تانزانیا: پس از برداشت نوآوری های کلیدی برای بالا بردن مشارکت جوانان در باغبانی

غذایی و کشاورزی

مشارکت در باغبانی می دهد تانزانیا جوانان گزینه درآمد در یک دوره کوتاه

Jun 16 سال 2020 – باغبانی یک زمینه کشاورزی است که شامل یک فصل رشد به طور متوسط سه ماه و سریع ارائه می دهد بازده و بازده سرمایه گذاری با وجود نرخ بالای ضايعات پس از برداشت.

در تانزانیا با دولت-آغاز استراتژی ملی برای مشارکت جوانان در بخش کشاورزی (NYSIA) برای 2016-2021 باغبانی است یک گزینه قابل دوام است که به تانزانیا جوانان درآمد در یک دوره کوتاه. عمل از طریق وزارت کشاورزی و چشم انداز این طرح است که برای توانمند سازی جوانان برای مشارکت کامل در کشاورزی و توسعه و کمک به رشد اقتصادی و رسیدگی به چالش بیکاری است.

باغبانی ارائه می دهد اشتغال در طول هر چرخه محصول یک جنبه است که به نفع اشتغال جوانان و در عین حال در این زمینه کشاورزی سوابق میزان بالایی از ضرر و زیان است. با توجه به تحقیقات حدود 50 تا 70 درصد از باغبانی خروجی از دست داده است و در طول برداشت, دست زدن, بسته بندی, حمل و نقل و بازاریابی. از این رو پس از برداشت مدیریت بسیار مهم است و برای موفقیت در این بخش باغبانی.

Adella Ng’atigwa یک شخص از افزایش ظرفیت به درخواست تحقیق شواهد (مراقبت) در سیاست برای جوانان نامزدی در کشاورزی و روستایی فعالیت های اقتصادی در آفریقا پروژه انجام یک مطالعه بر روی راه هایی برای توانمند سازی جوانان برای کاهش باغبانی ضايعات پس از برداشت در تانزانیا. در پژوهش Ng’atigwa نشان می دهد که کاهش نرخ از دست دادن پس از برداشت برای تولید را در بالا بردن بازده به جوان agripreneurs و همچنین افزایش امنیت غذایی در تانزانیا.

Ng’atigwa انجام مطالعه در میان جوانان در سه تا از شش منطقه در نجمب منطقه از جنوب ارتفاعات تانزانیا. این نشان می دهد که مراحل در آن ضرر و زیان رخ می دهد و برخی از علل محصول از دست دادن است که عبارتند از: ضعیف سازی امکانات ضعیف سیستم های حمل و نقل ناکافی بازار, محل, فقیر, دست زدن و پایین تر از مواد بسته بندی.

همراه با ناکافی بازار, محل, بودن, یک علت مهم برای ضايعات پس از برداشت در نجمب منطقه نوسانات قیمت شد ذکر شده به عنوان بسیاری مواجه می شوند مشکل مواجه جوان باغی تولید می کند.

بر اساس یافته های تحقیقاتی Ng’atigwa توصیه مبهوت کاشت و برداشت دوره های به موقع و برداشت و در حالی که رسیدن warehoused به عنوان راه هایی برای مدیریت ضايعات پس از برداشت. توصیه های دیگر شامل سردخانه خورشیدی, خشک کردن و بهبود شیوه های زراعی بیشتر بازارها و بهبود تسهیلات حمل و نقل. دستیابی به این افزایش بازده و جذب بیشتر جوانان به این صنعت باغبانی در تانزانیا.

Ng’atigwa اضافه شده است که نیاز به ایجاد انگیزه برای کوچک و متوسط موسسات مالی و قرضه های کوچک و موسسات مالی در نجمب به ارائه وام با نرخ مقرون به صرفه برای جوانان است. چنین جوان پسند طرح های اعتباری کمک خواهد کرد که آنها را برای دسترسی به ورودیهای مزرعه و پس از برداشت مدیریت (PHM) نوآوری.

آفریقا تلاش جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) و به صفر رساندن گرسنگی تانزانیا حرکت می کند به بهبود باغبانی یک بخش است که به تولید بیش از US$354 میلیون دلار در سال است و قابل ستایش. پرداختن به چالش های پس از برداشت و زیان خواهد ایجاد یک تاثیر قابل توجهی در اقتصاد کشور و معیشت جوانان سرمایه گذاری زمان و پول خود را در بخش.

منبع: اخبار IITA

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>