Rohingya زنان را به یک صندلی در پشت میز و به اشتراک گذاری داستان در رشد جنبش حقوق

مسلح درگیری های آسیا و اقیانوسیه جرم و جنایت و عدالت, ویژه, جنس, عناوین حقوق بشر و بشردوستانه اضطراری مهاجرت و پناهندگان صلح منطقه ای دسته بندی TerraViva سازمان ملل متحد

جنسیت

سازمان ملل متحد Jul 24 2020 (IPS) – Rohingya زنان هستند که با هم به ویژگی های خود و کار و گرفتاری و داستان در جریان اصلی گفتگو در مورد جامعه خود یک فضای آنها می گویند که آنها مانده است ،

“اگر ما فکر می کنیم از انقلاب یا آزادی و یا فکر می کنم از هر راه برای آزادی خودمان را از غل از درد و رنج و دوبله شده به عنوان ‘بیشترین آزار و اذیت اقلیت بر روی زمین’, زنان باید بخشی از آن” یاسمین الله رئیس جمهور Rohingya حقوق بشر شبکه گفت: IPS.

در Jul. 24, اولین Rohingya زنان-تنها پنل تسهیل الله و سایر سازمان ها گرد هم آورده Rohingya زنان رهبران از سراسر جهان که تجربیات خود و دانش در “او صدای او سفر: The جنسیتی تجارب Rohingya زنان” وبینار.

آن را برجسته Azizah نور پناهنده سفیر Refugee Council of Australia; Hasnah Hussin, پناهنده مدافع که با این نسخهها کار با پناهندگان حمایت سازمان Tenaganita در مالزی; راضیه سلطانه, رئیس RW رفاه جامعه و زینب Arkani از بنیانگذاران Rohingya انجمن کانادا.

“وجود دارد مقدار زیادی از چالش های است که Rohingya زنان مانند خشونت مبتنی بر جنسیت اجتماعی و جامعه انتظارات و اینها همه چیز ما نیاز به آدرس در جامعه ما” نور گفت: IPS.

وبینار با هدف ارائه Rohingya زنان با آژانس به داستان های خود را بگویید و از جمله در گفتگو بزرگتر اطراف Rohingya حقوق نسل کشی و پناهندگان بحران است. Rohingya زنان اغلب دیده نمی شود در خط مقدم حمایت از تلاش ها برای جامعه. الله گفت که اغلب Rohingya زنان دعوت شدند به صحبت می کنند تنها حدود معینی روایت یا همان زن سخنران خواهد بود دعوت به رویدادهای مختلف و مذاکرات.

با توجه به Reliefweb بین المللی 2018 گزارشبیش از 52 درصد از Rohingya پناهندگان بودنداما که بود منعکس شده در پنل مذاکرات و یا تظاهرات و توسط Rohingya پناهندگان.

“نداشتن متناسب نمایندگی از ما صداهای مختلف در بحث های مختلف در جداول خیلی ناعادلانه” الله گفت.

علاوه بر این خطرات به دام انداختن Rohingya زنان در فشارنده روایت که در آن آنها تنها به عنوان قربانیان. هاشمی گفت: زمانی که زنان بیشتر گرفتند و گفتگو درباره بحران پناهندگان و همچنین در مورد محاکمه Rohingya این روایت در نهایت به تغییر نیز شامل پیروزی خود را.

“این بسیار مهم است برای جهان خارج به ببینید که وجود دارد بیشتر به Rohingya زنان بیش از یک دسته از درد و رنج زنان یک دسته از زنان مورد تجاوز قرار گرفته یک دسته از بازماندگان و می دانم که هیچ چیزی در مورد جهان خارج وجود دارد بنابراین بسیاری از نمونه زنان وجود دارد برای کلمه خود را برای به اشتراک گذاشتن به ایده های خود را به اشتراک گذاشته شود” الله گفت.

چگونه ترس تداوم نامرئی

در بسیاری از راه های نامرئی از Rohingya زنان در جنبش جهانی در اطراف حقوق Rohingya در میانمار آغاز شد.

هاشمی گفت: بسیاری از Rohingya زنان را تشویق به ماندن در خانه خود را برای حفاظت در برابر میانمار نظامی. در طول زمان او گفت: این normalised Rohingya زنان در غیاب بزرگتر سیاسی مکالمات. او افزود که این ترس عمیق از میانمار نظامی حمله به Rohingya زنان کاهش خود را به طور کلی مشارکت در جامعه است.

میانمار نظامی است بدنام برای خشونت جنسی علیه Rohingya زنان, که برخی از کارشناسان می گویند یک نسل کشی تاکتیک استفاده می شود در برابر اقلیت های قومی.

هاشمی گفت: آن چنان شایع است که نظامی فقط می تواند نشان می دهد تا به یک درب و کشیدن یک زن به تجاوز به عنف — تجاوز بازماندگان به اشتراک گذاشته اند شهادت خود را از این.

در حالی که Rohingya زنان را تشویق به همیشه ماندن در خانه برای خود ایمنی, این, ایجاد تغییر در دیدگاه ها از نقش های جنسیتی که الله گفت: “یک ارتباط مستقیم از استراتژی های نظامی, تاکتیک ها و تبلیغات استفاده می شود در Rohingya [مردم]”.

“سنتی ارزش Rohingya فرهنگ نوع از تغییر چندین بار و آن را منتقل به دلیل وجود مقدار زیادی از ترس و ناامنی برای زنان در حال محافظت” الله گفت. “همین دلیل است که زنان خانه نگهداری می شوند از آنجا که بسیاری از چیزهایی که می تواند به اشتباه است.”

“به عنوان یک نتیجه به آرامی Rohingya زنان فروکش کرده و خانه نشین شد و تبدیل به این نوع طرز فکر که ما امروز می بینیم,” او گفت:.

آموزش و پرورش و امنیت

الله گفت که زمانی که فرصت و یک محیط امن Rohingya زنان رشد. یکی از نمونه های چنین است سلطانه که مستند خشونت جنسی Rohingya زنان شد به موضوع و دریافت های معتبر بین المللی از شجاعت جایزه در سال 2019 در میان دیگران.

“وجود دارد خیلی بیشتر به ما چیزهای بسیاری است که ما قادر به انجام این کار به ویژه هنگامی که ما با توجه به امنیت اعطا شده توسط دولت, حقوق بشر, آموزش دسترسی به مراقبت های بهداشتی ضروری خدمات” الله گفت. “آن چند چیز واقعا تحت فشار قرار دادند Rohingya زنان به اکسل در حرفه ای خود را در زمینه های مربوطه خود را از مطالعات.”

در ضمن دسترسی به آموزش و پرورش برای Rohingya پناهندگان به خودی خود یک چالش باقی مانده به خصوص در زیر همه گیر گفت: نور سابق Rohingya پناهندگی از استرالیا.

“مقاطعه در حقوق صاحبان سهام در طول COVID-19 بسیار مهم است” نور گفت: IPS. “خانواده های پناهنده در حال حاضر مبارزه با اتصالات و اغلب به حاشیه رانده. تکنولوژی چیزی است که همه خانواده های پناهنده اند و منابع در دسترس هستند برای تمام خانواده است.”

همانطور که برای پنل الله گفت: این برای اولین بار زیادی را به آمده بود و خوش بینانه در مورد چرخش برای این رویداد.

“زمان در حال حاضر است چرا که اگر ما منتظر 20 تا 30 سال از هم اکنون آسیب را در حال حاضر انجام می شود و می توان آن را خیلی دیر شده برای زنان و حتی درگیر در هر یک از این بحث ها.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

آموزش سئو