID-19 ممکن است باعث ویرانگر شکست و بی ثباتی در سراسر جهان است که خطر تضعیف پیشرفت به سوی توسعه جهانی از جمله پایان دادن به گرسنگی و سوء تغذیه و فقر است. اما برای کسانی از ما کار بر روی توسعه کشاورزی به خدمت عمومی, سلامت, تندرستی و رفاه و همه گیر است تنها شتاب و تلاش در جهت ماموریت ما است.

CGIAR پژوهش در چهار حوزه کلیدی می تواند کمک به اطمینان حاصل شود که به جای ریشه کنی پیشرفت به سوی سازمان ملل متحد در اهداف توسعه پایدار همه گیر گرفته شده است به عنوان یک فرصت برای اضافه کردن فوری و تقویت تقویت سازه های که در آن توسعه جهانی بستگی دارد.

بین در حال حاضر و اوج های غذایی سازمان ملل متحد, اجلاس سران کشورها و مقامات باید قوی تر ساخت پل با علمی و پژوهشی جامعه به اطمینان حاصل شود که همه ما می تواند ساخت بهتر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو