خیره در امنیت انسانی فاجعه

آسیا-اقیانوس آرام, اقتصاد و تجارت, عناوین, سلامت, شرایط اضطراری انسانی, کار, مهاجرت و پناهندگان TerraViva سازمان ملل متحد

دهلی نو Apr 28 2020 (IPS) – تعریف تصاویر جنوب آسیا را به نبرد در برابر Covid-19 هستند و صدها نفر از هزاران نفر از مهاجران بسیاری از کودکان بر روی شانه های خود trudging از دهلی نو کاتماندو یا داکا به خود پرت و دور افتاده روستاها. آنها روزانه دستمزد حقوق بگیران درگیر در ساخت و ساز کوچک شرکت پیمودن rickshaws یا خیابان فروش در بخش غیررسمی. با مستندات و فعالیت های اقتصادی تعطیل برای مبارزه با ویروس این مهاجران خود را از دست داده کم-شغل پرداخت شد و مجبور به فرار به خانه های روستایی. کسانی که باقی مانده در این شهرستانها صورت ناامنی غذایی, افزایش, افزایش بیکاری و خطر سقوط عمیق تر به فقر است.

N چاندرا موهان

جنوب آسیا چهره عمده معیشت بحران به عنوان بخش عمده ای از مهاجر اشتغال در هند و پاکستان و نپال و بنگلادش رسمی است. هند حدود 80 درصد از مردم آن یا 200-عجیب و غریب میلیون کارگر در بخش غیررسمی مشغول در غیر کشاورزی فعالیت است. این سومین مخل شوک مواجه توسط بخش غیررسمی ارز پس از یادداشت ها به طور ناگهانی از گردش خون خارج شود در نوامبر 2016 و کالا و خدمات مالیاتی معرفی شده در جولای 2017. سهم بخش غیررسمی بالاتر است در 91% در بنگلادش پس از 78 درصد در نپال و 71% در پاکستان با توجه به بین المللی کار سازمان است.

“Covid-19 است به احتمال زیاد به معکوس سال های بسیاری اگر نه دهه از دستاوردهای در کاهش فقر و گسترش نابرابری بیشتر,”,,,, Dr Nagesh کومار مدیر و سر از جنوب آسیا سازمان ملل متحد کمیسیون اقتصادی و اجتماعی برای آسیا و اقیانوس آرام گفت: IPS. جنوب آسیا و در نتیجه نمی توانیم به بدترین های هر دو جهان: ویروسی همه گیر با افزایش افزایش بیکاری و فقر است که افزایش خطرات ناشی از ناآرامی های اجتماعی است. مهاجران باید آورده بازگشت به کار در شهرستانها به خصوص در بخش غیررسمی به عنوان نرخ بیکاری و آمار 26 درصد در هند. پاکستان انتظار دارد 12.3 به 18.5 میلیون نفر خواهد بود و بیکاری با یک “متوسط تا شدید” Covid-19 شیوع.

به عنوان اقتصاد جنوب آسیا, ندارد, مالی فضایی برای حرکت به سمت جهانی حمایت های اجتماعی برای پوشش مهاجران دولت باید صرفه جویی در معیشت با راه اندازی مجدد اقتصاد است. هند را آغاز کرده و به تدریج به سهولت کشاورزی و صنعت در غیر Covid-19 مناطق آسیب دیده. دیگر در این منطقه بیش از حد صورت مشابه تکرارهای. صادرات پوشاک از بنگلادش و پاکستان بوده است نهفته بسته مرزها. گردشگری و خشک هدف قرار دادن اقتصادهای کوچکتر مانند نپال. به مردم توصیه به ماندن در خانه و رسانه های خرده فروشی و رستوران ها تجربه کمتری footfalls بر منطقه در بخش خدمات.

خبر بد این است که مهاجران آسیای جنوبی در خارج از کشور به خصوص در غرب آسیا روبرو هستند چالش های جدی برای حمایت از خود را و می خواهید به بازگشت به خانه. جنوب آسیا و خلیج فارس راهرو بوده است که یکی از جهان سریع ترین رشد مهاجرت دالان. اما زمان در حال تغییر است. قیمت های آتی نفت سقوط به زیر صفر برای اولین بار در آوریل 20!
کشورهای تولید کننده نفت در حال به کارگیری بیشتر کار محلی از مهاجران. محدودیت های مسافرتی نیز در حال تحمیل شده با چشم انداز بازگشت مشروط بر گواهی پزشکی. پست Covid-19 کابوس چشم انداز است برای بازگشت مهاجرت است که تنها می تواند در تعمیق دل تنگی در منطقه است.

“این عوامل حاکی از مراتب بزرگتر و طولانی مدت بحران در جنوب آسیا و خلیج فارس کریدور حتی بیشتر از طول جنگ خلیج فارس و بحران اقتصادی جهانی” اظهار داشت: Dr S Irudaya راجان صندلی استاد وزارت در خارج از کشور هند در امور پژوهشی واحد بین المللی مهاجرت در مرکز توسعه مطالعات تریواندروم به IPS.

حواله شده اند یک منبع مهم ارز خارجی معادل 25 درصد از نپال تولید ناخالص داخلی. در ایالت کرالا هند سهم حواله بالاتر است در 30 درصد از تولید ناخالص داخلی! پایین تر حواله را نابود اقتصاد خود را. صفوف بیکاری متورم می شود که این مهاجران بازگشت.

با کاهش حواله نپال و پاکستان و بنگلادش نیز ثبت نام بالاتر عدم تعادل در کالا و خدمات و تجارت با بقیه جهان ، تامین مالی این شکاف را به عنوان یک سیاست جدی نگرانی به عنوان سرمایه گذاری مستقیم خارجی جریان در حال کاهش است در این Covid-19 بار. بنابراین بیش از حد, نمونه کارها سرمایه گذاری است که در افزایش
خوب بار و کاهش در بار بد. تحقیقات ایجاد کرده است که حواله افزایش پس انداز و سرمایه گذاری گیرنده از خانواده ها و کمک به کاهش فقر. اگر چنین جریان کاهش می دهد به عنوان انتظار می رود بیش از کوتاه مدت آنها را بدتر توزیعی نتایج در جنوب آسیا است.

در جنگ علیه Covid-19 جنوب آسیا است که با تداوم ملی مستندات — با شدید ترین در هند به محدودیت کمتر و یکی در پاکستان به زمان خرید توسط چک کردن این ویروس را انتقال. این استراتژی موثر خواهد بود اگر آن را مورد استفاده عاقلانه به گوشت گاو تا بهداشت عمومی و زیرساخت ها است. این بهترین زمان برای بستن شکاف در بهداشت و درمان ارائه به طوری که وجود دارد این است که انعطاف پذیری بیشتری به بلایای طبیعی. اما ترس است که “اگر Covid-19 را گسترش موجود است با توجه به گله ایمنی و یا درجه حرارت بالا ، امنیت انسانی فاجعه ممکن است غرق در منطقه” هشدار داد ناخدا Uday Bhaskar, مدیر, جامعه, مطالعات سیاست در دهلی نو.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>