هفت چیز کارفرمایان نیاز به دانستن در مورد انعطاف پذیر کردند

به عنوان مستند برطرف دولت انعطاف پذیر کردند طرح را کمک به مدیریت بازگشت تدریجی به کار می کنند. عکس: Alex یونگ / شاتر

اواخر هفته گذشته دولت به چاپ اول راهنمایی کامل در جدید انعطاف پذیر طرح کردند که به اجرا در 1 جولای. جوآن Moseley بررسی جزئیات کلیدی است.

جزئیات جدید انعطاف پذیر کردند طرح در دسترس است از 1 جولای سال 2020 در حال حاضر منتشر شده است از طریق به روز رسانی موجود ، وجود دارد پنج اسناد هدایت کارفرمایان نیاز به خواندن کنید تا به سرعت:

1. چه کسی واجد شرایط به furloughed تحت طرح جدید?

تنها کارکنان که furloughed برای حداقل سه هفته و یا قبل از 30 ژوئن در طرح های قدیمی می توان furloughed بعد از 1 جولای. تنها استثنا در این مورد هستند که در آن پدر و مادر از بازگشت به کار پس از زایمان مشترک والدین, ترک, تصویب, پدری یا پدر و مادر, سوگ را ترک کنند.

2. مدت کردند

از 1 جولای, شما قادر خواهید بود برای بازگرداندن قبلا furloughed کارکنان برای هر مقدار از زمان و در هر الگوی کار و ادعای کمک مالی برای این ساعت کار می کرد. برای مثال اگر کارکنان خود را به طور معمول کار پنج روز در هفته و شما فقط نیاز به آنها را در کار های شما را می کردند و آنها را برای سه روز باقی مانده. اگر کسب و کار, میدارد, شما ممکن است بخواهید آنها را به کار برای سه روز و furloughed برای دو نفر.

آخرین تاریخ هر کسی می تواند furloughed برای اولین بار بود که از 10 ژوئن. اگر شما furloughed هر کارمند در آن تاریخ شما قادر خواهید بود به حرکت آنها را بر روی طرح جدید بلافاصله از 1 جولای.

اما اکنون روشن است که اگر شما دوباره کردند کسی که پس از 10 ژوئن, شما باید صبر کنید کامل سه هفته قبل از اینکه شما می توانید حرکت آنها را بر روی طرح جدید بدون در نظر گرفتن که آیا این به پایان می رسد و پس از 1 جولای. برای مثال قبلا furloughed کارمند جدید شروع کردند دوره امروز (15 ژوئن) باید باقی می ماند furloughed تحت طرح حداقل تا 6 جولای. پس از این تاریخ کارمند می تواند انعطاف پذیری furloughed برای هر دوره.

3. محدودیت در تعداد از مردم شما می توانید کردند از 1 جولای

تعداد کارکنان شما می توانید کردند و در هر دوره با شروع از 1 جولای می تواند بیش از حداکثر تعداد کارکنان شما ادعا در طرح های قدیمی – اگر چه شما نمی عبارتند از بازگشت پدر و مادر در این محاسبه است.

این ممکن است به ایجاد برخی مشکلات برای کارفرمایان که در حال حاضر در محل قرار داده دوار کردند الگوهای. برای مثال اگر شما خود را تقسیم 200-قوی نیروی کار به دو گروه 100 و چرخش آنها را در سه هفتگی کردند, شما نمی قادر خواهد بود برای قرار دادن تمام 200 کارگران قابل انعطاف کردند به طوری که هر کس کار می کند نیمی از یک هفته.

4. ادعا دوره

شما باید از ارائه هر گونه ادعا در طرح های قدیمی 31 جولای. بعد از 1 جولای, شما نمی توانید ارسال و ادعا می کند که عبور تقویم ماه. این به این معنی است که اگر شما از کارکنان که کردند دهانه های ژوئن و جولای, شما نیاز به ارائه جداگانه ادعا می کند برای ماه های ژوئن و ژوئیه – حتی اگر آنها شده اند furloughed به طور مداوم.

ادعای خود را دوره ساخته شده است تا از روز ادعا می کنند کمک هزینه برای. ادعا دوره شروع و یا بعد از 1 جولای باید (معمولا) شروع و پایان در همان ماه تقویم و باید حداقل هفت روز است. شما باید شامل تمام furloughed کارکنان در یکی ادعا می کنند حتی اگر آنها پول پرداخت می شود در زمان های مختلف و به دولت توصیه می کند که اگر شما می توانید شما باید بازی خود را ادعا می کنند دوره به تاریخ می روند و دستمزد خود را.

یک چیز به یاد داشته باشید این است که اگر شما می توانید یک ادعا تا 14 روز قبل از پایان مربوطه ادعا دوره است. اگر شما انجام این کار و تعداد روز کارکنان خود را از کار تغییرات شما نیاز به تنظیم این ادعا در زمان آینده. که صدا بیش از حد دشوار است اگر شما بیش ادعا اما اگر شما تحت-ادعا, شما باید برای تماس با HMRC برای کمک به. دولت بنابراین توصیه می کند که شما نمی “ادعا می کنند تا زمانی که شما مطمئن شوید که از تعداد دقیق ساعت [کارکنان خود] را کار کرده اند و در طول دوره ادعا”.

5. کار کردن پرداخت تحت طرح جدید

اگر قصد دارید به درخواست کارکنان برای بازگشت به کار خود را پرداخت محاسبات تغییر نمی دهد اگر چه سهم خود را افزایش خواهد یافت و از 1 اوت.

اگر کارکنان خود را انجام دهید بازگشت به کار پاره وقت, شما نیاز به کار کردن که چگونه بسیاری از ساعت هر یک از کارکنان معمولا آثار و خاموش مجموعه ای از این شماره و یا ساعت آنها شده اند furloughed.

اول از همه شما نیاز به تصمیم می گیرید اگر شما کارمند ثابت است یا متغیر ساعت. اگر خود را پرداخت بستگی به تعداد ساعت آنها کار کرده ام یا آنها قرارداد برای کار ثابت تعداد ساعت استفاده از متغیر محاسبه است. دولت به ارائه برخی از نمونه هایی از نحوه انجام این کار این است که عبارتند از:

  • نمونه هایی از پرداخت دوره پوشا ژوئن/ژوئیه و ژوئیه/اوت
  • به عنوان مثال برای کسی که کار یک ساعت ثابت
  • به عنوان مثال برای کسی که بدون ثابت ساعت
  • به عنوان مثال برای کسی که کار ثابت ساعت است که بیمار یا در خانواده مربوط ترک/قبل از 19 مارس سال 2020
  • به عنوان مثال برای کسی که بدون ثابت ساعت بر اساس میانگین در 2019-20 مالیاتی سال
  • به عنوان مثال برای محاسبه تعداد furloughed ساعت

اگر شما رو سيستم حقوق و دستمزد مناسب و معقول آن را ممکن است محاسبات آسان تر به کار کردن.

6. نگهداری سوابق

شما نیاز به نگه داشتن یک کپی از همه مدارک (یک نسخه می گوید برای پنج سال دیگر به مدت شش سال) از جمله:

  • مقدار ادعا و ادعا دوره برای هر یک از کارکنان
  • این ادعا شماره مرجع
  • محاسبات خود را
  • برای کارکنان که انعطاف پذیری furloughed خود را معمول ساعت, از جمله هر گونه محاسبات و تعداد واقعی ساعت آنها کار کرده اند.

7. نوشته شده توافق

هدایت می گوید که شما نیاز به یک “جدید قرارداد نوشته شده است” برای تایید جدید را تنظیم کردند. این روشن نیست که اگر شما نیاز به موافقت نامه های جداگانه هر زمان شما فلکس کردند دوره (که واقعا دست و پا گیر) و یا اگر شما می توانید ارائه این در یک سند فراهم می کند که برای انعطاف پذیری است که می تواند خیلی بیشتر حس.

حقوق و دستمزد و فرصت ها در پرسنل امروز

مرور بیشتر حقوق و دستمزد مشاغل

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de