ماندن در خانه ؟ شستن دست ؟ اما 1.8 میلیارد دلار باقی می ماند بی خانمان & 3.0 میلیارد هیچ دسترسی به آب

توسعه و کمک های, محیط زیست, ویژه, جهانی, عناوین فقر & SDGs, TerraViva ملل متحد تصفیه آب و فاضلاب سازمان م

توسط AKHSHIJNEWS در 25 اردیبهشت 1399
توسعه و کمک های, محیط زیست, ویژه, جهانی, عناوین فقر & SDGs, TerraViva ملل متحد تصفیه آب و فاضلاب

سازمان ملل متحد, مارس 14 سال 2020 (IPS) - نبرد بی امان در برابر ویرانگر coronavirus همه گیر شده است تاکید چندین گسترده مشاوره از کارشناسان بهداشت و درمان – در خانه بمانند. شستن دست های خود را. پوشیدن ماسک. حفظ فاصله اجتماعی.

اما بر اساس UK-WaterAid و زیستگاه سازمان ملل متحد در نایروبی اشاره به تناقض در حداقل دو مورد از هشدارهای: متناوب 3.0 میلیارد نفر در سراسر جهان به آب برای شستن دست های خود را و بیش از 1.8 میلیارد نفر بدون سرپناه مناسب—یا خانه برای رفتن به.

مرگبار coronavirus همه گیر است تضعیف سازمان ملل در مبارزه با فقر شدید و گرسنگی و طرح میتوانست به آن دیرینه کمپین "آب و بهداشت برای همه" و سرپناه برای بی خانمان ها -- که همه آنها بخشی جدایی ناپذیر از سازمان ملل متحد 17 اهداف توسعه پایدار (SDGs).

"فقیرترین افراد در جهان در حال ترک به صورت COVID-19 همه گیر به تنهایی می گوید:" WaterAid "با حتی اساسی ترین دفاع — آب تمیز و صابون", یک راه برای جلوگیری از گسترش این بیماری است.

و بدتر از آن در بیش از 50 اخیر تعهدات مالی ساخته شده توسط آژانس های کمک کننده به کشورهای در حال توسعه تنها 6 تا از آنها هیچ اشاره ای بهداشت شکایت WaterAid بین المللی غیر دولتی سازمان متمرکز در آب و بهداشت.

در ضمن در شرایط بی خانمانی و حتی جهان را کشورهای ثروتمند باید در امان نیست.

در سال 2018 می گوید زیستگاه فدراسیون اروپایی سازمان ملی کار با بی خانمان ها گزارش شده است که بی خانمانی تا به حال سر به فلک کشید در سراسر این قاره است.

و در ایالات متحده از 500 ، 000 نفر در حال حاضر بی خانمان 40 درصد از آنها unsheltered.

در قفل شده-پایین شهر نیویورک بی خانمان عملا مصرف بیش خالی ماشین های مترو در حالی که تبدیل به ایستگاه های مترو به پناهگاه بی خانمان – حتی به عنوان مقامات شهرستان در حال جسمی رانندگی آنها را به خیابان ها با هیچ خانه برای رفتن به.

کاترین توبین, حمایت هماهنگ کننده در WaterAid گفت: IPS این COVID-19 همه گیر را تهدید به از خط خارج تمرکز جامعه بین المللی دور از SDGs به خصوص با بحران در خانه که ممکن است سوخت anti-کمک احساسات در کشورهای صنعتی.

اما آنچه در واقع اتفاق می افتد این است که: COVID-19 باید یک شوکی به جهان که ما زمان سیر است نه تنها غیر قابل تحمل اما مخرب به خصوص برای کسانی که در حال حاضر در فقر زندگی می کنند و در مواجهه با تبعیض او اضافه شده است.

"همه گیر باید الهام بخش جهانی نقطه عطف نسبت به افزایش عظیم در هزینه های عمومی برای بهداشت آب و فاضلاب مسکن و زیرساخت های مورد نیاز برای tamp جریان ویروس, اما همچنین برای حمایت اجتماعی, آموزش و پرورش, دستمزد زندگی می کنند و بقیه SDGs به آدرس اقتصادی تاثیر این بیماری همه گیر از طریق عمده اقتصادی و به عنوان دیده ایم در غنی تر کشورهای" توبین استدلال کرد.

پدرو کنکیسن دو مدیر از گزارش توسعه انسانی دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد گفت: IPS است که برنامه توسعه ملل متحد به تازگی منتشر شده دو داشبورد با داده ها برای 189 کشور و منطقه نشان داد که تفاوت قابل توجهی در کشور توانایی مقابله با و بازیابی از COVID-19 بحران است.

و این تفاوت او با اشاره شامل بلکه فراتر از ظرفیت خود را در سیستم های بهداشتی.

او با اشاره به این که بیش از 40 درصد از جمعیت جهان ندارد هر گونه حمایت اجتماعی و بیش از 6.5 میلیارد نفر در سراسر جهان – 85 درصد از جمعیت جهان هنوز به آن دسترسي داشته باشند قابل اعتماد پهنای باند اینترنت که محدودیت توانایی خود را برای کار و ادامه تحصیل خود را.

"این مهم است برای اطمینان از پاسخ به COVID-19 همراه با سهام لنز. کشورها و جوامع و گروه ها که در حال حاضر به عقب خواهد بود به خصوص تحت تاثیر خرید اینترنتی از COVID-19."

اگر آنها در سمت چپ بیشتر پشت او هشدار داد که عواقب آن می تواند در دراز مدت اثرات در پیشبرد توسعه انسانی و دستیابی به اهداف توسعه پایدار.

با توجه به سازمان ملل متحد وضعیت اقتصادی جهان و چشم انداز (WESP) اواسط سال 2020 گزارش منتشر شده در مارس 13, بیماری همه گیر خواهد شد به احتمال زیاد علت حدود 34.3 میلیون نفر به سقوط به زیر خط فقر شدید در سال 2020 با 56 درصد از این افزایش رخ داده در کشورهای آفریقایی

اضافی 130 میلیون نفر ممکن است پیوستن به صفوف مردم زندگی در فقر شدید تا سال 2030 برخورد یک ضربه بزرگ به تلاش جهانی برای ریشه کن کردن فقر شدید و گرسنگی است.

این بیماری همه گیر است که به طور نامتناسبی صدمه زدن به پایین ماهر با دستمزد کم شغل در حالی که ترک بالاتر ماهر مشاغل کمتر تحت تاثیر قرار – را بیشتر گسترش نابرابری درآمد در داخل و بین کشورها در این گزارش اشاره کرد.

در یک مشترک op-ed قطعه برای, IPS, Maimunah Mohd Sharif, سازمان ملل متحد تحت-دبیر کل و مدیر اجرایی اسکان بشر سازمان ملل & Leilani Farha سابق سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه در مورد حق مسکن مناسب تماس در دولت "را به گام برای محافظت از افرادی که بیشتر در معرض این بیماری همه گیر با فراهم آوردن سرپناه مناسب که در آن وجود ندارد و حصول اطمینان از این قرار نیست تبدیل شدن به بی خانمان به دلیل پیامدهای اقتصادی همه گیر."

مهم این اقدامات شامل توقف همه اخراج تعویق انداختن اخراج دادگاه منع ابزار بسته آف و حصول اطمینان از مستاجرها و وام دهندگان تعلق ندارد غیر قابل عبور بدهی در طول مستندات.

"علاوه بر مسکن خالی و اتاق های هتل باید اختصاص داده شود تا مردم دچار بی خانمانی و یا در حال فرار از خشونت خانگی. مراقبت های اولیه بهداشتی باید به زندگی مردم در بی خانمانی بدون در نظر گرفتن وضعیت شهروندی و نقل و انتقالات پول نقد باید تاسیس شود برای افرادی که در نیاز فوری."

WaterAid توبین گفت: برای کسانی که با تاریخی تعهدات خود برای ارائه کمک های توسعه ای و آب و هوا, سرمایه گذاری, COVID-19 باید تزریق یک فوریت به ارائه بی قید و شرط و فوری مالی (از طریق لغو بدهی جدید تخصیص SDRs جهانی, مالیات, تمام اقدامات ما رئوس مطالب را در وبلاگ ما) برای فعال کردن کشورهای در حال توسعه به صندوق خود COVID-19 پاسخ.

اما این نباید تسکین موقت اقدامات است.

COVID او گفت: باید الهام بخش جدید قرارداد اجتماعی بین کشورها و مردم خود (صرف نظر از تابعیت) و دوباره multilateralism به هدایت جهان به سمت آب و هوا و عدالت اقتصادی عدالت جنسیتی و عدالت و غیره.

"همه گیر باید نمی تواند به عنوان بهانه ای برای به تعویق انداختن اجرای این SDGs (لگد زدن می تواند جاده ها و ترک دنیا و حتی کمتر آماده برای آینده همه گیر و یا جلوه ای از بحران آب و هوا) اما باید لحظه ای که در آن دولت ها با یکدیگر به انجام وظیفه خود را مراقبت از هر دو مردم و سیاره" او اعلام کرد.

در همین حال سازمان بهداشت جهانی برنامه ریزی شده است برای دیدار هفته آینده اما زمان پیش نویس قطعنامه شکست خورده اند به قرار دادن هر گونه تاکید بر چگونه حیاتی بهداشت است و هیچ برنامه به عنوان به چگونه به بزرگ دسترسی شکاف.

واکسن و درمان هستند بدیهی است که حیاتی اما مساوی با تاکید بر نیاز به قرار دادن بر پیشگیری به خصوص در کشورهای ضعیف از جمله سلامت سیستم بیانیه ای از WaterAid.

پیش نویس مجمع بهداشت جهانی (بهداشت) قطعنامه در COVID-19 خواهد بود که در مورد بحث های مجازی سازمان بهداشت هفته آینده هیچ اشاره ای به آب و بهداشت دسترسی به عنوان اساسی پیشگیرانه و اقدامات حفاظتی و نتواند برای قرار دادن در محل هر نوع برنامه ریزی برای مقابله با شکاف بزرگی در دسترسی به این خط دفاع.

WaterAid معتقد است این یک dereliction وظیفه از هر دو کشور های کمک کننده و دولت های ملی از کشورهای که در آن دسترسی کم است و مگس ها در صورت از چه کسی مشاوره به کشورهای عضو است که برای تماس های فوری ارائه خدمات بهداشتی در جوامع و مراکز بهداشتی.

نویسنده را می توان در تماس thalifdeen@ips.orgtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب